Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Aaronas White'as Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Artūras Milaknis Nuotr.: BNS
Rudy Fernandezas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta

Jeigu reikėtų sukurti vaizdo klipą patarlei „juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis“, užtektų kelių akimirkų iš penktadienio Kauno „Žalgirio“ – Madrido „Real“ rungtynių. Jei tiksliau – penkių skirtingų kadrų, su vienu ir tuo pačiu herojumi.

Foto galerija

Pirmasis kadras būtų iš trečiojo kėlinio vidurio, kai Rudy Fernandezo tritaškis net nelietė lanko ir kelias sekundes, kol buvo sustojęs žaidimas, žiūrovai „Real“ veteraną sveikino plojimais, pirštų badymais, švilpimu ir, be abejo, juoku.

Antrasis, trečiasis, ketvirtasis ir penktasis kadrai būtų ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai Fernandezas su pasimėgavimu vieną po kito siuntė tritaškius į „Žalgirio“ krepšį. Atšokdamas atgal, per Artūro Milaknio rankas. Po to per Nate’ą Woltersą, iš to paties aikštės taško, bet nusileidžiant plačiai išskėstomis kojomis. Tada paprastai, išlindus iš Gustavo Ayono užtvaros. Galiausiai šveičiant bombą iš daugiau nei 8 metrų, kuri skrodė tinklelį nė nelietusi lanko.

Fernandezas per 3 minučių atkarpą pelnė 12 taškų ir perlaužė rungtynes, kurias iki tol „Žalgiris“ daugiau ar mažiau kontroliavo. Po to netaiklaus Fernandezo tritaškio trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ sužaidė bene smagiausią sezono atkarpą, kai Derrickas Waltonas du kartus pelnė taškus sudėtingais prasiveržimais į baudos aikštelę, o tarp šių metimų buvo efektinga gynyba per visą aikštę ir perimtas kamuolys. 27-ąją mačo minutę kauniečiai pirmavo 64:54 ir „Žalgirio“ arena sprogo iš euforijos.

Kita vertus, tai buvo ir momentas, pažadinęs Fernandezą.

„Vienas jo metimas nelietė lanko ir žmonės jį nušvilpė. Aš to nedaryčiau, – šelmiškai šyptelėjo „Real“ treneris Pablo Laso. – Rudy tai patinka.“

13
30
3
10

Labiausiai jam patiko trečiasis tritaškis. Pasinaudojęs nuostabia Ayono užtvara, Fernandezas 38-ąją mačo minutę atsilaisvino nuo Milaknio gynybos ir ramiai įskraidino tritaškį iš dešiniojo aikštės kampo. Grįždamas į gynybą, ispanas šyptelėjo ir iškišo sukąstą liežuvį. Po šio metimo viskas buvo aišku net tiems, kam dar nebuvo aišku po pirmų dviejų jo tritaškių. „Real“ persvara išaugo iki 85:76, liko žaisti mažiau nei pusantros minutės ir buvo galima pakuotis daiktus.

„Labai mėgstu žaisti šioje arenoje. Atmosfera čia yra neįtikėtina, daug krepšinio fanų, – po dvikovos tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Fernandezas. – Man nerūpi minios užtildymas. Bandau žaisti geriausiai, kaip sugebu, komandos draugai mane randa, pasitikiu savimi ir metu.“

Kiek kartų Kaune mes tai matėme? 2015 metų vasarį Fernandezas per trečiąjį kėlinį surinko 11 iš 17 taškų ir „Real“ perlaužė rungtynes, galiausiai jas laimėjo 17 taškų pranašumu. 2013 metų spalio 18 dieną Fernandezas pelnė 11 taškų, atliko 9 rezultatyvius perdavimus (jo karjeros Eurolygoje rekordas) ir atkovojo 6 kamuolius, „Real“ laimėjo 20 taškų persvara.

Galiausiai tų pačių metų kovo 7 diena, kai „Žalgiris“ paleido laimėtas rungtynes ir krito per pratęsimą 104:105, o Rudy realizavo 3 tritaškius. Po tų rungtynių jį skandalingai užpuolė broliai Maciai, bet Fernandezas dėl to nelaiko akmens užantyje. Jis tiesiog atvažiavęs padaro savo darbą.

„Šioje arenoje sunku žaisti ir šiandien tai matėte – mes dvikovos pradžioje nerungtyniavome geriausiai, kaip galime. Laimėjome rungtynes per paskutinį kėlinį, rasdavome metikus, gynyboje buvome agresyvesni“, – aiškino Fernandezas.

Kol puolime strigo pats, Fernandezas kūrė kitiems, o gynyboje tvarkėsi su Edgaru Ulanovu ir dėl to sulaukė net daugiau Laso pagyrų nei už tuos tritaškius mačo pabaigoje.

„Mes jo ieškojome tinkamose vietose, jis buvo karštas ir pataikė. Bet Rudy ir gerai veržėsi į baudos aikštelę, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, gynyboje sulaikė Ulanovą, gerai kovojo dėl kamuolių. Jis puikiai sužaidė ne tik dėl tritaškių“, – akcentavo „Real“ treneris.

Kad ne Fernandezo tritaškiai buvo svarbiausia, tikino ir Šarūnas Jasikevičius.

„Mūsų darbas yra aplošti ekstra klasės žaidėjus, mes tai žinome. Ne dėl to pralaimėjome, – apie Fernandezo tritaškius sakė Jasikevičius. – Mes tikrai patys pridalinome tiek dovanų, kad po jų sugrįžti buvo praktiškai neįmanoma.“

Ir visgi žiūrint rungtynes atrodė, kad tie tritaškiai, tas mažas „Real“ spurtas, kuris prasidėjo nuo Fernandezo tolimo metimo per Milaknio rankas, pasėjo paniką „Žalgirio“ žaidime. Kaip kitaip paaiškinti 3 išmestus tritaškius per 1 minutę, kai iki tol per 35 minutes buvo mesti vos 6 tolimi metimai?

„Žalgiris“ pirmoje mačo dalyje metė apskritai vos 2 tritaškius (abu pataikė), tačiau kai Fernandezas ir Anthony Randolphas prabilo iš toli, žalgiriečiai patys puolė atsakinėti tuo pačiu. Aaronas White’as atsikovojo kamuolį puolime, nubėgo prie tritaškio linijos ir švystelėjo iš aikštės kampo, tarsi iki mačo pabaigos būtų likusios 2,5 sekundes, o ne 2,5 minutės.

Atrodė, kad tie tritaškiai, kuriais baudė „Real“, galiausiai įlindo į galvas žalgiriečiams.

„Žalgiris“ keturis kartus šį sezoną pirmavo įpusėjus mačui, tačiau visus keturis varžovai grįždavo į rungtynes ir galiausiai dvi dvikovos baigėsi pralaimėjimais – su Stambulo „Fenerbahče“ ir „Real“.

„Mes kažkur sustojame dėl tų pačių klaidų. Mane tai varo iš proto, – sakė Jasikevičius. – Mes nereaguojame į pastabas. Pasakiau žaidėjams, kad lygiai tokia pati problema buvo ir praėjusiais metais, mes tuomet irgi padovanojome taškų, bet vėliau prasimušėme, pradėjome giliau lįsti į save, jau taip nedalinome pergalių. Atvirkščiai, labai daug pergalių iškovojome rungtynių gale. Mes dabar to neturime. Potencialas matosi, bet sakau žaidėjams, kad galbūt mes ir nebūsime ta komanda, kuri ištrauks potencialą. Mes jo turime, kažką jau pamatėme. Kai tik žaidžiame pagal disciplinuotą žaidimo planą, mes atrodome tikrai labai gerai.“

„Žalgirio“ sezono pradžios tvarkaraštis buvo beprotiškas. 4 varžovai pernai žaidė atkrintamosiose, o penktasis per vasarą stipriai atsinaujino ir kol kas turi daugiau pergalių nei pralaimėjimų. Kauniečiai šią atkarpą atlaikė su daugmaž neutraliu 2-3 rezultatu ir atkarpomis žaidė krepšinį, kuris nedarytų gėdos ir atkrintamosiose varžybose, kad ir kaip iki jų toli.

Visgi tie pralaimėjimai „Fenerbahče“ ir „Real“ komandoms parodė ir tai, kad „Žalgiris“ nebėra komanda, kuri priblokš varžovus savo netikėtumo faktoriumi. Atvykdami į Kauną, Eurolygos grandai dabar žino, kas jų laukia. Ir Rudy Fernandezas yra vienas iš tų, kuris tai patvirtins.

„Čia gi finalo ketverto komanda, – paklaustas, kuo dabar dvikovos su „Žalgiriu“ yra kitokios, nei būdavo anksčiau, atsakė ispanas. – Geri žaidėjai, geras treneris ir jie tai įrodė pernai laimėdami Pirėjuje. O čia, Kaune, žaisti labai sunku.“

Kazkas
Na labiau ryto fanas bet manau kad zalgiris tikrai turi potencialo. Problema ta kad pabaiga visada susika. Na as pranasauju kad kitam mace zalgiris tikrai ant 30 pakraus budocnost net nesuprantu ka ji daro eurolygoje zvezda geriau pasirodytu
2018-11-03 14:24
Donce
Kodel jie musa pitaka kaip faggotai?

--
2018-11-03 13:24
Bet nemoka Žalgiris išsaugot pranašumo šį sezoną pabėga didelių skaičių skirtumų ir protu už dūsta. Ir plius dar sekasi Žalgiriu vėl komanda prieš Žalgirį žaidime ne pilnos sudie tęs. Tesiok noriu pasakit kat sekasi Žalgiriu kat neturi traumu

--
2018-11-03 12:36
jb
ka cia tas Realas ir ka cia tas Fernandez.Mornar Bar,Fiat,Skyliners - va kur lygis. Ar ne? Ir kas cia 15 tukst. ziurovu? Nuobodu ir nyku,o vat 3,3 tukst. ir juodas skuduras antram aukste-cia visa Europa gali stebetis.
2018-11-03 12:00
kaunas
rudy gaves antausy nuo broliu maciu
2018-11-03 11:59
real 2017-2018
pernai buvo herojus luka doncicius dares problemu zalgiriui tritaskiais siemet atsiranda nemegstamiausias rudy fernandezas
2018-11-03 11:55
HahaRudis kaip. Visad susere žaliai sliundrai--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Matomai tabore tave gerai atsere
2018-11-03 11:28
Jonas
kodel Saras keikiasi 10:11 : ) Jeigu neduodi ble : )
2018-11-03 11:22
Žalgirio duobkasys jau pasidarė Rudy.Tyli visas rungtynes,apie jį visi pamiršta,o tada bac 4 tritaškiai iš eilės.Nu jam tikrai patinka Kaunas.Nieko,Žalgiris gerai sukovojo,potencialo tikrai daug.Tik dar dažnai perskuba ir pameta galvas ne laiku.Tačiau tai pataisoma.

Specas
Nelabai suprantu, ką pusryčiams eilinį kartą suvalgo Rudis???
2018-11-03 10:56
ss
Nu tiesiog ne tas lygis, čia grynai kaip Rytui su savo biudžetu prieš žalgirį niekaip (pasitaiko staigmenų kartais kai laimi), bet nu ne tas lygis žalgiriui, ne tas... O Rudy tai mėgaujasi varydamas žalgirio areną į agoniją kiekvieną kartą....
2018-11-03 10:47
nelabai suprantu kam cia fernandezas trollina eurolygos komandas, sitas zaidejas laisvai galejo tureti nba karjera bet nepatempe kruvio ir nuvare i zemesniojo lygio krepsinio lyga....zaidejas nepasiekes pilnai savo potencialo....
2018-11-03 10:43
Grybai
Jus kaip grybai po lietaus su savo negatyvumu! Geros varžybos, didžiaja dalį laiko kontroliavom žaidimą, šiemet komanda turi dar daugiau potencialo nei praeitais metais! Žalia Balta!