Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis
Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis
Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis
Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis
Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis
Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis
Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis
Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis
Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis
Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis

Lietuvos rinktinė šiandien ryte susirinko Vilniuje ir „Ryto“ arenoje surengė pirmąją treniruotę. Dainiaus Adomaičio pratybose dalyvavo 9 krepšininkai – trūko Renaldo Seibučio, Roko Giedraičio ir Deivido Gailiaus.

Gailius dar vakar vakare žaidė draugiškas rungtynes su savo atstovaujamu Izmiro „Pinar Karšiyaka“ klubu, o šį rytą treniruotės metu jau buvo Lietuvoje, tačiau su komandos draugais dar nesportavo. Jis prisijungs prie vakarinės treniruotės.

„Labiausiai džiaugiuosi, kad žaidėjai, kurie galėjo, atvyko čia. Dabar laukiame paskutinių, kurie dar prisijungs. Vakarinėje treniruotėje jau bus Deividas Gailius, o sekmadienį atvažiuos Seibutis ir Giedraitis. Pastarieji du veikiausiai rungtynėse su latviais nežais“, – po rytinės treniruotės kalbėjo Adomaitis.

Lietuvos rinktinė ruošis savaite trumpiau nei buvo planavusi iš pradžių. Anksčiau Lietuvos krepšinio federacijos vadovai pirmosios stovyklos datą buvo numatę rugpjūčio 30-ąją, tačiau klubai nesutiko taip anksti išleisti savo žaidėjų, todėl treniruočių pradžia buvo perkelta į šią dieną.

Iš pradžių buvo paskelbta apie 15 kandidatų sąrašą rinktinėje, o iš sąrašo buvo išbrauktos Martyno Echodo, Mindaugo Girdžiūno, Mariaus Grigonio bei Arnoldo Kulbokos pavardės ir pridėtas Gailius.

„Nutarėme iškart pakviesti 12 krepšininkų, nes tai yra logiškiausias sprendimas. Jeigu būtume pakvietę keturiolika, tai du negalėtų žaisti, automatiškai jie prarastų laiką, kuomet su klubais ruoštųsi sezonui. Kažkokia rizika yra, bet tai trumpas laikas ir norime turėti 12 žaidėjų. Tų krepšininkų atsisakėme žiūrėdami tiek į priešininką, tiek ir į save, kas gali atvažiuoti. Modeliuojame žaidimą ir kartu su trenerių kolektyvu priimame sprendimus“, – pasakojo treneris.

Kur kas daugiau laiko pasiruošti pasaulio čempionato rungtynėms turi pirmoji Lietuvos varžovė Kroatijos rinktinė, kuri su keturiais NBA žaidėjais susirinko dar rugpjūčio 29-ąją. Kroatai turės 9 dienas ilgesnį pasiruošimą rungtynėms nei lietuviai.

Adomaitis po pirmosios treniruotės kalbėjo apie surinktą sudėtį, draugiškas rungtynes su Latvija, Kroatijos stiprybes bei dar kartą prašė žurnalistų, jog šie daugiau rašytų apie situaciją, kodėl krepšininkai negali atvykti į nacionalinę komandą.

– Draugiškose rungtynėse su Suomija žaidė kitokia rinktinė. Kokį įspūdį paliko jos žaidimas?
– Tikrai gerą. Manau, kad jiems nepasisekė tik trečiajame ketvirtyje. Jie įgavo labai naudingos patirties. Jiems tai buvo gera patirtis ir geros rungtynės.

– Ar rungtynės su latviais bus draugiškos?
– Žinote, jos visada yra draugiškos, bet su latviais visada yra principinis mačas. Visi suprantame, kad pagrindinės rungtynės yra 14 ir 17 dieną. Tai yra pasiruošimas šiam mačui.

– Kaip su latviais spręsite rotacijos klausimą, kadangi dėl neprisijungsiančių Giedraičio ir Seibučio išretės gynėjų linija?
– Nenorime, kad kažkas žaistų po 30 minučių. Padalinsime laiką po lygiai ir tai išspręsime.

– Kokį įspūdį paliko Kroatijos rinktinė iš mačo su Slovėnija?
– Kol kas sunku spręsti, jie dar žais vieną mačą ir tuomet galėsime susidaryti vaizdą. Faktas, kad tai yra komanda su keliais labai gerais individualiais krepšininkais. Tai Šaričius ir Bogdanovičius, kurie daug ką lemia ir puolime priima daug sprendimų, atlieka daug metimų, greitų metimų. Jie turi daug laisvės ir juos sustabdyti bus svarbiausia.

– Ar šis langas buvo sunkiausias dėl žaidėjų pasikvietimo?
– Sunku. Kaip jums atrodo?

– Ar lengviau viduryje sezono pasikviesti žaidėjus, ar dabar?
– Viduryje sezono tu matai žaidėjus, matai, kas yra sveiki, kokios yra formos. Tu žinai priešininką, todėl gali nuspręsti, kokio tipo krepšininkų reikia. Dėl to buvo lengviau. O dabar iki paskutinės akimirkos nebuvo aišku, su kokia sudėtimi žaisime.

– Buvote pasisakęs apie klubų požiūrį. Ar tai davė kažkokią reakciją?
– Buvo įvairių reakcijų. Man labiausiai gaila žaidėjų. Tos situacijos beprasmybė yra tokia, kad žaidėjai pastatomi į situaciją, kad jie turi apsispręsti. Tai yra visiška nesąmonė. Žaidėjai neturėtų spręsti, kur rungtyniauti – ar su klubu ruoštis sezonui draugiškose rungtynėse, ar su rinktine rungtyniauti oficialiuose mačuose. Čia yra didžiausia beprasmybė. Čia turi surasti sprendimą pagrindiniai.

Norėčiau, kad jūs (žurnalistai) daugiau darytumėte, išklausytumėte įvairiausių nuomonių, pasiknaisiotumėte giliau toje situacijoje ir garsiai rėktumėte, rašytumėte.

– Ar nemanote, kad šioje situacijoje blogiausiai yra tai, kad žaidėjams yra rekomenduojama nevykti į rinktinę, o krepšininkai jų paklauso?
– Jūs pakalbėkite su žaidėjais, suraskite informaciją iš žaidėjų, klubų, kodėl nėra oficialių... Aš jūsų prašau, aš to negaliu padaryti – portalo neįsigysiu ir straipsnių nerašysiu.

– Ką „Žalgiris“ sakė dėl Grigonio?
– Kad žaidėjas nenori atvykti į rinktinę, kad tai krepšininko sprendimas.

– Taip sakė „Žalgiris“?
– Aš kalbu ir su krepšininkais. Aš žinau, į kokią situaciją yra pastatomi žaidėjai. Jiems yra sunkiausia. Aš suprantu klubus, nes jiems irgi yra sudėtinga, jie skirtingu laiku pradeda pasiruošimą sezonui. Vieniems reikia dalyvauti atrankinėse rungtynėse į FIBA Čempionų lygą. Mes pastatomi į situaciją, kad žaidėjas turi spręsti. Bendraukite su žaidėjais, bendraukite su klubais. Faktas, kad tą situaciją kažkaip reikia keisti.

– Koks būtų sprendimas, ar klubai turi oficialiai paskelbti sprendimą, ar išleidžia žaidėją?
– Turi būti aiškios taisyklės. Pirmiausiai turi dvi organizacijos susėsti ir priimti bendrą sprendimą. Dabar yra neaišku, nėra nieko bendro. Yra kratinys. 


Rodyti komentarus
2018-09-09 18:12
D_K
Gėda Adomaiti.

Kaltink Fiba, o nesėdėk jos šiknoje taip kalbėdamas! Ir dar kiršinat Žalgirį , prieš visuomenę? Gėda.

