Aistruoliai pakilo į kovą

2007-12-24 12:53
Lauryna Vireliūnaitė, „Kauno diena“

Krepšinio sirgaliai, sužinoję, jog dėl Seimo priimto įstatymo negalės stebėti tiesioginių Eurolygos krepšinio varžybų transliacijų, rengia sukilimą prieš valdžią, skelbia „Kauno diena“. 

Tūkstančiai parašų

Susivieniję Eurolygoje rungtyniaujančių Lietuvos superklubų Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ gerbėjai žaibiškai sukūrė peticiją, po kuria vakar vakare jau buvo pasirašę daugiau nei 7000 žmonių. „Mes prieš Lietuvos sporto žlugdymą! Krepšinis. Tai įaugę į mūsų tautos kraują. Tai mūsų religija.
Alaus reklamos draudimas atima mums teisę mėgautis krepšiniu, barams uždirbti papildomai iš krepšinio transliacijų rodymo.

Mes nesame tokie turtingi, jog galėtumėme sau tai leisti uždrausti! Mes reikalaujame pataisų, leidžiančių sporto transliacijų metu reklamuoti silpnuosius alkoholinius gėrimus, nes palaikome ir mylime krepšinį. Mes norime palaikyti savo mylimas komandas. Mes už sportą visada: kai dainuojame 3 milijonus, net kai pralaimime. Jūsų širdys akmeninės? Tai mes jus išrinkome, ir jūs esate mūsų atstovai Seime. Tad vykdykite tautos ir visų čia pasirašiusiųjų valią“, – rašoma peticijoje, kuria kreipiamasi į parlamentarus.

Krepšinio aistruoliai vienas kitą internete ragina surinkti bent du milijonus parašų, kad parlamentarai ateitų į protą ir nesunaikintų sporto.

Rodys tik vaizdo įrašus

Krepšinio aistruoliai sukilo sužinoję Eurolygos varžybas rodančios TV3 televizijos sprendimą atsisakyti tiesioginių transliacijų. Televizija pranešė nuo Naujųjų metų rodysianti tik varžybų vaizdo įrašus po 23 valandos.

Taip pasielgti televiziją privertė Seimo priimtos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, ribojančios ne tik alaus reklamą, bet ir jo gamintojų prekės ženklų rodymą ekrane.

„Bet kokia alkoholio reklama, transliuojama nuo 6 iki 23valandos, net reklaminiai stendai rungtynių aikštelėje ar prekės ženklai ant žaidėjų marškinėlių bus traktuojami kaip šio įstatymo pažeidimai, už kuriuos gresia milžiniškos baudos, o vėliau – ir televizijos transliacijos licencijos nutraukimas”, – pranešime spaudai cituojamas TV3 vyriausiasis prodiuseris Jurgis Jefremovas.

Jo tvirtinimu, šis draudimas turės įtakos ne tik Eurolygos transliacijoms. Vyriausiasis prodiuseris mano, jog televizija nebegalės tiesiogiai transliuoti nei „Formulės-1”, nei UEFA Čempionų lygos, nei daugelio kitų žiūrovų pamėgtų sporto šakų rungtynių. „Šis įstatymas smogė visam sportui”, – teigia Jefremovas.

Gali sunaikinti sportą

Krepšinio klubų atstovai tvirtina, kad net jeigu teisės aktas vėliau bus pakeistas, jis vis tiek turės ilgalaikių neigiamų pasekmių. Kauno „Žalgirio“ klubo viceprezidentas Gediminas Navikauskas dienraščiui teigė, kad šį kartą įstatymų leidėjai smarkiai perlenkė lazdą.

„Tai yra kažkokia nesąmonė, tiesioginis smūgis sportui. Tai prives sportą prie bankroto, – pasipiktinimo neslėpė jis. – Nerodant rungtynių tiesiogiai, nebus transliuojama ne tik alkoholio, bet jokia reklama apskritai. Negalvoju, kad parlamentarai tiek nenuovokūs, kad sugalvotų tokį dalyką. Priežastys, matyt, yra gilesnės“.

Kauno „Žalgiris“ turi apie 40 rėmėjų, tačiau dabar, Navikausko tvirtinimu, iškilo grėsmė, kad verslininkai atsisakys sutarčių.

Pasak jo, pagal susitarimus Eurolygos rungtynės privalo būti transliuojamos tiesiogiai, o dabar televizija pažeis šią sąlygą. „Neteksime dalies, o gal ir visų pajamų“, – apgailestavo „Žalgirio“ viceprezidentas.

Jis neabejoja, kad Seimui toks sprendimas populiarumo nepridės, ir prognozuoja, kad netrukus per šalį turėtų nusiristi pasipiktinimo banga.

„Prieš 20 metų gal ir buvo galima transliuoti varžybų įrašą, tačiau dabar rezultatus sužinoti labai lengva, tad kas norės stebėti varžybas, kai rezultatas aiškus? Salės nesutalpins tiek norinčių pasižiūrėti rungtynes, kiek jas stebi per televiziją“, – tvirtino Navikauskas.

Įstatymą supranta savaip

Televizija dėl transliacijas sujauksiančios pataisos kaltina įstatymo iniciatorių Antaną Matulą bei socialdemokratę Birutę Vėsaitę, dėl kurios pasipriešinimo esą nebuvo svarstyta dar viena pataisa, kuri būtų leidusi per rungtynes rodyti alkoholio gamintojų prekės ženklus. Su politike dienraščiui vakar susisiekti nepavyko.

Parlamentaras Matulas nesijaučia kaltas. Jis pabrėžė, kad įstatymo pakeitimus inicijavo ne jis vienas, o visas parlamentinis Sveikatos reikalų komitetas. Be to, už jas balsavo Seimas, o teisės aktą pasirašė ir Prezidentas Valdas Adamkus.

„Čia yra šantažas. Televizijos nepraras pinigų, nes kitos reklamos negali patekti į tą laiką, kadangi tuo metu transliuojama alkoholio reklama“, – samprotavo jis.

Parlamentaras taip pat aiškino, kad jeigu transliacijos metu ant stendų ar ant krepšininkų marškinėlių matysis alkoholio gamintojų prekės ženklai, tai nebus įstatymo pažeidimas.

„Jeigu kuriai nors kontroliuojančiai institucijai kažkas neaišku, galima susėsti su Sveikatos reikalų, Ekonomikos komitetais ir išsiaiškinti, kaip teisininkai komentuoja šį įstatymą“, – sakė politikas.

Paprašytas patikslinti, ar, jo manymu, televizija atsisakė tiesioginių transliacijų dėl to, kad blogai suprato įstatymą, Matulas tvirtino, kad „ne Seimo narys, bet Seimas priima įstatymus, o juos komentuoja teisininkai“.

„Aš suprantu, kad netiesioginė reklama nedraudžiama. O tiesioginė, kai per pertraukėles brukamas melas, kad užauginta, kad šimtmečių brandintos tradicijos, tai yra ne reklama, o vartojimo skatinimas. O kad alaus vartojimas jaunimo tarpe išaugo per paskutinius metus 250 proc., čia, manau, visa tauta turėtų suprasti, kas vyksta“, – teigė Seimo narys.

Komentarai:
asd
Prie ko cia seimunai, jei tik draudziama ta reklama kuri ikisama, o ne ta kur ant stendu, zaideju aprangu ir panasiai. Cia TV3 dabar bando seima krepsinio gerbejais uzpjudyti, kad tie priimtu jiems palanku sprendima ir kad vel galetu megautis alucio pinigeliais. "Mes nesame jūsų valdoma minia" teisingai raso.
2007-12-27
-1
Atsakyti
Anonimas
reikia maziau diskutuot o eit prie seimo
2007-12-26
+3
Atsakyti
kasistas
Seimui AMEN
2007-12-26
+1
Atsakyti
Cia tik Lietuvos seimunai gali sugalvoti nesamone,joksimat kaip galima toki istatyma is viso isleisti,dabar as tikrai neisiu balsuoti uz durniu laiva
2007-12-26
+7
Atsakyti
Su sventemis Visus!

Man is pradziu buvo didelis smugis, kai perskaiciau straipsni apie transliaciju nutraukima, apie istatyma buvau girdejes, bet nekreipiau demesio. As manau kaltos abi puse: labiausiai seimas, truputi maziau TV3. Visi puikiai zinom, kad didzioji dalis pinigu sportui atitenka is aludariu. Klausimas : kam man remt sporta, jeigu nieks to nesuzinos, is patriotizmo? dauguma Lietuvos aludariu yra NE LIETUVOS kompanijos, o tarptautines, kurioms jos eilines pinigu masinos. Nera reklamaos - nera pinigeliu. Kita puse ne gersene: pajuto, kad galbut siu metu pelnas bus mazesnis ir persike sukele panika taip itraukdama mases. Realiai tai nukentes jie patys, nes auditorija kaip minimum 50% kris jeigu nedaugiau. Yra alternatyviu tiesiogines transliacijos ziurejimo budu, bet per telika ir lietuviskai na truputi maloniau ir patogiau. Na tikiuosi musu beprociai seime susiprotes nors viena karta ir istaisis savo klaida viso sporto labui.
2007-12-25
-1
Atsakyti
Tikiuosi viskas susitvarkys o jei ne tai seimunams atsirugs sukoms!
2007-12-25
+3
Atsakyti
nzn as vistiek noriu eurolyga matyt.....;)
2007-12-25
+2
Atsakyti
Nanukas
Linksmu svenciu:-)
2007-12-25
+8
Atsakyti
Nanukas
1) Kazkuri televizija pavydi Sporto transliaciju.

2) Is Alaus reklamos gaunami nemazi pinigai- kazkas negavo i kisene kysio.

3) Geria tokie zmones kurie net nezino kas yra krepsinis

4) neskaitau zmogaus alkoholiko,jei jis isgeria per menesi apie 4 butelius alaus.

5) is sio istatymo per daug ispute burbula ir jis sprogo.

6) Seimo nariai ji prieme nepagalvoje apie pasekmes,nuo to tik bus blogiau.

