Nuotr.: FIBA
  • Lietuvos jaunučių (iki 16 m.) rinktinė Europos čempionate 105:55 sutriuškino Slovėniją

• Trečiąjį kėlinį lietuviai laimėjo 33:4

• Nugalėtojams Emilis Butkus pelnė 15 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir surinko 29 naudingumo balus

Lietuvos jaunučių (iki 16 m.) rinktinė (2-0) ir toliau tęsia galingą pasirodymą Europos čempionate. Vakarykštėse rungtynėse Tomo Purlio auklėtiniai juodkalniečius patiesė 34 taškų persvara, o šiandien 105:55 (23:18, 23:10, 33:4, 26:23) nepaliko vilčių Slovėnijos (0-2) krepšininkams.

Foto galerija

Lietuviai apčiuopiamą persvarą susikrovė dar prieš ilgąją pertrauką. Emilis Butkus pataikė iš po krepšio, tritaškį smeigė Jokūbas Rubinas, o mūsiškiai spurtavo 15:4 ir susikrovė 16 taškų pranašumą (38:22).

Vis tik tikrasis pažeminimas prasidėjo trečiajame kėlinyje. Hubertas Pivorius ir Kasparas Jonauskas pataikė po tritaškį, Edgaras Preibys pridėjo dar du taškus ir šitaip įsibėgėjusi Lietuva surengė 27:0 spurtą. Trečiąjį kėlinį lietuviai laimėjo 33:4.

Tuo metu slovėnai savo pirmuosius taškus ketvirtyje pelnė pačioje jo pabaigoje, o tai padarė Markas Filipas, kuris realizavo baudų metimus. Paskutinę kėlinio minutę lietuvių pranašumas buvo išaugęs iki 47 taškų (77:30).

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai lietuvių gretose žaidęs Emilis Butkus pelnė 15 taškų (6/11 dvitaškių, 1/3 tritaškių), atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, blokavo 2 metimus ir surinko 29 naudingumo balus.

Šiame susitikime lietuviai gerai atakavo iš toli – tikslą pasiekė 12 tritaškių iš 26 (46 proc.). Tuo metu slovėnai realizavo viso labo 24 proc. tolimų metimų (5/21). Mūsiškiai taip pat atkovojo daugiau kamuolių (60-50), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (27-15) ir mažiau klydo (14-26).

Artimiausias rungtynes lietuviai žais jau rytoj, kuomet susitiks su Izraelio rinktine. Rungtynių pradžia – 14 val. 45 min.

Lietuvos jaunučių rinktinė: Emilis Butkus 13 (5/10 dvit., 10 atk. kam.), Matas Repšys 13 (3/6 dvit.), Mantas Rubstavičius 12 (2/6 dvit.) Kasparas Jonauskas 10.

Slovėnijos jaunučių rinktinė: Anze Medvedas 10 (3/5 trit.), Urbanas Klavzaras (2/11 metimų) ir Luka Tekavčičius po 9.

2018-08-11 19:09
Kaip komanda aisku Lietuva geresne. Bit induvidualybiu gyneju grandy NBA lygio nesugeba jau nuo Marcelos laiku isaugint. O sta Slovenai Dragic ir Doncic turi.