4 argumentai prieš komandų skaičiaus didinimą LKL

Tomas Vanagas
Tomas Vanagas
„BasketNews.lt“
2018-06-14 15:28
Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Elinskas
Nuotr. Fotodiena.lt/J.Elinskas

Lietuvos krepšinio lygos valdybos nariai trečiadienį sprendė, ar didintų komandų skaičių nuo 10 iki 12, taip pirmenybėse paliekant Prienų–Birštono „Vytautą“ bei prijungiant NKL ekipas „Vytį“ ir „Jonavą“.

Už balsavo 4 valdybos nariai („Žalgiris“, „Nevėžis“, „Lietkabelis ir „Vytautas“), prieš 6 („Neptūnas“, „Lietuvos rytas“, „Šiauliai“, „Juventus“, „Pieno žvaigždės“ ir „Dzūkija“), o du susilaikė (Romualdas Brazauskas ir Remigijus Milašius).

BasketNews.lt“ išskiria keturias priežastis, kodėl šiuo metu komandų skaičiaus didinimas nėra gera idėja.

Naujo nario mokesčio klausimas

LKL komandų skaičių padidinus iki 12, į stipriausią šalies lygą komerciniu principu būtų įžengęs „Jonavos“ klubas.

Komercinis principas reiškia, kad naujokė turi sumokėti 400 tūkst. eurų stojamąjį mokestį. Tiek pat, kiek siekia ir nustatytas minimalus LKL ekipų kito sezono biudžetas.

BasketNews.lt“ žiniomis, „Jonava“ nesiruošė mokėti viso 400 tūkst. eurų stojamojo mokesčio. Vyko kalbos apie sumos sumažinimą iki 200 tūkst. eurų, o tai nepatiko kitoms LKL ekipoms.

Kyla retorinis klausimas – jeigu „Jonava“ neturėjo galimybių sumokėti viso stojamojo mokesčio, tai ar turės galimybių surinkti minimalų biudžetą ir išsilaikyti lygoje?

Tuo metu „Vytis“ į LKL pateko sportiniu principu, kai NKL užėmė trečiąją vietą. Pirmąsias dvi vietas NKL užėmė LKL klubų dublerių komandos, todėl „Vyčiui“ buvo leista žengti į Lietuvos krepšinio lygą be stojamojo mokesčio.

Išpūstos lietuvių krepšininkų kainos

Jau dabar LKL komandos po kiekvieno sezono įnirtingai grumiasi dėl Lietuvos krepšininkų, o dėl didžiulės konkurencijos automatiškai auga vietinių žaidėjų kaina.

10 LKL klubų šį sezoną savo sudėtyse turėjo 91 lietuvį, tad kiekviena komanda vidutiniškai turi po 9 vietinius krepšininkus. Dar dviejų komandų prisijungimas reikštų, jog ekipomis reikėtų dar maždaug 15 pajėgių vietinių krepšininkų ir kelių jaunuolių.

Posėdyje kalbėta, kad dėl šios priežasties vidutinių Lietuvos krepšininkų kainos išaugtų keliomis dešimtimis procentų ir rinka taptų pernelyg iškreipta. Dėl to ekipoms galimybė pirkti užsieniečius taptų dar patrauklesnė.

To klubai nenorėjo.

Padidinus komandų skaičių, į tėvynę veikiausiai grįžtų dalis lietuvių iš Rumunijos ir Lenkijos aukščiausių lygų, taip pat žemesnėse Ispanijos, Prancūzijos ir Italijos lygose rungtyniaujantys tautiečiai.

LKL užkelta kartelė

LKL kasmet didina minimalų klubų biudžetą, šį sezoną 6 komandos iš 10 dalyvavo Europos turnyruose, o „Eurohoops.net“ Lietuvos pirmenybes į geriausių Europos lygų sąrašą įtraukė dešimtoje vietoje.

Kaip pasikeistų situacija, jei LKL priimtų dvi naujas NKL komandas ir klubų skaičių padidintų iki 12? Kristų lygos pajėgumas. Ypatingai dėl jau minėtos priežasties, jog Lietuvoje tiesiog nėra tiek daug pajėgių vietinių krepšininkų, jog būtų galima užpildyti 12 komandų.

