Nuotr.: USA Today-Scanpix
Nuotr. USA Today-Scanpix

Luka Dončičius šiuo metu yra rezultatyviausiai žaidžiantis naujokas, o pagal atliekamus rezultatyvius perdavimus, atkovotus ir perimtus kamuolius įsitaisęs pirmajame penketuke. Tačiau ar slovėno situacija Dalase tokia graži, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio?

Socialinėje erdvėje išplito vaizdo įrašas, kuriame „Mavericks“ vidurio puolėjas DeAndre Jordanas akivaizdžiai nustumia Dončičių ir nusiima į slovėno rankas kritusį kamuolį.

Iš pirmo žvilgsnio – situacija nekalta. Taip, Jordanas pasielgė mažų mažiausiai savanaudiškai, tačiau tokių momentų turėjo ne vienas ir ne du NBA krepšininkai. Bet gal šis epizodas vertas didesnio dėmesio?

Atkreipkite dėmesį į aplink esančias detales. Bent keli „Mavericks“ atsarginiai žaidėjai arba pakirsti lengvo šoko suspurda savo kėdėse, arba nejaukiai nuleidžia žvilgsnius. Po krepšiu pirmoje eilėje sėdintis komandos savininkas Markas Cubanas akivaizdžiu rankos mostu taip pat išreiškia nepasitenkinimą, o galų gale ir Dončičiaus kūno kalba pasako daug – slovėnas neliko sužavėtas tokiu Jordano veiksmu.

Panašu, jog toks Jordano gobšumas nėra atsitiktinumas. Dončičius spalio 21-ąją, po antrųjų „Mavericks“ rungtynių, metė akmenėlį į vidurio puolėjo daržą.

„Su juo žaisti lengviau, tačiau jis ant manęs pyksta, kuomet atkovoju kamuolius. Reikės su juo apie tai pasikalbėti“, – tąkart teigė Dončičius.

Vėlgi – situacija atrodo nekalta, o ir pats „Mavericks“ naujokas tai pasakė su plačia šypsena veide, tačiau tuomet Teksaso klubas buvo tesužaidęs dvejas rungtynes, o ir Dončičius šiuos žodžius ištarė po pergalingų bei tuo pačiu vienų iš savo rezultatyviausių NBA karjeros rungtynių, kuomet 140:136 buvo įveikta Minesotos „Timberwolves“ ekipa. Veikiausiai ir pats 19-metis tuo metu manė, jog tokie Jordano išsišokimai – tik atsitiktinumas ar nevykęs pokštas.

Tame pačiame interviu Dončičius taip pat patikino, jog pasitiki visais komandos draugais bei atskirai paminėjo Jordaną, Wesley Matthewsą bei Dennisą Smithą. Kaip bebūtų, nepanašu, jog komandos draugai pasitiki ar nori pasitikėti pačiu Dončičiumi.

Dončičius rungtynėse su San Antonijaus „Spurs“ per pirmąją rungtynių dalį išmetė vos 4 metimus, o po vieno iš taiklaus savo tritaškio, slovėnas sau po nosimi paburbėjo: „Duokite man su*iktą kamuolį“.

Tiesa, antroje dalyje vaizdas kardinaliai pasikeitė – Dončičius surinko 24 taškus, iš viso – 31 ir sužaidė geriausias karjeros rungtynes, bet jo pastangų nepakako ir „Mavericks“ per pratęsimą nusileido 108:113.

Dar vienas pavyzdys – mačas su Atlantos „Hawks“. Dončičius susitikimą pradėjo užsidegęs – per pirmąjį kėlinį jis surinko 12 taškų ir išmetė 7 metimus, tačiau antrajame kėlinyje per beveik 7 minutes jis krepšį atakavo vos kartą.

Ieškant tokių tendencijų priežasčių, akys krypsta į Jordaną ir Matthewsą. Abu krepšininkai po šio sezono taps laisvaisiais agentais, o norint užsidirbti kuo pelningesnį kontraktą, privalu demonstruoti kuo geresnį žaidimą.

Dėl pastarojo veiksmų Dončičiui šį sezoną taip pat beliko norėti prasmegti žemėn. Mače su „Lakers“ esant lygiam rezultatui ir iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 2,1 sekundės, Matthewsas prasižengė prieš LeBroną Jamesą, kuris realizavo baudos metimą ir išplėšė pergalę Los Andželo klubui. Dončičiaus reakcija po pražangos yra daug pasakanti.

