Artūras Milaknis (kairėje) ir Mantas Kalnietis (dešinėje) trenerio pasitikėjimo nepelnė ir aikštėje nepasirodė Nuotr.:
„Lietuvos ryto“ ekipos gerbėjai į pagalbą palaikant mėgiamą komandą pasitelkia ir garsiakalbius. Nuotr.:
Per pertraukėles žiūrovams šoko „Lietuvos ryto“ šokėjos Nuotr.:

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmasis ratas baigėsi Vilniaus „Lietuvos ryto“ pergale. Namie žaidę LKL vicečempionai savo aikštėje 74:64 (16:21, 23:19, 19:13, 16:11) įveikė Kauno „Žalgirį“ ir iškovojo devintąją pergalę iš tiek pat galimų.

Per pirmą rungtynių pusę pelnę 40 taškų, žalgiriečiai duso varžovų gynyboje antroje mačo dalyje. Per 20 minučių jie tepelnė 24 taškus, o į priekį juos tempė vienintelis Marcusas Brownas, po ilgosios pertraukos pelnęs 11 iš savo 24 taškų.

Tuo tarpu „Lietuvos ryto“ komandos puolime buvo kur kas daugiau ginklų. 5 žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių ir padėjo „Lietuvos rytui“ pergalingai užbaigti pirmą LKL ratą.

Šiose rungtynėse „Lietuvos rytas“ įtikinamai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių. Vilniečiai atkovojo 41 kamuolį, kai tuo tarpu „Žalgiris“ – tik 26.

Nuotraukas iš rungtynių galite peržiūrėti fotogalerijoje.

„Lietuvos rytas“: Marijonas Petravičius 15 (13 atk. kam.), Hollisas Price’as 12, Chuckas Eidsonas 11, Mindaugas Lukauskis ir Matthew Nielsenas po 10, Kenanas Bajramovičius 6, Artūras Jomantas ir Jaredas Jordanas po 5.

„Žalgiris“: Marcusas Brownas 24, DeJuanas Collinsas 17, Eurelijus Žukauskas 7, Paulius Jankūnas 6, Marko Popovičius 4, Jonas Mačiulis 3, Michaelas Bradley 1.

Rungtynes penkiais taškais iš eilės pradėjo Brownas, o „Lietuvos ryto“ taškų kraitį atidarė dvitaškį pataikęs Marijonas Petravičius. Netrukus Paulius Jankūnas smeigė tritaškį ir padidino pranašumą iki 8:2, tačiau vilniečiai spurtavo ir po Artūro Jomanto reido po krepšiu rezultatas tapo lygus – 10:10.

Antras Eurelijaus Žukausko dėjimas pirmojo ketvirčio viduryje pradėjo „Žalgirio“ spurtą, po kurio kauniečiai įgijo didžiausią persvarą rungtynėse – 17:10.

Pasibaigus pirmam kėliniui kauniečiai pirmavo 21:16, tačiau antrojo ketvirčio pradžioje Matthew Nielsenas pirmąkart rungtynėse išvedė šeimininkus į priekį – 24:23. Į tai „Žalgiris“ atsakė dar vienu spurtu ir po DeJuano Collinso dvitaškio buvo priekyje 30:25.

Žukausko dvitaškis buvo padidinęs svečių pranašumą iki 35:29, tačiau Chuckas Eidsonas ir Hollisas Price'as pataikė po dvitaškį ir priartino „Lietuvos rytą“ iki dviejų taškų.

Nesusipratimas aikštėje kilo antrojo kėlinio pabaigoje. Teisėjai iš pradžių užfiksavo pasibaigusį „Lietuvos ryto“ komandos atakos laiką ir skyrė kamuolį „Žalgiriui“. Tačiau apsvarstę situaciją kamuolį grąžino šeimininkams ir atsuko laikmatį, iki kėlinio pabaigos palikdami 3,8 sekundes. Tačiau arenos laikmačiuose liko degti skaičiai 1,8, todėl pratęsus rungtynes laikas buvo paleistas dviem sekundėmis vėliau.

Pasinaudoję šia sumaištimi „Lietuvos ryto“ krepšininkai prieš ilgąją pertrauką sušvelnino skirtumą iki 39:40.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ beveik 3 minutes nesugebėjo pelnyti nė taško ir „Lietuvos rytas“ šovė į priekį – 45:40. Taškų badą nutraukė Collinso tritaškis, tačiau kitoje atakoje Price'as atsakė tolimu dvitaškiu.

Eidsono dvitaškis išvedė „Lietuvos rytą: į priekį 6 taškais (49:43), kai aikštėje prasidėjo chaosas. Abi komandos daugiau nei 2 minutes nesugebėjo pelnyti nė taško, klysdamos puolime ir kibiai žaisdamos gynyboje.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti 4 minutes Eidsonas įmetė tritaškį ir pakėlė ant kojų „Siemens“ arenoje susirinkusius žiūrovus – 52:43, didžiausia „Lietuvos ryto“ persvara.

Visgi tokiu pranašumu šeimininkai ilgai nesidžiaugė. Brownas kitoje atakoje įmetė iš toli, o Collinsas, perėmęs kamuolį, ataką užbaigė dvitaškiu iš po krepšio – 52:48.

Tritaškį besibaigiant kėliniui pataikęs Jankūnas buvo sumažinęs varžovų persvarą iki 53:55, tačiau prieš pat sireną Jaredas Jordanas tolimu metimu atstatė 5 taškų pranašumą.

Ketvirto kėlinio pradžioje „Žalgiris“ beveik tris minutes nesugebėjo pataikyti ir „Lietuvos rytas“ pirmąkart įgijo dviženklę persvarą – 63:53. Vilniečius pristabdė Brownas, pataikęs iš toli, o po nesėkmingos varžovų atakos kauniečiai galėjo dar labiau priartėti, tačiau po Collinso klaidos Mindaugas Lukauskis įkrovė kamuolį iš viršaus ir skirtumas išaugo iki 65:56.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 4 minutes „Lietuvos rytas“ pirmavo net 70:57, tačiau Brownas iš pradžių pataikė dvi baudas, paskui smeigė tritaškį ir, likus žaisti 2 minutes 51 sekundę rezultatas buvo 70:62.

Po 40 sekundžių Brownas galėjo dar labiau rezultatą sušvelninti, tačiau jo tolimas metimas skriejo pro šalį.

„Lietuvos rytui“ prametus, Collinsas stojo prie baudų metimo linijos. Jis pataikė pirmąją, tačiau dėl kojos skausmų paliko aikštę ir Jonas Mačiulis realizavo antrąją baudą – 70:64.

Bajramovičius tada neįmetė tritaškio, tačiau tikslo nepasiekė ir Jankūno tolimas metimas. Iki rungtynių pabaigos buvo likę 49 sekundės ir vilniečiai per šį laiką išsaugojo sau palankų rezultatą.

Atrinkti (0) Visi (97)
tavo zodziai griauna viskaaaa!!!
2007-12-26
+3
to zet: O tu pabandyk Kaune pasivaiksciot su Ryto saliku. Turbut sveikas namo nepareitum...
2007-12-25
+6
[ZET
to yamamoto: na, as taip nesakyciau, apie kulturos lygi! as pats esu is Vilniaus, vaikstau su Zalgrio saliku, o Ryto fanai sukalioja nesamones visokias kaip "Zalgriris bybys" tai ka zinau pas ka kulturos ner! pirma tvarkykites patys, poto varykit!
2007-12-25
+1
Jau pas ka ka, bet kauniecius tikrai kulturos nerasta.Beje vykstant i Vilniu per Kauna matosi ryskus kontrastas.
2007-12-24
Truksta zalgiriu dar wieno centro bredly liewas
2007-12-24
Who_Me?
to [ZET : na tai kur suklydau? Rytas gali gerbti negerbes... kol ryte tokie kaip Jomantas losia tol man rytas - sudu kruwa!
2007-12-24
-5
Atsiimsit skaudžei skeuteriniai KAUNE ;)
2007-12-24
-5
[ZET
Why_Me? keistas man tavo komentaras, visus Zalgirio komandos narius isvardinai ir jiem mokytis liepei kazko..tipo Ryto zaidejai visi puiliai suzaide.. Esu Zalgirio fanas, bet Rytas laimejo pelnytai..tiksliau laimejo 3 ir 4 kelinius, puikiai suzaide gynyboje! teisejai dirbo savo darba, nors gal ir kaip visad buvo keistoku prazangu tiek vieniem, tiek kitiem! Teisejai netrukde mesti kamuolio, taigi.. :) nera cia ko varyt ant vienoas ar kitos komandos, tereikia pasidziaugt, kad turim tokias komandas ir galim tokias geras varzybas pasiziuret! Ir toks pastebejimas Ryto fanams: jei pamatot su Zalgirio saliku mane Akropolyje ar dar kur, nerekit: "Zalgiris bybys" nes kita karta su tuo Ryto saliku, kuri nesiojat, prismaugsiu! Sitokia situacija buvo po sestadienio rungtyniu Akropolyje! Pazistu Ryto ultras nariu, zinau, kad jie taip nesielgia, taigi tik darot geda Ryto fanams!
2007-12-24
+2
Who_Me?
Na kad ir kaip bebutu Rytas laimejo ne tik del teiseju kvailu svilpuku... Bet sios komandos aukstaugiai tiesiog dominavo po krepsiu... Neisiwaizduoju ka Grigas daro per treniruotes, pirma M.Bradley ismokyciau rankas tiesiai iskelt baudos aikstelej kada ginasi... :/ o E.Zukauskui taj koki 1000 baudu is eiles sumesti... Brown'ui liepciau laiswam tritaskius sumest , ir dazniau werztis i baudos aikstele, popoviciui patarimas: baikt ziureti i Brown'o tuos fuxinius metimus is labai toli ir metyti normaliai nuo tritaskio linijos... o Salengai komercinis pasiulymas : pas mus kaip tik reikia aikstelej kad kas grindis isplautu..... Tiek ziniu.... Gerbiu Zalgiri , bet jei toks treneriu darbas ir zaideju sawanaudiskumas... Tikrai labai nekas... Peace!
2007-12-24
-4
BAIKIT RASYT NE I TEMA
2007-12-24
-10
dejes
to nepazistu>>> o nori pasakyt kaune yra kultura? :-) po rungtyniu rytas-zalgiris kaunieciai prie hales neskanduoja skaudziu zodeliu ryto atzvilgiu(nepaisant laimi ar ne)? o tie padugnes kurie kovo men apmete LR autobusa ne kaunieciai buvo,jo? :)))

ryto fanai bent jau toleruoja kita komanda rungtyniu metu : nemeto skarbonkiu,neskanduoja fuck u referee ar pvz "slezas pydaras" kai meta baudas,ir taip toliau ir panasei.

o jeigu ir pasitaiko nekulturingumo apraiska viena kita,vadinasi kaunas "uzkrete" ne kas kitas
2007-12-23
-2
ruth
2007-12-23
-1
Nepeikim Žalgirio - lošė gerai. Bet Rytui sekėsi geriau. Rytas !
2007-12-23
+5
expert>>>

jau kad taip nebus tai tu buk ramus,iseini siemense ramiai parukyt tai debilai rytfaniai,ten net ne ultros pradejo skanduot zalia kurva,tai ka zn kur ju kultura ir visa kita,kai jokios provokacijos nebuvo is musu puses...tai tau noretusi gerbt kita komanda,ir jos fanus,ar bent jau toleruot??? manau kad ne...todel kad ir kaip bebutu jum sunku linkiu susitaikyt su realybe zalgiris vistiek geriausia lietuvos komanda, o jus dziaukites sventom kaledom, dar galit dziaugtis 6dn pergale, ir tai jog jomantas pasieke tiksla, kaune jum pyzda..... ;)
2007-12-23
-2
sveikinu rytfanius su pergale, o jomanta su pasiektu tikslu... sutraumuot zalgirio pagrindini ataku organizatoriu
2007-12-23
-1
kur tema apie lochus seimunus?
2007-12-23
+8
as ten siemense dirbu,tai zinokik po rungtiniu,teko apie 2 walandas dar ten buti,kol wisi isejo =] pujkios rungtynes =]
2007-12-23
+6
lietuvos rytas pavare:)
2007-12-23
+3
Super rungtynes!! Pats buvau siemense tai tikrai nepasigailejau kad nuejau.. Laimejo geresne komanda ir nereikia cia varyt vieniems ant kitu.. Geru svenciu!!!