Paulius Jankūnas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Brandonas Daviesas Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Šarūnas Jasikevičius Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Leo Westermann Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
  • „Žalgiris“ Stambule 93:79 susitvarkė su „Anadolu Efes“ ir iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje

• Kauno klubas nutolo antrajame kėlinyje laimėjęs atkarpą 15:1, o trečiajame ketvirtyje buvo priekyje rekordine 23 taškų persvara

• Lemiamame kėlinyje Krunoslavas Simonas svečiams atseikėjo 15 taškų, „Anadolu Efes“ surinko 31 ir dar kabinosi į rungtynes

• Vasilije Micičius per 22 minutes surinko 14 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus suklydo

Galingą spurtą antrojo kėlinio pabaigoje surengęs Kauno „Žalgiris“ (1-1) įsirašė pirmąją pergalę Eurolygoje. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai trečiadienį Stambule 93:79 (19:19, 27:13, 22:16, 25:31) nugalėjo vietos „Anadolu Efes“ (1-1).

Foto galerija

„Žalgiris“ prieš ilgąją pertrauką laimėjo atkarpą 15:1 ir nutolo 46:32. Per šias minutes pirmaisiais smuikais griežė Leo Westermannas ir priekinėje linijoje dominavę Antanas Kavaliauskas su Brandonu Daviesu, kartu surinkę 13 taškų.

Vienu metu antroje rungtynių pusėje kauniečiai pirmavo 23 taškų persvara (67:44), tačiau net 31 tašką paskutiniame kėlinyje pelnę turkai beveik atkūrė intrigą.

15 iš tų „Anadolu Efes“ taškų priklausė lemiamu metu iniciatyvos besiėmusiam Krunoslavui Simonui, po kurio taiklių baudų metimų šeimininkai prieš prasidedant paskutinei minutei sumažino savo atsilikimą iki vienženklio skaičiaus – 76:84.

Kitoje atakoje Daviesas susikūrė antrą šansą po krepšiu ir pelnė taškus – 86:76, bet iš karto taikliu tolimu metimu atsakė Vasilije Micičius – 79:86.

Pražanga sustabdytas Edgaras Ulanovas realizavo abi baudas, „Anadolu Efes“ ataka po minutės pertraukėlės baigėsi klaida, Aaronas White'as pridėjo dvitaškį ir įtvirtino žalgiriečių pergalę – 90:79, kurią galiausiai vainikavo pirmasis Thomaso Walkupo tritaškis Eurolygoje – 93:79.

Užtikrintai krepšį atakavę žalgiriečiai realizavo 60,5 proc. dvitaškių (26/43) ir 57,1 proc. tritaškių (8/14).

Micičius į buvusios komandos krepšį per 22 minutes pelnė 14 taškų (3/5 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, po 4 kartus suklydo ir prasižengė, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 10 naudingumo balų.

18
21
2
7

Epizodiškai aikštėje „Žalgirio“ gretose pasirodė Donatas Sabeckis, kuris debiutiniame Eurolygos mače aikštėje praleido tik 8 sekundes ir niekuo nepasižymėjo.

„Anadolu Efes“: Krunoslavas Simonas 17 (5 rez. perd.), Adrienas Moermanas ir Vasilije Micičius (4 kld.) – po 14, Tiboras Pleissas 12 (7 atk. kam.).

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 18 (7/14 dvit., 7 atk. kam.), Leo Westermannas 17 (5 kld.), Paulius Jankūnas 11 (5 atk. kam.).