Signalas, verčiantis sunerimti: ar Adomaičio pyktis išjudins „Rytą“?

Vilius Stalgaitis
Vilius Stalgaitis
„BaskeNews.lt“
2018-10-18 11:11
Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Trečiadienio vakarą Vidas Mačiulis Eimanto Bendžiaus rūbinėje paklausė: „Kas nutiko? Nes nei gynybos, nei puolimo“. Vilniaus „Ryto“ puolėjas patyrusį žurnalistą tuomet tik pervėrė šaltu žvilgsniu ir po trumpos pauzės atšovė tą patį: „Nei gynybos, nei puolimo“.

Šį sezoną pelnomi taškai

46%
71,3
Pelno taškų: 71,3
Taiklumas: 45,9%
Vieta lygoje: 21
Geriausias pasiekimas: 80
Blogiausias pasiekimas: 61
Daugiausia pelno: Eimantas Bendžius

Netrukus klaipėdietis puolėjas netgi pakėlė toną, paklaustas apie koncentracijos trūkumą. „Nesąmoningas klausimas“, – suirzęs atkirto kitam greta stovėjusiam žurnalistui.

Bendžius ko gero nėra pats iškalbingiausias „Ryto“ žaidėjas, tačiau toks irzlumas dalijantis mintimis net ir jam yra retenybė.

Toje pačioje rūbinėje Bendžius su komandos draugais buvo ką tik išgirdęs įsiutusio Dainiaus Adomaičio įniršį. „Ryto“ strategas iškart po mačo persirengimo kambaryje rėkte rėkė kalbą, kurioje bene labiausiai dominuojantis žodis buvo „gynyba“.

Riebiais angliškais išsireiškimais pamargintos Adomaičio emocijos rūbinėje yra suprantamos – jo komanda nusileido prie Vokietijos vidutiniokų priskiriamai Frankfurto „Skyliners“ komandai.

Tai buvo rungtynės, kuriose „Rytas“ buvo laikomas aiškiu favoritu, tačiau tame pačiame mače Adomaičio vyrukai vokiečiams įrideno viso labo 61 tašką. Skaudus antausis ir nerezultatyviausios sezono rungtynės savoje teritorijoje – „Siemens“ arenoje.

„Ryto“ žaidimo architekto pyktį paaiškinti nesunku. 70 „Skyliners“ pelnytų taškų skaičius sąlyginai nėra didelis, tačiau vilniečiams itin skaudėjo dėl to, kaip vokiečiai juos baudė.

JAV ir Suomijos pilietybes turintis 208 cm ūgio krašto puolėjas Erikas Murphy yra vienas iš tų, kurie per rungtynes nesunkiai gali susmeigti bent po 2 tritaškius. Tai plika akimi matosi jo statistikoje, tai gerai žinojo ir Adomaitis, prieš rungtynes savo žaidėjams kalęs į galvą neleisti natūralizuotam amerikiečiui siautėti suteikiant erdvės.

Visgi stebint gynybą prieš šį aukštaūgį atrodė, kad „Ryto“ stratego reikalavimas buvo tarsi balsas tyruose. Murphy per du kėlinius sostinės klubui atseikėjo 3 tritaškius, vėliau pridėjo dar vieną ir iš viso pelnė 23 taškus. Didžioji dalis tų skausmingų bombų net nebuvo praleistos iš sudėtingų padėčių.

Tai toli gražu nebuvo tas atvejis, kai mažiau pajėgią komandą lydi sėkmė. Tie tolimi dūriai buvo „Ryto“ žaidėjų aplaidumo rezultatas, kurį vainikavo skaudus antausis.

Skaudus, nes pergales, o ypač tarp namų sienų, Europos taurėje rankioti reikia itin atsakingai. 

