Nuotr.: Fiba.com
Nuotr. Fiba.com

Pasaulio čempionato atrankos turnyro Amerikos zonos favoritė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) komanda patyrė netikėtą smūgį.

Jeffo Van Gundy treniruojami amerikiečiai svečiuose 70:78 (10:31, 18:14, 23:10, 19:23) nesugebėjo nugalėti Meksikos rinktinės.

Amerikiečiai šias rungtynes pradėjo tiesiog katastrofiškai, kuomet per pirmąsias šešias minutes atkarpą pralaimėjo 0:18. Vėliau svečių puolimas kiek atkuto, tačiau arčiau priartėti prie varžovų tai jau nepadėjo.

Tiesa, trečiajame kėlinyje amerikiečiai dar apkarpė deficitą iki 51:53, tačiau netrukus Meksika vėl atitolo ir pranašumo jau nebeatidavė.

Tai yra viso labo antrasis amerikiečių pralaimėjimas Meksikos rinktinei per pastaruosius 30 tarpusavio susitikimų. Pirmasis buvo prieš septynerius metus, kuomet taip pat ne pajėgiausia amerikiečių sudėtis meksikiečiams nusileido Amerikos čempionate.

JAV komandą treniruojantis Van Gundy taip pat suklupo pirmą kartą per 10 susitikimų. Jam amerikiečius pavesta treniruoti šioje atrankoje į pasaulio čempionatą, o Kinijoje su pagrindinėmis NBA žvaigždėmis ekipą į sėkmę vesti mėgins Greggas Popovichius.

Amerikiečiai su 4 pergalėmis ir viena nesėkme jau užsitikrinę vietą kitame etape.

Meksikos komandai 20 taškų pelnė Orlando Mendezas-Valdezas. Amerikiečiams Marcusas Thorntonas pelnė 14 taškų, Xavieras Munfordas pridėjo 11, o Davidas Stocktonas ir Reggie Hearnas – po 10.

2018-06-30 13:27
Nežinau,ar tai netikėtumas.Meksika žaidė stipriausios sudėties,savo arenoje,kai JAV vos ne 8 sudėtim.Nors,kiekvienas JAV pralaimėjimas yra sensacija,kad ir kas už ją žaistų.Po ilgos pertraukos prapylė amerikiečiai ir bus daug kritikos jiems.