• Savų žiūrovų palaikomi latviai 62:61 palaužė Turkiją

• Kitame susitikime Didžioji Britanija 77:73 pranoko suomius ir pirmą kartą šalies istorijoje pateko į Europos čempionato ketvirtfinalį

• Suomių neišgelbėjo 44 taškus surinkęs Ville‘o Tahvanaineno bei Mikaelio Jantuneno duetas

• Būrent latviai ir britai tarpusavyje varžysis ketvirtfinalio etape

Europos jaunių (iki 18 m.) čempionate prasidėjo atkrintamosios varžybos, kuriose netrūko intrigos.

Šeimininkai latviai po atkaklios kovos 62:61 (30:16, 12:13, 5:19, 15:13) palaužė Turkijos rinktinę, o rungtynių baigtis sprendėsi pačioje mačo pabaigoje.

Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms, turkai buvo priekyje 60:56, tačiau tuomet į priekį šovė kaimynai. Arturs Zagars pelnė du taškus, o Artūrs Kurucs smeigė tritaškį ir rezultatą išlygino (61:61).

Rungtynių didvyriu tapo minėtasis Zagars, kuris iki susitikimo pabaigos likus pusei minutės pataikė vieną baudą iš dviejų bei persvėrė rezultatą (62:61). Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo paskutinieji taškai rungtynėse.

Turkai turėjo idealią galimybę išgelbėti susitikimą, tačiau paskutinėmis akimirkomis prametė bent kelis metimus iš neblogų padėčių.

Latvijos jaunių rinktinė: Artūrs Kurucs 16 (5/9 met.), Davids Viksne 13, Adrians Snipke, Valters Veveris ir Artūrs Zagars po 7.

Turkijos jaunių rinktinė: Ergi Tirpanci 13 (5/10 dvit.), Sadikas Kabaca 11 (5/5 dvit.), Eray‘us Aydoganas 10.

Kitame susitikime istoriją sukūrė Didžiosios Britanijos vaikinai, kurie 77:73 (24:19, 14:17, 24:19, 15:18) pranoko suomius bei pirmą kartą šalies istorijoje pateko į ketvirtfinalį.

Nuotr. FIBA

Ketvirtfinalio etape britai susitiks su turkų pirtį atlaikiusiais latviais.

Šiame susitikime intrigos taip pat netrūko. Prasidėjus paskutiniajai minutei, britų persvara buvo minimali (72:71).

Likus 48 sekundėms, Jacobas Roundas pataikė vieną baudų metimą iš dviejų ir padidino persvarą iki 2 taškų (73:71). Po šio epizodo suomiai dvi atakas užbaigė nesėkmingai ir buvo priversti taikyti tyčinių pražangų taktiką.

Prie baudų metimų linijos stojęs Mate‘as Okrosas neklydo, kuris pataikė 4 baudų metimus ir įtvirtino savo komandos pergalę.

Suomijos jaunių rinktinė: Ville‘as Tahvanainenas 24 (5/9 dvit., 4/13 trit.), Mikaelis Jantunenas 20 (8/15 dvit., 12 atk. kam., 27 naud. bal.), Jesperas Granlundas 9.

Didžiosios Britanijos jaunių rinktinė: Mate‘as Okrosas 20 (3/5 dvit., 3/5 trit.), Nathanas Robinsonas 14 (5/14 met.), Jacobas Roundas 11, Kareemas Queeley 10 (10 atk. kam.).