„Nebuvo ginamasi prieš jį kaip metiką, – po mačo dėstė Adomaitis. – Jis buvo akcentuotas. Mes iš pradžių prieš jį gynėmės ne kaip prieš metiką. Kažkur vėlavome. Buvo vienintelis momentas, kad Bendžius ant jo ėjo ne kaip ant metiko. Tu gali sudarinėti planus, bet po to sunku paaiškinti, kaip nesilaikome to. Pametame galvas ar depresija… Nežinau.“

Nuotr. BNS

Vokietijos klubas duobę „Rytui“ kasti pradėjo antroje trečiojo kėlinio pusėje, kai vilniečius klupdė spurtu 12:0 (54:48). Po to karto šeimininkai prie „Skyliners“ arčiau nei 4 taškai taip ir nebepriartėjo.

Adomaitis spaudos konferencijoje aiškiai leido suprasti, kad reikalavimai gynyboje komandai buvo duoti. Tai rūbinėje tarsi patvirtino ir Bendžius.

„Treneris sakė (trečiajame kėlinyje), kad jau užsikabiname ir einame toliau. Tada jie įmetė keturis lengvus taškus. Turėjome laiku tyčia prasižengti ir to nepadarėme. Ne treneris tokius dalykus turi sakyti“, – nusivylęs aiškino puolėjas.

Be aplaidumo gynyboje, kone dar sunkiau „Rytas“ vargo mėgindamas užpulti. Šį teiginį iliustruoja ne tik vienintelis (!) pataikytas tritaškis iš 11, bet ir galimybės tiems metimams. 

Sutrikęs Girdžiūnas, į ne savas roges įkinkytas D.J. Seeley, o antro nominalaus įžaidėjo po Kramerio Vilniuje šiuo metu tiesiog nėra. „Ryto“ atakų organizavimas trečiadienio vakarą strigo lyg eismas piko metu sostinės Ozo gatvėje.

Nuotr. BNS

Po Chriso Kramerio, kuris savaitgalį turėtų grįžti ant parketo, traumos, „Rytui“ tai tapo lyg atvira žaizda, dėl kurios galvą Adomaičiui skauda labiausiai.

„Tai matoma plika akimi. Laukiame Chriso, artimiausiu metu jis turėtų sugrįžti. Galime turėti įvairiausių žaidėjų, bet nuo įžaidėjų daug priklauso. Girdžiūnas žaidžia per daug, Seeley nėra įžaidėjas, bando dangstytis, bet gaila, kad reikia mokėti tokią kainą“, – pripažino Adomaitis.

O tokių pralaimėjimų kaina yra išties didelė. Ji reiškia, kad „Rytas“ dar labiau komplikuojasi savo šansus grupėje finišuoti pirmoje vietoje, kuri, panašu, virsta utopija. 

Dabar „Rytas“ per trejas rungtynes turi vieną pergalę – tiek pat, kiek ir laipteliu žemiau esantis Baro „Mornar“ klubas. 

Kita vertus, tragedijos D grupėje dar nėra – artimiausius du mačus vilniečiai žais su žemiau besirikiuojančiomis Baro ir Turino „Fiat“ komandomis. Ten pergalės Adomaičio vaikinams bus būtinos.

Tiesa, vokiečių vidutiniokų antausis yra signalas, į kurį „Rytas“ turi reaguoti nedelsiant. Nes trečiadienio vakarą „Siemens“ arenoje pasirodė ne tas „Rytas“, kuris buvo projektuotas pergalėms.


Rodyti komentarus
1 2  »
2018-10-19 00:04
AndrePo krepsiu tragedija, todel tuos ale ryto metikus isgaudyti vieni juokai, nes tik i juos ir gali koncentruotis.


Kodėl sugaudo?

Todėl, kad nėra visąlaik didelio judėjimo, kuomet tas sugaudymas būtų neįmanomas.

Ne stoviniuoti reikia, o visąlaik sukti derinius.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-19 00:02
As Aš apie girdžiuna aikštėj... Jaigu žaidėjas nemotivuotas ar tai kas yra jam. nh ji laikit aikštėj?


Kodėl Girdžiūnui netgi labai sekėsi Neptūne?

