Nate'as Woltersas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Antanas Kavaliauskas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
  • 33 minutes pirmavęs „Žalgiris“ namuose 75:82 nusileido „Fenerbahče“

• Kauniečiai antrajame ketvirtyje pirmavo 16 taškų persvara

• Antroje mačo dalyje siautėjęs Kostas Sloukas šeimininkams iš viso atseikėjo 20 taškų

• „Žalgirį“ sunkiais momentais tempęs Nate'as Woltersas surinko 23 taškus ir pagerino asmeninį karjeros rezultatyvumo rekordą Eurolygoje

Kauno „Žalgiris“ (1-2) dar antrajame kėlinyje turėjo šešiolikos taškų pranašumą (38:22), tačiau pusė darbo dar nėra pabaiga.

Foto galerija

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai beveik 15 tūkst. savų žiūrovų akivaizdoje užklimpo antroje mačo dalyje ir suklupo kovoje su Stambulo „Fenerbahče“ (3-0) 75:82 (25:18, 17:16, 15:19, 18:29)

„Ką planavome padaryti, tai padarėme, – po dvikovos kalbėjo Jasikevičius. – Pirmas 17 minučių kažkiek ir sekėsi, nes varžovai prametė laisvus metimus, o paskutines 15 minučių subyrėjome gynyboje, prasileidome žaidėjus į stipriąsias rankas, davėme mesti, arba lipome ant tų, ant kurių neturėjome lipti, nesilaikėme žaidybinio plano. Iš kitos pusės, pabrėžiu, kad žaidžiame prieš... Tikrai, man jie visada geriausi Europoje. Ir žaidėjai, ir treneris, ir paėmus visą visumą. Tikrai nuostabi komanda.“

Prasidėjus trečiajam kėliniui, dvitaškį pataikęs Brandonas Daviesas sugrąžino „Žalgiriui“ dviženklę persvarą – 44:34, bet savo aikštės pusėje kauniečiai niekaip nesusitvarkė su pirmoje pusėje blankiai atrodžiusiu Kostu Slouku.

Graikas surinko penkis taškus paeiliui, „Fenerbahče“ laimėjo atkarpą 9:3 ir pradėjo kvėpuoti žalgiriečiams į nugaras – 43:47. Ketvirtojo ketvirčio pradžioje Sloukas smeigė trečiąjį savo tolimą metimą, trečiąjį iš trijų realizavo Luigi Datome ir „Fenerbahče“ pirmąkart rungtynėse išsiveržė į priekį – 63:61.

Po puikiai šiame mače žaidusio Nate'o Wolterso taiklaus tolimo metimo svarstyklės vėl pakrypo į „Žalgirio“ pusę – 64:63, tačiau neilgam. Sloukas iš karto atsakė dvitaškiu, Eurolygos vicečempionai surinko 9 taškus be atsako ir atitrūko 72:64.

20
25
5
67%
4/6

Artūro Milaknio ir Wolterso taiklūs tolimi metimai dar sužadino viltį šeimininkams – 70:74, bet tada ir vėl Sloukas kirto „Žalgiriui“ – gynėjas pelnė tris taškus, Tyleris Ennisas surinko keturis iš eilės ir kauniečių arčiau nebeprisileido – 81:75.

„Gražios rungtynės būna tada, kai laimi. Šiandien jos nebuvo gražios, jos buvo kovingos“, – mūšį su Turkijos grandu apibūdino Paulius Jankūnas.

Tik trečiojo ketvirčio pabaigoje Željko Obradovičiaus nuo suolo pakeltas Ennisas rungtyniavo visą ketvirtą kėlinį, pasižymėjo 9 taškais (2/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 2 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 14 naudingumo balų.

Per ketvirtąjį kėlinį Jasikevičiaus vadovaujama ekipa praleido 29 taškus, kai per pirmuosius tris kėlinius „Fenerbahče“ puolime neįmetė daugiau nei 19 taškų.

„Viską keitėme puolime ir gynyboje, ir antroje pusėje žaidėme žymiai geriau, – mintimis dalijosi Obradovičius. – Dirbome sunkiai ir supratome, kaip reikia žaisti. Noriu pasveikinti savo žaidėjus už puikų žaidimą ir, aišku, „Žalgirį“, kuris netgi su naujais žaidėjais dar kartą parodė charakterį ir parodė gerą krepšinį.“

Sloukas per 38 minutes pelnė 20 taškų (3/5 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius bei įsirašė 25 naudingumo balus.

Asmeninį karjeros rezultatyvumo rekordą Eurolygoje pagerinęs Woltersas surinko 23 taškus (5/6 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 1/1 baudos), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius bei 4 kartus prasižengė.

„Tai – sunkus pralaimėjimas, – teigė Woltersas. – Pradėjome rungtynes su gera energiją, ypač pirmame kėlinyje, kai turėjome didelį pranašumą. Bet geros komandos sugeba grįžti, kaip ir padarė „Fenerbahče“. Jie pakeitė gynybą, o kai tai atliko, mums buvo sunku pelnyti taškus.“

„Žalgiris“: Nate'as Woltersas 24 (4/7 trit.), Brandonas Daviesas ir Artūras Milaknis (4/5 trit.) – po 14.

„Fenerbahče“: Kostas Sloukas 20 (4/6 trit.), Luigi Datome 11, Janas Vesely 10.