Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Kartais NBA lygos žaidėjai žvaigždėmis tampa jau pirmaisiais savo sezonais, įsiverždami į lygą su nesustabdoma jėga, tačiau dažnai pradžioje savo karjerų net ir labai talentingi krepšininkai susiduria su sunkumais, slėpdamiesi po tuomečių komandos žvaigždžių šešėliu ir laukiantys savojo šanso.

„Bleacher Report“ apžvelgia jaunus kandidatus, kurie vieną dieną gali perimti komandos lyderio naštą bei tapti komandos veidu. Šiuo metu jie nebūtinai yra lygos žvaigždės, bet jų galimybės yra daug žadančios.

Kol kas šie jauni žaidėjai tikrai nėra geriausi savo komandose, tačiau turi perspektyvų tokiais tapti per artimiausius kelis metus. Kaip pavyzdys, Devinas Bookeris nėra įtrauktas į šį sąrašą, nes jau dabar yra pagrindinis Fynikso „Suns“ žaidėjas. Taip pat čia neišvysite ir lygos naujokų.

Lonzo Ballas (Los Andželo „Lakers“)
Metų: 20
2017-2018 metų statistika: 10,2 taško, 6,9 atk. kam, 7,2 rez. perd., 1,7 per. kam., 0,8 blok. met.

Los Andželo „Lakers“ komanda gali pasigirti būriu talentingų žaidėjų, kurie bus pasiruošę pakeisti LeBroną Jamesą šiam pakeitus komandą, baigus karjerą ar tiesiog pradėjus užimti pagalbinio žaidėjo rolę. Tiesa, tarp jaunų „Lakers“ talentų labiausiai išsiskiria Lonzo Ballas.

Tai gali skambėti keistai, turint omenyje tai, jog Lonzo praėjusį sezoną pataikė tik 36 proc. metimų iš žaidimo ir 30,5 proc. iš toli. Taip, Kyle‘as Kuzma jau dabar yra labai svarbi dalis komandos puolime, o Brandonas Ingramas yra labai naudingas „Lakers“ abiejose aikštelės pusėse, net jei ir 2017-2018 metų sezone statistikos grafos to neatspindi.

Bet pažiūrėjus iš kitos pusės, Ballas pirmąjį savo sezoną lygoje buvo naudingas puolime net su istoriškai sau blogu pataikymu, o jo fiziniai duomenys gynyboje suteikia pranašumą prieš daugelį lygos tiesioginių oponentų. Kas atsitiks, jei metimas susitvarkys? Taip buvo koledžo laikais, kai Lonzo atstovaudamas UCLA universitetui metė solidžiu procentu: 55,1 iš žaidimo, 41,2 iš toli bei 67,3 nuo baudų metimo linijos.

Gynėjas aukščiausioje pasaulio lygoje jau įrodė, kad gali savo komandos draugus padaryti geresniais, ypač tada, kai oponentai yra susikoncentravę ties perimetro gynyba prie Lonzo. Jo komandos draugai pataikė 54,9 procentų metimų po Ballo perdavimų, nors iš viso įmetė 47,6 procentų metimų jam būnant aikštelėje. Tai reiškia, kad „Lakers“ žaidėjai metė tik 45,2 procentų taiklumu tuomet, kai negaudavo perdavimo iš Lonzo.

Šis jaunas aikštelės generolas padeda kiekvienam ir tai vyko net tada, kai Ballo metimas stipriai šlubavo. Pridėkime jo antgamtiškus gynybinius instinktus bei greitas rankas ir gausime formulę labai naudingo žaidėjo, kuris ateityje pretenduoja tapti komandos veidu.

Nuotr. USA Today Sports – Scanpix

Jaylenas Brownas (Bostono „Celtics“)
Metų: 21
2017/2018 metų statistika: 14,5 taško, 4,9 atk. kam., 1,6 rez. perd., 1,0 per. kam., 0,4 blok. met.

Bostono „Celtics“ gali save vadinti labai sėkminga komanda, kuri nuolat ištraukia jaunus žaidėjus iš šešėlio. Dauguma lygos komandų padarytų nenusakomus dalykus, kad turėtų tokį platų pasirinkimą sudėtyje.

Kas yra geriausias žaidėjas Bostone šiuo metu?

Kyrie Irvingas ir Alas Horfordas veikiausiai būtu populiariausi atsakymai, bet sveikas Gordonas Haywardas galėtų paversti šį klausimą į karštą diskusiją. Taip pat reikėtų nepamiršti ir pirmąjį savo sezoną lygoje blizgėjusio Jaysono Tatumo, ypač atkrintamosiose atskleidusio savo potencialą, kai „Celtics“ buvo išretinta traumų. Ir štai, gauname keturis kandidatus, net neužsiminę apie Jayleną Browną.

Brownas negauna tiek dėmesio, kaip paminėti žaidėjai. Taip pat jis nėra minimas tarp „Visų žvaigždžių“ rungtynių žaidėjų. Jis yra šiek tiek vyresnis už komandos draugą Tatumą, kuris demonstravo puikų žaidimą pirmaisiais savo metais, o tai jam leidžia susižerti didžiąją dalį dėmesio.

Kaip bebūtų, Jaylenas yra visapusiškas žaidėjas, duodantis apčiuopiamą naudą abiejose aikštės pusėse, o tai padaro jį rimtu pretendentu į ateities „Celtics“ komandos veidą. Jau praėjusiame sezone, kuomet traumų išretinta „Celtics“ sugebėjo nužygiuoti iki Rytų konferencijos finalo, Jaylenas buvo vienas pagrindinių Bostono ekipos ramsčių, atkrintamosiose pelnydavęs po 18 taškų.

Taigi, antras klausimas: ką gali šis 21-erių metų vyrukas?

Tai pavojingas snaiperis, ypač gerai judantis be kamuolio. Jis gerai kovoja dėl kamuolių, taip pat gali gintis prieš kelių pozicijų žaidėjus. Tai nesavanaudiškas žaidėjas, galintis prisiimti mažesnę rolę dėl geresnių komandos rezultatų.

Brownas galbūt yra prasčiausias kandidatas tapti „Celtics“ veidu iš mūsų minėtų žaidėjų, bet tai yra labiau dėl Bostono komandos talento gausos, nei dėl pačio Jayleno Browno žaidimo.

Nuotr. AP – Scanpix

Buddy Hieldas (Sakramento „Kings“)
Metų: 24
2017/2018 metų statistika: 13,5 taško, 3,8 atk. kam, 1,9 rez. perd., 1,1 per. kam., 0,3 blok. met.

Taip, šiuo metu De‘Aaronas Foxas yra didžiausia Sakramento „Kings“ viltis, pradėsiantis antrąjį savo sezoną lygoje. Marvinas Bagley yra kitas rimtas kandidatas tapti „Kings“ veidu, tačiau šioje apžvalgoje nėra šiais metais pašauktų krepšininkų.

Buddy Hieldas – Sakramento komandos talentas, kuris praėjusį sezoną, skaičiuojant laiką per 36 minutes, vidutiniškai būtų rinkęs po 19,2 taško, mesdamas 55,7 procento taiklumu – tai skaičiai, kuriuos fiksavo tik 32 lygos žaidėjai 2017-2018 metų sezone.

Hieldas buvo primirštas dėl to, jog mainų būdų iš Naujojo Orleano „Pelicans“ 2016-2017 metais pateko į persitvarkantį Sakramentą. Atėjęs į lygą, Hieldas buvo vertinamas dėl savo įžaidėjo savybių, tačiau tai gali pasikeisti – Buddy užfiksavo pavojingam snaiperiui būdingus skaičius, per rungtynes išmesdavęs 5,1 tritaškio bei pataikęs 43,1 procentų metimų. Tik dar keturi snaiperiai istorijoje turėjo tokią statistiką būdami 24-erių metų: Michaelis Reddas, Stephenas Curry, Leandro Barbosa ir Klay Thompsonas.

Hieldas atėjęs į lygą neatrodė gerai dirbantis gynyboje, bet jo žaidimas abiejose aikštės pusėse nuolat tobulėja. Jis pradėjo geriau skirstyti kamuolį, o turėtų padėti didinant rolę „Kings“ komandoje. Ir jei jis pradės žaisti 30 ar daugiau minučių per rungtynes, išlaikys tokį rezultatyvumą ir, svarbiausia, tolimų metimų procentą – Buddy Hieldas sulauks visos lygos pripažinimo.

Nuotr. AFP - Scanpix

Jamalas Murray (Denverio „Nuggets“)
Metų: 21
2017/2018 metų statistika: 16,7 taško, 3,7 atk. kam., 3,4 rez. perd., 1,0 per. kam., 0,3 blok. met.

Nikola Jokičius neabejotinai yra geriausias Denverio „Nuggets“ krepšininkas, tačiau Jamalo Murray žaidimas ir jo būdas labiau primena tipinę klubo žvaigždę. Net jeigu gynėjui nepavyks pranokti dominuojančio centro pagal suteikiamą naudą komandai, jis gali perimti „Nuggets“ klubo veido statusą.

Šiuo metu Garry Harrisas yra naudingesnis komandai negu Murray, bet jo žaidimo meistriškumas labiausiai atsispindi gynyboje, o Jamalas gali tapti taškų mašina, kas leistų Denverio komandai tapti lankstesnei puolime. „Nuggets“ komandos gynėjas lygoje praleido dar tik du sezonus, o jo potencialas ypač puolime neliko nepastebėtas ir iki šiol manoma, kad Murray galėtų turėti dar geresnius statistinius rodiklius, jei ne patirties trūkumas.

Nesakome, kad Jamalas Murray taps naudingesniu žaidėju nei Jokičius. Jo gynyba išlieka labai silpna, bet tobulėjimas bei akį traukiantis žaidimas suteikia galimybę ateityje tikėtis tapti komandos veidu, jei ir toliau bus išlaikyta kryptis, kuria iki šiol Murray eina lygoje.

Nuotr. USA Today – Scanpix

Dennisas Smithas (Dalaso „Mavericks“)
Metų: 20
2017/2018 metų statistika: 15,2 taško, 3,8 atk. kam., 5,2 rez. perd., 1,0 per. kam., 0,3 blok. met.

Iš blogosios pusės žiūrint, Dennisas Smithas turėjo statistiškai prastų skaičių. Vienas tokių – jam esant aikštelėje, „Mavericks“ praleisdavo daugiau negu tris taškus nei įmesdavo patys. Taip pat jo naudingumas nebuvo aukštas – 12,8 per rungtynes.

Smithas tapo 33-iuoju žaidėju, kuris per sezoną, kuomet klubas turėjo neigiamą pergalių ir pralaimėjimų balansą, sužaidė daugiau negu 2000 minučių. Garsiausi šio sąrašo vardai: Rexas Chapmanas, Joe Fulksas ir Brandonas Ingramas. Ir tik penkiems žaidėjams iš šio sąrašo per savo karjerą pavyko patekti į „Visų žvaigždžių“ rungtynes.

Nepaisant šio pasiekimo, iš Smitho buvo tikimasi daugiau. Bet viskam yra paaiškinimas – naujokas buvo įmestas į ugnį, kai atstovaudamas autsaiderių komandai, turėjo kautis Vakarų konferencijoje.

Žaidėjas, kurio žaidimas paremtas atletinėmis savybėmis, antrąjį savo sezoną lygoje turės daugiau pagalbininkų – prie komandos prisijungė idealus deriniu du prieš du žaidėjas DeAndre Jordanas bei naujas atakų organizatorius Luka Dončičius. Visa tai perkėlus į aikštelę, Smithas turėtų įrodyti, kad ne veltui Dalaso „Mavericks“ jį pakvietė devintuoju šaukimu 2017 metų naujokų biržoje.

Teisti žaidėją dėl vieno nesėkmingo sezono būtų neteisinga, ypač kai priežastys yra visiškai aiškios.


Rodyti komentarus
2018-09-01 00:19
gg
o kur Donovan Mitchell? koks dar londono ?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-23 23:20
kasioguru
visiem siem jaunuoliam iki komandos veido dar reikia daug prakaito islaistyt. o siaip is situ 5 zaideju mano nuomone komandos veidais 2 tikrai netaps - tai Ball ir Hield. bet kas ten zino.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-23 22:21
bomzas
Brownas bus komandos veidu, bet ne Bostono, nes ten tikrai per daug talento. manau po keliu metu jis pereis i kita komanda ir bus jos lyderis, panasiai kaip buvo su Harden.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-23 18:36
to anonas
raso kad bleacheris parase
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-23 18:04
Anonimas
Skaitau komentarus ir ryškiai matosi kaip žmonės galvoja ne galva, o emocijomis , silpnų ir menkaverčių veikėjų požiūris. Tai kuo dabar prastas Ballas? Taip, pataikymas pirmam sezone nieko gero , bet tai nereiškia , kad jis jo negali pagerinti ir tapti komandos veidu, nes jo krepšinio supratimas yra labai aukšto lygio, esu įsitikinęs, kad jis bus puikus trigubu dublių atlikėjas, o kad jo tėvas ten kelia piarą, jis nuo to prastesnis netampa. Išjunkit emocijas ir pradėkite mąstyti racionaliai. Peace.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-23 17:23
NuBalas sukele sypsena.o siaip is siu metu pasauktu Aytonas manau bus vienas is superstaru ateity..bus idomu stebeti.


Parasyta kad naujoku i sarasa netrauke.

Man Ballas visai realu kad bus Lakers veidas viena diena tik reikia metima pagerint.

Bet nematau kaip Brownas persoks Tatuma. Tatumas jau praitais metais Playoffuose komanda tempe. Jis manau vienas geriausiu visoj lygoj bus.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-23 17:06
Anonas
Nu prigrybavot truputį:) Bet nieko, svarbu stengiatės patys kurt, tas pagirtina.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-23 17:03
Nu
Balas sukele sypsena.o siaip is siu metu pasauktu Aytonas manau bus vienas is superstaru ateity..bus idomu stebeti.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-08-23 16:26
Adekvatus
LONZO BALAS? JUS VISAI....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas