Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA
  • Jono Mačiulio atstovauajama AEK FIBA Čempionų lygoje laimėjo po dviejų pratęsimų

• Mačiulis pelnė 21 tašką ir atkovojo 7 kamuolius

Pirmąją pergalę FIBA Čempionų lygos sezone iškovojo Jono Mačiulio atstovaujamas Atėnų AEK (1-1) klubas, kuris išvykoje 94:93 (30:17, 22:19, 14:26, 16:20, 4:4, 8:7) po dviejų pratęsimų nugalėjo Nymburko ČEZ (1-1) ekipą.

23
25
88%
7/8
100%
2/2

Mačiulis per 35 minutes pelnė 21 tašką (2/4 dvit., 5/9 trit., 2/3 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius, kartą suklydo ir surinko 21 naudingumo balą.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 46 sekundėms, AEK pirmavo 80:79, tačiau Jaromiras Bohačikas smeigė tritaškį ir išvedė šeimininkų komandą į priekį (82:80).

Svečių atsako teko laukti daugiau nei pusę minutės – likus 11 sekundžių iki pagrindinio laiko pabaigos Giannoulis Larentzakis išprovokavo pražangą ir pataikė du baudų metimus, taip savo komandai išplėšdamas pratęsimą (82:82).

Larentzakis, išplėšęs pirmąjį pratęsimą, tapo didvyriu antrąkart iš eilės – graikas, likus 53 sekundėms, išmetė tritaškį, kuris skrodė tinklelį ir rezultatas tapo lygus (86:86). Rezultatas per likusį laiką jau nebesikeitė ir komandos privalėjo žaisti antrąjį pratęsimą.

Jau šeštasis rungtynių kėlinukas prasidėjo AEK spurtu 6:3 (92:89), o likus pusantros minutės Nymburko ekipa sumažino deficitą iki minimumo (92:91).

Komandos vėliau apsikeitė taikliais dvitaškiais ir rezultatas, likus 31 sekundei iki antrojo pratęsimo pabaigos, buvo 94:93. Paskutinių atakų metu nė vienai komandai pasižymėti nepavyko ir Atėnų AEK šventė sunkią pergalę.

ČEZ: Vojtechas Hrubanas 25 (9/19 met., 9 atk. kam., 26 naud. bal.), Jaromiras Bohacikas 23 (23 naud. bal., 8 atk. kam.), Martinas Peterka 15 (11 atk. kam.).

AEK: Giannoulis Larentzakis 23 (63% bend. pataik., 4 atk. kam., 3 rez. perd., 27 naud. bal.), Jonas Mačiulis 21 (7 atk. kam., 21 naud. bal.), Tyleris Robersonas 13 (6 atk. kam.), Dusanas Sakota 11 (5 atk. kam.).