Karjeros sezoną sužaidęs Bendžius norėtų likti Ispanijoje, bet durų neužtrenkia ir „Rytui“

Vilius Stalgaitis
Vilius Stalgaitis
„BaskeNews.lt“ iš Gdansko (Lenkija)
2018-06-28 07:00
Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

„Tu pasiruošęs?“ – viešbučio vestibiulyje sutikto buvusio komandos draugo Ispanijoje Adamo Waczynskio su šypsena paklausė Eimantas Bendžius. 2014-2015 metais Lietuvos rinktinės puolėjas pats rungtyniavo Sopote, o trumpam sugrįžus į buvusią karjeros stotelę, jam pažįstamų veidų netrūksta.

Eimantas Bendžius

Eimantas  Bendžius
Komanda: Lietuvos rinktinė
Pozicija: PF, SF
Amžius: 28
Ūgis: 207 cm
Svoris: 98 kg
Gimimo vieta: Klaipėda, Lietuva

Gdansko pakraštyje esančiame viešbutyje įsitaisęs Bendžius nesunkiai prisiminė gražiausias šio Trimiesčio vietas. Lenkija jam vis dar kelia šiltus prisiminimus.

„Visai netoli, gal už trijų kilometrų, čia yra Sopotas su gatve, primenančią Palangą. Kiek toliau – ir Gdynė. Visur yra gražių vietų“, – pokalbį su tinklalapiu „BasketNews.lt“ pradėjo 28-erių Bendžius.

Puolėjui kalbant apie laikus Lenkijoje, mintimis reikia nusikelti į 2014-ųjų vasarą. Tada Bendžiaus galvoje sukosi neramios mintys – toliau likti Vilniaus „Ryte“ ar kelti sparnus ir dairytis naujų iššūkių.

Naujojo išbandymo variantą pasiūlė dabar Šarūno Jasikevičiaus asistentu Kauno „Žalgiryje“ dirbantis Darius Maskoliūnas, tuo metu ėjęs Sopoto „Trefl“ vyriausiojo trenerio pareigas.

Būtent šio lietuvio specialisto pastangomis Bendžius tais pačiais metais rudenį pradėjo savo legionieriaus kelią. Lenkijos pajūrio kurorte Maskoliūno globoje Bendžius pagaliau gavo tai, kas Vilniuje pasitaikydavo labai retai – šansą.

Juo lietuvis pasinaudojo – Lenkijos čempionate 2014-2015 metų sezone Bendžius fiksavo vidutinį 14,3 taško ir 4,8 atkovoto kamuolio vidurkius, taip save paversdamas paklausia rinkos preke.

Dabar Bendžius laiką Lenkijoje savo karjeroje prisimena kaip kertinį.

„Ryte“ prieš išvykstant į Lenkiją buvo taip, kad tai aš žaidžiau, tai nežaidžiau. Buvo ir traumų. Norėjau psichologiškai atsigauti, o Darius (Maskoliūnas – aut.) mane pakvietė, pasitikėjo ir davė žaisti. Pilnai atsigavau, o Sopotas tapo geru tramplinu išvykti į Ispaniją. 

Nuotr. Instagram

Dabar viską apmąstant, vykti į Lenkiją buvo visiškai pasiteisinęs sprendimas. Be jo nebūčiau vėliau persikėlęs į Ispaniją ir galiausiai galbūt dabar nežaisčiau rinktinėje“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ atvirai dėstė Bendžius.

Blizgesys Lenkijoje krašto puolėją nuvedė į Ispaniją, Galisijos regione įsitaisiusią Santjago de Kompostelą. Vietos „Monbus Obradoiro“ ekipoje Bendžius užsibuvo trejus metus, o pastarasis sezonas jam buvo pats sėkmingiausias.

Po 11 taškų vidutiniškai pelnęs, 4,1 kamuolio atkovojęs ir 11,6 naudingumo balo vidurkį fiksavęs puolėjas tapo vienu svarbiausių komandos žaidėjų. Individualiai geras sezonas išaugino ir norus – Bendžius „Monbus Obradoiro“ vadovus jau informavo neketinantis pratęsti pasibaigusio kontrakto.

Tiesa, nepaisant to, kad sezono metu klaipėdiečiui naujo kontrakto reikalai nebuvo pati smagiausia tema, ispanų reakcija jį sužavėjo.

„Jie man siūlė sezono pabaigoje pratęsti sutartį, bet krepšinis yra verslas, norisi eiti aukščiau. Komanda suprato tai ir galiausiai sutarties nepratęsėme. Situaciją jie („Monbus Obradoiro“ klubo vadovai – aut.) žinojo sezonui dar nesibaigus, bet dabar esu labai dėkingas, nes treneris dėl to nesodino manęs ant suolo.

