Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Vilniaus „Ryto“ talentas Deividas Sirvydis praėjusį antradienį į Rusiją pakilo kaip savojo šanso vis dar tykantis talentas, o namo grįžo kaip vaikinas, patekęs į Europos taurės istoriją.

Šį sezoną metami tritaškiai

40%
8,2
Pataiko: 8,2
Taiklumas: 39,8%
Vieta lygoje: 5
Geriausias pasiekimas: 10
Blogiausias pasiekimas: 6
Daugiausia pataiko: Eimantas Bendžius

Trečiadienio vakaras 18-mečiui vilniečiui iškart tapo įsimintinu, kai net neprasidėjus mačui su Kazanės UNIKS Dainius Adomaitis auklėtinį informavo, kad šis mačą pradės startiniame penkete.

Tai ne tik reiškė Sirvydžio debiutą „Ryto“ startiniame penkete, bet ir Europos taurėje apskritai. Vėliau tapo aišku, kad tai nebus tiesiog paprastas pirmasis prisilietimas prie pajėgaus turnyro.

Sostinės klubo talentas į ambicingo Tatarstano sostinės klubo krepšį įkratė 17 taškų (3/3 dvit., 3/4 trit., 2/4 baud. met.) ir surinko 20 naudingumo balų, pagal pastarąjį rodiklį būdamas apskritai geriausiu mačo žaidėju. 

Pasiekimas iškalbingas – Sirvydis įėjo į istoriją kaip pirmasis šiame amžiuje gimęs Europos taurės žaidėjas, kuriam pavyko pelnyti dviženklį taškų skaičių.

Jei ne pralaimėjimas, tai būtų tobulas vasarą pilnametystės sulaukusio jaunuolio debiutas. To vakaro Sirvydis nepamirš dar ilgai.

„Tikrai taip, – prisiminęs praėjusios savaitės rungtynes tinklalapiui „BasketNews.lt“ kalbėjo jaunasis „Ryto“ krepšininkas. – Tai neabejotinai buvo bent jau vienos įsimintinesnių karjeros rungtynių. Nors jaudulio nebuvo, kažkaip išeini ir žaidi. Jau sakiau ir po rungtynių su „Žalgiriu“. Visada pakyli nuo suolo, svarbu gerai apšilus, padarai kažkokio naudingo darbo ir įsilieji. Tada lengviau.“

Tai nėra pirmas kartas, kai Sirvydis beldžiasi į pagrindinės „Ryto“ komandos duris. Nedrąsių bandymų būta ir anksčiau, kai 2017-aisiais jis sužaidė dvejas LKL rungtynes su Klaipėdos „Neptūnu“ ar praėjęs sezonas, kai Rimas Kurtinaitis jam suteikė šansą pasirodyti devyniuose mačuose.

Vis dėlto nekantriausiai vilnietis trypčioja būtent dabar.

Dėl smulkios traumos Sirvydis praleido pirmuosius LKL sezono mačus, tačiau mače su Kauno „Žalgiriu“ jis jau žaidė 9 minutes ir smeigė du svarbius tritaškius. Adomaitis šansą pasireikšti universaliam jaunuoliui suteikė ir sugrįžus iš Kazanės, susitikime su Alytaus „Dzūkija“, kur šis žaidė 18 minučių.

Nors Sirvydis rungtyniauja su dviguba licencija, tačiau jis po truputį jau tampa pilnaverčiu „Ryto“ žaidėju, galinčiu jai padėti.

Nuotr. BNS

„Jaučiu, kad nuo pat pradžios su „Rytu“ dirbu labai sunkiai, o treneris tikrai mato, ką gali padaryti konkretus žaidėjas. Ko gero reikia pripažinti, kad tokio šuolio nesitikėjau ir pats. Man tai buvo netikėta, nes tikrai pasitaikė gera galimybė.

Tai nenutiko per naktį ar per vasarą. Manau, kad į tą susideda viso gyvenimo darbas. Aišku, prieš sezoną padirbėjau fiziškai, daug dirbau individualiai, gerinau metimą, bet esmė lieka paprasta – viskas remiasi į darbą“, – papasakojo Sirvydis.

