Nickas Calathes Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Brandonas Daviesas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Paulius Jankūnas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Edgaras Ulanovas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Panathinaikos sirgaliai Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgiris“ (2-2) pirmą kartą Eurolygos istorijoje iškovojo pergalę OAKA arenoje. Kauniečiai pratęsimo pareikalavusiame trileryje 87:83 įveikė Atėnų „Panathinaikos“ (2-2).

Foto galerija

Rungtynėse aiškiai jautėsi Šarūno Jasikevičiaus ir visos trenerių komandos paruoštas planas – atakuoti varžovus per priekinę liniją. „Žalgiris“ metė net 55 dvitaškius ir tik 11 tritaškių, o kovą po krepšiais laimėjo 41-26.

Lietuvos čempionai didžiąją rungtynių dalį laikė varžovus per saugų atstumą, tačiau ketvirtojo kėlinio pabaigoje jau buvo besivejančių vaidmenyje ir tik chaotiška paskutinė „Žalgirio“ ataka, pasibaigusi Brandono Davieso dėjimu, nukėlė komandas į pratęsimą, kuriame žalgiriečius lydėjo sėkmė.

Rezultatyviausiai Kauno klube rungtyniavo jau minėtasis Daviesas, surinkęs 18 taškų bei išprovokavęs 7 priešininkų pražangas per 22 minutes.

„Panathinaikos“ į priekį vedė Nickas Calathes, žaidęs 38 minutes ir surinkęs 22 taškus (3/10 trit.) bei atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas apžvelgė pergalingų rungtynių įvykius bei įvertino žalgiriečius.

Brandonas Daviesas – 9 balai
22 min., 18 tšk. (6/9 dvit., 6/8 baud.),  4 atk. kam., 7 išpr. praž., 21 naud. balai.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Brandonas nuo pat rungtynių pradžios atakavo varžovų aukštaūgius ir per pirmąsias 8 minutes surinko 8 taškus, tačiau surinko dvi pražangas ir prasėdėjo ant atsarginių žaidėjų suolelio iki trečiojo kėlinio. Antroje rungtynių pusėje kelis kartus puolime užsižaidė su kamuoliu, tačiau ketvirtojo kėlinio pabaigoje ir pratęsime buvo labai agresyvus. Dar vienos puikios „Žalgirio“ vidurio puolėjo rungtynės abejose aikštės pusėse.

Aaronas White'as – 9 balai
26 min., 13 tšk. (4/4 dvit., 0/2 trit., 5/5 baud.), 8 atk. kam., 6 išpr. praž., 22 naud. balai.

13
22
8
100%
5/5

Prireikė keturių rungtynių, kad pamatytume Aarono White'o pernai metais tradiciniu buvusį žaidimo elementą, kai amerikietis įdeda iš viršaus jam pakabintą kamuolį. White'o buvo visur – tiek puolime, iššokant aukščiau už visus varžovus, tiek gynyboje, kovojant kamuolius, kurių iš viso nusiėmė 8. Amerikietis prametė abu tritaškius bei porą kartų suvėlavo gynyboje prieš Papapetrou, bet tai kompensavo su kaupu savo energija viso mačo metu.

Edgaras Ulanovas – 8,5 balo
24 min., 11 tšk., 7 atk. kam., 2 klaid., 17 naud. balų.

Edgarą puolime šiandien matėme tokį, kokį ir norime matyti – užtikrintai žaidžiantį nugara į krepšį bei drąsiai atakuojantį iš perimetro. Lemiamais rungtynių momentais Ulanovo žaidimas nugara į krepšį išspręsdavo „Žalgirio“ problemas puolime. Taip pat lengvasis kraštas gerai dirbo gynyboje prieš „Panathinaikos“ perimetro žaidėjus.

Thomasas Walkupas – 8,5 balo
24 min., 14 tšk. (6/9 dvit.), 3 rez. perd., 3 atk. kam., 12 naud. balai.

Walkupo kova ir noras stipriai prisidėjo prie to, kad „Žalgiris“ išplėštų pratęsimą, o ten iškovotų pergalę. Amerikietis sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, o kai kurie jo pataikyti metimai buvo iš labai sudėtingų situacijų svarbiais komandai momentais. Gynyboje kelis kartus užkliuvo už užtvarų ir buvo nubaustas Pappo bei Langfordo metimais.

Derrickas Waltonas – 8 balai
14 min., 5 tšk., 5 rez. perd., 3 klaid., 6 naud. balai.

Mažai turbūt kas tikėjosi, jog „Žalgirio“ naujokas užims tokią svarbią rolę pirmosiose savo rungtynėse. Pirmas blynas neprisvilo – Waltonas puikiai nardė po krepšiu ir skirstė perdavimus savo komandos draugams. Kauniečių naujokas padarė kelias klaidas puldamas, tačiau jam būnant su kamuoliu rankose, jautėsi užtikrintumas.

Nate‘as Woltersas – 7,5 balo
30 min., 10 tšk. (2/8 dvit., 1/4 trit.), 9 atk. kam., 3 rez. perd., 8 naud. balai.

Calathes pelnė 22 taškus, tačiau Woltersas tikrai neblogai atkirto nuo komandos pagrindinį varžovų komandos žmogų, kuris atliko 5 rezultatyvius perdavimus, nors iki šių rungtynių jų atlikdavo vidutiniškai po 10,3. Puolime Nate'ui ne viskas sekėsi, dažnai perskubėdavo, dėl ko sulaukdavo Jasikevičiaus priekaištų, tačiau jo dvitaškis su pražanga ketvirtajame kėlinyje buvo kaip šviežio oro gūsis puolime įstrigusiam „Žalgiriui“.

Laurynas Birutis – 7 balai
10 min., 3 tšk., 2 blok., 1 atk. kam., 2 naud. balai.

Laurynas pasižymėjo ne tik galingu dėjimu, tačiau ir dviem blokuotais metimais. Biručiui ne viską pavyko išpildyti puolant, tačiau sprendimai buvo geri, o 1 atkovotas kamuolys neatspindi to, kaip vidurio puolėjas prisidėjo prie „Žalgirio“ dominavimo po krepšiais.

Leo Westermannas – 6 balai
9 min., 5 tšk., 4 atk. kam., 1 rez. perd., 5 naud. balai.

Prancūzas žaidė nedaug ir puolime porą kartų paskubėjo, kai bandė žaisti nugara. Tiesa, išnaudojo savo progas puolime bei gerai atrodė būdamas aikštėje kartu su Waltonu. Gynyboje Westermannui buvo sunku prieš tiesioginius oponentus, kurie buvo staigesni.

Paulius Jankūnas – 6 balai
23 min., 4 tšk. (1/5 dvit.), 4 atk. kam., 3 išpr. praž., 8 naud. balai.

Kapitonas puikiai pradėjo rungtynes, kai suteikė porą iš eilės pamokų Mitoglou. Antroje rungtynių pusėje Pauliui nebesisekė laužti varžovų gynybos, o taip pat ir savoje aikštės pusėje turėjo problemų prieš greitesnius už save priešininkus.

Antanas Kavaliauskas – 5 balai
10 min., 4 tšk. (2/4 dvit.), 4 praž., -2 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta
Antanas nebijojo mesti iš 5 metrų atstumo, o tai džiugina, nes praėjusius du sezonus tokius epizodus galėtume suskaičiuoti ant rankų pirštų. Kavaliauskas prisirinko greitų nereikalingų pražangų, kas neleido ilgiau būti aikštėje.

Artūras Milaknis – 4 balai
28 min., 0 tšk. (0/0 trit.), 1 rez. perd., -3 naud. balai.

„Žalgiris“ pasiekė pergalę, o sakoma, jog nugalėtojai neteisiami. Milaknis per 28 minutes prametė visus tris dvitaškius, nė karto nemetė iš toli, tačiau jis buvo svarbus žaidėjas puolime dėl pritraukiamo priešininkų dėmesio, o tai sukurdavo laisvės komandos draugams. Visgi Milas ir gynyboje turėjo problemų prieš aukštesnius už save Papapetrou ir Thomasą, todėl galime sakyti, jog Kauno klubo snaiperiui šios rungtynės buvo nesėkmingiausios šiame Eurolygos sezone.

Marius Grigonis aikštėje praleido mažiau negu 5 minutes, todėl šį kartą gynėjo pasirodymas nebuvo įvertintas.