Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: Fotodiena.lt/E.Kinaitis

Pirmajame Eurolygos ture „Žalgiris“ namie 79:87 neatsilaikė prieš Vitorijos „Baskonia“ komandą. Žalgiriečiai stipriai pralaimėjo kovą po krepšiais (21-32) ir turėjo nemažų problemų gynyboje.

Foto galerija

Puolime „Žalgirį“ į priekį tempė Nate‘as Woltersas, kuris pelnė 19 taškų, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių pasirodymą pirmoje Eurolygos kovoje šį sezoną.

Nate‘as Woltersas – 9
27 min., 19 tšk., 5 rez. perd., 3 atk. kam., 27 naud. balai.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta
„Žalgirio“ šviesulys rungtynėse. Nepaisant dviejų iš eilės prastų sprendimų trečiajame kėlinyje, kai iš pradžių atliko sunkų metimą per du varžovus, o kitoje atakoje suklydo ir varžovai pelnė lengvus taškus greitoje atakoje, Woltersas puikiai jautėsi puolime žaidžiant du prieš du bei individualiais veiksmais traukė visą „Žalgirio“ puolimą ant savo pečių.

Leo Westermannas – 8
13 min., 6 tšk., 4 rez. perd., 8 naud. balai.

Puikiai įsiliejo į žaidimą atlikdamas tris iš eilės rezultatyvius perdavimus Biručiui. Gerai išnaudojo savo ūgio pranašumą puldamas ir, jei ne du prasti perdavimai pirmajame kėlinyje, prancūzo pasirodymą galėtume vadinti solidžiu.

Laurynas Birutis – 7
11 min., 7 tšk., 1 atk. kam.

Nuotr. BNS
Puikiai veikė Westermanno ir Biručio tandemas puolime pirmoje rungtynių pusėje. Gindamasis Laurynas turėjo nemažai problemų su Poirieru, vėluodavo situacijose, kai „Žalgiris“ taikė stepoutą „Baskonia“ komandai žaidžiant pikenrolą.

Artūras Milaknis – 7
26 min., 12 tšk., 1 atk. kam., 1 rez. perd., 12 naud. balų.

Atliko daug nematomo darbo be kamuolio. Nors buvo gerai prižiūrimas varžovų gynybos, ketvirtajame kėlinyje du kartus nubaudė varžovus iš toli, taip pat realizavo visus šešis baudų metimus. Gynyboje kartais vėlavo prieš už save staigesnius perimetro žaidėjus.

Marius Grigonis – 7
21 min., 7 tšk., 3 atk. kam., 11 naud. balų.

15
21
71%
5/7
4

Drąsiai pradėjo rungtynes, kai pataikė tritaškį bei draskė varžovų gynybą prasiveržimais. Gynyboje dažnai prižiūrėjo Grangerį, kuris pataikė kelis labai sunkius tritaškius. Marius sužaidė neblogas rungtynes, tik įsiminė nereikalingos pražangos trečiajame kėlinyje už ką gavo nemažai priekaištų iš Jasikevičiaus.

Edgaras Ulanovas – 7
23 min., 9 tšk., 1 atk. kam.

Edgaras sužaidė neblogas rungtynes pataikydamas 4 iš 5 metimų iš žaidimo. Tiesa, norėjosi daugiau iniciatyvos puolant, juolab, kad rungtynių pradžioje porą kartų puikiai prasiveržė, taip pat užtikrintai sužaidė ant ūselio. Gynyboje greitai susirinktos pražangos šiek tiek apkarpė jo žaidimo minutes.

Aaronas White‘as – 6
31 min., 7 tšk., 3 atk. kam., 2 rez. perd.

Žaidė ilgiausiai komandoje, tačiau rungtynės Aaronui buvo sunkios, nors matėsi didelės pastangos. Porą kartų atliko blogus sprendimus puolime, kai tiesiog „įlipo į medį“ ar atidavė kamuolį varžovams į rankas. Gynyboje turėjo problemų prieš fiziškai už save stipresnius aukštaūgius.

Brandonas Daviesas – 6
25 min., 6 tšk., 4 atk. kam., 3 rez. perd.

Labai daug noro, tačiau puldamas susidūrė su labai didele problema vardu Ilimane'as Diopas. Daviesui „Baskonia“ aukštaūgis buvo labai neparankus ir ginantis, kai porą kartų buvo pralaimėta kova po savo krepšiu. Tiesa, „Žalgirio“ amerikietis gynyboje puikiai dirbo kojomis, kai likdavo prieš varžovų perimetro žaidėją „Baskoniai“ žaidžiant pikenrolą.

Paulius Jankūnas – 5
13 min., 6 tšk., 4 praž.

Nuotr. BNS
Jankūnas greitai susirinko pražangas, kai gynyboje nespėjo prieš greitesnius oponentus, o tai stipriai apkarpė jo minučių skaičių aikštėje. Ketvirtajame kėlinyje protingai išnaudojo porą progų puolime, bet solidesnio kapitono indėlio labai trūko visų rungtynių metu.

Thomasas Walkupas – 4
10 min., 0 tšk., 0/0 metimų.

Nuotr. Fotodiena.lt/E.Kinaitis
Turėjo specialią užduotį gynyboje, kai nuo rungtynių pradžios iš arti prižiūrėjo priešininkų puolimo „varikliuką“ Grangerį. Didelių klaidų ginantis nedarė, tik įsiminė epizodas, kai paskutinėmis varžovų atakos sekundėmis prašoko Huertą ir buvo nubaustas trimis taškais. Susidaro įspūdis, jog Walkupas kol kas dar nefigūruoja Jasikevičiaus puolimo schemose, o tai atspindi skaičius 0 prie išmestų metimų skaičiaus per 10 minučių.

Jasikevičiaus komentaras:

1 2  »
2018-10-13 21:34
Kur Rytis?
Atsiprašau, bet kas čia per įvertinimai kai pažymiai tokie kaip laimėjus rungtynes? Vertintojau, issipagiriok ir leisk tai daryti Ryčiui!

--
2018-10-13 21:25
bitutis
Birutis visa galva aukstesnis uz kevala, kevala parduot!!!

--
2018-10-13 19:27
Ernestas
Viskas cia gerai , sezonas dar labai ilgas ir bus visko , o heiteriai tai pasol jus nafik, Padariau heiterio mocia.
2018-10-13 18:24
15min
ispanu spauda woltersas buvo pernelyg vienisas karys kad zalgiris laimetu
2018-10-13 17:26
dakotawestermanui 8 balai??WOW jis buvo tragiskas,kai jis aiksteleja buvo,zaidimas atrode,kaip veteranu lygojeJankunas 5 balai???tragiskas gynyboje,visi eme kamuolius nuo galvos,puolime tragiskas,nulis geriau tiktuwalkupas 4 balai?? jis buvo antras zaidejas po jankuno kuris atrode tragiskai maksimum 1 balas

Wakupui 1 balas ? TU gal tik puolima matai rungtynese, nes yra toks dalykas kaip gynyba ka ir teturejo atlikt Walkupas, puolim jam nebuvo uzduociu mest o gynyboje man jis atrode tobulai apart 1 klaidos kaip pamineta Marcelinho kai prasoko daugiau visur po susikeitimu po uztvaru ar 1x1 tiesiog prilipes prie savo dengiamo zaidejo, man jis gynyboje kur kas solidziau nei Toupane atrodo.
2018-10-13 15:20
Jonuks
Viskas normaliai pradzia palyginus dar nera bloga matosi daug potensialo nepamirskim jog praeita sezona praktiskai nuo tokios pat sudeties basku prasuleidom po -20 tasku. Matosi daug zaidybinio broko kury jaska sustatys plius birutis tiretu isiliet neblogai vakar jam tikrai geru pasu padalino bet jis nesusigaude kas kur ir cia yra nesusizaidimas.tikiu jog siemt zalgiris tik stipresnis nei praeita

--
2018-10-13 14:16
Klajoklis
Ar tik man rodos, ar ne, bet rungtynes trauke tik naujokai, dar neperdirbti "Saro sistemos ir detaliu", o visus "sisteminius" baskai isgaude kaip visciukus? Veike tik atnaujinta gineju grandis, gi islikusi priekine linija skendo nuo pat pradzios ir galiausiai nuskandino visus.
2018-10-13 14:08
Jeigu,praloš efes ir Fenerbache,top 8 liks svajonė

--
2018-10-13 13:55
Cia
Kaip visada 80%procentu komentaru yra rytfaniu arba klounu kurie nieko nesupranta. Pernai ant visu irgi visi lojo, o po sezono visi nepakeiciamais tapo. Ant to pacio Pangoso visi lojo koks jis silpnas ir taip toliau o po sezono daugumai nepakeiciamais tapo nors Waltersas jau dabar geresnis negu pangosas pradziai. Apsispreskit. Ir beto tai tik pirmos rungtynes.

--
2018-10-13 13:13
Kiek daug izvalgu
Ir isvadu pirmu rungtyniu. Dar ko ne 30 laukis. O is tikites stebuklu. Gi viskam reikia laiko.

--
2018-10-13 12:50
Antanas
Jau matosi kad jankuna sudubasino tas ispurtelis treneris.

--
2018-10-13 12:46
idomucha
nuo Baskonios pastoviai gauna, real cska... nenorekim kad suzais stebuklingai armanis ir Makabis sustiprejes... kaip sake 10 ar 8 galimi variantai
2018-10-13 12:39
meh
Liudna siemet skaityti ivertinimus, kai pasikeite autorius. Jokiu idomesniu įžvalgų, tik sabloniskos frazes

Jonas
Issisaugokit zali eurolygos turnyro lentele po pirmo turo, nes dabartine zalgirio 10 vieta yra auksciausia vieta, kurioje jis bus siemet, o pavasari visi losit ant trenerio