Edgaras Ulanovas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nate'as Woltersas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Pablo Laso Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgiris“ (2-3) išlieka nelaimėjęs namų aikštėje šio sezono Eurolygoje. Trečiasis pralaimėjimas „Žalgirio“ arenoje po permainingos kovos patirtas prieš Madrido „Real“ krepšininkus – 79:90.

Foto galerija

Tris kėlinius pirmavę žalgiriečiai ketvirtajame kėlinyje strigo puolime, o Eurolygos čempionai tuo pasinaudojo ir po sudėtingų Rudy Fernandezo tritaškių įgijo dviženklį pranašumą, kurio šeimininkams panaikinti nebepavyko. Kauniečiams rungtynėse koją kišo dažnos klaidos, kurių padarė iš viso 17 prieš varžovų 11.

Lietuvos čempionai laikėsi ant kapitono Pauliaus Jankūno pečių, kuris puikiai atakavo iš vidutinio nuotolio. Puolėjas per 22 minutes pelnė 18 taškų (9/12 dvit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė su 27 naudingumo balais.

Karališkojo klubo gretose įspūdingai sužaidė Gustavo Ayonas. Meksikietis per 27 minutes pelnė 13 taškų (4/5 dvit., 5/8 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo net 8 pražangas ir surinko 30 naudingumo balų.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino „Žalgirio“ krepšininkų pasirodymą rungtynėse prieš Eurolygos čempionus.

Paulius Jankūnas – 9,5 balo
22 min., 18 tšk. (9/12 dvit.), 7 atk. kam., 3 rez. perd., 27 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta
Kapitonas puikiai buvo išvedamas metimams iš vidutinio nuotolio, kuriuos užtikrintai realizavo. „Žalgirio“ pikenpopas pirmoje rungtynių pusėje pridarė labai daug nemalonumų Eurolygos čempionams, o Paulius buvo pagrindinis šio žaidimo elemento išpildytojas. Gynyboje Jankūnui yra sunku išsikeitus prieš perimetro žaidėjus, o tai puikiai iliustravo Sergio Lullo metimas iš vidutinio nuotolio.

Edgaras Ulanovas – 8,5 balo
36 min., 10 tšk. (3/5 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud.), 4 atk. kam., 2 klaid., 11 naud. balų.

Ulanovas grįžo į startinį penketą ir praleido rekordiškai ilgą laiką. Edgaras puikiai žaidė gynyboje, o puolime užtikrintai rungtyniavo nugara, kai „Žalgiriui“ sunkiu momentu atakavo Fernandezą. Lengvasis kraštas pataikė tritaškį greitajame puolime ir norėtųsi, kad šį žaidimo elementą Ulanovas naudotų dažniau.

Nate‘as Woltersas – 8 balai
23 min., 16 tšk. (8/11 dvit., 0/1 trit.), 5 rez. perd., 14 naud. balai.

Woltersas, įprastai sau, pradėjo rungtynes labai aktyviai ir Jasikevičius turėjo savo įžaidėją momentais net stabdyti. Puikiai draskė varžovų gynybą viso mačo metu. Tiesa, kai „Real“ ketvirtajame kėlinyje bėgo į priekį, „Žalgirio“ puolime trūko organizuotumo, o dėl to dalį atsakomybės turi prisiimti Nate'as.

Brandonas Daviesas – 7,5 balo
17 min., 11 tšk. (5/8 dvit., 1/3 baud.),  3 atk. kam., 3 rez. perd., 5 praž., 10 naud. balai.

Daviesas puikiai pradėjo rungtynes, drąsiai atakuodamas iš vidutinio nuotolio. Vėliau amerikietis atliko nelogišką perdavimą, kai galėjo laisvas atakuoti iš vidutinio nuotolio. „Real“ kauniečių vidurio puolėjui nėra paranki komanda, o tai patvirtina ir greitai susirinktos pražangos, kurios apkarpė žaidimo laiką, o tai turėjo įtakos galutiniam rungtynių rezultatui.

Derrickas Waltonas – 7 balai
11 min., 5 tšk., 4 rez. perd., 2 klaid., 4 naud. balai.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta
Pirmasis Waltono išėjimas į aikštelę buvo neužtikrintas ir amerikietis atliko porą prastų perdavimų. Trečiajame kėlinyje jau buvo visai kitoks vaizdas, kai atliko puikius perdavimus Jankūnui ir White'ui, o po to pradėjo kauniečių spurtą pelnydamas 5 taškus iš eilės. Momentais taip pat puikiai atrodė asmeninėje gynyboje.

Marius Grigonis – 6,5 balo
9 min., 3 tšk., 3 rez. perd., 3 išpr. praž., 8 naud. balai.

Grigonis, tik pasirodęs aikštėje, perėmė kamuolį ir pelnė taškus su pražanga. Gynyboje porą atakų gerai prižiūrėjo Lullą, tačiau vėliau praleido tritaškį su pražanga nuo Campazzo ir Jasikevičiaus buvo visam laikui pasodintas ant suolo.

Artūras Milaknis – 6 balai
24 min., 7 tšk. (2/3 trit.), 3 išpr. praž., 6 naud. balai.

Artūras vėl atliko daug sunkaus darbo be kamuolio bei gerai pritraukė varžovų gynėjus. Milaknis turi didžiulį Jasikevičiaus pasitikėjimą, tačiau ne pirmose rungtynėse varžovai naudojosi snaiperio silpnybėmis gynyboje. Šį kartą Milas porą kartų savo aikštės pusėje pametė Carrollą, taip pat kliuvo už užtvarų.

Aaronas White'as – 5,5 balo
26 min., 4 tšk., 4 atk. kam., 3 klaid., 6 naud. balai.

White'as taškus surinko dėjimais, tačiau visų rungtynių metu atrodė išsiblaškęs. Komandinėje gynyboje kelis kartus nesusikalbėjo su komandos draugais, o tuo metu „Real“ nieko nedengiami metė taškus iš po krepšio. Puolime darė skubotus sprendimus, bandydamas pats užbaigti atakas.

Leo Westermannas – 5 balai
6 min., 3 tšk., 2 rez. perd., 3 naud. balai.

Leo aikštėje praleido labai mažai laiko. Įsiminė epizodai, kai užkliuvo už varžovo užtvaros ir Causeuras smeigė tritaškį bei po to įlipo į medį ir Eurolygos čempionai pelnė lengvus taškus greitoje atakoje. Westermannas dar neprimena to žaidėjo, kuris 2016-2017 metų sezone šaltakraujiškai organizavo kauniečių puolimą.

Thomasas Walkupas – 3 balai
11 min., 0 tšk. (0/1 trit.), 3 atk. kam., 0 naud. balai.

Būnant aikštėje, niekuo neišsiskyrė. Gynyboje kliuvo už užtvarų bei gavo iš Lullo pamokų, o puolime visai nežiūrėjo į krepšį, o vienintelį savo metimą atliko trečiojo kėlinio paskutinę sekundę, kai jau nebebuvo likę kito varianto.

Antanas Kavaliauskas – 3 balai
10 min., 2 tšk., 1 atk. kam., 2 klaid., 3 praž., -1 naud. balai.

Nuotr. BNS
Vienintelis epizodas, už kurį galima pagirti Kavaliauską, buvo metimas iš vidutinio nuotolio. Puolime buvo nebepavojingas po to, kai antrajame kėlinyje sužingsniavo. Labai silpnai atrodė savo aikštės pusėje, kai nuolat vėluodavo tiek prieš tiesioginius oponentus, tiek ir išsikeitęs po užtvarų prieš perimetro žaidėjus.

Laurynas Birutis per 4 minutes praleistas ant parketo neužfiksavo jokio statistinio rodiklio ir jo žaidimas šį vakarą nebuvo įvertintas.

1 2  »
2018-11-03 12:41
dakota
o kavaliauskas nors kada su zalgirio apranga yra suzaides gera maca???nes visados gryba pjauna..
2018-11-03 12:37
mjoo
Kevalui kaip visada peraukstas balas...
2018-11-03 12:36
dakota
is kur ta grigoni istrauke???jau tokio grybo dar neesu mates,letas kaip vezlys,neatletiskas,driblingas tragiskas...tas Prancuzas isvis losia kaip koks pencininkas....isvis nepabega
2018-11-03 12:06
lrytas
Zalgiri gyres krepsinio ekspertas izvelge ir bedu jie turi apie tai galvoti

--
2018-11-03 11:56
2017-2018
pernai dar zalgirio arenoi ne viena maca istraukdavom 4 kelinio pabaigose tai lemdavo pangoso jankuno pastangom lemiamais metimais su unicaja brose efes pao barca oly milana
2018-11-03 11:51
15min
tasku lenktynes real pralaimeje zalgirieciai paleistas sansas
2018-11-03 11:33
Jankūnas visiems parodė,kad dar yra naudingas komandai.Šaras minėjo,kad traumą turi kapitonas,o tai jo pasirodymą padaro dar įspūdingesniu.Leo tuo tarpu kažkokioj žaidybinėj krizėj.Atėjus Waltonui,visai norą prarado kažką įrodinėt.Walkupas taip pat po gerų rungtynių Atėnuose nepastebimas.Yra kur tobulėti.

--
2018-11-03 11:15
leolenis
zalgiri simet nera norinciu mesti is trajako,jei trajaku nebus , bus prastai,praeitais metais tik trajakai ir waitato dejijimai istraukdavo graju.
2018-11-03 11:09
tvarkarastis
laikas jau laimet rinkt pergales potgorica barca chimki
2018-11-03 11:07
zalgiris
o leo neaptaret tiek su pao tiek su real zaide mazai minuciu vieninteli maca suzaide su efes 17 tasku daugiau jo indelio truksta astrumo ar vidutinio nuotolio metant darant klaidas leo grigoniui tuoi saras sodina ilgam
profas
Jaska vietoj Antano jau geriau leistų Birutį, daugiau naudos būtų o dabar 4 MIN žaidė
2018-11-03 11:05
x
Jasikevičius pralošė rungtines antrame kėlinyje. kai į aikštelę išleido beveik vien nežaidusius krepšininkus. antrą penketą , neapšilusius žaidėjus. ketvirtas kėlinys buvo tik pasekmė.
2018-11-03 10:57
nieko gero
Perlaikomas amzinai white, nieko nenuveikia po 30 min losia, grigoniui neduoda zaist nors naudingai zaidzia, bet tik prasizengia kvailai, sodina ir daugiau neduoda zaist.Kai walkup aikstej puolimas 4 pries 5, daro klaida po klaidos gynyboj puolime ir vistiek ji leidzia. Saro vienintele bloga savybe zaideju perlaikymas kai kuriu ir ilgos rotacijos neisnaudojimas bei nepasitikejimas zaidejais kaip biruciu grigoniu, o jankunu lemiamais momentas visada pasodina ir pralosia
2018-11-03 09:38
cc
po kiekvienų blogesnių rungtynių kažkas atleidžiamas, o paskui po geresnių priimamas atgal. tai dabar Kavaliausko eilė:))
2018-11-03 09:02
Juokinga buvo skaityt, kai sezono pradžioje 90 procentų komentatorių nurašė Jankūną. Kur jūs dabar? :)
2018-11-03 08:50
Jei ir dar kevalo
Neatleis tai as nezinau

--
2018-11-03 08:43
Marius
Grigonis vertas daugiau minuciu, ypac, kai Milo silpnybes aiskiai pastebimos, o varzovai jas puikiai isnaudoja. Taip pat ir Birutis, manau, nebutu prasciau suzaides tas minutes, kurias gavo Kavaliauskas
2018-11-03 08:40
Waltonas labai laiku įsigytas, sezono pradžioje sunkus tvarkaraštis, dabar artimiausios savaitės bus labai svarbios, kur jau tikrai reikės pergalių.
2018-11-03 08:36
Įdomu ar Leo dar sugrįš į anksčiau demonstruotą savo formą
2018-11-03 02:40
arturas97Kevalas ryte buvo vienas lyderiu, tad saras nemoka isnaudoti kevalo. Reikia dazniau zaidima sukti per kevala, daugiau kamuoliu imetineti jam, kad jis draskytu varzovu gynyba, o jam beveik neikas kamuolio neduoda

Bukaproti, kai Kevalas zaide tavo raudonam sude ir buvo lyderiu tai tavo raudonas skuduras du kartus sedejo bronziniame mesle, o eurocupe buvote sudo vietoje.