Žinau, kad būna situacijų, kai dėl tų pačių priežasčių vėliau sąmoningai neleidžiama žaisti. Tokiu būdu daromas spaudimas, kad žaidėjas išsigandęs galbūt pratęstų sutartį. Bet mano komandos vadovai to visai neketino daryti, viskas buvo atvirkščiai“, – kalbėjo Bendžius.

Ispanai pasižymėjo ir kitu garbingu gestu. Antroje „Endesa“ lygos sezono pusėje Bendžius patyrė kelio traumą, o sezono finiše teoriškai vis dar galėjo grįžti ant parketo.

Nuotr. Fotodiena.lt/M.Baranauskas

Lietuvio nuostabai, „Monbus Obradoiro“ vadovai ir treneriai suprato, kad svarbiausių sezono kovų metu puolėjas žaistų jausdamas nepatogumus, todėl šiam leido visiškai išsigydyti traumą ir suspėti atsigauti iki Lietuvos rinktinės stovyklos.

Geri darbai yra viena, bet nesunku suprasti, kad bene geriausias karjeros sezonas lietuvį pavertė dar geidžiamesne preke vasaros rinkoje. Ant Bendžiaus stalo jau dabar guli ne vienas pasiūlymas, tačiau tolimesnės karjeros krypties lietuvis tikina nežinantis.

Vis dėlto savo prioritetus Bendžius jau susidėliojęs.

„Norėčiau, kad mano komanda žaistų tiek gerame nacionaliniame čempionate, tiek ir tarptautiniame turnyre. Maksimaliai gerai būtų likti „Endesa“ lygoje, kuri, kaip nacionalinis čempionatas, yra geriausia visoje Europoje, tuo pačiu ir prisidėti tarptautines kovas. 

Galbūt domina ir Lietuva, bet treji metai Ispanijoje… Žinote, ten viskas vyksta taip, kad jei užsirekomenduoji, esi matomas, kažkam gali imponuoti, tada kažkas pasikviečia. Trumpai tariant, mano prioritetas yra likti Ispanijoje“, – neslėpė Bendžius.

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje dažnai diskutuojama ir apie dar vieną galimą šio krepšininko kryptį. Į ten, kur jis klojo savo karjeros pamatus – Vilnių. 

Bendžiaus sugrįžimo hipotezę šiek tiek stiprina ir faktas, kad nuo rudens „Rytą“ treniruos Dainius Adomaitis – strategas, kuris Bendžiaus karjeroje buvo linkęs jam suteikti šansus.

Nuotr. Fotodiena.lt/T.Lukšys

Taip buvo ir prieš keletą metų, abiem dar būnant „Ryto“ nariais, taip buvo studentų rinktinėje, taip yra ir pastaruosius metus nacionalinėje šalies ekipoje.

„Visada yra realių galimybių. Kiek tai yra realu… – galimą sugrįžimą į tėvynę svarstė Bendžius. – Nežinau, gal domintų ir tokia galimybė… Esu lietuvis, užsienyje žaidžiu, bet mano žmona yra vilnietė. Grįžti būtų įdomu. Kita vertus, viskas turi atitikti sąlygas. Visi minimalūs dalykai susideda. Jeigu bus Ispanijos pasirinkimas, sėsiu su žmona ir kalbėsiu, dėliosiu pliusus. Kuo mums geriau Ispanija, kuo geriau būtų „Rytas“. Stačia galva aš niekada neneriu.

O su treneriu Adomaičiu ryšį atradome dar tada, kai Vilniuje jis buvo asistentas. Aš klausau, ką jis sako, klausau jo reikalavimų. Gal treneriui patinka mano žaidimas… Buvo ir studentų rinktinių vasaros. Mums kartu dirbti sekasi tikrai neblogai.“

Adomaitis tikėjimą Bendžiumi išreiškė ir šįmet. 

Sezono metu, kuomet rinktinei padėti negalėjo NBA ir Eurolygos žaidėjai, Bendžius buvo vienas nacionalinės ekipos lyderių. Pavyzdžiui, pasaulio čempionato atrankoje puolėjas per ketverias rungtynes vidutiniškai rinko po 15,3 taško, tapdamas komandos rezultatyviausiu žaidėju.

Prieš tokius puikius pasirodymus Adomaitis negalėjo užmerkti akių ir tuomet, kai rinktinę teko formuoti jau iš visų įmanomų pajėgų.

Nuotr. Fotodiena.lt

„Faktas, kad mane renkasi ir vasarą, man tikrai glosto širdį, bet reikia pastebėti, kad ir pernai į rinktinę patekau tik susiklosčius atitinkamoms aplinkybėms – Domantas (Sabonis – aut.) NBA buvo iškeistas, po to rinktinėje žaisti jis negalėjo.

Turėjo kažką kviesti ir tas kažkas buvau aš. Visgi turėjau įrodyti savo pajėgumą, nebuvo, kad Dainius man paskambino ir pasakė, kad „atvažiuok, būsi rinktinėje“. Esu čia antrą vasarą iš eilės, bet man čia viskas vis tiek liko nauja. Gal langai pridėjo pasitikėjimo, bet kiti čia įsitvirtinę kitaip.

Palyginimui, Mačiulis ir Seibutis rinktinėje jau eilę metų, jiems gal čia viskas įprasta, o man vis tiek viskas nauja. Esu su geriausiais šalies žaidėjais, toliau semiuosi patirtį“, – šyptelėjo Bendžius.


Rodyti komentarus
2018-06-28 13:01
x
esme tame , kad Bendžius yra lengvas kraštas o lietuvos treneriai jį bando įvaryti į sunkiojo pozicija. Bendžius truputį vėliau subrendęs, šiek tiek silpnesnė Kuzminsko versija. jei būtų mokėję jį išnaudoti treččiu numeriu būtų superinis žaidėjas. dabar peraugau 203 ir žaisk ketvirtu nr. Duranto juk nieks nestato centru nesvarbu , kad gali. jei vienam penkete su Kuzminsku gali laisvai keistis ginamaisiais ir but pakaitomis abu 4 bet ne pastoviai
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-28 12:50
lkl
man visalaika patiko bendzius.atsimenu kai ryte,prie kurtinaicio jis atsiskleide,o atejo vokietis bauerman ir pradejo ji statyti i 4-ta pozicija ir mazai minuciu dave.karoce sugadino vokietis jo progresa.bet zmogus nepaluzo ir atsiskleide uzsieni.kur bepakryptu jo karjera,linkiu visakiariopos sekmes.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-28 12:10
To NeLenkas
Dulkina tavo motiną.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-28 11:01
dede
nzn kokiu mistiniu budu rytas jam ras pinigu jis ir taip gaudavo ispanijoj apie 180-200 dabar pasikele verte tai norit pasakyt rytas jam mokes kaip mavro daugiausiai komandoj ~300 nereikia fantazuot, o zaliem jis per silpnas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-28 10:41
NeLenkas
Sita sudaveidi ten toj Lenkijoj ir reikia palikti tarp savu,ka jis veikia rinktinei?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-28 10:11
djgaffer
Puikų sezoną turėjo Bendžius,vienas komandos lyderių buvo.Pats klubas taip pat nustebino,nes ilgai dėl PO kovojo,bet žaidėjų traumos viską sumaišė.Tačiau pastebėjo galingesni klubai manau ne vieną klubo lyderį,tarp jų ir Bendžių.Jei trauma pilnai išsigydyta,tai gali ir rimtas klubas jį paimti.Dėl Ryto,tai visko gali būti.Tačiau Bendžius kainą užsikėlė ir jo prioritetas užsienis,todėl mažai šansų,kad į Lietuvą grįžtų.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-28 10:08
Ernestas
Rytas neturi kuom sudominti

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-28 09:35
Anonimas
Butu puikus variantas jei prisijungtu vietoje Jomanto ar Peterseno :)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-28 08:39
1
Nieks nenori i ryta, nei bendzius, nei zelionis nei kulvietis

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-28 08:17
Na
Asdf, bandai eilini karta pavaryt ant ryto? O kituose klubuose kitaip? Deja, bet visur tas pats - dalis zaideju pasikelia savo lygi ir eina ten kur daugiau moka arba geresnes salygos. Ne isimtis ir tas pats Zalgiris - paziurek kiek sia vasara issibegios i kitus klubus kur daugiau moka
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-28 07:18
Anonimas
Pades 300k ar daugiau rytas ir ateis.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-06-28 07:11
asdf
aisku nugresk ta ryta... visi kas eina i ryta tai tik dauk pinigu pasiimt, o kad ten kazkokiu stebuklu pasekt - nelabai kas ir gaunas... pavyzdziai: 1) Gailius 2) Baronas 3) Butke 4) Gudaitis :DDD atejo atsedejo ale kaip man rytas svarbus ir isejo savo keliu...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas