Nuotr.: Fotodiena.lt
Nuotr. Fotodiena.lt

Gimtajame Panevėžyje augantis treneris Gintaras Kadžiulis po ketvirtojo sezono „Lietkabelyje“ sulaukė antrosios galimybės pritaikyti sukauptas žinias perimant klubo vadeles į savo rankas. Tačiau šį kartą kitomis aplinkybėmis – 38-erių buvęs krepšininkas vadovavimą pradeda gerokai praplėtus savo idėjų bagažą bei dar tik įsibėgėjant tarpsezoniui.

„Buvo kažkiek netikėta. Gavau pasiūlymą, apsvarsčiau, jei klubo vadovybė mato mane, jie siūlo, o kodėl gi ne? – retoriškai klausė su tinklalapiu „BasketNews.lt“ bendravęs Kadžiulis. – Manau, kad buvo laikas, kada dirbau, dabar pamačiau, kaip viskas atrodo iš šono. Manau, kad esu kur kas stipriau pasiruošęs nei buvau prieš kelerius metus. Kaip suprantu, klubo vadovai yra tokios pat nuomonės.“

Pirmoji Kadžiulio patirtis vyriausiojo trenerio poste buvo kartoka, o ir toks šansas vietinei krepšinio asmenybei iš „Lietkabelio“ atskriejo taip pat netikėtai. 2014-ais metais po 18 sezonų sportbačius ant vinies pakabinęs gynėjas sugrįžo į artimą aplinką, kurioje jam ir pavyko iškilti kaip krepšininkui – gimtąjį Panevėžį.

Tuomet permainų vadovaujančių štabe besiėmę „Lietkabelio“ vadovai Kadžiuliui numatė antrojo trenerio vaidmenį, o pagrindinių sprendimų priėmimas buvo patikėtas Mindaugui Budzinauskui. Bet jo karjera Aukštaitijoje neužsitęsė – „Lietkabelis“ per pirmuosius devynis LKL mačus pasiekė tris pergales ir specialistas savo noru pasitraukė iš komandos. Praėjus kelioms dienoms, Panevėžio klubas išreiškė visapusišką pasitikėjimą Budzinauskui talkinusiu Kadžiuliu. 

Nuotr. Fotodiena.lt

Kaip pripažįsta pats treneris, tuomet jis tokiam sprendimui dar nebuvo visiškai pasiruošęs. Per likusią sezono dalį Kadžiulio vadovaujamas „Lietkabelis“ užfiksavo pergalių ir pralaimėjimų santykį 8-26, o galutiniame panevėžiečių kraityje degė rodiklis 11-32.

Tiek pralaimėti strategui nebuvo įprasta – dar prieš pasitraukiant iš krepšinio aikštelės, Kadžiulis kartu su Prienų klubu apgynė LKF taurės nugalėtojų vardą, ant menčių paguldant Lietuvos grandus – Vilniaus „Rytą“ ir Kauno „Žalgirį“.

Todėl prisitaikant prie naujos rolės, jau būnant nebe pačioje aikštėje, o tik šalia jos, reikėjo laiko.

„Aš net neabejoju, kad man to trūko, nes transformuotis iš žaidėjo į trenerį, palaikau tą nuomonę, kad reikia laiko, pabūti iš šono, pasižiūrėti, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ kalbėjo Kadžiulis. – Pirmiausiai, ne taip karštai į viską reaguoti, nes mes, buvę krepšininkai, ypač dar kurie karštesnio būdo, tai jeigu karščiau sureaguojame, tas persiduoda žaidėjams ir naudos neduoda.

Mano pirmoje situacijoje būnant vyr. treneriu dar buvo tokių aplinkybių, kurios man susiklostė nepalankiai. Nenoriu išsiplėsti, bet buvo tokių dalykų, kur man iš dalies pritrūko sėkmės.“

Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Nusisukus Fortūnai, Kadžiulis paskui vėl buvo pastumtas į antrojo trenerio rolę. Pirmuosius dvejus metus su Kaziu Maksvyčiu jėgas suvienijęs žinių alkanas specialistas prisidėjo prie to, kad klubas buvo išvestas į LKL bei Karaliaus Mindaugo taurės finalus, o nuo pastarojo sezono vidurio kartu su Ramūnu Butautu siekė, jog gimtojo miesto klubas išliktų Lietuvos elite. 

LKL pirmenybėse buvo užimta ketvirtoji vieta, o KMT turnyre ant panevėžiečių kaklų spindėjo bronzos medaliai, ir taip buvo vainikuotas trečiasis pilnas Kadžiulio sezonas asistuojant Lietuvoje pripažintiems specialistams.

„Vienareikšmiškai daug ko (pavyko pasimokyti – aut. past.) tiek iš vieno, tiek iš kito, ir tikrai nemažai, – džiaugėsi „Lietkabelio“ treneris. – Stebi iš šono, be galo daug diskusijų kartu, ypač su Ramūnu Butautu. Tada tikrai supranti, kas, kodėl ir kaip, kas reikalinga, kas – ne. Iš šitų patyrusių trenerių gali panaudoti tikrai daugumą dalykų. Praeityje pats žaidžiau, turėjau kelis gerus mokytojus, tam tikri dalykai yra išlikę. Kas patinka, matai, jog veikia, ateityje bandai panaudoti.

Su Kaziuku (Kaziu Maksvyčiu – aut. past.) buvo labai įdomu dirbti, buvo ko pasimokyti. Pirmiausia, kaip bendrauja su žaidėjais, kaip jis valdo situacijas, kaip moka palaikyti komandą, liaudiškai sakant, už pavadėlio, bet tuo pačiu visi žaidžia atsipalaidavę. Būdamas prie jų, aš įgavau labiau tokios pedagoginio darbo patirties, kaip reaguoti situacijose, kurios būna tikrai įtemptos, ir kaip išlaikyti šaltą galvą.“

Dabar vis dar besimokančiam specialistui pirmąkart karjeroje išaušo metas savo idėjas perkelti į aikštę tam pasitelkiant reikalingus krepšininkus. Kadžiulio paskyrimas vyr. treneriu tapo pirmuoju oficialiu „Lietkabelio“ ėjimu šią vasarą, sulig kuriuo prasidėjo ir sudėties komplektavimo darbai. Šiuo metu Panevėžio ekipa savo gretose turi keturis krepšininkus – Dominiką Mavrą, Luką Aukštikalnį, Donatą Tarolį ir Tomą Rimšą. 

Nuotr. Fotodiena.lt

Jau aišku, kad prie skambiųjų pastarųjų sezonų pergalių prisidėjęs Žygimantas Skučas tikrai negrįš į komandą, tuo metu dėl patyrusių žaidėjų, sudariusių pagrindinį sėkmės branduolį, yra sprendžiama. Broliams Lavrinovičiams mąstant apie dilemą žaisti toliau ar ne, „Lietkabelis“ dėliojasi kelis galimus sudėties variantus, kuriuose viskas būtų lipdoma jau ne vien tik aplink veteranus.

„Stebime rinką, dėliojame. Mano manymu, kaip buvo su tais patyrusiais žaidėjais, taip nebebus. Be abejo, norisi tos jaunatviškos energijos ir einame link to, bandome kalbinti tokius žaidėjus, bet vėlgi tai nebus vien dublerinė komanda. Galima sakyti, 50 ant 50, kai bandysime suderinti geros fizinės būklės patyrusius žaidėjus su būtent tuo talentingu jaunimu“, – kalbėjo Kadžiulis.

Naujų veidų tikimasi išvysti ir jam asistuojančiame trenerių štabe, kurio nariai turėtų pradėti aiškėti artimiausiu metu.

Prie visų persigrupiuosiančio „Lietkabelio“ laukiančių iššūkių laukia ir naujas tarptautinis turnyras. Pastaruosius dvejus metus Europos taurėje grūmęsi panevėžiečiai rudenį savo jėgas išmėgins FIBA Čempionų lygoje.

Tiesa, kaip LKL ketvirtosios vietos laimėtojai jie startuos nuo paskutiniojo atrankos etapo – jį įveikus, aukštaičiai žengs į C grupę, kurioje lauktų tokie Europoje žinomi klubai kaip Bambergo „Brose“, Atėnų AEK ir Jeruzalės „Hapoel“.

Visgi prieš tai „Lietkabeliui“ dar reiks įveikti lemiamą barjerą. Jame, priklausomai nuo rezultatų pirmuosiuose atrankos etapuose, lauks vienos iš komandų – Kantu „Red October“, Solnoko „Olaj“, Antverpeno „Telenet Giants“ ir Larnakos AEK – išbandymas.

„Vienareikšmiškai tai geras turnyras, viskas ten tvarkoje, – apie Čempionų lygą atsiliepė Kadžiulis. – Sprendžiant pagal komandų lygį, bent jau praeitą sezoną prioritetas buvo Europos taurei, o šį sezoną Čempionų lyga dar kyla į viršų. Kad ir kaip bebūtų, svarbiausia yra išplaukti į kitus vandenis ir nežaisti vien Lietuvos čempionate. Jauniems žaidėjams yra svarbu pasirodyti.“


Rodyti komentarus
2018-07-17 08:00
jo
CHARIZMO ,CHARIZMO NERASTA. TAIGI IKI NAUJUJU METU....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-13 15:59
Savas
Sekmes Gintarui,si karta pasiseks,esame tikri!!!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-12 16:03
Babatukas
Meras nušalintas nuo pareigų, todėl valdiškų pinigėlių kapšas gali užsirišti. O savų Bieliauskui turbūt gaila kišti. To pasekmė - Kadžiulis.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-12 09:15
x
turi galimybę Charakterį turi , viskas jo rankose. + manau yra vadovybės visiškas palaikymas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-12 08:44
baigesi ceburekam geri laikai, su tokiu treneriu tai toli tikrai neis, gales dar lukauski pasikviesti, zaidziantis trenerio asistentas bus
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-11 22:37
Cercas
Linkiu išnaudoti šansą, dirbo su Maskvyčiu, žino kaip ivesti discipliną, kaip rimtai vesti treniruotes, kaip užvedinėti žaidėjus, viskas jo rankose, sėkmės.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-11 21:18
Anonimas
Pirmas blynas trenerio poste stipriai prisvilo ir nera jokiu argumentu kodel dabar bus kitaip

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-11 19:10
apmaudu
Kai Lietkabelis atleido ta tikrai labai gera latvi treneri, maniau klubui prastai su finansais. Bet problemos i virsu neiskilo. Visgi manau briudzetas siemet bus daug mazesnis ir klubus nusiris i LKL lenteles zemesniaja puse. Gaila bet sidabriniai laikai baiges...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-11 19:03
andrius
is pirmo zvilgsnio Adomaitis!:))

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-11 19:03
antanas
Cia treneris? Man jis panasus i bomza?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-11 18:50
numoojo
o tai butauta ismete?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-07-11 18:46
JR
Ateina Lietkabeliui metas suskaičiuot visas klaidas

https://youtu.be/vNmWVKanmyE

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas