Nuotr.: Fotodiena.lt
Nuotr. Fotodiena.lt

Noras darbuotis abiem frontais – LKL ir Eurolygoje – komentatoriui Vaidui Čeponiui atsisuko prieš patį save. Kurį laiką sklandžiusios kalbos, jog neva krepšinio entuziastas užsitraukė Eurolygą Baltijos šalyse transliuojančios „TVPlay Sports“ grupės vadovų rūstybę, galiausiai pasitvirtino – Čeponis buvo nušalintas nuo darbo su aukščiausio lygio krepšiniu.

Beveik nuo pat „Viasat Sport Baltic“ įkūrimo 2009-ųjų metų pradžioje šioje kanalų grupėje dirbęs komentatorius kibirkštį tarp jo ir administracijos įžiebė, kai pernai nusprendė prisijungti prie LKL šeimos ir komentuoti šių pirmenybių susitikimus. 

Tai, visų pirma, labai nepatiko vienam įtakingiausių televizijos žmonių Arvydui Rimui, užimančiam TV3 kūrybos direktoriaus kėdę. LKL rungtynės transliuojamos per BTV kanalą, priklausančiam TV3 konkurentei LNK.

Nors viešojoje erdvėje prie lentos yra kalami ir kiti šios grupės atstovai Lietuvoje, visgi jie, pasak Čeponio, yra visiškai niekuo dėti. Tarp jų – ir generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė, kuri į povandenines sroves ir šią sferą nesikiša. Viskas lieka Rimo ir „TVPlay Sports“ vadovų Latvijoje rankose, teigia komentatorius.

Apie tai, karjerą „Viasat Sport Baltic“ kanale ir pasitraukimą iš jo tinklalapis „BasketNews.lt“ kalbėjosi su Čeponiu.

– Kaip „Viasat“ vadovai pernai pasitiko žinią, jog jūs dirbsite ir LKL? – tinklalapis „BasketNews.lt“ paklausė Čeponio.
– Tikrai neapsidžiaugė, pasakė, kad tai tikrai yra blogai, bet man nepasiūlė jokių geresnių finansinių sąlygų, honoraras nesikeičia beveik penkerius metus. Be to, man apskritai sumažėjo transliacijų skaičius. Aš tiesiog nebegaliu pragyventi: man nesiūlė etato, jokių socialinių garantijų, neparodė jokio intereso, jog toliau komentuočiau Eurolygą. Tuo metu LKL vadovai visą vasarą man nuolat skambinėjo, rašė, labai prašė, kad komentuočiau LKL. Jie manęs labai norėjo, pasiūlė geras sąlygas ir aš sutikau. Nulėmė ir žmogiškasis faktorius – vieni žmonės labai nori, kad aš komentuočiau, o kiti buvo visiškai abejingi. 

Tik man truputį keista, kad TV3 kūrybos direktoriui Arvydui Rimui ir kai kuriems „TVPlay Sports“ vadovams, kurie yra latviai, yra geriau, jog aš visai nekomentuočiau Eurolygos ir Kauno „Žalgirio“ rungtynių nei kad komentuočiau „Žalgirį“ ir LKL rungtynes. Jų nuomone, tai kenks kanalo įvaizdžiui, prestižui. Man labai keista. Arba čia yra jų noras tiesiog atkeršyti, kad aš ir praėjusį sezoną komentavau LKL. Bet tuo pačiu komentavau ir „Žalgirį“, ir nieko nenutiko. Nemanau, kad žmonės, įsijungę žiūrėti „Žalgirį“ per „Viaplay Sports“, staiga pagalvoja: „Va, čia komentuoja išdavikas, nes jis komentuoja LNK grupės kanale.“ Man juokingas toks požiūris. Arba čia tiesiog yra kerštas. Didžiausias atleidimo iniciatorius – Arvydas Rimas, kadangi „Žalgirio“ rungtynių vaizdo įrašą rodo ir TV6 kanalas, o šis kanalas priklauso TV3 grupei. Tai jis reguliuoja komentatorių skyrimą ir atleidimą tuose kanaluose. 

– O apskritai buvo pokalbis su vadovais apie tai, ar tai yra tiesiog jūsų spėjimas?
– Buvo, man pasakė ir vadovai latviai, ir Arvydas Rimas, kad jeigu aš komentuosiu LKL, man neleis komentuoti „Žalgirio“. Tiesa, Rimas iš pradžių dar pasakė, kad aš galėsiu komentuoti rinktinę. Aš labai susidomėjau, tada gal būčiau toliau likęs šitoje kanalų grupėje, bet po to jis pradėjo kalbėti, kad tik yra tokia galimybė, o paskui visai dingo – neatsakinėjo į mano daugybę skambučių, aš laukiau gal du mėnesius, neatsakinėjo į elektroninius laiškus. Tai, manau, rodo jo bailumą. Iš kitų žmonių sužinojau, kad man rinktinės rungtynių nebeduos, pats dingo kaip į vandenį, nors žinojau, kad tuo metu dirba. O prieš tai dėl kitų reikalų jis žaibiškai keldavo ragelį, iš karto atsakydavo į laiškus. Tikrai mane supykdė, jo elgesys man buvo nesolidus. 