7) o kada lietuvis negerdavo?

8) Sis draudimas paskatins apie 35% alkoholio suvartojimo padidejimo.

9) Sportas negaus paramos is alkoholio gamintoju,tai lietuva tokia turtinga kad leis zlugti siai pramones sakai, praras Bvp apie5 %.

10) reklama neitakoja suvartoto alkoholio kiekio ir neskatina jo pirkimo, tai irodyta psichologu.

11) tai netinkamiausias budas kovoti su alkoholizmu

12) Reikia gilintis i priezastis del ko zmogus geria,o neiskoti reklamoje atpirkimo ozio.

13) Viena priezastis alkoholizmo - zmogu zlugdanti Lietuvos valdzia ir posovietinis palikimas, reikia naujos kartos politiku.

14) as uz prieslaikinius seimo rinkimus.

15)Visi stojame pries auksciausiojo teisma- tai bukime teisingi savo tautos poziuriu,neisduokime tevynes,kaip kurie jau padare......
2007-12-25
+8
Atsakyti
nesamone neturi ka veikt jau seimas kad sprestu kitas svarbias problemas taj sugalvojo krepsinio transliacijas iki 11 uzdraust...
2007-12-25
-3
Atsakyti
Anonimas
kurwas kales nx tie seimo nariai ma px nx kurwos bledes nx tai pizi gal nx kurwa iswis pwer nieka niekados nerodykit ir tegul dar tusciuose salese zaidziai nx kurwos bledynos nn jobani pyderai kurwos ne zmones kurwa sutiksiu ta kale ir ta pydera wienus gatwej nx ir supisiu nx jabani pyderai kurwa MES UZ ZALGIRY IR RYTA!!!
2007-12-25
-1
Atsakyti
!
Įdomu kam šovė į galvą toks kvailas įstatymas?!? Turbūt seimo jau neliko ką veikt tai sumastė sitą nesamonę...:(
2007-12-25
+3
Atsakyti
z zuwacecku
Keistas

Kur jis bus???
2007-12-25
-3
Atsakyti
sausio 3d. 11val piketas, kvieciame dalyvauti
2007-12-25
+5
Atsakyti
mtvt
opa, opa i europa :D cia taip musu seimo nariai nori pasielgt, bet gaunas priesingai :D
2007-12-25
Atsakyti
Ne Respublika bananu, o seime bezdziones sedi
2007-12-24
+6
Atsakyti
Ske
Bananu respublika De Lituanie
2007-12-24
-6
Atsakyti
Mes nesame jūsų valdoma minia:
Gerbiama(?) TV3 televizija,

Pasirašyti šią peticiją mus privertė jūsų vyr. prodiuserio Jurgio Jefremovo pranešimas spaudai, kuriame jis be kita ko teigia:

„Bet kokia alkoholio reklama, transliuojama nuo 6 iki 23 valandos, net reklaminiai stendai rungtynių aikštelėje ar prekės ženklai ant žaidėjų marškinėlių bus traktuojami kaip šio įstatymo pažeidimai, už kuriuos gresia milžiniškos baudos, o vėliau – ir televizijos transliacijos licencijos nutraukimas”.

Bet vėliau paaiškėja, kad Jurgis Jefremovas sakė netiesą: reklama ant reklaminių stendų bei žaidėjų aprangų yra galima ir tai negali būti kliūtis krepšinio rungtynes transliuoti tiesiogiai. Naivu tikėtis, kad TV3 teisininkai nesugebėjo išsiaiškinti naujo įstatymo esmės. Ko šiuo demaršu siekė jūsų televizija (TV3) mes nesiryžtame spėlioti: galbūt tai verslo grupuočių kovos su politikais išdava, galbūt tiesiog sporto transliacijas patogiau rodyti vėlai vakare, patį geriausią TV tinklelio laiką atiduodant eiliniam realybės šou. Bet bet kokiu atveju tai yra bandymas melo pagalba manipuliuoti krepšinio bei kito sporto mėgėjų nuomone savo tikslams pasiekti.

Mes, pasirašę šią peticiją, nereiškiame savo požiūrio į reklamos draudimą. Vieni iš mūsų draudimui pritaria, kiti - ne. Tai nėra šios peticijos esmė. Mes tiesiog pareiškiame, kad mes neleisime jums savo tikslams pasinaudoti mūsų meile krepšiniui bei kitam sportui.

Mes nesame jūsų valdoma minia ir mes nebūsime jūsų televizijos šantažo įrankis kovoje dėl aludarių pinigų.

-----------------------------

http://www.peticija.lt/visos/214
2007-12-24
+1
Atsakyti
[ZET
as tai manau, kad laikas susieit Zalgirio, Ryto ir visiems kitiems fanams, pamirst kad priesingos stovyklos ir gatvemis pasivaiksciot ir taip demesi atkreipt!!
2007-12-24
+2
Atsakyti
ofka
daunai tie seimunai blet..man atrodo kad jie nepamaste apie krepsinio transliacijas ir wiska kas susije su krepsiniu priiminedami sita sprendima ir wiskas..bet aisku as ju nepalaikau
2007-12-24
+4
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.