Nuotr.: Fotodiena.lt
Nuotr. Fotodiena.lt
  • „Lietkabelio“ trenerių štabe Kadžiuliui padės Robertas Kuncaitis ir buvęs krepšininkas Marius Prekevičius

  • Klubas tikisi LKL vėl būti tarp 4 stipriausių komandų

  • Artimiausiu metu ekipa pasikvies dar tris naujokus, o vienas iš jų veikiausiai bus lietuvis

  • Kadžiulis lakoniškai pasisakė apie Lavrinovičių išvykimą: „Žaidėjas atidirba kontraktą ir abi pusės juda toliau“

Panevėžio „Lietkabelio“ vairą po trejų metų pertraukos perėmęs Gintaras Kadžiulis buria sudėtį pagal savo viziją. 38-erių specialisto vadovaujamas klubas šį tarpsezonį sukirto rankomis su penkiais žaidėjais bei dar tiek pat tikisi įsigyti artimiausiu metu.

Kadžiulis jau subūrė ir savo asistentų štabą – jame dirbs buvęs krepšininkas Marius Prekevičius ir Vilniaus „Rytui“ praėjusį sezoną asistavęs Robertas Kuncaitis.

„Mes norime išlikti ten, kur buvome“, – duodamas interviu LKL.LT sake Kadžiulis.

Jis kartu su „Lietkabeliu“ išgyveno sėkmingiausią laikotarpį klubo istorijoje – per pastaruosius du sezonus Panevėžio klubas kovojo dėl LKL medalių. Iki tol „Lietkabelis“ per 23 metus LKL nebuvo pasiekęs pusfinalio.

Aktyviai žaidėjų rinkoje besidarbuojantis Aukštaitijos klubas artimiausiu metu tikisi pranešti apie sutartis su trimis pagrindo žaidėjais bei komplektaciją užbaigti įsigydamas du jaunus krepšininkus.

„Veikiausiai iš trijų naujokų vienas bus lietuvis, o kiti du užsieniečiai. Mes taip pat kalbamės su dviem talentingais žaidėjais, kurie šiai dienai dar gal nėra pasiruošę žaisti „Betsafe–LKL“ pirmenybėse, tačiau norime su jais susisieti ilgesniam laikotarpiui. Tikimės, kad su visais krepšininkais bus sutarta artimiausiu metu, tai yra dienų ir derybų klausimas“, – tinklalapiui LKL.LT teigė „Lietkabelio“ treneris.

Kadžiulis „Lietkabelio“ treneriu buvo paskirtas prieš mėnesį, o per šį laikotarpį praėjusio sezono ketvirtosios vietos laimėtojai pranešė apie sutartis su Vyteniu Lipkevičiumi, Sauliumi Kulviečiu, Jamaru Wilsonu, Pauliumi Valinsku bei Mindaugu Kupšu.

Panevėžio komandos treneris teigė, kad klubas stengiasi surinkti universalią ekipą, kurioje būtų jaunų ir patyrusių žaidėjų simbiozė. Šiuo metu sudėtyje yra vos vienas 30 metų amžiaus ribą perkopęs žaidėjas – 34-erių Wilsonas.

Tiesa, prie klubo artimiausiu metu turėtų prisijungti dar vienas patyręs krepšininkas.

„Iš jaunimo tikiuosi energijos, o iš vyresnių žaidėjų norime patirties, – viziją dėstė Kadžiulis. – Norime turėti universalią komandą, kiekvienoje pozicijoje turinčią skirtingo plano žaidėjus. Norime, kad būtų jaunystės ir patirties balansas, kad šie krepšininkai suliptų tarpusavyje.“

„Lietkabelio“ strategas patikino, kad komplektuojant komandą didelę teigiamą įtaką daro dalyvavimas FIBA Čempionų lygoje. Specialistas atskleidė ir būsimo trenerių štabo narius.

„Asistentų roles užims Marius Prekevičius ir Robertas Kuncaitis. Turime skautą Algimantą Bružą, komandoje dirbs ir fizinio rengimo treneris Vaidas Verbickas“, – atskleidė Kadžiulis.

34-erių Prekevičius kartu su auksine 1984-ųjų karta skynė pergales pasaulio ir Europos čempionatuose, bet karjerą baigė prieš penkmetį. Trenerio rolė jam bus nauja.

Kuncaitis praėjusį sezoną padėjo Rimui Kurtinaičiui „Ryto“ klube, jame su pertraukomis dirbo net keturis kartus.

Tinklalapyje LKL.LT – interviu su antrą kartą „Lietkabelio“ vairą perėmusiu Kadžiuliu – apie išvykusius brolius Lavrinovičius, naujausius pirkinius bei artėjančio sezono tikslus.

