Iš purvo kylantis „Neptūnas“ verčia naują savo istorijos puslapį

Vilius Stalgaitis
Vilius Stalgaitis
„BaskeNews.lt“
2018-07-04 19:45
Nuotr.: Fotodiena.lt/M.Baranauskas
Nuotr. Fotodiena.lt/M.Baranauskas

Kai prieš maždaug 10 mėnesių Klaipėdos „Neptūnas“ pradėjo sezoną, tai atrodė kaip komanda, kuri žada daug. Patraukli sudėtis, susigrąžintas sėkmės sinonimu Lietuvoje po truputį tampantis Kazys Maksvytis ir solidi sezono pradžia – tokie ambicingi buvo pirmieji klaipėdiečių žingsniai.

Šį sezoną metami dvitaškiai

55%
21,6
Pataiko: 21,6
Taiklumas: 54,8%
Vieta lygoje: 4
Geriausias pasiekimas: 33
Blogiausias pasiekimas: 11
Daugiausia pataiko: Edgaras Želionis

Vis dėlto praėjo vos kiek daugiau nei trys mėnesiai ir „Neptūnas“ krito. Tėškėsi tarsi veidu į purvą.

Komandą kriziniu laikotarpiu paliko net trys svarbūs žaidėjai (Arnas Butkevičius, Mindaugas Girdžiūnas ir Juanas Palaciosas), pasipylė pralaimėjimai, o žiniasklaidoje pradėjo lįsti ir gandai apie kiaurą klaipėdiečių piniginę.

Netrukus paaiškėjo, kad tai nebuvo tik gandai, kadangi metų pradžioje „Neptūno“ laivas jau dreifavo – jam kilo grėsmė apskritai išnykti iš krepšinio žemėlapio.

„2017-ųjų pabaigoje skolų buvo 1,15 mln. eurų, šiandien turime 900 tūkst. eurų skolų, – dabar tinklalapiui „BasketNews.lt“ atskleidė „Neptūno“ direktorius Vilius Sukonas.

Tai reiškia, kad per pusmetį rankoves pasiraitoję uostamiesčio klubo vadovai likvidavo 250 tūkst. eurų skolų. Beje, nors dabartinė „Neptūno“ valdžia buvo suformuota ir darbus pradėjo pasitinkant 2018-uosius, chaoso apimta ankstesnė Klaipėdos klubo organizacija rimtų veiksmų ėmėsi vangiai, mat tam kurį laiką trukdė užsitęsę vidiniai kivirčai.

Posakis, kas moka pinigus, tas ir muziką užsakinėja, Klaipėdai ilgą laiką netiko. „Neptūno“ valdybą sudarė tarsi du poliai – verslininkai, išlaikantys komandą, ir visuomenininkai, miesto krepšinio veteranai. Ironiška, tačiau būtent pastarieji pagrindines ekipos valdymo vadžias laikė savo rankose.

Galiausiai ilgai laukti pokyčiai įvyko – „Neptūno“ steigėjai ir visuomenininkai visgi sutiko didžiąją dalį valdybos balsų perleisti verslui ir komandos vairą perėmė verslininkas Sigitas Ambrazevičius.

Būtent naujasis klubo valdytojas į „Neptūną“ atvedė iki tol su krepšiniu mažai reikalų turėjusį Sukoną. Nepaisant patirties stygiaus, darbuotis jam ir visai „Neptūno“ organizacijai kol kas sekasi neblogai.

Buvęs klubo direktorius Artūras Žalys, komandos savininkas Sigitas Ambrazevičius ir dabartinis direktorius Vilius Sukonas
Buvęs klubo direktorius Artūras Žalys, komandos savininkas Sigitas Ambrazevičius ir dabartinis direktorius Vilius Sukonas
Nuotr. Neptūnas

„Pasakysiu taip – mums atėjus, situacija buvo labai bloga, – atviravo dabartinis „Neptūno“ direktorius. –  Situacija tokia, kad klubas buvo prie išnykimo ribos, vieną dieną jo galėjo tiesiog nelikti. Buvo labai rimta padėtis. Kas iki to privedė? Na, gręžiotis atgal nenorime. Matyt, praeityje sprendimai buvo apskaičiuoti išties netinkamai.

Gal sėkmingai veiklai trukdė ir nelygus verslo bei visuomenininkų indėlis. Pats tų laikų komandos gyvenime nedalyvavau. Nebendravau nei su veteranais, nei dar anksčiau su Osvaldu Kurausku. Veikiausiai tų dviejų pusių nuomonės labai skyrėsi, o tai, manau, galėjo trukdyti sėkmingam „Neptūno“ gyvenimui.“

Krizės ir chaoso akivaizdoje vadovybė reikiamu stuburu turi būti bet kokioje organizacijoje, o pirmoje sezono pusėje Klaipėdoje ji buvo kone silpniausia grandis.