Dvylikai klubų būtų sunku išsilaikyti lygoje. Vien Kaune ir aplink Kauną būtų keturios komandos: „Žalgiris“, „Jonava“, Garliavoje žaisiantis „Vytis“ ir Prienų–Birštono „Vytautas“. Tai gali atsiliepti finansiniu klausimu – ar visoms komandoms pavyktų kasmet surinkti bent minimalų biudžetą?

Pajėgiausiose Europos nacionalinėse lygose žaidžia bent po 16 klubų, tačiau tų šalių dydžiai ir gyventojų skaičius skiriasi drastiškai – tai nuo 10 iki 30 kartų didesnės šalys.

Sportinio principo laikymasis

LKL valdyboje prieš kurį laiką buvo svarstomas variantas tapti uždara lyga. Tokiu atveju būtų pasekama NBA ir Eurolygos pavyzdžiu. NBA lygoje komandos visai nesikeičia, o Eurolygoje ilgalaikes sutartis turi 11 klubų iš 16.

Tam prieštaravo Lietuvos krepšinio federacija, tad buvo nuspręsta priimti sportinio principo taisyklę – paskutinę vietą LKL užėmusi komanda krenta į NKL, jeigu tik antrosios pagal pajėgumą lygos komanda atitinka licencijavimo reikalavimus.

Šiemet situacija, jog NKL komanda pretendavo kilti į LKL, atsirado pirmąjį kartą nuo 2014 metų. Taip į lygą žengė „Mažeikiai“ ir savo pasirodymą baigė jau po pirmojo sezono.

Po ketverių metų įvyko dar vienas toks atvejis, bet LKL pradėjo svarstyti neleisti pagal sportinį principą iškristi Prienų–Birštono „Vytautui“, o suteikti galimybę klubui likti ir komandų skaičių padidinti iki 12.

Tai kam tuomet buvo kurtos tos sportinio principo taisyklės? Jeigu kitąmet kažkas turės iškristi, tai galbūt vėl atsiras siūlymai didinti komandų skaičių?

Visose stipriausiose Europos nacionalinėse lygose prasčiausios komandos krenta į antrąją lygą. Iš Ispanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Graikijos ir Turkijos lygų kasmet iškrenta po dvi komandas, iš Italijos – viena.

ACB lygoje po 2016-2017 m. sezono neliko Manresos komandos. Šį sezoną klubas laimėjo antrosios lygos finale ir po metų pertraukos sugrįš į ACB pirmenybes.

Užsienyje didelių klausimų šioje situacijoje nekeliama: užėmei paskutinę vietą, tuomet krenti į žemesnį divizioną. Normali ir įprasta praktika.

Jeigu LKL valdyba patvirtino sportinio principo taisykles, tuomet jos ir turėtų būti vykdomos. Dėl to niekas neturėtų jaustis nuskriausti – taisyklės galioja visiems.

Virginijus Šeškus po balsavimo dėl komandų skaičiaus padidinimo iki 12 tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė, kad kai kurie žmonės parodė savo tikrąjį veidą.

LKL valdybos nariai posėdyje turėjo per daug argumentų prieš, kad galėtų sutikti padidinti klubų skaičių. Galbūt po metų tas pats „Vytautas“ ar „Jonava“ į LKL prasibraus sportiniu principu. Lieka tikėtis, kad tuomet tai bus sutikta kaip įprasta praktika.