– Kaip sekasi komplektacijos darbai?
– Kartais vizija neatitinka tikrovės, bet galbūt tai natūralu. Norėjome turėti porą jaunų lietuvių talentų ekipoje, tačiau susitarti nepavyko, o jiems analogo nebuvo. Buvo variantų tarp užsieniečių, tačiau tam nesiryžome.

– Ar ilgai svarstėte priimti „Lietkabelio“ siūlomą vyriausiojo trenerio darbą?
– „Lietkabelio“ pasiūlymas buvo netikėtas. Tikėjausi likti, bet labiau asistento pozicijoje. Klubo prezidentas išreiškė manimi pasitikėjimą, sėdome pasikalbėti ir priėmėme sprendimą. Tai buvo paprasta. Aš jaučiuosi tvirtai, savimi neabejoju, tad kodėl gi ne?

– „Lietkabelio“ treneriu buvote prieš daugiau nei trejus metus. Kas pasikeitė per šį laikotarpį?
– Žinoma, per šį laikotarpį įgijau patirties. Būti asistentu yra ideali vieta mokytis iš vyriausiojo trenerio. Stebėti iš šono, patarti, adaptuotis iš buvusio žaidėjo rolės į trenerio poziciją. Viskam reikia laiko, o tas laikas asistento pareigos man davė geros patirties.

– Klubas įgavo pagreitį komplektuodamas sudėtį. Ar jau turite išsikėlę tikslus artėjančiam sezonui?
– Mes norime išlikti ten, kur buvome. „Betsafe–LKL“ pirmenybėse mes norime būti ketverte ir kovoti dėl medalių, o FIBA Čempionų lygoje neturime konkretaus tikslo – norime kiek įmanoma labiau kandžiotis ir stebinti pergalėmis.

– „Lietkabelis“ atsisveikino su broliais Lavrinovičiais. Kiek skaudi ši netektis klubui?
– Tai yra profesionalus sportas – žaidėjas atidirba kontraktą ir abi pusės juda toliau. Juk mes išsiskiriame ne su žmonomis ar vaikais, tad jokių jausmų čia negali būti ir jų nėra. Klubas turi viziją, kuria norime sekti.

– Mindaugas Kupšas be pertraukų rungtyniauja jau beveik metus laiko. Ar nėra nerimo, kad intensyviai rungtyniaujantis centras gali nusėsti fiziškai?
– Galima taip pagalvoti, tačiau, manau, kad Mindaugas antroje Kinijos lygoje nepervargsta, nes ten nėra didelio tempo. Jis neneša didelių krūvių, tačiau laikosi režimo ir dienotvarkės, dėl kurių galbūt yra įsitempęs. Manau, kad žaidėjai ruošdamiesi vasarą bus labiau pavargę, nei jis.

Spėju, kad Kupšas dėl viso to režimo bus įsitempęs, bet dėl to mes jam grįžus iš Kinijos skirsime trumpas atostogas. Tai buvo bendras sprendimas, kad jis bent kiek pailsėtų, pagulėtų bei galėtų kibti į darbus.

– Iš „Žalgirio“ nutarėte pasiskolinti Paulių Valinską. Kaip vertinate šio krepšininko perspektyvas?
– Aš matau Paulių kaip labai talentingą žaidėją. Tikiu, kad tai bus abipusė nauda. Paulius galės žengti didesnius žingsnius į priekį, nei tai darė ligi šiol. Jam trūksta būtent žaidybinio laiko.

– Kiek didelis klubo tarpsezonio laimėjimas buvo pasikviesti užsienyje rungtyniavusius lietuvius Saulių Kulvietį ir Vytenį Lipkevičių?
– Kulvietis Ispanijoje įgavo patirties, jo varžovai ir treniruočių partneriai buvo aukšto lygio, tad ir jis yra sustiprėjęs. Mes žinojome informaciją apie jo sveikatos būklę, domėjomės tuo, tačiau visi garantavo, kad su jo sveikata viskas yra gerai.

Norėjome tokio tipo žaidėjo prie Donato Tarolio – ketvirto numerio, kuris galėtų išplėsti aikštelę. Prioritetas buvo lietuviams, o Kulvietis buvo geriausias variantas rinkoje. Ilgai negalėjome su juo pasirašyti sutartį, bet sutarimą pavyko rasti. Tai vienas pagrindinių pirkinių, į kurį buvome nusitaikę ir jo labai norėjome.

Lipkevičius aikštelėje yra nenuilstantis ir neužmušamas, patyręs ir kovingas – treneriai labai nori tokių žaidėjų. Vytenis nėra taškų darymo mašina, bet mes žinome jo pliusus rūbinėje ir aikštėje. Antrasis šios pozicijos žaidėjas bus kiek kitokio stiliaus.

„Lietkabelio“ komplektacija:

Panevėžio „Lietkabelis“

Pozicija Žaidėjas Amžius Ūgis
PG Jamar Wilson (naujiena) 34 185
PG/SG Dominikas Mavra 23 194
SG Paulius Valinskas (naujiena) 22 191
SF Vytenis Lipkevičius (naujiena) 29 197
SF Simas Jasaitis (naujiena) 36 202
PF Saulius Kulvietis (naujiena) 27 204
PF Donatas Tarolis 24 202
C Tomas Rimša 22 208
C Mindaugas Kupšas (naujiena) 27 217
Treneris Gintaras Kadžiulis (naujiena)
Sutartys
baigėsi:
Ramūnas Butautas, Lorenzo Williamsas, Gintaras Leonavičius (negrįš), Darjušas Lavrinovičius, Kšištofas Lavrinovičius (negrįš), Arnas Velička, Vaidas Čepukaitis (negrįš), Žanis Peiners (negrįš), Žygimantas Skučas (negrįš)
Domina:  

Rodyti komentarus
1 2  »
2018-08-09 15:20
Panevėžietis
B*bis tas Kadžiulis, o ne treneris. Lietkabelis galės kovot su Prienais ar Pasvaliu dėl 5-7 vietos. Ateis vėl tuščios arenos laikotarpis Panevėžyje....
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-09 11:34
Idomu
Kinijos anteoj lygoj tempas nera didelis. Matos, kad kadziulis "pasidomejes. Ten bek mes stilius o kupsas 40+losia

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-09 10:29
Labas
Kadžiulis paaiškino Lavrinovičių išvykimą: "Pasibaigė kontraktas"
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-09 04:04
Romka
Fotke kaip Ivano Dulino is naša raša

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 23:37
pusbrolis pravieniškis
ilgai galvoje broliai lavrinoviciai apsisprende del savo karjeros, o aš ilgai galvoju nu tai ką galvoja broliai lavrinowičiai savo ilgomis galvomis... Nu va panašiu stiliumi jus mums naujienas dėstot.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 23:11
Kai Kadziuli
paskyre treneriu, aisku buvo kad broliu nebeliks. Zaidejai butu vyresni ir su didesniu autoritetu nei treneris... Nors aisku smagu butu ziureti, kaip broliukai toki treneri pizdavotu :D
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 22:51
Grybienė čia kažkokia, Vilniaus eks KGB-istų -mentų pinigai kažkodėl Panevėžyje, nei sudėtyje nei personale nė vieno panevežiečio (tik Kadžiulis), na neturėtų taip būti patriotiškame mieste, kad ir rinkos sąlygomis
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 22:29
abcdef
pamatysit koks Kupsas bus nusedes. bus baisu ziuret ir visi sakys koooks medis :D
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 22:01
OHO
Kaimiecio kliedesiai, dave laisve pinigus issvaistyti,))) skaudzios pagirios nusimato, 3 treneriai skautai))) kaime, idomu budu i akis paziuret kas pinigus duoda sitam nesusipratimui

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 20:46
Anonimas
kabelis bus stipri lkl komanda kitam sezone jei kadziulis sugebes normaliai suvadovaut.rizikuoja labai klubas,bet problemu pakeist ji tikrai nebus,pilna laisvu geresniu nei jis be darbo sedinciu.lavrinoviciai tiesiog neatitinka tokios komandos lygio,laikas baigt karjeras o ne "zaisiu iki pensijos".nebent for fun nori zaist,tuomet daugiau 20k neverta moket.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 20:24
Bricks
Kurie sia vedantys zaidejai bus, ant kuriu zaidima bus galima statyti?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 20:22
lukauskis
na lukauskis ilgai svarsto kaip ir sulskis laukia usienio pasiulymu matyt kad nieko negirdet
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 20:20
lrytas
ilgai galvoje broliai lavrinoviciai apsisprende del savo karjeros
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 20:16
lkl turgus
na ka lkl klubuose gretos dideja pries sezono pasiruosima kitai savaitei tik pieno zvaigzdes turguje kolkas nesiskubina
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 20:13
lkl
na bus sunku siekti 4 vietos lietkabeliui
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 20:12
lietkabelis
prie klubo artymiausiu metu turetu prisijungti dar vienas patyres krepsininkas idomu kuris
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 20:10
lietkabelis
tai simas jasaitis gales karjera pabaigt lietkabeli
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 20:09
lietkabelis
tai buvo dar kalbos rase lrytas kad lietkabelio akiratyje gecevicius tai ir nutylo
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 20:09
JR
Normalioks kol kas, sezono nelaidojam. Pagal komplektaciją antrivpo Žalgirio.

Dar du rimtus tamsius jei paims ir bus ok.

O pagal žaidimą bus aišku gegužės gale.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-08 19:40
Lol tik paminėjau Lukauskį,iškart paneigė tai pratęsdami su Jasaičiu :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 24

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas