„Neptūnas“ namie įtikinamai įveikė „Aiščius-Atletą“ (komentarai)

2007-12-21 21:29
Domas Lukauskas, „BasketNews.lt“ koresp.

Pergalingai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmąjį ratą užbaigė Klaipėdos „Neptūnas“. Klaipėdiečiai savo aikštelėje 88:71 (21:26, 27:17, 24:12, 16:16)įveikė Kauno „Aiščius-Atletą“.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai. Po dviejų iš eilės Gedimino Navicko tritaškių „Aiščių-Atleto“ ekipos persvara buvo šoktelėjusi iki 9 taškų – 24:15, tačiau labiau atitrūkti varžovams „Neptūnas“ neleido.

Jau 18-ąją mačo minutę Marius Kasiulevičius taikliu metimu iš po krepšio persvėrė rezultatą savo komandos naudai (42:41).

Po pertraukos jau iniciatyva priklausė Klaipėdos krepšininkams. Jie trečiąjį kėlinį, daugiausiai Jerelo Alleno, Giedriaus Jankausko ir Evaldo Dainio pastangomis, pradėjo 16:3 ir įgijo solidų 18 taškų pranašumą (64:46).

Ketvirtojo kėlinio viduryje Navickas taikliu metimu iš po krepšinio buvo sumažinęs savo komandos deficitą iki 14 taškų (77:63), tačiau po Aloyzo Rudžio paprašytos minutės pertraukėlės uostamiesčio krepšininkai pelnė 5 taškus be atsako ir vėl nutolo (82:63).

„Neptūno“ strategas Rudys džiaugėsi, kad jo treniruojamiems krepšininkams pavyko atsigauti po triuškinančių pralaimėjimų Vilniaus „Lietuvos rytui“.

„Šiandien vyrai parodė, kad gali žaisti net ir po tokių rungtynių su „Lietuvos rytu“ kai mus tiesiog sudaužė. Parodėme charakterį, kad galime žaisti. Aš vyrams sakiau, kad mūsų akcijos šiandien pakilo, nes jos po pralaimėjimų buvo nukritusios (šypsosi, – Red.)“, – portalui „BasketNews.lt“ sakė Rudys.

„Šiandien pirmajame kėlinyje varžovai labai gerai pataikė. Tačiau antrajame ir trečiajame kėliniuose padidinome žaidimo tempą, suaktyvinome gynybą ir viskas grįžo į savo vėžes. Aš vis tiek sau sakiau, kad jie negali visas rungtynes taip pataikyti“, – sakė treneris.

Vyriausiasis „Aiščių-Atleto“ komandos treneris Darius Dikčius pripažino, kad jo vadovaujama komanda prieš „Neptūną“ laikėsi tol, kol pavyko taikliai mesti tritaškius. „Kol pataikėme tritaškius viskas buvo gerai. Mūsų problema yra aukštaūgiai. Mums labai trūksta jėgos po krepšiu. O kai aukšti žaidėjai nežaidžia, tai juk vien tritaškiais rungtynių nelaimėsi“, – po rungtynių sakė Dičkus.

„Neptūnas“: Giedrius Jankauskas 22 (10 atk. kam.), Evaldas Dainys 18, Jerelas Allenas 14, Deivydas Gailius 10, Remigijus Trakimas 8, Paulius Počiuipa 8.

„Aiščiai-Atletas“: Gediminas Navickas 18, Valdas Dabkus 14, Gintautas Vileita 12, Darius Gvezdauskas 8, Ernestas Ežerskis 7.