Grandų rungtynes perlaužė sutrikusi ataka

D.J. Seeley Nuotr.: Basketnews.lt/V.Aleksandravičius
Mindaugas Girdžiūnas Nuotr.: Fotodiena.lt/J.Auškelis
  • „Žalgirio“ ir „Ryto“ rungtynių pabaigoje įstrigusią kauniečių ataką tritaškiu pabaigė Grigonis

• Kitoje atakoje Grigonis perėmė kamuolį, po to pridėjo 2 taškus, o iš viso per lemiamą atkarpą surinko 9 taškus

• Nė vienas „Žalgirio“ žaidėjas nežaidė 30 minučių, kai „Ryto“ gretose tokių krepšininkų buvo 3

Šarūnas Jasikevičius baigė dalyti patarimus atsarginiams komandos žaidėjams, atsigręžė į puolime stovintį savo penketuką ir akimirksniu įvertino, kad jų išsidėstymas aikštėje nėra teisingas. Beveik tuo pat metu Nate’as Woltersas, dirigavęs žaidimui, net demonstratyviai skėstelėjo rankomis, tarsi klausdamas, ką jam reikėtų daryti. „Žalgirio“ treneris tuo metu taip įsibėgėjo palei šoninę liniją, kad praktiškai pats nubėgo į puolimą.

Foto galerija

Šarui nereikėjo žengti į aikštę. Situaciją, ataką, kėlinį ir ko gero visas rungtynes „Žalgiriui“ išgelbėjo Marius Grigonis. Jis priėmė kamuolį iš Wolterso po to, kai Aaronas White’as imitavo užtvarą, tuomet Brandonas Daviesas dar pečiu pridengė tiesioginį Grigonio oponentą, D.J. Seeley, ir „Žalgirio“ naujokas nedvejodamas smeigė tritaškį. Kamuolys po akimirkos skrodė tinklelį – 69:68 „Žalgirio“ naudai.

Nuo šios akimirkos „Žalgiris“ nebeatsiliko.

Grigonio buvo pilna abejose aikštės pusėse ir jau kitoje atakoje jis tai pademonstravo. Mindaugas Girdžiūnas prarado kūno kontrolę ir kiek suklupo, Grigonis krito ant kamuolio, iškrapštė jį ir pamušė šalia buvusiam Woltersui. Šis greitą ataką pabaigė taškais ir „Žalgirio“ spurtas išaugo iki 17:0.

Po minutės pertraukėlės Grigonis prasiveržė po krepšiu, pašokdino Seeley ir pelnė savo devintąjį tašką šiame ketvirtyje. „Žalgirio“ spurtas galiausiai prasitęsė iki 22:0 ir taip Kauno klubas mačo su „Rytu“ ketvirtajame kėlinyje panaikino 14 taškų deficitą bei iškovojo penktą pergalę LKL iš tiek pat galimų.

„Tuo metu reikėjo kažką daryti, buvo labai blogai, – apie ketvirtojo kėlinio spurtą kalbėjo Grigonis. – „Rytas“ galėjo pabėgti 20 taškų. Manau, kad padėjo mūsų fizinis pasiruošimas. Visi gerai gynėmės ir pagaliau pabaigoje sukrito tie metimai puolime.“

20
21
3
67%
8/12

Grigonis ketvirtajame kėlinyje žaidė be keitimų – beveik tiek pat, kiek per pirmus tris kėlinius (iš viso 23 minutes) – ir oficialiai nebuvo naudingiausias net savo komandoje (12 taškų, 4 atkovoti kamuoliai, 11 naudingumo balų), bet jo žaidimas ketvirtajame kėlinyje buvo vertas MVP vardo.

