Nuotr.: FIBA
  • JAV moterų krepšinio rinktinė Ispanijoje vykusiame pasaulio čempionato finale 73:56 pranoko Australiją

• Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidusi Brittney Griner pelnė 15 taškų

• Rungtynėse dėl trečiosios vietos Ispanija 67:60 nugalėjo Belgiją

Nacionalinė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) moterų rinktinė apgynė pasaulio čempionių titulą ir šiose pirmenybėse triumfavo jau trečią kartą paeiliui.

Šiemet Ispanijoje vykusiame pasaulio čempionato finale amerikietės 73:56 (20:15, 15:12, 26:11, 12:18) nugalėjo Australijos krepšininkes.

JAV pergalingą pranašumą susikrovė po ilgosios pertraukos, kuomet Sue Bird pataikė iš toli, du taškus pridėjo Brittney Griner ir amerikietės spurtavo 9:0 ir įgijo 17 taškų pranašumą (44:27). Australės trečiajame kėlinyje savo pirmuosius taškus pelnė sužaidus daugiau nei penkias minutes.

Per likusią ketvirčio dalį amerikietės dar labiau padidino turėtą persvarą ir ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, kurio metu australės nebepajėgė surengti deramo atsako.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidusi Brittney Griner pelnė 15 taškų (6/13 dvitaškių, 3/5 baudų metimų), atkovojo 3 kamuolius, 2 kartus suklydo, perėmė kamuolį, blokavo 2 metimus ir surinko 10 naudingumo balų.

Mažajame finale šeimininkės ispanės 67:60 palaužė Belgijos krepšininkes.

Australijos moterų rinktinė: Alanna Smith 10, Liz Cambage 7 (2/9 dvit.), Jenna O‘Hea, Katie Ebzery ir Ezi Magbegor po 6.

JAV moterų rinktinė: Brittney Griner 15, Diana Taurasi 13 (0/4 dvit., 2/4 trit.), Breanna Stewart 10 (8 atk. kam.).