Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Marius Grigonis svarbiu metu šaltakraujiškai pataikė baudų metimus, o jo atstovaujama Berlyno ALBA Vokietijos lygos finalo serijoje išplėšė lemiamas rungtynes.

Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

ALBA savo aikštėje 72:68 (12:14, 17:20, 22:19, 21:15) palaužė Miuncheno „Bayern“ klubą ir seriją iki 3 pergalių išlygino 2-2.

Lemiamas mūšis įvyks Miunchene. Šiame mieste ALBA pergale pradėjo finalo seriją.

Rungtynių likimas sprendėsi lemiamu metu – prasidėjus priešpaskutinei minutei ALBA atsiliko 1 taško skirtumu (65:66), o tuomet sužingsniavo Grigonis.

Kitoje atakoje prieš lietuvį buvo prasižengta, o mūsiškis pataikė abi baudas ir savo komandą išvedė į priekį 67:66. Berlyno klubas apsigynė, o tuomet Luke’as Sikma išprovokavo pražangą, pataikė abi baudas ir ALBA likus 48 sek. turėjo 3 taškų pranašumą (69:66).

Netrukus persvara šoktelėjo iki 4 taškų (70:66), tačiau Reggie Reddingas likus 6 sekundėms dvitaškiu gražino intrigą. ALBA dar kartą sumetė baudas ir triumfavo rungtynėse.

Antrojo kėlinio pabaigoje Grigonis nikstelėjo dešinės kojos čiurną. Atsisėdęs lietuvis trenkė į kėdę, bet netrukus jis jau galėjo priminti koją. Trečiojo kėlinio viduryje mūsiškis grįžo ant parketo.

Grigonis aikštėje praleido 29 minutes ir per jas pelnė 10 taškų (1/3 dvit., 0/2 trit., 8/9 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, 4 kartus prasižengė ir surinko 11 naudingumo balų.

ALBA: Nielsas Giffey 20 (3/3 dvit., 3/3 trit., 5/6 baudos), Luke’as Sikma 12 (8 atk. kam.), Marius Grigonis (8/9 baudos, 5 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Joshiko Saibou po 10.

„Bayern“: Jaredas Cunninghamas ir Danilo Barthelis po 11, Stefanas Jovičius 10 (4 rez. perd.).