„Marius yra žaidėjas su charakteriu ir tikras žalgirietis, jaučia dvasią, – po dvikovos kalbėjo Jasikevičius. – Galbūt jums užkliūna, kad prastas taiklumas ar mažai taškų, tačiau ne tame esmė. Šiandien iš jo ir Thomaso Walkupo nuo pirmųjų minučių jautėsi didžiulis juodas darbas, kuris galbūt per paskutines penkias minutes atsipirko. Galbūt varžovų žaidėjai pavargo, jie buvo nuvarginti. Visa tai reikia priimti kaip žaidybinio plano dalį.“

„Žalgiris“ mačo su „Rytu“ pabaigoje iš tiesų turėjo daugiau jėgų nei varžovai. Vilniečiai jau prieš dvikovą buvo trumpesnės rotacijos, kai registravo tik 10 žaidėjų, o Chrisas Krameris dėl kelio traumos liko su kasdieniais rūbais.

Taip „Ryto“ gretose trys žaidėjai rungtyniavo daugiau nei 30 minučių, kai 12 žaidėjų panaudojęs Jasikevičius ilgiausiai – 29 minutes – aikštėje laikė Woltersą.

Pirmoje mačo pusėje vilniečiai prarado ir pagrindinį Kramerio dublerį, puikiai į žaidimą įsijungusį Margirį Normantą. Tai privertė Dainių Adomaitį į kovą mesti 18-metį Deividą Sirvydį, kuris įsijungė drąsiai, pataikydamas jau pirmąjį savo tritaškį, o paskui pridėdamas dar vieną, tačiau lemiamas akimirkas „Ryto“ treneris rinkosi žaisti su labiau patyrusiais žaidėjais. Bėda ta, kad vienam iš jų žaidimas tą dieną visiškai nesiklijavo.

Girdžiūnas buvo kaip nesavas pirmoje mačo dalyje ir „Rytą“ tada gelbėjo tai, kad puikiai į žaidimą įsijungė Normantas. Kai jo nebeliko, Girdžiūnas nepasitempė ir komanda ėmė grimzti.

Taip, Girdžiūnas pataikė tolimą dvitaškį ketvirtojo kėlinio pradžioje ir po jo metimo „Rytas“ pirmavo 68:54, tačiau po to gavo bloką po krepšiu, klydo varydamasis kamuolį.

Jo plius/minus (-21) kalba pats už save.

„Ketvirtame ketvirtyje paėmėme ir sugriuvome. 8-9 klaidos puolime, jie tai pavartė lengvais taškais, be kurių neturėjo dirbti puolime, – aiškino Adomaitis. – Gynyboje, kur turėjome rizikuoti, pametėme galvą vykdydami planą ir jie mus nubaudė. Galime ieškoti daug pasiteisinimų, bet į tokias pat situacijas papulsime sezono metu, žaisdami svarbiausias rungtynes, todėl turime išmokti priimti gerus sprendimus.“

Girdžiūnas buvo toks sutrikęs, kad ketvirtojo kėlinio pabaigoje, pakilęs nuo suolo, pakeitė ne tą žaidėją. Jis iš pradžių parodė, kad keis Seeley, tada suprato, kad reikia keisti Dominique’ą Suttoną, o kai šis paliko aikštę, paaiškėjo, kad pakeisti reikėjo ir ne šį žaidėją. Adomaitis Suttoną pasodino greta sekretoriato, kad pirmai progai pasitaikius šis grįžtų į aikštę.

„Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje irgi neblizgėjo. Daugybė metimų atsimušdavo į lanką, nors progos atakuoti buvo geros, ir tai atspindėjo krepšinį, kuris sezono pradžioje dažniausiai yra įprastas.

Kauniečiai realizavo 49 proc. metimų, bet pataikė vos 5 tritaškius iš 19. „Rytas“ suklydo 19 kartų.

„Labai daug išvadų iš šių pirmųjų rungtynių nedaryčiau. Abi komandos toli nuo savo geriausio veido, – įsitikinęs Jasikevičius. – Mums reikia įvesti savo žaidėjus, jiems – taip pat. Jiems trūksta žaidėjų. Iškovotas taškas ir viso gero.“

Kita „Žalgirio“ ir „Ryto“ akistata vyks po dviejų mėnesių, gruodžio 9-ąją, ir vaizdas tada tikrai turėtų būti kokybiškesnis. Galime beveik būti tikri, kad niekas rankomis lemiamomis rungtynių akimirkomis nebeskėsčios.

2018-10-08 15:44
arturas97Nebuvo kramerio, kuris buvo pagrindinis pergales kalvis rungtynese su malaga, o jo dejimas nuleme pergale, truksta dar 2 auskto lygio zaideju. Maza rotacija leme zaliu gera 4 kelini, kai rytui pradejo trukti jegu, o zali zaide pilna sudetimi ir tai tik zaideju trukumas pas ryta isgelbejo 7 akrtus didesni biudzeta turinti zalgiri.Vakr rungtynes vertinciau teigiamai, o zali su tokiu zaidimu top10 kaip savo ausis matys, vienintelis pateisinimas tik tas kad isvykoje zaide pries antros sudeties ryta

Vakar sakei , kad Zalgirio biudzetas 6 kartus didesnis, siandien, kad 7 . Apsispresk :D
2018-10-08 14:45
MedziaiMedžiai jūs. Kokio 1 žaidėjo trūksta. 3!! Patikekit manim... Gausite į kaulus kai bus pilna sudėtis. Jau vakar per stebuklą negawot. Kai Rytas atsipalaidavo patikėjęs pergale. Nu cia neatleistina buwo atsipalaiduoti. Žinoma ir pawargo--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Kokiu 3 zaideju? Nebuvo 1 zaidejo Kramerio. Kiti 2 kurie GALBUT kazkada bus nusipirkti nesiskaito. Cia nepasiteisinimas nes komplektuot sudeti turejo vienodai laiko komandos o kad sugalvos GALBUT dar zaideju nusipirkt sezono vidury cia ju problemos komandos viduje ir tuom guostis nereikia.
2018-10-08 14:41
Nebuvo kramerio, kuris buvo pagrindinis pergales kalvis rungtynese su malaga, o jo dejimas nuleme pergale, truksta dar 2 auskto lygio zaideju. Maza rotacija leme zaliu gera 4 kelini, kai rytui pradejo trukti jegu, o zali zaide pilna sudetimi ir tai tik zaideju trukumas pas ryta isgelbejo 7 akrtus didesni biudzeta turinti zalgiri.

Vakr rungtynes vertinciau teigiamai, o zali su tokiu zaidimu top10 kaip savo ausis matys, vienintelis pateisinimas tik tas kad isvykoje zaide pries antros sudeties ryta
-1
2018-10-08 14:37

Kad kai jau bus ta sudetis pilna tada ir Zalgiris bus susizaides, zaidejai bus formoj. Praeita sezona juk irgi pora rungtyniu atrodo isspaudet, tai gaaaal kai turesim dvi rungtynes EL iseis kaip nors aplost, bet ateis rimtos kovos ir bus ta pati pasaka.

Dar skirtumas tas kad makulaturai ta pergale pries Zalgiri yra sezono pasiekimas, losia visi kaip uz tevyne nes bando EL granda nugaleti. Zalgiriui jau 5-6 metai kaip ryta traukti yra tas pats kas Neptuna ar Lietkabeli. Smagu laimeti bet kazkokios dideles sventes nera.
2018-10-08 14:09
Medziai

--
2018-10-08 13:38
Siaip tai jo, aisku zaide tik pries ryta bet Birutis tikrai geriau atrodo nei praeitam sezone Sajus. Labiau mobilesnis, gaves kamuoli nesumedeja ir nebijo su juo judet.
2018-10-08 12:33
Mano nuomone Zalgiris sustiprejo.

Gal nera tokio metiko kaip Pangosas bet vakar matem blizganti Woltersa. Jis dar prie komandos tikrai neprigijes o jau buvo tikras lyderis. Grigonis su Walkupu irgi dar tik pradeda prie komandos priprast bet man jau dabar atrodo kad is ju naudos bus daugiau negu is Toupane. Abu ginasi puikiai, Grigonis dar ir tritaskiu primes.

Smagu kad Birutis parode kad tikrai gali zaisti, aisku pas ryta centrai ne EL lygio bet vistiek vakar gerai atrode birutis su tuo lay-upu ir follow up dejimu.

O svarbiausia kad isliko branduolis - Ulanovas, Milas, Jankunas, White, Davies. Nereikia visiem visko aiskinti is naujo, daug lengviau ir naujiem zaidejam isiliet.

Klaustukas tik del Leo dabar, jeigu isizais ir gaus forma busim tikrai islose, juk ne be reikalo ji CSKA pasieme.
2018-10-08 12:17
O man kyla klausimu ka vasara veike ryto vadovybe kuri atsakinga uz komandos komplektacija? Jei iskritus is rikiuotes vienam zaidejui (Krameriui) visiskai subyra visa likusi komanda ir jos rotacija, atseit nebera kam zaist ? Kaip tada buvo komplektuojama komanda jei pralaimejus visi pasiteisinimai yra per trumpa sudetis nors truksta TIK 1 zaidejo.
2018-10-08 11:50
O kiek buvo stumiančių ant Grigonio.Tai žaidėjas kovotojas,tvirto charakterio,atliekantis daug darbo.Vakar ir puolime sublizgėjo taip parodydamas,kad gali patempti komandą.O to Wolterso rankų skėsčiojimo nereikia sureikšminti.Labai jau dažnai apie tai kalbama,bet nėra prasmės.

--
2018-10-08 11:48
Čmorikas Jankevičiis
Jankevičius labai megsta kitus parodijuot pvz Sela ir kitus , galetu kas ji pradet paruodijuot , nes šneka ne ka protingiau už E.Dragūna

--
2018-10-08 11:19
Vanga
Juokingiausia šioje situacijoje, kad Girdžiiūnas pakeitė! (kaip aiškinama) ne tą žaidėją, o tai rodo visišką chaosą ir pasimetimą trenerių štabe bent kiek rimtesnėje situacijoje. Pas Žalgirį to būtų neįmanoma net susapnuoti! Vargšai, vargšai...

Wow
Dar parašyk ką zlg valgė prieš rungtynes arba ką sapnavo. Čia tavo stilius.

to Spartacas
Tai ka tu vadini lietuviais yra tik tavo asmenine problema. Neveltui krepsinio pasaulyje tau taip nesiseka.
-1
2018-10-08 09:55
Vytas
Kam ADOMAITIS isleido KAIRY,an pacia pabaiga? Tas isejo/KAIRYS/ ir matosi kad zmogus net nesupranta kur randosi,kaip is kosmoso atviko,net komentatorius pasake KAIRYS visiskai prarado orientacija.Nesuprantu as ADOMAITI,jam KAIRYS tipo gelbetojas -dar vienas SMITAS /CLIVLEND CAVALERS/ -KLOUNAS atsirado!

--
2018-10-08 09:47
Jenkevicius lopas
Juokingiausias tai buvo sitas veikejas, kalbedamas per pertraukele juokesi, kad eilini karta Zalgiris atvaziavo atsibaust... bet eilini karta buvo isgamos atbaustos paciu susiktoj arenoj

--
2018-10-08 09:44
robisRytfaniai tiek juokesi kad Zalgiris pasieme niekam tikusi Grigoni. Suvokit, lopai, kad jus pralaimejote tik delto kad Zalgiris turi dar viena tikra zalgirieti, kuriam is pradziu jei nesiseke, bet zmogus kovojo iki galo. Jusu dvesianti projekta visada zlugde tokie zalgirieciai kaip Jankunas, Maciulis, Lekavicius, Ulanovas ar Milas su savo bombomis. O ka jus turite tikro savo komandoje, kuris artu parketa uz savo komanda. Kai jus ta suprasite, obliai, tai suvoksite kad komandos jega yra lietuviai, o ne visokie loganai, gordonai ar seeley.

Lietuviais vadinu tuos, kurie žaidžia už rinktine. Visada žalgiryje buvo pilna lietuviu, dabar liko pora: Ulia ir Birutis....