Žalgiris Eurologys klubas, kuris nuostabiai reprezentuoja pasaulį. Tylėkit ir pagaliau, ir Jūs (LT federacija bei Lt rinktinė) pradėkit nuo Žalgirio modelio/sistemos ir pasiaukojančiai grįžkit į tuos laikus, kai kovojot širdimi, o ne kurstymais, taip kaip tai mūsū visų akimis matomas Žalgiris. Vienybės brangieji. Nesugadinkit rinktinės dvasios, nes ji tampa nebe simpatiška, su jos viršūnes apglaustytomis blogomis, papūvusiomis šaknimis, laikas atsinaujinti visose šaknyse, tai jau plika akimi matoma.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-07 19:56
TIKRAS OBUOLYS ADOMAS
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-07 19:34
Adomas Dooxas
Adomaiti, Lašara kaip tu drįsti, ka? Kazlowskis leidžia, tai vemi ir verki pastoviai i ta eteri, apgailetinas moli.

‘Specialistas’ reikia pradet vadint šita apverktina anti-treneri, su 0-iniu intelektu tik macdonalde pieno kokteilius gert.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-07 17:49
huks
kodel Adomaitis ( ir ne tik jis) taip koncentruojasi i dvi nesutariacias organizacijas (FIBA - Eurolyga)? O kur NBA ? Juk ir be sios organizacijos zaideju dauguma rinktiniu susilpnejusios,o dalis ir visai netikros.`Ca FIBA reikia pirmiausiai tramdyti savo principus ir atsizvelgti i tuos,kurie maitina krepsininkus visus metus,iskelia juos iki zvagzdziu statuso,po ko "vaisius" rasko ir FIBA.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-07 16:02
Viens prie vieno
Su Motiejunu reikalus issprende, dabar Grigonio eile.....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-07 15:59
Cha Cha....
Adomaitis turi dvi gerai veikiancias sistemas "Myliu-nemyliu" ir "Visi kalti tik ne as".
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-07 14:37
Ignuitis
Adomaitis bede pirstu....sau i rudaja tegul beda tuo pirstu, bo kirminu ras. Nes panasu, kad visur iesko kirminu, tik ne Kleizkaus Ryte ar pas save galvoje

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-07 14:28
djgaffer
Adomas toliau nusišneka.Grigonis kaip tik visada veržiasi į rinktinę,tai čia paistalai,jog jis nenorėjo atvykti.Norėjo,net neabejoju,bet pats supranta,kad naujas klubas ir reikia prie jo taikytis.Taip kalbėdamas Adomaitis tik pats ugnį kuria.Ir tegul federacija rūpinasi žaidėjais bei domisi situacija,prie ko čia žurnalistai.Gal dar jie tegul ir už LKF visus darbus atlieka?Keistos Adomo kalbos.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-07 14:21
OMG
Tegul FIBA kaltina, o ne klubus
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-07 13:33
Rimas
Tegul nba pasikviecia zaidejus ko tie nevaziuoja.nori zalgirio zaidejus pasikviesti tam kad isklausinetu kaip zaidimas vyksta kad bent karta po to rytas laimetu
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-07 13:27
Anonimas
Ir gerai Grigonis padarė, kad nevažiavo. Žmogus atstovavo rinktinę buvusiuose languose, kada galėjo tuomet padėjo. Dabar klubas moka už žaidėją išpirką, moka jam atlyginimą, investuoja į žaidėją, nori pasiruošt tinkamai sezonui atėjus į naują kolektyvą, o čia statomas į tokią situaciją. Šioje situacijoje ant Žalgirio nereikėtų stumt, tegul kalba federacija ir rinktinės treneriai apie FIBA funkcionierius, kurie sugalvojo visus šiuos langus, kad galėtų veltis į konfliktus su Euroleague. Kodėl senoji sistema buvo sugriauta ? Kuom ji neįtiko ? Kodėl tokios rinktinės kaip Ispanija, Serbija, Lietuva, Graikija, Prancūzija turi žaist kažkokias atrankas su nieko dar neįrodžiusiom Kosovu, Vengrija ar dar ten kuom. Tos rinktinės turi didžiausias žvaigždes iš NBA.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-09-07 13:04
Adas
Ir vel Adomas per aplinkui ant Zalgirio varo...Kai pats is saraso issibrauke Kleizos palieptas ir Echoda, ir Girdziuna...O kodel ant NBA klubu nestumia??? O todel, kad NBA klubai niekada jo nebeisileistu "pasistazuoti"

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas