Nate'as Woltersas Nuotr.: BNS
Žalgirio šokėjos Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Šarūnas Jasikevičius Nuotr.: BNS
Artūras Milaknis Nuotr.: BNS
Nate'as Woltersas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nate'as Woltersas Nuotr.: BNS
Žalgirio šokėjos Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Šarūnas Jasikevičius Nuotr.: BNS
Artūras Milaknis Nuotr.: BNS
Nate'as Woltersas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgiris“ pirmąjį Eurolygos dvigubos savaitės iššūkį baigė su viena pergale. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai, palaikomi 14,781 sirgalių, pripažino Stambulo „Fenerbahče“ pranašumą, o šį klubą treneris pavadino geriausiu Europoje.

Foto galerija

„Vėl yra proga, kai tavęs ateina pasižiūrėti 15 tūkstančių, tad vėl reikia padėkoti mūsų fanams, žaisti tokioje atmosferoje yra didžiulė privilegija. Jausmas toks dvejopas, kadangi atrodo, kad žaidėme neblogai, o paskui… Nežinau... Yra du faktoriai. Jie labai geri, o antras – truputį pametėme galvas. 

Ką planavome padaryti, tai padarėme. Pirmas 17 minučių kažkiek ir sekėsi, nes varžovai prametė laisvus metimus, o paskutines 15 minučių subyrėjome gynyboje, prasileidome žaidėjus į stipriąsias rankas, davėme mesti, arba lipome ant tų, ant kurių neturėjome lipti, nesilaikėme žaidybinio plano. Iš kitos pusės, pabrėžiu, kad žaidžiame prieš... Tikrai, man jie visada geriausi Europoje. Ir žaidėjai, ir treneris, ir paėmus visą visumą. Tikrai nuostabi komanda“, – po rungtynių kalbėjo Jasikevičius.

– Ką tokio nuo antrojo kėlinio pabaigos padarė „Fenerbahče“ gynyba, kad taip išmušė „Žalgirį“ iš vėžių?
– Varžovai pradėjo keistis ginamaisiais, o mes tam ruošėmės, akcentavome. 48 valandos nėra didžiulis laikas, bet gal čia įsijungė jų patyrimas, kad jiems per tokį laiką yra lengviau susiprasti, kaip žaisti. Mums kažkiek sunkiau, yra daug naujų žaidėjų. Nesinori daug pasiaiškinimų, bet kažkiek tai...

Kas mane labai jaudina, tai jų žaidėjai jau trečiadienį rungtyniavo daug minučių, šiandien žaidė daugiau, o kai kuriose pozicijoje mes neatrodėme tokie švieži, kaip jie.

Rungtynių žaidėjas

Taškai
20
Naudingumas
25
Tritaškiai
67%
4/6
Rezultatyvūs perdavimai
5

Iš kitos pusės, šitie žaidėjai yra geri, o mes norime, kad jie būtų puikūs ir galėtų kiekvieną dieną kautis su tokiomis komandomis kaip „Fenerbahče“. Čia skirtumas yra detalės. Nieko naujo nepasakysiu. Negali varžovams leisti veržtis į stiprią pusę, negali nevykdyti žaidimo plano, nes anksčiau ar vėliau nubaus. 40 minučių yra tas laikas, kad tau kažkas gali sektis. Jie pirmoje pusėje prametė metimus po mūsų klaidų, o antroje pusėje nubaudė mūsų klaidas. Tai yra pamoka. Nuo sekmadienio dauguma komandos žaidėjų sugrįžo į tą komandos mąstyseną ir mentalitetą, kas mums yra svarbiausias dalykas. Kai kuriems sugrįžti dar reikia. Einame toliau.

Apie Milaknį, kuris starto penkete pakeitė Ulanovą: „Milaknis yra žaidėjas, kuriam komanda šiai dienai rūpi daugiausiai. Mes tai pamatėme ne Stambule, o matome LKL rungtynėse. Mums nėra nesvarbių rungtynių. Vėl pabrėžiu – mes esame „Žalgiris“. Aš jums daug nepasakosiu, bet šiai dienai man matosi, kad Milakniui viskas rūpi labiausiai. Tai pasakiau ir komandai, krepšininkai tai žino. Žaisime su tais, kurie yra pasiruošę aikštėje mirti už Kauno „Žalgirį“.

– Šįvakar White'as buvo penktas aukštaūgių rotacijos žaidėjas, rungtyniavo ženkliai mažiau, nei esame įpratę matyti. Iš jo irgi laukiate daugiau?
– Žinote, čia jau jums rašyti, jūs vis tiek rašysite. Aš savo žaidėjų neišskiriu. Yra nauji metai ir naujos idėjos, nauji žaidėjai. Vieni taikosi prie vienų žaidėjų, treneris prie jų, bet visi turi taikytis prie komandos. Mes žaisime su tais, kuriems mažiau rūpi kažkas asmeniško ir bandysime išgauti tą gerybę „Žalgiriui“. Toks čia mūsų darbas.

