Nuotr.: FIBA.com
Nuotr. FIBA.com

Pirmąjį kartą pasaulio čempionato atrankos varžybose dalyvaujantis bosnis Jusufas Nurkičius iš Portlando „Trail Blazers“ negalėjo patikėti teisėjų sprendimais ir sukritikavo jų darbą.

Bosnijos ir Hercegovinos rungtynėms su Čekija teisėjavo ir geriausiu Lietuvos teisėju pripažintas Tomas Jasevičius, prieš kurį ketvirtojo kėlinio pabaigoje Nurkičius net maldaudamas sudėjo rankas ir atsiklaupė ant kelių.

Tokią centro reakciją iššaukė Jasevičiaus sprendimas ketvirtojo kėlinio pabaigoje Nurkičiui skirti pražangą puolime, kuri NBA žaidžiančiam krepšininkui buvo penktoji. Tuo metu bosniai atsiliko 74:75, o galiausiai suklupo 80:85.

Po rungtynių Nurkičius spaudos konferencijoje negalėjo patikėti teisėjavimu.

„Sunku žaisti išvykose, kuomet teisėjauja jauni arbitrai, dar prisideda visi FIBA dalykai… Grįžti namo ir tikiesi jų pagarbos, tikiesi įprastų švilpukų, o jie užfiksuoja beprotiškus sprendimus. Savo gyvenime nemačiau tokio teisėjavimo. Ypatingai likus maždaug minutei iki mačo pabaigos, kai turėjau keturias pražangas ir man buvo skirta pražanga puolime. Manau, kad tai buvo kvaila“, – pasisakė Nurkičius.

Rungtynėms taip pat teisėjavo lenkas Januszas Calikas ir ispanas Luisas Castillo.

Vidurio puolėjas per 30 minučių surinko 19 taškų ir atkovojo 15 kamuolių.

Bosnijos ir Hercegovinos pasaulio čempionato atrankos varžybų K grupėje yra sunkioje situacijoje – turi 2 pergales ir nuo trečios vietos, kuri garantuoja kelialapį į planetos pirmenybes, atsilieka dviem laimėjimais.