Situaciją iliustruoja ir iškalbingas faktas – Sukonas tapo jau ketvirtuoju „Neptūno“ direktoriumi per pastaruosius metus. Pirmiausiai iš posto skandalingai buvo išverstas Osvaldas Kurauskas, vėliau jį pakeitė Algimantas Ercius, o estafetę iš pastarojo perėmė Artūras Žalys. Vietoje jo į kabinetą įžengęs Sukonas oficialiai buvo pristatytas sausio viduryje.

Pečius surėmę naujieji klubo vadovai po pusmečio darbo dabar jau gali pasigirti pirmaisiais svarbiais rezultatais. Jiems pasiekimai dabar matuojami klubo biudžeto lentelėje.

Klaipėdoje kalbama, kad pasikeitus komandos vadovybei, į „Neptūną“ palankiau žiūrėti pradėjo stambios vietos įmonės, galinčios ženkliai prisidėti prie klubo veiklos. Dabar tai patvirtino ir Sukonas.

Nuotr. fotodiena.lt/M. Baranauskas

„Būtent tuo dabar ir noriu pasidžiaugti, kadangi tie rėmėjai, kuriuos intensyviai kalbinome, pagaliau atėjo pas mus. Grįžta ir tie, kurie kadaise buvo, tačiau vėliau pasitraukė. Na, situacija nėra tokia, kad visi atėjo ir mėtė ant stalo dideles sumas, bet padėtis keičiasi, ji gerėja. Dirbame nuosekliai, buriame ir absoliučiai naujus rėmėjus, kurie potencialiai prisidėtų prie klubo veiklos. Tai yra nuoseklus darbas.

Smagu ir dėl komandos rezultatų šį sezoną. Faktas vienas – vadovybė juos vertina labai gerai. Turint omenyje tai, kad buvo daug skolų, klube nebuvo pinigų ir net neaiškumų, ar klubas apskritai neišnyks, 3-iąją vietą LKL vertiname kaip labai gerą pasiekimą. Žiniasklaidoje nuošalyje liko ir tai, kad Čempionų lygoje prasimušėme į kitą etapą ir vos neeliminavome stiprios Strasbūro komandos.

Šiuos du pasiekimus labai vertiname. Prie visos tos situacijos, manau, tai buvo maksimumas, ką galėjome pasiekti. Na, dar truputis sėkmės, ir po savęs būtume palikę „Rytą“. Tada rezultatas tikrai būtų maksimalus“, – pasidžiaugė „Neptūno“ direktorius.

Tiesa, tikėtina, kad dėl rezultatų piniginėje, „Neptūno“ rezultatai aikštelėje kitą sezoną gali kiek smuktelėti.

Komandos treneris Kazys Maksvytis pasibaigus sezonui užsiminė, kad savo finansinį daržą besitvarkantis „Neptūnas“ kitą sezoną pasitiks įtraukęs pilvą ir puoselėjantis kuklesnes ambicijas.

Uostamiesčio ekipoje kitą sezoną tikrai žais naujokas Paulius Dambrauskas, o taip pat ir eilė svarbių žaidėjų iš bronzinės sudėties – Tomas Delininkaitis, Laimonas Kisielius, Simas Galdikas bei jaunieji Laurynas Beliauskas, Aidas Einikis, Laurynas Mikalauskas, Džiugas Slavinskas ir Matas Jucikas.

Nuotr. Fotodiena.lt/J.Elinskas

BasketNews.lt“ žiniomis, „Neptūnas“ vis dar puoselėja rusenančią viltį išsaugoti puikų sezoną sužaidusį Renaldą Seibutį, tačiau naivu tikėtis, kad pasitikėjimą savimi susigrąžinęs gynėjas vasarą nesulauks pelningesnių vilionių.

Dabar komandą bursiantys klaipėdiečiai laikysis principo, į kurį praeityje buvo atsižvelgta ne visada – žaidėjus kviestis pagal galimybes.

„Mūsų diržai tikrai veršis, kadangi turime skolų ir jas norime grąžinti per dvejus arba trejus metus. Norime funkcionuoti kaip normalus klubas ir viską pradėti nuo švaraus lapo. Ar būsime stipriai kitokie? Neaišku, kadangi nėra žinoma, kiek stipriai sutrauksime biudžetą. Yra galimybė, kad atsiradus papildomiems rėmėjams, daugiau ar mažiau, kitą sezoną paliktume panašų biudžetą, bet kol kas tai tik teorija.

Tikslų norėtume laikytis panašių – trejetas LKL čempionate ir ištrūkti iš grupių etapo Čempionų lygoje. Konkrečiau siekius nustatysime surinkus žaidėjus. Čia turėtų būti ir kiek pigesnių, bet galbūt bus ir žinomų vardų. Dabar aišku, kad į komandą atvyks Paulius Dambrauskas, daug tikimės iš jo. Aktyviai dirba Donatas Zavackas ir Kazys Maksvytis, jie dėlioja naują komandą.

Turime didelį norą atiduoti skolas, kad klubas nebūtų niekam skolingas. Tikimės įgyvendinti idėją pagaliau sukurti krepšinio piramidę Vakarų Lietuvoje panašiu principu, kokią turi „Žalgiris“. Norime, kad regiono krepšininkai liktų Klaipėdoje, turėtų tokias sąlygas, kokios yra Kaune“, – pasakojo Sukonas.

Versdamas naują savo veiklos istorijos puslapį „Neptūnas“ rudenį gali žengti žingsnelį atgal, tačiau tikima, kad tik dėl to, jog ateityje būtų žengta pirmyn.


Rodyti komentarus
2018-07-05 22:27
2 Artas
Sausio 8 15min/24sek: "Anot „Neptūno“ klubo direktoriaus Artūro Žalio, padėtis yra stabilizuota, atlyginimai visiems išmokėti. Tiesa, klubo pečius slegia apie milijono eurų skola."
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-05 17:49
nept
Tai jeigu traukiasi biudžetas, sudėtis bus silpnesnė, pagrinde žais jaunimas, tai kam tada abonementų kainas tokias dėti, negi klubui geriau žaisti prie pustuščių tribūnų, nei prie pilnų?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-05 13:05
Artas
Na man tik idomu kuris vadovas meluoja nes kiek pamenu Zilys sake skolos buvo 800 tukst. ir stengesi jas mazinti dabartinis sako , kad dabar 900 tukst ir 250 jau sumazinta truputi blogai kai ateini dirbt ir nepasakai kiek turi skolu o po puses metu sakai kad sumazinai bet realiai skola padidejo , na bet tikiuos bent kitais metais nebedides .

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-05 11:03
auginkim jaunima
Teisinga manau verta paaukoti viena sezona, leisti daugiau jaunimui pasizymeti, ir tuom nusauti du zuikius, isauginti tokius zaidejus kaip Einikis, Beliauskas, Jucikas ir islisti is skolu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-05 10:16
to CheMist
Nemanau, kad 5 legionieriai bus...Manau, bus 3, na gal maksimum 4. Pasiims kelis pajėgesnius lietuvius, 3-4 legionierius, o ir daugiau gaus pasireikšti jaunimas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-05 10:08
Amigo
Sekmės Neptūnui su vasaros darbais

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-05 08:36
Anonimas
Slavinskas pf iš biedos sf

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-05 07:39
CheMist
na cia zinoma gal labiau norai, bet

PG - Amerikietis , Dambrauskas , Beliauskas

SG - Amerikietis/Seibutis (jei negautu didelio kontrakto uzsieny, sake, kad pasiliktu, jei Neptunas domesis), Einikis, Slavinskas, Delninkaitis

SF - Amerikietis, Kisielius

PF - Amerikietis, Jucikas

C - Galdikas, Amerikietis ( pf/C), Cepukaitis
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-04 22:36
...
nenustebčiau jei Neptūnas pasiskolintų ir T.Sedekerskį.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-04 22:33
...
Manau, kad vistiek bus vienas kitas pajėgesnis lietuvis ir turbūt iš Klaipėdos krašto - D.Gailius/J.Jucikas, ar po traumos D.Dulkys. Gal kokį ir G.Oreliką prisikalbins, kuris irgi po traumos bus pigesnis...Iš dabartinės sudėties turbūt įperkamas bus tik M.Kačinas, iš kitų LKL komandų verti dėmesio galbūt būtų R.Miniotas, P.Petrilevičius...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-04 20:54
ZF
Klaipeda tikrai pajegi kovoti del medaliu kita sezona, pirmiausia daugiau zaidimo laiko turetu gauti jaunimas, vadovybe atsinaujinusi, bei zinoma, pirks zaidejus pagal galimybes neprisidarys skolu. Manau Neptunas vistiek bus pajegesnis kovoti del bronzos nei lietkabelis.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-04 20:46
Na
Sakyciau vietiniai sirgaliai, vietoj to kad Girdziuna bei Butkeviciu vadint ziurkemis ir kitais zodeliais, turetu tik dekot jiems, nes tik ju ryztingu veiksmu deka Neptune ivyko kardinalus issivalymas/persitvarkymas. Butu sitie du tyleje dantis sukande, tai toliau butu visiems meluojama, nemokami pinigai ir skola dar butu isaugus
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-04 20:33
ga
na si karta ryta nunes.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-04 20:16
romas
na dėl trečios vietos manau bus pajėgus kovoti :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 14

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas