Arnas Velička ir Julius Kazakauskas šiuo metu yra neabejotini Tartu „Ulikool“ (Estija) komandos lyderiai bei pirmauja pagal individualią statistiką jungtinėje Latvijos ir Estijos krepšinio lygoje.

Rugpjūčio mėnesį taikliarankis gynėjas po dviejų sezonų pertraukos sugrįžo į Kauno „Žalgirio“ organizaciją ir kaipmat buvo paskolintas Priito Venės treniruojamai „Ulikool“ komandai.

192 cm ūgio krepšininkas šį sezoną savo vertę įrodinėja su kaupu. Per 36 minutes kaunietis vidutiniškai renka po 23 taškus, atlieka po 5 rezultatyvius perdavimus ir atkovoja po 4,5 kamuolio.

Pagal pelnomus taškus šį sezoną Velička smarkiai išsiskiria ir yra nepralenkiamas visoje lygoje.

Lietuvis taip pat užima antrąją vietą pagal vidutiniškai žaidžiamas minutes ir aštuntąją pagal rezultatyvius perdavimus.

Julius Kazakauskas yra vienintelis krepšininkas jungtinėje lygoje, aikštėje praleidžiantis daugiau laiko nei tautietis Velička. Jis taip pat pasižymi stabiliu žaidimu ir dvigubą dublį sugeba fiksuoti net sezono vidurkius deklaruojančioje statistikoje.

Šiais metais krepšininkas per 36,2 minutes vidutiniškai pelno 15,5 taško, atkovoja po 11,3 kamuolio ir atlieka po 5,5 rezultatyvaus perdavimo.

Nuotr. V.Mikaitis

Tartu komanda šį sezoną deklaruoja savo jėgą po krepšiu – geriausiai lygoje atkovoja kamuolius puolime (vid. po 15) ir užima trečiąją vietą pagal bendrai atkovojamus kamuolius (vid. po 38,5).

Būtent Kazakauskas yra vienas iš komandos ramsčių, grumiantis dėl kamuolių. Lietuvis, būdamas sąlyginai žemo 196 cm ūgio, tai daro geriausiai lygoje.

Žaidėjas taip pat užima penktąją vietą pagal rezultatyvius perdavimus.

Įdomu tai, jog „Ulikool“ ekipa komandinėje statistikoje aplenkia visas likusias lygos komandas pagal išprovokuojamas pražangas – Estijos klubas vidutiniškai provokuoja net po 26,5 pražangos.

Bene geriausią pasirodymą lietuviai kartu surengė rugsėjo 29 dieną, rungtynėse prieš „Jūrmalos“ klubą. Tąkart Velička per 33 minutes pelnė 23 taškus (3/5 dvit., 4/12 trit., 5/6 baud. met.), atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 29 naudingumo balus.

Savo ruožtu Kazakauskas surinko eilinį dvigubą dublį – pelnė 13 taškų (3/4 dvit., 0/5 trit., 7/12 baud. met.) bei pridėjo 14 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvius perdavimus, 2 perimtus kamuolius, 11 išprovokuotų pražangų ir mačą baigė surinkęs 32 naudingumo balus.

„Ulikool“ 2018-2019 metų sezone yra sužaidusi 4 rungtynes  iš jų triskart pranoko varžovus ir kartą suklupo. Ekipa šiuo metu laikosi geriausių čempionato komandų penketuke, turėdama tokį patį pergalių ir pralaimėjimų kiekį kaip ir ketvirtojoje pozicijoje esanti Rygos VEF.

Artimiausias rungtynes Tartu komanda žais spalio 27 dieną, kai namuose priims Uogrės „BK Ogre“ (3-3) ekipą.

2018-10-23 17:06
Realiai gi nėra ta lyga lavonu lyga ane? Komandos tikrai stipresnės už NKL ten žaidžia. Kaip žaidėjas iš niekur taip šauna su stats į viršu?

--
2018-10-23 16:31
Donce
Na Velicka jau pries 2-3 metus tempe NKL lygi, tai realiai jis siuo metu net LKL galetu lost kokioj silpnesnej komandoj, manau Siauliuose pas Sireika jis atsiskleistu.