Pirmąją pergalę išvykoje Eurolygos A grupėje šventė Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai, 91:80 (25:20, 25:20, 21:19, 20:21) palaužę su dviem laimėjimais per dešimt turų liekančią Bolonijos „Virtus“ komandą.

Per pirmąją susitikimo dalį dviženklę persvarą įgiję Graikijos vicečempionai jos neiššvaistė ir antroje rungtynių dalyje.

„Olympiakos“ ekipą į priekį vedė po septynių savaičių pertraukos į aikštę grįžęs komandos lyderis amerikietis Lynnas Greeras. Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs 28 metų 185 cm ūgio gynėjas pelnė 23 taškus ir surinko 29 naudingumo balus, atvesdamas savo komandą į pergalę.

Net 36 minutes aikštėje praleidęs amerikietis didžiąją dalį laiko atėmė iš Arvydo Macijausko, žaidusio vos 13 minučių ir surinkusios mažiausią taškų kraitį šį sezoną Eurolygoje.

Starto penkete mačą pradėjęs Macijauskas nugalėtojams pelnė 10 taškų (4/5 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, tačiau 1 kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė. Lietuvio sąskaitoje – 14 naudingumo balų.

•

Pini Gershonas (Pirėjo „Olympiakos“ ekipos vyriausiasis treneris): „Pagrindinė mūsų užduotis buvo apsiginti nuo jų snaiperių ir neleisti šiems įsibėgėti. Mūsų darbą gerokai palengvino Dewaricko Spencerio ir Michaelio McGratho anksti susirinktos pražangos. Mūsų komandoje po 6-7 savaičių pertraukos vėl žaidė Greeras, kuris puolime atrodė puikiai. Jūs puikiai žinote ir jo galimybes gynyboje“.

Arvydas Macijauskas (Pirėjo „Olympiakos“ komandos gynėjas): „Pirmoji pergalė išvykoje šį sezoną mums yra labai svarbus žingsnis. Eurolygoje tikimės nužygiuoti toli, todėl kiekviena pergalė, nesvarbu prieš kurią komandą ir kurioje grupėje pasiekta, yra itin svarbi“.

Stefano Pillastrini (Bolonijos „Virtus“ ekipos vyriausiasis treneris): „Mūsų jaunieji krepšininkai šiame mače atliko puikų darbą puldami varžovų krepšį ir pakankamai sėkmingai gynėsi“.

•

„Virtus“: Dewarickas Spenceris 17 (5 kld.), Carlosas Canelo 11, Michaelis McGrathas 10, Stevanas Stojkovas 10 (7 rez. perd.), Luca Garri 9.

„Olympiakos“: Lynnas Greeras 23 (6 rez. perd.), Qyntelis Woodsas 17 (6 atk. kam.), Marcas Jacksonas 16 (10 atk. kam.), Arvydas Macijauskas 10, Jake'as Tsakalidis 10.