• Tuo metu Suomijos gretose lyderio vaidmens lemiamomis akimirkomis ėmęsis Ville Tahvanainenas per panašią atkarpą įmetė 7 taškus

• Panevėžio „Lietkabelio“ naujokas Jamaras Wilsonas per 14 minučių prametė visus 3 metimus ir taškų nepelnė, bet atliko 8 rezultatyvius perdavimus

• Latvių gretose rungtynes praleido Dairis Bertans

Prieš dvi dienas vertingų krepšinio pamokų jauniesiems Vilniaus „Perlo“ krepšininkams suteikusi Suomijos rinktinė parodė pavyzdį ir latviams.

Henriko Dettmano auklėtiniai Rygoje 86:84 (27:17, 22:25, 18:16, 19:26) pranoko Latvijos rinktinę, kuri sekmadienį Vilniuje mes iššūkį lietuviams.

Suomiai gan užtikrintai pirmavo nuo pat pirmojo kėlinio, kurį laimėjo 27:17. Vis tik ketvirtajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi Janis Strelnieks. Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkas surinko 6 taškus paeiliui ir iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei trims minutėms, savo komandą priartino iki 3 taškų (74:77).

Po tokio latvių išpuolio savo lyderį atrado ir suomiai. 5 taškus iš eilės surinkęs Ville Tahvanainenas, iki susitikimo pabaigos likus mažiau nei minutei, smeigė tritaškį ir padidino svečių pranašumą iki 6 taškų – 83:77.

Tačiau ir tai nebuvo pabaiga. Iš karto po minutės pertraukėlės Strelnieks pataikė tolimą metimą ir nurėžė latvių deficitą pusiau – 80:83. Neilgai trukus prabilo ir Tahvanainenas, kuris pataikė vieną baudų metimą ir savo ekipai įpūtė šviežaus oro gūsį (86:82).

Strelnieks turėjo galimybę ir išplėšti pergalę. Aigars Škėlė realizavo baudų metimus, o kitoje atakoje Alexas Murphy prarado kamuolį, tačiau tolimas latvio metimas tikslo nepasiekė (84:86).

Latvijos rinktinėje šį vakarą nežaidė vienas komandos lyderių Dairis Bertans. Tuo metu lyginant suomių gretas su trečiadienio mačo sudėtimi, jose nebuvo Fiifi Adoo, kuris į „Perlo“ krepšį įmetė 10 taškų.

Latvijos rinktinė: Janis Strelnieks 18, Janis Timma (2/10 trit.), Aigars Škėlė ir Martinas Mejeris (10 atk. kam.) po 12.

Suomijos rinktinė: Ville Tahvanainenas 24 (7/8 dvit.), Topias Palmi 18 (4/8 dvit., 3/4 trit.), Alexas Murphy 10.

2018-09-08 10:44
Tai kad pas latvius nėra daug pagrindinių žaidėjų.NBA žaidžiančių nėra,Peinerio,Pasečniko nėra.Iš tų geresnių tik Timma su Strelnieku ir Dairis Bertanis.Daugiau ten kiti vidutiniokai.Nors ir su tokia sudėtim suomius turėjo nukalt.