Dar praėjusį sezoną buvusio žinomo krepšininko ir dabar Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandos trenerio asistento Virginijaus Sirvydžio sūnus daugiausiai trynė NKL arenų parketą, kur jo progresas taip pat sparčiai ryškėjo.

Nuo debiuto 2016-aisiais, kai ten Sirvydis vidutiniškai rinko po 5,6 taško ir 5,3 naudingumo balo, jau kitą sezoną vilnietis fiksavo vidutinį 12,9 taško rezultatyvumą ir 11,6 naudingumo balo vidurkį.

Tapo aišku, kad „Perlo“ marškinėliai jam darosi per ankšti.

Sirvydžio treneris „Perle“ – Arvydas Gronskis
Sirvydžio treneris „Perle“ – Arvydas Gronskis
Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

„Deividas skiriasi tuo, kad jis turi gerą krepšinio pojūtį, – pasakojo „Perlo“ komandai diriguojantis ir stipriai prie Sirvydžio tobulėjimo prisidėjęs treneris Arvydas Gronskis. – Tokiems žaidėjams suklydus, treneriai dažniausiai sako, kad tai – krepšininkų klaidos. Tokios, dėl kurių pykti yra sunku.

Manau, kad jo talentas ir žaidimo pojūtis yra svarbios priežastys, kodėl Dainius (Adomaitis) juo taip tiki. Savotiškas Sirvydžio pranašumas yra kairė ranka, reikia pripažinti, kad jis nėra tradicinis krepšininkas, tokie varžovams dažnai būna neparankūs. Deividas jaučia metimą, yra veržlus, turi vadinamąjį euro stepą.“

Gronskis prieš dvejus metus buvo tas, kuris suteikė Sirvydžiui šansų atsiskleisti. 16-metis krepšininkas tuomet žaisdavo vidutiniškai po 18 minučių, o būdamas silpnesnis nei gerokai vyresni oponentai, tada dar pralaimėjo ne vieną mikrodvikovą.

Tačiau vilniečiai tikėjo sostinės krepšinio sistemos produktu. Lygiai taip, kaip dabar tiki ir „Ryto“ strategas Adomaitis, Sirvydį įmetęs jau į ne vieną karštą dvikovą.

Darbas aukštesniame lygyje su Lietuvos rinktinės treneriu įspūdį padarė ir pačiam 18-mečiui.

„Galiu pasakyti tą patį, ką sakė ir Dominique’as Suttonas. Adomaitis labai stengiasi palaikyti ryšį su savo žaidėjais. Jis visada paklaus, kaip jo auklėtinis jaučiasi, visada pirmiausiai stengsis padėti, o ne varyti. Jis linkęs pagelbėti, o ne skubinti žaidėją per skausmą“, – kalbėjo Sirvydis.

Dažnas krepšinio specialistas kalbėdamas apie Sirvydžio privalumus pamini tai, ko niekada nemoko nė viena krepšinio mokykla – gerą krepšinio supratimą.

Deivido Sirvydžio tėtis Virginijus
Deivido Sirvydžio tėtis Virginijus
Nuotr. V. Mikaitis

Tiesa, tam greitai surandamas paaiškinimas – tėtis Virginijus, pats kadaise (1993-1998 metais) žaidęs legendinės Vilniaus „Statybos“ gretose.

Lietuvoje ir užsienyje ilgus metus žaidęs pripažintas snaiperis dabar sūnaus krepšininko kelyje taip pat vaidina svarbų vaidmenį ir stengiasi nukreipti sūnų tada, kai šiam patarimų reikia labiausiai.

„Iš tikrųjų mes kalbamės labai nemažai. Ne tik po rungtynių, bet ir po treniruočių. Kalbamės apie tai, kas galbūt būtų geriau, ką reikia keisti, gerinti ir panašiai. Jis tikrai daug ir noriai kalba.

Be jokios abejonės – jis pastaruoju metu atrodo daug pridėjęs. Akivaizdžiausiai tai galima matyti jo fizinėje būklėje ir psichologijoje. Matosi, kad Deividas keičiasi, bręsta labai sparčiai“, – „BasketNews.lt“ pasakojo Pasvalyje dabar dirbantis 45-erių specialistas.

„Tėtis man skiria daug laiko, – pridėjo Deividas Sirvydis. – Jis spėja peržiūrėti, analizuoti ir savo komandos rungtynes, o po to dar ir mano, galiausiai duodamas daug patarimų.“

Tėčio autoritetas „Ryto“ talentui svarbus ir pokalbiuose, kurie susiję ne tik su krepšiniu.

Pasisekimas aikštelėje dažnai atneša ir didelį dėmesį, kuris jaunam talentui neretai gali būti žalingas. Pasak „Ryto“ gynėjo tėčio, jų pokalbiuose ši tema taip pat nėra svetima.

Nuotr. R.Vyšniauskas

„Mes apie tai daug kalbame, bandome tai aiškintis. Manau, kad kol kas su dėmesiu jis tvarkosi gerai. Daug diskutuojame apie žiniasklaidos ir žmonių susidomėjimą, aplinkos spaudimą. Deividas atrodo pasiruošęs su tuo susitvarkyti. Jis žino, kad užmigus ant laurų, vėliau bus labai sunku“, – pasakojo Virginijus Sirvydis.

Bene pirmąją pamoką, ką reiškia didelis dėmesys Deividas gavo šių metų gegužės mėnesį

Belgrade, kur jo vedamas „Ryto“ jaunimas iškovojo jaunimo Eurolygos auksą, Sirvydis nedaugžodžiavo apie jo komandą tuomet palaikiusius „Žalgirio“ sirgalius, o padėkos žodžius žarstė Lietuvoje likusiems „Ryto“ sirgaliams.

Tuomet Sirvydžio komentarai sukėlė didelį triukšmą – pats talentas savo nuomonės taip ir nepakeitė, o iš „B tribūna“ aistruolių grupuotės sulaukė padėkos žodžių.

Dabar, kai po Belgrado kautynių praėjo beveik pusmetis, Sirvydis pasakoja, kad nuo tos akimirkos jo ryšys su klubu ir aistruoliais tik dar labiau sustiprėjo.

„Ryšys su „Ryto“ aplinka ir iki tol buvo geras, tačiau po to dar labiau pakilo. Tiek su sirgaliais, tiek su pačiu klubu. Viskas susideda į vieno tikslo siekimą.

Kalbant apie tą situaciją, tada buvo daug reakcijų. Mačiau žinutes, mat Belgrade tada „Ryto“ fanų net nebuvo, jie mūsų net nepalaikė, buvo tik „Žalgirio“ sirgaliai, kurie ir padėjo… Aš aiškiai pasakiau – taip, jie padėjo, smagu. Visgi „Ryto“ fanai tada rūpinosi rašę žinutes, sulaukiau ir skambučių su palinkėjimais parsivežti titulą“, – tvirtino krepšininkas.

Tada, kai Sirvydis Serbijos sostinėje dėkojo savo komandos aistruoliams, šalia jo sėdėjo kitas Vilniaus krepšinio šviesulys Marekas Bleževičius.

Sostinės krepšinio piramidės centras dar visai neseniai turėjo progą keliauti į „Žalgirio“ sistemą, tačiau galimybe nepasinaudojo, deklaruodamas meilę sostinei.

Dabar jo bičiulis Sirvydis išdėstė panašias mintis.

„Juk aš gimiau Vilniuje, čia ir augau. Nemanau, kad būtų normalu, jei esu vilnietis ir pereini žaisti į Kauną. Esi vilnietis, turi stiprią Vilniaus komandą, todėl joje žaidi ir garsini miesto vardą“, – kalbėjo dvimetrinis žaidėjas.


Rodyti komentarus
2018-10-16 13:56
vid
Saunu, kad suzaide pora varzybu, bet jam tik dirbti ir dirbti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-16 09:35
kaimas
zalios prostitutes fanai nusprogs is pavydo, nes tuoj Deividas rurins to atsilikusio miesto sudkomande
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-16 09:14
Adomaitis
Nieko nebus is jo! Dar vienas amzinas talentas... Nes jau padare didele klaida pasirasydamas ilgalaike sutarti su situo nustekentu projektu i kuri niekas nenori eiti zaisti. O tie kas pazaidzia visa gyvenima gailisi ta padare.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-16 08:11
Ceska
Rytas yra rytas, beviltiskas zaidejas budamas toje komandoje

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-16 06:21
jaunas dar,per anksti ditirambus jam giedot vos po keliu geresniu macu.apie nba ar el galima bus kalbet sezono pabaigoj,o kolkas tik sunkus darbas ir daug prakaito
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-16 02:02
ad
verkiant reikia talentu nauju, nes be sabonio ir valanciuno nieko neturim daugiau
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-15 23:54
djgaffer
Talentingas jaunuolis,todėl tik reikia džiaugtis,jog tokių atrandama.Ir nesvarbu,kad iš ryto sistemos.Rinktinėje juk visada vyksta kartų kaita,todėl anksčiau ar vėliau reikės ir jaunus žaidėjus į ją integruoti.Sirvydis jau dabar pasižymi stipria psichologija,puikiu metimu,o tokių rinktinėje visada reikės.Dirbti taip pat nebijo,todėl reikia tik palaikyti mūsų krepšinio ateitį.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-15 23:06
Antanas
Is mordos tai nesa i pe.dika

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2018-10-15 22:54
"Is kalbu"
Is kalbu kalbama, kad Kaune pinigai baigesi, del to yra pratesiamos sutartys su lazybininkais ir parduodamos rungtynes Klaipedai..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-15 22:34
Anonimas
„Juk aš gimiau Vilniuje, čia ir augau. Nemanau, kad būtų normalu, jei esu vilnietis ir pereini žaisti į Kauną. Esi vilnietis, turi stiprią Vilniaus komandą, todėl joje žaidi ir garsini miesto vardą“, – kalbėjo dvimetrinis žaidėjas."

---------------------------------------------------------

Cia apie ka jaunuolis kalba? Kokia stipri Vilniaus komanda? Jis ka nemato kaip sitas klubas degraduoja? Jis matyt tik is kalbu yra girdejes kaip kazkada si Vilniaus kazka laimedavo pries Zalgiri.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2018-10-15 22:08
Anonimas
Na taip, svarbiausia, kad nesustotu dirbti, siemet jau gerokai neapsils, o susils kojas jis pagrindineje Ryto sudetyje, o kitamet jei toliau taip progresuos, gali tapti ir vienu is lyderiu, svarbiausia nesustoti :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-15 21:50
Maci maci maci
Macijauskas reborn

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-15 21:38
Antanas
To klaidomis. Valink is cia issigimes narkomane!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-10-15 21:01
Žurnalistai stop!!! Būkit geri nerašykite tokių pompastikų straipsnių apie jaunus žaidėjus ir nesvarbu tai ryto ar Žalgirio struktūros dalis. Sirvydys, Jokubaitis ir kiti jaunuoliai velniškai perspektyvus bet ką jie tokio padarė kad rašyti paklodes?? Sirvydys privalo juodai arti o tokie tušti straipsniai tik skatina žvaigždžių ligą. Čižauskas,Jogėla, Varnas,Kupšas, Sedekerskis, Velička ir t.t visi greitai atsirado ir žaibiškai išnyko nes per anksti sustojo. Taigi brangieji žurnalistai gerai pagalvokit ką darote

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-10-15 20:46
Kol vieni ligi iznaktu sedi arenose ir bando kaska aiskintis kiti augina talentus ir nebijo dot jiems zaist n pavizdziu jau latvis estas daug letuviu ir daba panasu birucio ir sabedzkio tas patc lauke :-) pikit nepikit bet kas is jeuniu nuejo ir rita tas kyla karjeros virsune

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 15

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas


Deividas Sirvydis

Deividas  Sirvydis
Komanda: Vilniaus Rytas
Pozicija: SG
Amžius: 18
Ūgis: 202 cm
Svoris: 86 kg
Gimimo vieta: Vilnius, Lietuva