– Šįvakar buvo keli atvejai, kad raminote komandą, kai ją valdė Woltersas, bet jis vis tiek lipo į medį, nors ir pelno taškus su pražanga. Ar tas epizodas jus tenkino, kai jūs jį raminote, o jis vis tiek veržėsi?
– Pagrindinis įžaidėjo veidas ir tai, į ką aš labiausiai žiūriu, yra tai, kaip komanda funkcionuoja. Tai yra treneris aikštėje. Šiandien mes labai dažnai Nate'ą ir Leo keitėme kas dvi tris minutes, nes jie man neatrodė laba švieži. Leo dėl pateisinamų priežasčių. Nate’as turi tų minučių. Nate'ui reikia vesti komandą, daug daryti, kad ji funkcionuotų. Ta pozicija yra sunki, bet jis bando, stengiasi, tačiau ne viskas pavyksta. Šiai dienai ant jo pečių krinta per daug atsakomybės. Tikrai jautėsi, kad jis labai nori.

Turiu pasakyti, kad žaidėjų pastangos buvo fantastinės ir nieko dėl šio pralaimėjimo nekaltiniame, kaltiname kažkiek savo nepatyrimą, galbūt neturėjimą to lygio, kokį turi „Fenerbahče“. Galbūt mes ten būsime. Sugrįžtant prie įžaidėjų, Westermannui yra sunku žaisti dvejas rungtynes per 48 valandas ir dar su kelione. O Nate’ui reikia suprasti sistemą. Tai nėra lengva. Bet ne tik Nate'ui. Atrodo, tiek pertraukėlių buvo paimta, tuomet išeidavome su idėjomis, kur atakuosime, žinant varžovų sistemą. Tiek kartų žaidžiant su vienu varžovu yra gana nesunku nuspėti, kas bus, ypač žinant jų trenerį. Kažkur užsiblokuojame. Reikia laiko, kad dirbtume kaip vienas kumštis.

– Ar labai baudė Kostas Sloukas?
– Pirmoje pusėje, kai buvome šviežesni, buvo normaliai, o antroje pusėje nežinau... Buvo per mažai kontakto. Galbūt reikėjo šiek tiek fiziškiau prieš jį sužaisti, o galbūt aikštėje palikti Thomasą. Bet toks vaizdas, atrodė, kad puolime užstrigome (su Walkupu), norėjosi agresyvesnių krepšininkų. „Fenerbahče“ žaidimo planas buvo lygiai toks pat, kaip jie atrodė Belgrade, viskas buvo lygiai taip pat. Ir pasikeitimai su kai kuriais žaidėjai, ir kai kurių mūsiškių dvigubinimas, ir kai kurių rizikavimas. Įvairių situacijų buvo identiškos. Kiek buvo galima, per 48 valandas ruošėmės su dviem video, bet dar reikia laiko. Ypač naujokams.

– Ar Grigonį su Walkupu reikia raginti mesti?
– Žinote, jau nusibodo skaityti apie tuos bijojimus mesti iš toli. Esi laisvas, tai meti iš toli. Nesi – nemeti. Nežinau, kam pas mus dar mesti. 75 taškai su 4-5 pramestas metimais iš po krepšio. Užtenka, ar ne? Man užtenka, kad laimėtume namuose. Neįmesime po 100 taškų, esame sisteminė komanda, žaidžiame drausmingai. Prieš Europos krepšinio grandus, pradėjus žaisti greitą krepšinį, gali jau trečiajame kėlinyje susikrauti daiktus ir eiti namo. 

Kiekvienas žaidėjas gali mesti į krepšį, jeigu yra įžaistas metimas. „Fenerbahče“ mums yra kaip ir pavyzdys – žaidžia ne iki gero metimo, o iki puikaus. Mes irgi dėl to stengiamės. O pas mus yra ir tie, kuriems taisyklės netaikomos, tiems, kurie yra nuostabūs metikai. Jiems taisyklės netaikomos. Jie tegul meta. Ne vien „Žalgiris“ yra aikštėje. Yra ir „Fenerbahče“, kuri supranta mūsų sistemą, o mes bandome suprasti jų. Jeigu Milaknis sugebėjo išsimesti 5 tritaškius, tai nėra blogai.“


Rodyti komentarus
2018-10-20 10:00
zalgeris bybys
Puikus nusimato savaitgalis,aciu Feneriui,kad iškrušo zalia kurwa!

Mes laimejom,su pergale visus!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-20 07:22
nežinau kaip kiti... atsibudau fain nuotaikos... Žalgiris parodė kad yra visiškai arti tikrai protingiausios EL komandos...

Šaras irgi geros nuotaikos, kaip retai būna kai pralaimi...

šnd mokytojas turi geresnę komandą, geresnius brangesnius individualiai žaidėjus, tačiau Šaras ir žalgiriečiai tikrai mažai kuo nusileido... o po pusės rungtynių net Obradovičius buvo sutrikęs...

mūsų stiprybė KOMANDINIS žaidimas, tarpusavio idealus supratimas... kai kuriems žaidėjams nepavyko laiku iššauti, išnaudoti savo galimybes ir jei tai būtų pavykę, kaip turkams gale rungtynių, būtume švente ne tik rungtynių grožį, bet ir pergalę...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-20 01:46
to: biskimelagis
Vafliau tu vafliau, jis apie sudeti, biudzeta ir treneri kalbejo, jei butum ziurejes konferencija suprastum, bet ne - svarbu rasyt nesamones

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-20 01:04
Biski Melagis
Vafliau o kur tavo Barca su PAO?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-20 00:50
To antirytas
Btw mano laikrodis kainuoja daugiau nei tavo masina, o mano masina daugiau nei tavo butas ;)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-20 00:47
To antirytas
Lol lol lol :DD Ne iskarto ubago panetke pagavau, bet tikrai butu geras bajeris jei zalgiri palaikyciau ;)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-20 00:47
Dr
O kada mažas ir aštrus į Kauną atskrenda? Twittery ir instagrame kol kas nulis aktyvumo.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-20 00:44
Savaites rungtynemes paskelbiamas macas kur zaidzia viena maziausiu biudzetu ir geriausia arena turinti komanda bei po atkaklios ir grazios kovos pralaimi vienai turingiausiu ir geriausia sudeti turinciu komandu o cia dar atsiranda pienburniu aiskinanciu kazka. Turetu tiek pinigu kaip Feneris tai Zalgiris su Saru vaziuotu per visus kaip GSW nba vienam sezone. Bet dabar bent jau man malonu ziuret i Zalgirio zaidima ir kaip su tokia sudetim Zali kovoja su visais ir svarbiausia ne tik namie bet ir isvykose. Kas kad pralaimeta, cia EL ir silpnu komandu nera, pasiekt ta ka praeitam sezone bus be galo sunku bet pagal demonstruojama zaidima tikrai kovos del top8 Zali. P.S. Sloukas ir Grangeris is Baskonijos turetu apsibraukt kalendoriuj rungtynes su Zalgiriu nes kaip tik zaidzia taip krenta viskas jiem jau kelintas rungtynes :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-20 00:39
antirytas
arnai, kiek siandien sprandu visciukam nusukai?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-20 00:22
Arnas
Hahahaha.. dievuko paskaitu vel kapciukai klausot? Kaimo atmatos geriau toliau vaziuokit i tas savo norvegijas, airijas klosydami loxu lilu:D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-20 00:22
djgaffer
Be abejonės,Feneras yra aukščiausio lygio komanda,o jų laimėjimai kalba patys už save.Žaidėjai taip pat puikūs,branduolys likęs,todėl vėl vieni favoritų laimėti taurę.Džiugu,kad pavyko puikiai su jais sukovoti.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-20 00:15
Enjoy your day slaves
Juokiningiausia tai, kad jaska plačiai naudoja visu kitu treneriu termininus ir visi kavenskai galvoja, kad jis labai protingas. Saras gudras kaip lapinas, matant kaip visus jus apgavo. Aišku, as nzn ar kaimiečiai atskiria tarp protingo ir gudraus.. idomu, ka visi sneketu jei zalgiris vel ubagu komanda butu su cedevitos ar partizano biudzetu :)

Net”grybelis” adomatis butų to pacio lygio čj.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-20 00:08
Auriuks
Siaip galetu patikrinti Jankuna del lazybu,nes panasu kad jis stato pries zalgiri kiekvienam mace...nes Jankunas sestas zaidejas varzovu gretosi,kia jis aiksteleja varzovams tieik puolime tiek gynyboje zymiai lengviau...nenustebciau jei Jankunas pries pencija su kokiu Kavaliausku sumaste pasipelnyti ir stato pries zalgiri
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-19 23:30
Lukas
Nera pas juos galvu ir nebus pasiteisinimu iesko ir 2metus neranda nieko, Vis ta pati suda mala fenerbahce kokie jie didingi pirmaut visas runktynes ir antroj Dali prasikti Viska

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-19 23:28
Zalias kraujas
Ulanovui turetu buti didele geda po tokiu zodziu

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-10-19 23:25
Suprask Žalgirui reikės ne sportininkų o modžahedų kurie už jį mirtų įdomiai čia. Gėda Ulanovui solidžiausia algą gauna privalėtų būti lokomotyvas tempiantis komanda o čia tik balastas jokio pastovumo

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 16

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas
Kauno Žalgiris
Stambulo Fenerbahce
57%
28/49
Metimai iš žaidimo
53%
27/51
24
Atkovoti kamuoliai
19
18
Rezultatyvūs perdavimai
21
4
Perimti kamuoliai
6
90%
9/10
Baudų metimai
94%
17/18
18
Prarasti kamuoliai
10

Rungtynių žaidėjai

Nate  Wolters
23 PTS
9/13 FG
1/1 FT
Konstantinos  Sloukas
20 PTS
7/11 FG
2/2 FT
Brandon  Davies
6 REB
4 DREB
2 OREB
Jan  Vesely
4 REB
3 DREB
1 OREB
Nate  Wolters
6 AS
4 TO
25 MIN
Konstantinos  Sloukas
5 AS
1 TO
38 MIN
Brandon  Davies
22 EFF
83% 2P%
- 3P%
Konstantinos  Sloukas
25 EFF
60% 2P%
67% 3P%