Nuotr.: FIBA.com
  • Lietuvos jaunimo vaikinų rinktinė Europos čempionato starte 94:82 pranoko Juodkalniją

• Mūsiškiai pirmavo 26 taškais, tačiau pergalę iškovojo pratęsime

• Gytis Masiulis ir Matas Jogėla kartu pelnė 40 taškų

Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate dramatiška pergale startavo Lietuvos rinktinė (1-0). 26 taškų pranašumą iššvaistę Arvydo Gronskio auklėtiniai Vokietijoje per pratęsimą 94:82 (25:9, 25:25, 16:30, 11:13, 17:5) įveikė bendraamžių iš Juodkalnijos (0-1) pasipriešinimą.

Foto galerija

Įpusėjus antrajam kėliniui Lietuvos rinktinė triuškino varžovus 26 taškų persvara (41:15), antroje ketvirčio pusėje išlaikė identišką pranašumą (50:24), tačiau tuomet įvykiai ėmė prastėti. Juodkalnija į rūbinę išėjo po spurto 10:0, kuomet savo deficitą sumažino iki 16 taškų (34:50).

Dar vieną galingą atkarpą oponentai surengė antroje trečiojo kėlinio pusėje. Sužaidus 24 minutes Arvydo Gronskio auklėtiniai susigrąžino triuškinamą persvarą (63:43), o tuomet 6 minučių atkarpą pralaimėjo 3:21. Taip mūsiškių pranašumas prieš lemiamą ketvirtį ištirpo iki 2 taškų (66:64).

Visą ketvirtąjį kėlinį vyko kova taškas į tašką. Prasidėjus priešpaskutinei minutei Džiugas Slavinskas smeigė tritaškį ir Lietuvą išvedė į priekį 73:72.

Juodkalnija pelnė 4 taškus be atsako ir atitrūko 76:73, bet Matas Jogėla likus 16 sekundžių įmetė dvitaškį ir deficitas ištirpo iki minimalaus (75:76).

Varžovai įmetė tik vieną baudą iš dviejų, o Arnas Velička atsakė abiem taikliais metimais bei išlygino rezultatą. Aidint sirenai Juodkalnijos aukštaūgis nepataikė ir komandas pasiuntė į pratęsimą.

Pratęsimą 5 taškais iš eilės pradėjo Gytis Masiulis, Arnas Velička pridėjo dvitaškį ir Lietuvos rinktinė pabėgo 84:77. Per likusį laiką Lietuva išlaikė saugų pranašumą ir įsirašė pirmąją pergalę.

Lietuvos rinktinė: Gytis Masiulis 21 (9/10 baudos, 15 atk. kam.), Matas Jogėla 19 (8/12 dvit.), Arnas Velička 14 (5 rez. perd.), Eimantas Stankevičius ir Džiugas Slavinskas po 13.

Juodkalnijos rinktinė: Milošas Popovičius 27 (8/16 dvit., 8/8 baudos, 16 atk. kam.), Miličius Starovlahas 17, Marko Simonovičius 15 (17 atk. kam.).