Rodyti komentarus
2018-06-15 10:55
zaidejas22
Isiskaityk ka raso o tada komentuok zalgiris best...butu paliktos visos komandos ir priimti vytis su jonava...

bet realiai kam reikia tu papildomu komandu kaip jonava kuri nesugeba susimoketi 200k ? ar jus norit kedainiu likimo vidury sezono ?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-15 10:25
mrr
Straipsnio pavadinimas skamba tarsi bus pateikiami argumentai, priimtam sprendimui pagrįsti. Bet gaunasi kažkokios tezės bei pasvarstymai ir neaišku tai blogai ar gerai. PVZ dėl neva kilsiančių vietinių žaidėjų kainų, čia blogai? O kad grįš žaisti tie kurie dabar žaidžia Rimunijoj, Kipre ar dar kažkur, čia irgi blogai?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-14 22:21
as uz didinima komandu. Zaideju lietuviu yra pakankamai, o jei kam truks, tiesiog susiras 1-2 daugiau legionieriu sudetyje. Juk padidinus komandu skaiciu iki 12-os, butu zaidziami pirma du ratai su visais, o veliau komandos butu perskiriamos perpus ir dar du ratai suzaidziami. Tad dvikovu tarp lyderiu ir autsaideriu butu tik dvi per reg sezona, nuo tiek nieko nenutiktu. Zodziu cia tik minusus(ir tai salyginius) raso, o kaip pliusai?

1) daugiau vietos LKL komandose, kur daugiau lietuviu, ypac jaunu perspektyviu sulauktu savo sanso;

2) du papildomi miestai ir sirgaliai pamatytu LKL kovas;

Man tai cia dideli pliusai. O minusai atseit lietuviu truksta yra labiau isgalvoti, visad galima rasti lietuviu. Ir taip, galimai viena ar kita komanda galetu aptureti tikrai prasta sezona, taciau pakeitus formata liktu tik dvi tarpusavio dvikovos tarp lyderiu ir autsaideriu, tai ir sutriuskinimu ir nelygiu dvikovu butu net maziau nei su dabartiniu formatu. Pliusai yra didesni nei minusai.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-14 20:57
kek
hahahahaha sportinis principas? Trecia NKL komanda priima i LKL ir ismeta stabilioj finansinej padetyje esanti senbuvi. Ne vienzo Lietuva stebuklu krastas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-14 17:13
djgaffer
Rizikinga su tuo komandų didinimu ir čia viskas gerai surašyti.Ateis dvi naujos ir bus patrankų mėsa,nes žaidėjų gerų neturės.Vien mokestis kiek biudžeto surytų.Mažeikių pavyzdį galima prisiminti,talžė juos visi.Todėl čia reikia rimtai svarstyti didinimą,o ne susibėgus greitai prabalsuoti.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-14 16:44
Senas
Bet kokie cia, zmones komentuoja tokias nesamones. Cia arba vaikai arba, zmones kurie jau nieko daugiau neturi veikt. Cia kalba eina tiek apie zalgirio ir ryto fanus. Jus isisavinkit ir sita dalyka, kad ant tokiu isgamu nusispjaut, net jusu mylimiausiem garbinamiem krepsininkam ir komandai. Subreskit pagaliau raskit, kazkokokios kitos veiklos. Peace out.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-14 16:32
Anonimas
Priimti pora nauju komandu ir sumazinti ratu skaiciu iki 2 ir viskas tvarkoj butu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-14 16:24
Sportinis principas
Apie koki sportini principa mes kalbam jei i auksciausia lyga eina 3 vietos laimetojas, wtf? Kur nors nors vienoj lygoj taip yra? Ir isvis kam gali buti idomus garliavos kazkoks vytis? Ateis 39 zmones i varzybas?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-14 16:22
kodel
negalima palikti LKL du ratus? Jei reikia daugiau rungtyniu kai kurioms komandoms, galima organizuoti ilgesnį Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą, į kurį, pvz. 4 stipriausi LKL klubai įsitrauktų nuo ketvirtfinalio stadijos, o ankstyvieji/pirmieji tokio turnyro etapai galėtų vykti ratų sistema ar iki 2 pergalių. Taurės turnyre dalyvautų LKL, NKL ir, galbūt, kokie stipriausi RKL klubai.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-14 16:15
Žalgiris best
Jie nemoka skaičiuoti kai gali būti 12 komandų jie buvo 10 viena išeina dvi ateina tai 11 debilai jus

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-14 15:39
Anonimas
Ne komandu skaicius, o ratu kiekis yra problema.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 11

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas