Turėdami tikslą iškovoti pergalę bent 16 taškų skirtumu, Šiaulių „Šiauliai“ jau pačioje mačo pradžioje pasistengė, kad užduotis būtų įvykdyta. ULEB taurės septintojo turo rungtynėse šiauliečiai namie 71:51 (19:13, 20:6, 15:19, 17:13) sutriuškino Berlyno „Alba“ ir atsirevanšavo už nesėkmę pirmajame rate.

Pirmąją šių ekipų dvikovą Vokietijos sostinėje 85:70 buvo laimėję „Alba“ krepšininkai, todėl jei abi komandos, pasibaigus grupės varžyboms, surinks po lygiai taškų, aukštesnę vietą užims šiauliečiai.

Dvikovos Šiauliuose herojumi tapo Artūras Masiulis. Po to, kai Saulius Kuzminskas dėl traumos iškrito iš rikiuotės, Masiulis liko vienintelis komandos „centras“ ir pirmoje mačo dalyje terorizavo varžovų gynybą.

Masiulis jau pačioje rungtynių pradžioje du kartus prasižengė, tačiau tai neapribojo jo žaidimo laiko. Per pirmą rungtynių dalį jis aikštėje praleido 16 minučių ir surinko 12 taškų – vos 7 mažiau nei visa „Albos“ komanda kartu sudėjus.

Šiauliečiai jau pirmo kėlinio pradžioje šovė į priekį 11:2. Nors nesulaikomai žaidęs Julius Jenkinsas sugebėjo priartinti savo ekipą iki 11:14, tačiau sužaidus ketvirtį rungtynių 19:13 priekyje buvo „Šiauliai“.

Jenkinsas antro kėlinio pradžioje pataikė dvitaškį su bauda ir pelnė savo tryliktąjį tašką, taip priartindamas „Alba“ iki 16:21. Tačiau kai „Šiauliai“ sugebėjo sustabdyti varžovų lyderį, „Alba“ puolimai visiškai pakriko.

Vokiečiai per kiek daugiau nei 6 minutes prametė 10 metimų iš eilės ir tuo pasinaudoję šiauliečiai spurtavo 14:0, taip įgydami net 19 taškų pranašumą – 35:16.

Vujadinas Subotičius dvitaškiu nutraukė Berlyno krepšininkų taškų badą, tačiau tada Masiulis pelnė du taškus, tada rezultatyviai asistavo Tomui Rinkevičiui ir po pastarojo dvitaškio skirtumas pirmąkart perkopė 20 taškų ribą – 39:18.

Po ilgosios pertraukos „Šiauliai“ buvo įgiję ir 22 taškų pranašumą (50:28), tačiau tada pradėjo strigti puolime ir vokiečiai pelnė 8 taškus be atsako, taip priartėdami iki 50:36.

Visgi šiauliečiai dar prieš pasibaigiant kėliniui atsigavo (56:38), o ketvirtame ketvirtyje Donato Zavacko tritaškis sugrąžino 20 taškų pranašumą – 61:41. Paskutinėmis mačo minutėmis didžiausia intriga tapo nebe rungtynių nugalėtojų sprendimas, o skirtumas, kuriuo pergalę iškovos „Šiauliai“.

Nors vokiečiai dar buvo priartėję iki 15 taškų (61:46), tačiau prieš pasibaigiant rungtynėms šeimininkai atstatė saugią persvarą.

„Šiauliai“: Artūras Masiulis 18 taškų (7 atk. kam., 3 blk.), Antonio Grantas 17, Donatas Zavackas 13 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Tomas Rinkevičius 7, Gediminas Maceina ir Jose Olivero po 5, Aurimas Kieža 4, Marius Prekevičius 2.

„Alba“: Julius Jenkinsas 22, Bobby Brownas 14, Vujadinas Subotičius ir Goranas Nikoličius po 4.

Atrinkti (0) Visi (13)
Antonio Granto zaidimo nu lbj paliko puiku yspudi po siu rungtyniu :) praktiskai is visur pataiko. Sita y BBL all stars komanda manau verta priimt butu :) P.S. Saunuoliai Siauliai uz tokia puikia ginyba! SU PERGALE VISUS!!!
2007-12-19
+5
nu, atspekit, kokia cia statistika - Siauliai 18 - 3 ALBA.
2007-12-19
o kas cia nutiko??? Masiulo gal gimtadienis buwo, ar kaip???