Todėl, kad ten jo nenujojo.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 20:58
Andre
Po krepsiu tragedija, todel tuos ale ryto metikus isgaudyti vieni juokai, nes tik i juos ir gali koncentruotis. Suknele nauja, bet nuotaka ta pati.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 20:13
As
Dirbk. O ne skųskis pats klaidas daro... Aš apie girdžiuna aikštėj... Jaigu žaidėjas nemotivuotas ar tai kas yra jam. nh ji laikit aikštėj? Jau geriau jaunimą apšaudyti kuris nori žaist, o ne kentėt aikštėj

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 19:29
Adomaitis apie Harriso atvykimą: „Buvome radę aukštaūgį, bet reikėjo priimti kitą sprendimą“.

Kaip suprasti?

Jei reikia aukštaūgio, tai kuriam galui imi kitą?

Panašu, kad nors ir nebėra senio Vainausko, bet vis tiek dirbama tais pačiais metodais.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 19:18
NBA7Rytui trūksta


Trūksta, visų pirma, gero puolimo.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 19:16
srekas44Manau, kad jau kokias 7-8 rungtynes Rytas žaidžia labai padrikai - nei gali apsiginti, nei gali puolime ką parodyti...Įtarimas, kad trenerio pakeitimas ne kažką padėjo. Nelikus įžaidėjo komandoje, visi daro puolimą kaip papuolė. Atrodo , kad net taktikos ar plano nenusimatė kaip žaisti su tuo ar kitu varžovu. Dar kelios tokios rungtynės ir galės tuščioj salėj žaisti.


Pritariu.

Visų pirma dėl puolimo.

Nesąmonė, kad viską lemia gynyba - jei tokio lygio komanda per rungtynes nesugeba pelnyti bent 80 taškų, tai apie kokį žaidimą galima kalbėti, kokia tai yra strategija ir kokia taktika?

Kaip sakė Sabonis, pragirtavęs visą naktį: mes vis tiek jiems DAUGIAU ĮMESIM.

Klausykit ką sako aukščiausiojo lygio žaidėjai - ir NBA laimi ne gynyba, o tie, kurie daugiau įmeta.

Pradėkite nuo puolimo išvystymo.

Tuomet priešininkas daugiau jėgų padės gynybai ir jų puolimas nebebus toks aštrus.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 17:22
Rytui trūksta antro tikro įžaidėjo, Crameris traumuotas ir nėra kas ji pavaduotu, Girdžiūnas ne įžaidėjas tad logiška būtu Girdžiūna parduoti ar iškeisti į tikra įžaidėja lietuvi ar legionieriu, nes kas būtu jei eurocupe ar LKL pusfinalyje ar finale Crameris vėl susitraumuotu ir vėl Ryto žaidimas sugriūtu be įžaidėjo,tad antras tikras įžaidėjas privalomas. Girdžiūnas Rytui yra visiškai nereikalinga žaidėjo opcija- jis grynas SG pozicijos vidutiniokas, toje pozicijoje jau yra Manny Harrisas, Sirvydis, Seeley,dar yra Normantas traumuotas,Girdžiūnas tikrai nereikalingas Rytui, jis ne to lygio per didelė konkurencija toje pozicijoje jam Ryte.

Toliau dėl Adomaičio kaip trenerio ateitis Ryte labai miglota,jei Rytas nepatenka į kita Eurocup etapa tada logiškas klubo žingsnis būtu jo atsisakyti,kaip treneris Adomaitis per minkštas ir per geras,jis gal labiau tiktu kaip asistentas trenerio bet ne vyr.treneris,kaip asistentas Adomaitis tikrai būtų geras,gerai sutaria su žaidėjais. Apie Ryto žaidima - komandoje nėra jokių derinių, žaidėjai gavę kamuolį nežino ką su juo daryti, per ilgai galvoja, žaidžia be įžaidėjo.

Galėtu derinuku Adomaitis pasiimti iš NBA2K?- Low Post/Post Up/Hight Post/Medium Shot/3Three Shot/ yra įvairių ten...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 16:21
Nesuprantu kaip galima tikėtis iš tokios komandos pergalių, kai treneris pats sako, kad nereikia pastiprinimo (nors jo akivaizdžiai reikia vidurio puolėjo pozicijoje), nekalbu apie gynėjų grandį kai gavus traumas abiems įžaidėjams, pirmą poziciją dengt reikia atakuojančio stiliaus SG. Nepadės Adomaičio riksmai, tiesiog treneris yra kito lygio, lyginant su Šaru. Visi tikėjosi gero sezono, bet kaip matom vėl nenusimato nieko gero, nes reikalingi taškai namų varžybose yra dalinami į kairę, į dešinę. Su tokiu žaidimu ir tokia sudėtim šansų, kad rytas išeis į top 16 yra ,bet tai turbūt ir būtų viskas, nes toliau eit tiesiog neįmanoma.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 16:09
Petriukas
Bėda, Centrų nebuvimas, nes tuos du klounus liežuvis neapsiverčia centrais vadinti, geriau aplamai be jų žaisti.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 15:28
Kestutis
ziauru darosi,isprotejo tas -adomaitis su savo -kairyu,reikia eiti prie bc.ryto bustine,ir prasit valdyba,kad butu atleitsti adomaitis,kairys,girdziunas,uztenka ziureti sita cirka.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 14:16
valio
Aha neutri nei stipraus auksto zmogaus nei izaidejo, o perkasi dar tokius kaip Harrisas vietoj kurio drasiai gali zaisti Sirvydis, bet ne debilu vadyba ryte kaip visada ;)
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 14:16
Dar sezono pradžioje sakiau nieko padorau nebus iš Adomaičio svajonės būti treneriu. Komanda iki galo pilnai nesukomplektuota kas taip daro??? Bent 3 užseniečių nedelsiant reikia veržlaus krašto, gero snaiperio
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 14:08
Anonimas
Visiska geda ir gal ne tiek pats pralaimejimas, kiek visiskas zaidimo nebuvimas nei puolime, nei gynyboj, o ir zaidejus leidzia kokius papuola, tikrai jau geriau leistu jaunima, bent toks Sirvydis tai tikrai vertas tokioj situacijoj zaisti daugiau nei 10min..
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 13:51
!
Reikalingas normalus treneris!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 13:35
djgaffer
Rėkt kiek nori gali Adomas,bet jis neturi tokios charizmos,kaip Šaras.Tai tie rėkavimai nelabai padės.Net atrodo,kad žaidėjai jau nelabai jį gerbia.Paprastas pvz.-Adomas prieš rungtynes sako,kad reikia Murphy dengti,bet jį vistiek laisvą palieka.Tai tik parodo,kad žaidėjams px,ką treneris sako.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 13:26
Jei nepatinka
Jei blogi - gražinkit Girdžiūną Klaipėdai, o Kairį-Lietkabeliui.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 12:47
kunigas
Siuo metu ilgiuosi Kurtinaicio... Pries malaga ir pries zalgiri (3kelinius) atrode kaip super stipri komanda,o db tragedija.Girdziunas nemoka nei kamuolio varytis nei baudu imesti. Butkevicius tik papasuot moka,paraikyt i kasi - misija neimanoma. Jau geriau jaunima leistu,jie manau parodytu ka gali,bet nepamirskim kas treniruoja

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 12:31
Manau, kad jau kokias 7-8 rungtynes Rytas žaidžia labai padrikai - nei gali apsiginti, nei gali puolime ką parodyti...Įtarimas, kad trenerio pakeitimas ne kažką padėjo. Nelikus įžaidėjo komandoje, visi daro puolimą kaip papuolė. Atrodo , kad net taktikos ar plano nenusimatė kaip žaisti su tuo ar kitu varžovu. Dar kelios tokios rungtynės ir galės tuščioj salėj žaisti.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-10-18 12:20
Sinas
KAIRYS 4.T.O.,o prazangu puldamas kiek pridare,nu tikrai NKL lygio,kaip galima toki LOPA paimti i RYTA, net MOCKIAVICIUS po tokios traumos buvo daug geresnis uz sita medi.Tokiam treneriui kaip dabar turim netiko MICKIAVICIUS,tai tada tegul bus geriau be toki centra kaip KAIRYS,tikrai butu neblogiau EHODAS ir jaunas,labai perspektivus BLAZEVIC.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 26

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas