Lietuvos vaikinų jaunimo (gim. 1985 m. ir vėliau) rinktinė antrą kartą palaužė bendraamžius iš Kroatijos. Trečiadienį Šventojoje lietuviai varžovus įveikė 73:69 (28:19, 20:18, 12:17, 15:15).

Sėkmingas M.Ruikio žaidimas per ketvirtąjį kėlinį lėmė Lietuvos rinktinės pergalę
Nuotr. basketnews.lt
Pirmajame tarpusavio mače pirmadienį lietuviai šventė įtikinamą pergalę 91:70. Po rungtynių rinktinės treneris Rimas Kurtinaitis teigė, jog pirmasis mačas buvo „aklas“, o antrajame komandos jau žinojo viena kitą, todėl ir žaisti buvo sunkiau.

Antrojo mačo scenarijus buvo panašus į pirmąjį. Mačo pradžioje į priekį išsiveržė kroatai – 11:7. Tačiau atkarpą 21:8 laimėję lietuviai po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 28:19.

Lietuviai tempą diktavo iki trečiojo kėlinio, kai turėjo solidų 13 taškų pranašumą – 50:37. Tačiau tada sėkmingiau sužaidė kroatai ir priartėjo iki 7 taškų – 47:54.

Žaidimas visiškai išsilygino ketvirtajame kėlinyje. Likus žaisti šešias minutes rezultatas tapo lygus 61:61.

Tada lemiamą žodį tarė Mantas Ruikis. Per likusį laiką snaiperis pelnė 10 iš 12 ekipos taškų, iš kurių keturis – svarbiais momentais paskutinę mačo minutę.