D.J. Seeley Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis
Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis
Nuotr.: Fotodiena/J.Auškelis
Nuotr.: Basketnews.lt/V.Aleksandravičius

Pirmoje Lietuvos grandų kovoje Kauno „Žalgiris“ tik po labai permainingos kovos išvykoje 76:69 įveikė Vilniaus „Rytą“. Po penkių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turų žalgiriečiai išlieka nepralaimėję, o „Ryto“ krepšininkams tai buvo pirmoji nesėkmė.

Foto galerija

Vilniečių gretose puikų pasirodymą surengė D.J. Seeley, kuris pelnė 22 taškus bei surinko 30 naudingumo balų.

„Žalgirio“ gretose Nate‘as Woltersas pelnė 20 taškų, o Marius Grigonis surengė solidų pasirodymą ketvirtajame kėlinyje, kai per jį įmetė 9 taškus ir labai prisidėjo prie to, kad Kauno klubas panaikintų 14 taškų skirtumą.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino abiejų komandų žaidėjų pasirodymus pirmoje sezono tarpusavio dvikovoje.

„Rytas“

Žaidėjas

Pažymys

Statistika

Dominique'as Suttonas

7

28 MIN, 8 PTS, 8 RBS, 2/4 FG

Gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių. „Žalgiris“ rizikavo palikdami Suttoną laisvą prie trijų taškų zonos ir kartą buvo nubausti. Suttonas aikštėje buvo visur, bet iš per didelio noro prisirinko greitų pražangų bei puolime padarė kelias kvailas klaidas.

D.J. Seeley

9

36 MIN, 22 PTS, 6 RBS,  5/6 3PTS

Labai gerai atrodė abiejose aikštelės pusėse iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, kai akivaizdžiai matėsi, kad trūksta jėgų. Puolime savo tritaškiais varė į neviltį varžovus, o gynyboje neblogai darbavosi su tiesioginiais oponentais, dažnai gindamasis prieš varžovų įžaidėjus.

Margiris Normantas

8

10 MIN, 7 PTS, 1 AST, 3/4 FG

Puikiai išnaudojo savo minutes ir pirmoje rungtynių pusėje pridarė problemų „Žalgiriui“, kai pataikė iš toli bei porą kartų sėkmingai prasiveržė po krepšiu. Gynyboje vietomis vėlavo prieš Woltersą, bet iš esmės iki traumos žaidė labai solidžiai.

Martynas Echodas

7

21 MIN, 6 PTS, 4 RBS, 3/6 FG

Savo pasirodymu puolime labai neišsiskyrė, bet vaizdo aikštėje negadino ir užbaigė sėkmingai kelias atakas. Turėjo problemų gynyboje stumdantis su „Žalgirio“ aukštaūgiais.

Mindaugas Girdžiūnas

4

26 MIN, 6 PTS, 4 AST, 2/8 FG

Labai silpnai atrodė, kai reikėjo organizuoti žaidimą. Turėjo porą gerų epizodų, kai po užtvarų pataikė iš vidutinio nuotolio, bet +/- rezultatas (-21) pasako, kad su Mindaugu „Ryto“ žaidimas strigo.

Eimantas Bendžius

5

32 MIN, 5 PTS, 6 RBS, 1/6 FG

Buvo išjungtas dėka geros „Žalgirio“ gynybos. Pirmoje rungtynių pusėje kantriai laukė savo metimo iki antrojo kėlinio paskutinės minutės ir nedvejojęs smeigė tritaškį. Antroje pusėje toliau buvo puikiai stabdomas asmeninės „Žalgirio“ gynybos, o ginantis turėjo problemų prižiūrint Paulių Jankūną.

Evaldas Kairys

3

7 MIN, 3 PTS, 2 BS, 1/3 FG

Rungtynes pradėjo blokuodamas metimą, bet vėliau prisirinko nereikalingų pražangų. Aikštėje praleido vos 7 minutes dėl išnaudoto asmeninių pražangų limito. Puolime taip pat atrodė silpnai prieš „Žalgirio“ gynybą.

Arnas Butkevičius

7

32 MIN, 6 PTS, 3 RBS, 2/5 FG

Žaidė net 32 minutes ir pridarė problemų „Žalgiriui“ savo reidais palei galinę liniją bei kamuolio nusimetimais ant perimetro. Gynyboje neblogai prižiūrėjo Ulanovą.

Deividas Sirvydis

7

9 MIN, 6 PTS, 2/4 3PTS

Drąsiai įsiliejo į žaidimą, pataikė du tritaškius, o jam būnant aikštėje prasidėjo „Ryto“ spurtas.

„Žalgiris“

Žaidėjas

Pažymys

Statistika

Brandonas Daviesas

7

21 MIN, 10 PTS, 5 RBS, 4/7 FG

Strigo prieš vilniečių gynybą pirmoje pusėje. Trečiajame kėlinyje įsiminė epizodas, kai Daviesas ištraukė kamuolį iš užribio varžovams, o po to užsidirbo trečiąją pražangą. Ketvirtajame stipriai prisidėjo prie „Žalgirio“ spurto, o gynyboje neturėjo problemų, išskyrus epizodą, kai išsikeitęs gynyboje leido Seeley atakuoti iš toli.

Nate'as Woltersas

8

29 MIN, 20 PTS, 3 AST, 8/12 FG

Rungtynes pradėjo labai gerai, kai per pirmą kėlinį pelnė 12 taškų, pataikęs visus 5 metimus iš žaidimo. Vėliau turėjo problemų organizuojant žaidimą, kelis kartus „įlipo į medį“. Ketvirtajame kėlinyje vėl sužaidė gerą atkarpą „Žalgirio“ spurto metu.

Thomasas Walkupas

5

15 MIN, 4 PTS, 2/2 FG

Gerai tvarkėsi su gynybinėmis užduotimis, tačiau puolime sunkiai atrado save. Kelis kartus neteisingai puolime perskaitė situaciją. Įsiminė epizodas antrojo kėlinio pabaigoje, kai laisvas iš toli atakavo labai netaikliai, o iškart po to sekė Seeley tritaškis greitoje atakoje.

Leo Westermannas

3

11 MIN, 0 PTS, 1 AST, 2 TO

Prancūzas yra dar labai toli nuo savo optimalios sportinės formos. Tik pasirodęs aikštėje padarė porą žioplų klaidų, o gynyboje vėlavo prieš savo tiesioginius oponentus.

Paulius Jankūnas

7

22 MIN, 5 PTS, 5 RBS, 0/2 FG

Kapitonas pirmoje pusėje žaidė protingai, provokuodamas varžovų pražangas ir realizuodamas baudų metimus. Antroje pusėje, „Rytui“ pradėjus dvigubinti gynybą baudos aikštelėje, padarė porą klaidų nusimesdamas kamuolį ant perimetro. Gynyboje neblogai prižiūrėjo Suttoną.

Laurynas Birutis

7

8 MIN, 6 PTS, 1 RBS, 2/2 FG

Žaidė nedaug, bet gerai susitvarkė su jam skirtomis užduotimis. Įsiminė efektingas epizodas, kai galingu dėjimu pakartojo White‘o netaiklų metimą.

Artūras Milaknis

7

20 MIN, 3 PTS, 6 AST, 1/6 FG

Snaiperis pataikė vos vieną tritaškį iš šešių bandymų, bet vis tiek buvo naudingas komandai. Milaknis buvo atidžiai prižiūrimas „Ryto“ gynėjų, bet pritraukęs gynybą sugebėdavo atlikti gerą perdavimą ir surinko net 6 rezultatyvius perdavimus. Gynyboje didelių klaidų taip pat nepadarė.

Aaronas White'as

6

24 MIN, 5 PTS, 3 RBS, 1/6 FG

Aaronas puikiai gynyboje prižiūrėjo Bendžių, bet puolime dažnai atrodė sutrikęs. Porą kartų neatakavo iš gerų situacijų, o iš žaidimo pataikė vos vieną metimą iš šešių.

Marius Grigonis

8

22 MIN, 12 PTS, 4 RBS, 3/4 FG

Pirmoje rungtynių pusėje Marius buvo savo paties šešėlyje bei susirinko tris asmenines pražangas. „Rytas“ prieš Grigonį rizikavo, kai pikenrolo situacijose lįsdavo iš užtvaros per apačią, taip palikdamas laisvės metimui iš distancijos. Grigonis varžovus nubaudė ketvirtajame kėlinyje, kai pelnė 9 taškus ir inicijavo galingą „Žalgirio“ spurtą 22:0.

Edgaras Ulanovas

6

21 MIN, 5 PTS, 1/3 FG

Šį kartą Edgaras beveik nebuvo išnaudojamas ant ūselio ir puolime didelės įtakos „Žalgirio“ žaidimui nepadarė. Gynyboje prisidėjo prie Bendžiaus neutralizavimo iš žaidimo.

Antanas Kavaliauskas ir Donatas Sabeckis žaidė trumpai, todėl jie nebuvo įvertinti. Tačiau įsiminė atkarpa, kai Kavaliauskas vienu metu aikštelėje buvo su Biručiu bei pasinaudojo savo ūgio pranašumu prieš „Ryto“ žemą penketą.

2018-10-08 19:07
NBA7
Šūdas tas Kaimo Žalgiris, šūdina komanda.

nuomone
Kolkas ispudis toks is zalgirio, kad truksta scorerio.. kaip suprantu, davisui numatyta ta role, bet kad ir vakar ne visada tas vaidmuo paeina. visi susispaudzia ir jam sunku.

gynyba atrodo dar geresne nei pernai, daug tokiu universaliu, kibiu zaideju, kurie tikrai uzknis oponentus, plius didele rotacija kas ir isvargins, bet truksta tokio zmogaus, kuris galetu atsakingais momentais patempti puolime. kad ir vakar, bande visi pramusti, bet niekas nepramuse, ir turi -14. gerai, kad rytas, jiems truksta biski ir patirties ir meistriskumo, tai galima buvo atsizaisti ta -14, bet su stipresnem komandom tas jau nepaeis.

plius truksta metiku. dabar tik milaknis beliko, bet milakni jau visa europa zino. niekas nebeduoda jam lengvu metimu. pernai kai dar pangosas buvo, tai gynyba turejo ir apie ji galvoti, tai du metikai aiksteje, jau lengviau su puolimo planu, paeina metimai, ir atsidaro erdves visur. siemet tik milaknis liko toks stabilus, bet kad ir vakar, visi jo metimai buvo sunkus isskyrus viena, negali tiketis, kad stabiliai mes tokius metimus visada. o grigonis, ulanovas, walkupas, voltersas, jie nuo "nuotaikos" metikai, garantija kad oponentu gynybos rizikuos, ir tikrai bus rungtyniu kur tai paeis. ir galiausiai negali komandos palikti ant vieno metiko, trauma, ir viskas griuna.

jei stebuklingai gavus viena gera scoreri su geru metimu, manau tikrai galima butu pretenduoti i F4, nes z gynyba nusimato labai stipri.

dbr tokia komanda surinkta, kuri grind'ins visas rungtynes su gynyba, bet neatrodo, kad jinai gali pakartoti pernai metus.
2018-10-08 10:15
Nordis
Galu gale ar nupirks RYTAS gera centra,nu baisu darosi,praeitas metas EHODAS,MOCKEVOCIUS,MAVROKOIDIS.Ka matom dabar EHODAS,ir grizes is turkijos autsaideriu komandos KAIRYS,nera zodziu.KAIRY reikia vel i PASVALI,kaip galima buvo toki luzeri paimti i RYTA,aciu RYTO valdybai.

TDaY
O kodel jis negaletu tokiu buti Kauno gimes auges, ka jis nusmurgusiam juoda raudona atmata turetu tavo nuomone palaikyti ?
2018-10-08 09:05
to kunigas
gynyba nebuvo bloga jo, tiesiog rizikavo Rytas lisdamas per apacia ir palikdamas grigoni laisva, nes tris kelinius buvo visiskai tuscias. O gale jau ir jegu seeley truko, nes dar turejo ir organizuot graju jis.

--
2018-10-08 08:50
kunigas
Ryto pralaimejimo priezastis - juokinga Seeley gynyba,Grigonis kiekviena karta mete laisvas

2018-10-08 00:37
Leo ne formoj,bet jo šaltas protas aikštėj reikalingas,todėl ir laikė taip ilgai.Tiesa,šį kartą tai nepasiteisino.Aš ir už tai,kad Sabeckį galėjo ilgiau laikyti.Adomas nepabijojo rizikuoti su jaunimu,nes taip vertė situacija.Šaras taip pat galėjo daugiau Donatu pasitikėti.Bet viskas jau post factum ir svarbiausia pergalė.

--
2018-10-07 23:43
Jaska zinau kad skaitai komentarus bnews , matai kad neeina grajus prancuzui, suprantu kad jis tau patinka jis inesa ramybes, bet visi puikiai matem kad jam jau nuo pat pradziu nesikloste zaidimas tai kam ji vis bandei itraukt i graju? Suprantu kad tu turi ji ivesti i ta eurolygine forma bet nu rizikuot taip su lrytu, sabecki galejai geriau apsaudyt .

--
2018-10-07 23:29
Sabeckis Ryte butu lemiamas minutes stobal zaides, o Zalgiry ant suolo karjera daro.
2018-10-07 23:23