• Lietuvos jaunučių rinktinė 84:53 įveikė Nyderlandus ir pateko į ketvirtfinalį

• Kitame etape lietuviai kovos su Kroatija. Mačas vyks trečiadienį 14.45 val.

• Nugalėtojų gretose Ąžuolas Tubelis surinko dvigubą dublį – 15 taškų ir 11 atkovotų kamuolių

• Hubertas Pivorius su 21 tašku buvo rezultatyviausias

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) rinktinė žengė į Europos čempionato ketvirtfinalį. Tomo Purlio auklėtiniai Serbijoje aštuntfinalio mače su Nyderlandų komanda triumfavo 84:53 (21:17, 20:12, 19:15, 24:9).

Foto galerija

Ketvirtfinalyje Lietuva susikaus su Kroatijos rinktine, kuri aštuntfinalyje 85:58 sutriuškino Italijos šešiolikmečius. Susitikimas vyks trečiadienį 14.45 val.

Mūsiškiai nuo pat mačo pradžios įgijo iniciatyvą, o po dviejų kėlinių jų pranašumas siekė dviženklę ribą 41:29.

Dar vieną sėkmingą spurtą lietuviai surengė ketvirtajame kėlinyje, kuomet penkių minučių atkarpoje buvo geresni 15:6. Po šio pabėgimo į priekį lietuviai jau pirmavo 75:50 ir nugalėtojas abejonių nebekėlė.

Lietuvos rinktinė dvigubą dublį surinko aukščiausias komandos krepšininkas 202 cm ūgio Ąžuolas Tubelis. Jis pelnė 15 taškų (7/12 dvit.), sugriebė 11 kamuolių ir surinko 22 naudingumo balus.

Rezultatyviausiai žaidė gynėjas Hubertas Pivorius, kuris per 23 žaidimo minutes surinko 21 tašką (4/5 dvit., 4/8 trit., 1/2 baudos).

Pivorius pagal rezultatyvumą pakartojo šio čempionato geriausią Lietuvos rinktinės rezultatą. 21 tašką viename mače buvo įmetęs ir Ąžuolas Tubelis.

Lietuva greitose atakose pelnė 21 tašką, kai oponentai – tiki 4. Didžiulis skirtumas matyti ir iš po krepšio pelnytų taškų grafoje. Iš artimojo nuotolio mūsiškiai surinko 50 iš 84 savo taškų, o varžovai 22 iš 53. Lietuva pataikė 61,4 proc. dvitaškių, o Nyderlandai įmetė 35,3 proc. taiklumu.

Abi komandos neblizgėjo atakuojant nuo baudų metimų linijos. Lietuviai realizavo 6 metimus iš 19 (31,6 proc.), o olandai – 5 iš 11 (45,5 proc.).

Europos čempionate Lietuvos krepšininkai žygiuoja be pralaimėjimų. Grupės etape jie pergales vidutiniškai pasiekė 43,3 taško persvara. Lietuva savo grupėje užėmė pirmąją vietą, o Nyderlandų krepšininkai – paskutinę.

Lietuvos jaunučių rinktinė: Hubertas Pivorius 21 (4/5 dvit., 4/8 trit.), Ąžuolas Tubelis 15 (7/12 dvit., 11 atk. kam.), Edgaras Preibys ir Kasparas Jonauskas po 7.

Nyderlandų jaunučių rinktinė: Osheanas Noah Brathwaite’as 21, Jaronas Heldas 11.

2018-08-15 04:41
klausimas
kro Marciulionis taip silpnai kolkas varo

--
2018-08-14 19:16
pucas
Visos jaunimo rinktinės neramina baudų metimų aspektų. Nepataikyta tiek lengvų taškų, o U20 per tai pralaimėjo rusams. Reikia skubaus remonto, nes tai jau sisteminės ligos požymiai...

Aūū treneriai..., baudos turi būti metamos užsimerkus. Didžiulė, gal net lemtinga, treniruočių spraga.