Klaipėdos „Neptūno“ vyriausiajam treneriui Kaziui Maksvyčiui minint 41-ąjį gimtadienį, jo auklėtiniai šios šventės nesugadino.

17
18
1
3

„Neptūnas“ Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mažojo finalo trečiose rungtynėse namuose 79:71 (20:9, 16:19, 21:12, 22:31) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė 2-1. Ketvirtasis serijos mačas vyks sekmadienį Panevėžyje.

Rungtynių pradžia kur kas sėkmingesnė buvo šeimininkams. Panevėžiečiai sunkiai rinko taškus, o slogiu varžovų startu pasinaudojęs „Neptūnas“ pirmajame kėlinyje pirmavo 20:6. Pasibaigus ketvirčiui, „Lietkabelis“ iš žaidimo atakavo viso labo 15 proc. taiklumu (2/13 metimų), kuomet uostamiesčio ekipa realizavo 63 proc. metimų (7/11).

Iki antrojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 3 minutėms, Mindaugas Kačinas savo ekipos pranašumą padidino iki 18 taškų (34:16), tačiau tuomet atėjo metas „Lietkabelio“ spurtui. Dominikas Mavra realizavo baudų metimus, po du taškus pridėjo Donatas Tarolis ir Žygimantas Skučas ir panevėžiečiai laimėjo atkarpą 10:0 ir savo deficitą nurėžė iki vienženklio (26:34).

Po ilgosios pertraukos iniciatyvą ir vėl susigrąžino „Neptūnas“. Trečiojo kėlinio viduryje Brandonas Fieldsas pataikė iš toli, Vytautas Šulskis realizavo baudų metimus, o Kačinas smeigė dar vieną tritaškį ir Maksvyčio auklėtiniai vėl įgijo 17 taškų persvarą (55:38).

Vis tik, kaip ir pirmoje rungtynių dalyje, „Lietkabelis“ sugebėjo atsitiesti. Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms, klaipėdiečiai turėjo saugų pranašumą (74:61), tačiau Lukas Aukštikalnis ir Simas Jasaitis įsūdė po tritaškį, netaiklų komandos draugą metimą pataisė Donatas Tarolis ir iki mačo pabaigos likus 40 sekundžių, panevėžiečių deficitas tesiekė 5 taškus (71:76).

Vis dėlto Šulskis realizavo vieną baudos metimą, o pačioje susitikimo pabaigoje Edgaras Želionis krepšį sudrebino dėjimu ir taip įtvirtino savo komandos pergalę.

„Neptūnas“: Renaldas Seibutis 17, Brandonas Fieldsas 16, Mindaugas Kačinas 11.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius ir Gintaras Leonavičius po 11, Lukas Aukštikalnis ir Dominikas Mavra po 10.