– Kada paaiškėjo, kad daugiau nebeteks komentuoti šiame kanale?
– Maždaug prieš mėnesį. Na, dar nežinau, gal man dar paliks kitas Eurolygos rungtynes, kuriose nežaidžia „Žalgiris“. Bet po to, kai aš užviriau šitą košę, tai galbūt nebeturėsiu galimybės nieko komentuoti šitame kanale. Bet vienas iš „TVPlay Sports“ vadovų latvių prieš keletą dienų sakė, kad dar svarsto, ar leisti man komentuoti kitas Eurolygas rungtynes. Vadovai lietuviai čia yra niekuo dėti, jie į tą sritį nesikiša, jie nepriima sprendimų. Sprendimus priima Arvydas Rimas ir „TVPlay Sports“ vadovai, kurie yra latviai. Jie nesupranta lietuvių kalbos ir nežino, kaip čia kas komentuoja – ar gerai, ar blogai. Anksčiau buvo vadovas Lietuvoje Karolis Dapkevičius, bet jis išėjo iš darbo prieš porą metų ir dabar sprendžia latviai bei Arvydas Rimas.

– Ar apskritai laikui bėgant keitėsi „Viasat“ vadovų požiūris į komentatoriaus darbą?
– Tikrai negaliu skųstis. Buvo suteikta galimybė važiuoti į Eurolygos finalo ketvertą Belgrade, aš komentuodavau daug rungtynių, bet dabar turbūt yra taupymo politika. Man sunku pasakyti. Nenoriu nieko blogo pasakyti apie vadovus, išskyrus Arvydą Rimą, apie kurį laikausi tvirtos neigiamos nuomonės.

Mano nuomone, jis visiškai neišmano šitos srities, net nesupranta, kas yra geras ar blogas komentavimas. Negražiai jo dėka buvo išvarytas Robertas Petrauskas. Tada Rimui pasirodė, kad, galbūt, Robertas per daug uždirba. Robertas niekada nekritikavo rinktinės, buvo tikras patriotas, švelniai kalbėdavo, bet per kontrolines rungtynes leptelėjo vieną sakinį ir tai labai nepatiko Rimui. Jis visas pozicijas derina su Lietuvos krepšinio federacijos vadovais, kurie, manau, irgi nenori, kad rinktinė būtų kritikuojama, net jeigu žaidžia labai blogai. Arvydas Rimas stengiasi labai įtikti LKF vadovams, kad šie nepereitų į kitą kanalą. 

– Darbo netekimas šiame kanale reiškia ir pasitraukimą iš aukščiausio lygio kovų. Turbūt ir dėl to labai gaila?
– Iš dalies taip, bet man labai patinka LKL, kurios lygis yra labai pakilęs pastaruosius kelerius metus. Man patinka važinėti po Lietuvą, o ne sėdėti užsidarius studijoje Vilniuje. Bendrauju su sirgaliais, klubų vadovais, su krepšininkais, pasilieku nakvoti kai kuriuose miestuose, išgeriame alučio (juokiasi). Aš tiesiog kaifuoju dėl to ir labai džiaugiuosi, kad LKL vadovai mane palaiko, nors kartais galbūt ir perlenkiu lazdą su savo juokeliais. Bet jie man leidžia būti savimi ir kalbėti, ką aš noriu.

– Po vakarykščių žinių internetas ūžia nuo komentarų. Ar pats tikėjotės tokio šurmulio?
– Labai smagu, nesitikėjau, kad bus toks didelis palaikymas, nes aš esu iš tokių, kuriems arba labai nepatinku, arba labai patinku. Maloniai nustebau, tikėjausi tikrai mažesnio palaikymo, nes jaunieji „Žalgirio“ fanai yra įsitikinę, kad aš labai palaikau Vilniaus „Rytą“. Iš tikrųjų juokinga ir nieko aš nepalaikau.

– Ar daug buvo kreipimusi asmeniškai?
– Tikrai sulaukiau labai daug žinučių, dar iki šiol nebuvo nė vieno neigiamo pranešimo. Atrodys, kad giriuosi, bet labai daug… Vadinasi tos pastangos nenueina veltui. Aš iš tikrųjų labai stengiuosi, labai ilgai ruošiuosi rungtynėms. Tarkime, „Žalgiriui“ aš kiekvieną dieną skiriu po 1-2 valandas, susitikinėju su treneriais prie derinių lentos, analizuojame. Pastaruoju metu dirbome su Arvydu Gronskiu, jis man tikrai papildė žinių bagažą.

Anksčiau susitikinėdavau ir su kitais treneriais, stengiuosi nepraleisti trenerių seminarų, pats profesionaliai žaidžiau… Labai stengiuosi ir, aišku, apmaudu, kad „TVPlay Sports“ vadovai ir Arvydas Rimas neįvertina. Nesakau, jog esu tobulas komentatorius, turiu trūkumų, gal per mažai stengiuosi ir gal jie mano, kad aš prastai komentuoju, todėl nenorėjo manęs išlaikyti.


Rodyti komentarus
1 2 3  »
2018-09-07 09:49
MT
Vadovam kiek suprantu zmoniu nuomone nerupi

Turtingi niekseliai!!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-05 20:26
Paulius
Uz 60euru gali komentuoti tik iš idėjos, čia yra visiska nepagarba savo darbuotojui ir nesvarbu tu Čeponis, Vyšniauskas ar Petrauskas.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-05 18:20
Siaip
Man jis visiskas kaimietis, pasiputes, tuos pacius medinius bajerius metantis kiekvienoje transliacijoje. Pastoviai ieskantis kazkokiu intrigu, gandu ir nesuprantantis krepsinio.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-05 11:28
Ernestas
nepakeiciamu nere, uzdarom tema , geriau apie krepsini diskutuokit
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-05 11:00
mirka3
Tai jei nesigaili ir per mažas atlygis, tai kam tiek cypimo. Persona akivaizdžiai apie save per gerai galvoja ir seniai reikėjo rukyt velniop. Bene vienintelis komentatorius per LT istoriją, kuris spaudoj garsėja ne geru darbu, o šlykščiais viešais kivirčais ir politizuotais pasisakymais per rungtynes skaitant iš lapelio. Jaska gerai yra pasakęs, kad šitas žmogus per gerai savo žinias vertina kitus su š voliodamas. Yra tų komentatorių, kaip nors Lietuvos krepšinis išgyvens be žvaigždės Čeponio.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-05 10:47
Kastetas
Čeponis labai daug savo nuomone kiša, realiai kur nereikia , juk komentuoti tai yra sakyti kà matai TV ekrane,?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-05 08:28
Romas
Čeponio komentavimo nemėgstu, nors savo stilių jis turi. Visas šitas šaršalynas lygioje vietoje. Panašiai būtų, jei mane iš darbo atleistų, dėl to kad aš vakarais darau užsakymus konkurentams, o aš po to eičiau visiems aiškinti, koks tas viršininkas durnas.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2018-09-05 07:43
Tautietis
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-05 06:26
Viskas aišku
Vyšniauskas yra nuobodus prisitaikėlis, liberalinis masiulinių šimašių čiulpikas.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-09-04 23:27
leolenis
Ceponis tikrai ismano krepsini,ir labai gerai kuomentuoja,uzknyso tos visos pavandenines sroves kasei,juk zaidimas nerealus.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-09-04 22:55
simas puiku
Neismaneliai kausai koks dar puiku grybai suprantat labai gali isvis neziuret krepsinio

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2018-09-04 22:46
simas
labai gerai kad nebus situ dvieju sikniu galesim normaliai ziuret krepsini
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2018-09-04 21:14
bamba
Tas rinktines laikimas sventa karve tai uzpiso. Niekur, ne vienam portale, ne vienam komentare niekada nei zodzio niekas negali pries rinktine pasakyt. Nes mat, vadovai, anksciau Balciunas, dabar ta pati ir Sabas pereme, neleis rinktinei bendraut su ta media grupe. Tai yra santazas ir juodi zaidimai, bet mes visi pamatem ant kiek jiem rupi musu krepsinis, kai niekas nuo FIBA reketo neapgyne musu komandu. Manau, kad laikas kazka labai keist ir vyt laukt tiek Sabus, tiek visus tuos senbuvius ir kad federacija butu skaidri, nes krepsinis zaidziamas del musu, sirgaliu. Be sirgaliu niekam jusu nereikes, tai tegul zmones, sirgaliai mato kas vyksta, o cia kaip rusine kokiam Mutko toks sedi ir melzia sventa karve - krepsini.. ir neduok dieve kazkas zodi pries leptels...
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-09-04 20:45
oo
63 eurai? Ohoho!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-04 20:32
aaaaa
63 EURUS mokejo uz vienas varzybas, wow tiesiog matyt tv3 daro ishlaidu restruktizavima, visi eurai svarbus, rolf. gyvenime nepirksiu jokio visato ar pan B.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-04 20:26
aisku zavesi
ira kaip ira teks ceponiui su tuo susitaikyt ceponis nesigaili ir lkl sutikes likti geros salygos kaip ir pats sako laukia lkl kovu kai lkl lygis kyla

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-04 19:54
cipsas
koki dar zavesi...isjungdavau garsa isgirdes sita aktoriu...aciu Dievui nebus jo. apskritai galetu buti be ju visu..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-04 19:44
x
na situacija aiški bičas nuėjo dirbti į konkurentų kompaniją, kodel jo balsas turi tapatinti tv3 su lnk juk nei vienos įmonės savininkas nesutiks , kad jų darbuotojas dirbtų tuo pačiu ir pas konkurentus, ypač jei galima jį pakeist.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-04 19:11
Medis
Gerai kad nueme, jis nekomentavo rungtyniu, jis aiskindavo ka reikia daryti Zalgiriu, kokius zaidejus imti kaip treniruoti. Klounas

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-04 19:01
Kamasolis
Galite megti Ceponi, galite nemegti. Bet be jo komentavimo eurolygos rungtynes praranda visa zavesi.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 50

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas