Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis
Nuotr. Fotodiena.lt/J.Auškelis

Naujam sezonui besiruošiantis Vilniaus „Rytas“ sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes, kuriose iškovojo pergalę. Sostinės komanda 100:71 (28:23, 19:17, 26:23, 27:8) nugalėjo Liublino „Start“ ekipą iš Lenkijos.

Rungtynės prasidėjo taikliu klubo naujoko Dominique'o Suttono tritaškiu, tačiau ketvirtis klostėsi nelengvai. Kėlinio viduryje vilniečiai stabilizavo situaciją ir vedami Chriso Kramerio įgijo penkių taškų pranašumą (28:23).

Antrame kėlinyje ir toliau vyko atkakli kova, o vilniečiai artėjo prie dviženklio pranašumo. Tiesa, „Start“ ekipa kiek užtikrinčiau sužaidė paskutines kelias minutes, o Kramerio dėjimas prieš didžiąją pertrauką leido vilniečiams atitrūkti iki septynių taškų (47:40)

Per pirmas 20 minučių „Rytas“ pataikė 7 tritaškius iš 13, užtikrintai laimėjo atkovotų kamuolių dvikovą (17-8) ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Po didžiosios pertraukos vilniečiai laimėjo atkarpą 17:8, tačiau kovingai nusiteikę „Start“ krepšininkai dar sykį neblogai sužaidė kėlinio pabaigą ir prieš lemiamas 10 minučių „Rytas“ pirmavo rezultatu 73:63.

Dviženklį pranašumą „Rytas“ išsaugojo ir visame ketvirtame kėlinyje, o jam įpusėjus pirmavo 22 taškais. Puikiai paskutines 10 rungtynių minučių sužaidę vilniečiai iškovojo savo pirmąją pergalę šiame draugiškų rungtynių cikle.

Rezultatyviausiai Vilniaus ekipos gretose rungtyniavo Eimantas Bendžius įmetęs 16 taškų, o Martynas Echodas pridėjo 15 taškų ir atkovojo 6 kamuolius. „Rytas“ šiame mače metė 26 tritaškius, iš kurių pataikė 11, atliko net 27 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius ir atliko 5 blokus.

„Pradžioje mums sekėsi sunkiai, o ypač gynyboje. Antroje rungtynių pusėje pradėjome demonstruoti stabilesnį žaidimą ir pelnėme nemažai lengvų taškų, tačiau dar turime daug ir sunkiai dirbti“, – po mačo kalbėjo Krameris.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 16 (3/5 trit.), Martynas Echodas 15 (6 atk. kam.), Chrisas Krameris 12 (4 rez. perd.), Mindaugas Girdžiūnas 11 (3 rez. perd.), Evaldas Kairys 10, Dominique'as Suttonas ir Arnas Butkevičius – po 9, Mattas Farrellas 6 (8 rez. perd.).

„Start“: Kacperas Borowskis ir Michaelas Godpodarekas – po 13.

Vilniečiai kitas draugiškas rungtynes žais jau šį sekmadienį „Ryto“ arenoje su Rygos VEF. Susitikimas bus atviras sirgaliams.