Būtent Matthewsas su Jordanu ir susilaukia didžiausios kritikos iš „Mavericks“ gerbėjų. Jordanui priekaištaujama dėl pernelyg didelio pasyvumo puolant bei sumažėjusio aktyvumo pikenrolo situacijose ir perlenkiamos lazdos dėl atšokusių kamuolių, tuo metu Matthewsui prikišamas piktnaudžiavimas tritaškiais. Šį sezoną gynėjas per rungtynes vidutiniškai išmeta po 8 tolimus metimus, tačiau tikslą pasiekia viso labo 2,8 tritaškio (35 proc.). Sutapimas ar ne, bet tai prasčiausias pataikymo procentas Matthewso karjeroje.

Realu, jog toks sėkmingas Dončičiaus žaidimas į „Mavericks“ rūbinę galėjo įnešti trinties, o tai signalizuoja ir Dalaso ekipos rezultatai – patirti 6 pralaimėjimai paeiliui. Naujokas susilaukia didžiausio dėmesio iš visų komandos narių.

Tikėtis, jog Dončičius nusileis vyresniems kolegoms, taip pat sunku. Madrido „Real“ lyderiu pastaruosius sezonus buvęs slovėnas vargiai taikstytųsi su paprasto pagalbinio role net ir pirmaisiais metais lygoje, o be visa to jam reikia įrodinėti, kodėl jis buvo pašauktas trečiuoju šaukimu.

Ilgalaikėje perspektyvoje „Mavericks“ turės rimtai apsvarstyti Jordano ir Matthewso ateitis, tačiau dabar tiek komandos draugams, tiek vyriausiajam treneriui Rickui Carlisle'ui derėtų parodyti dar didesnį pasitikėjimą Dončičiumi, kuris yra rezultatyviausias, daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekantis ir antras naudingiausias komandos krepšininkas.


Rodyti komentarus
1 2  »
2018-11-06 13:10
Anonimas -> mirka3
Greitos atakos metu tai yra teisingas vietos pasirinkimas. Jie yra keturiese. normalu kad visi negina vieno. Tu manai jei jau 4 pries 1 tai visi puls ant vieno?? tada supranti kad kitas atbeges nuo kitos puses turetu visa laisve dar ir vandens atsigert pries metima. Tuo tarpu pasitinkant prie tritaskio isibegejusi varzova tu ji is karto paleisi nes tiesiog jis jau bus isibegejes, arba bauduosi, kas nera optimalu tokios situacijoj. Plius nera reikalo prie tritaskio pasitikt varzova, kai jis net kamuolio neturi. Tuo tarpu doncicius visiskai naturalu kad nieko daugiau nedare, kadangi kas bego link tos puses sustojo ties vidurio linija. Sutinku kad neuzsieme optimalios pozicijos jeigu butu praleide zaideja, kuris mete tritaski, po kase. Bet atminkim kad jie keturiese. Plius, ka veike tuo metu dzordanas? Is viso velavo i gynyba ir prie tritaskio buvo tik tada kai jau kamuolys ismestas. (nors siuo klausimu daug sakyt negaliu, nemates kitos puses vaizdo). Bet bendrai paemus nieko blogo doncicius nedare. Tiesiog atbego vienas pirmu i gynyba (nemacius kitos puses sunku vertint ar apleido komanda ar tiesiog gerai perskaite viska) ir puse, kuria pasirinko buvo logiska, matant kaip atbega jo komandos draugai ir varzovai
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-05 18:33
neziuriu nba
nes trn pilna juoduliu laksto
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-05 10:16
mirka3 > Anonimas
Nieko jis nepasitinka.

Jei skaičiuot nuo tritaškio, gynyboj turim 4 MAVS žaidėjus ir prie tritaškio 1 Knicks su kamuoliu, kuris galėjo daryt ką norėjo - mest, prasiveržt, atmest, sustot. Įvertinęs, kad leidžia laisvai mest (laiko distanciją kad nesiveržtų) - meta. Ką šiuo atveju veikia Luka - nieko. Nei jis pasitinka atbėgančius kitus kad neperduotų kamuolio, nei užima patogią teisingą poziciją pasaugot, kad nesiveržtų, kas leistų tiesiogiai aukščiau besiginančiam šiek tiek paspaust, neleist taip laisvai mest. Jei koks tvirtesnis būtų veržęsis, šiuo atveju tokioj vietoj stovintis Luka (kuris turėtų pasaugot) nieko nebepadėtų ir būtų dėjimas. Priartėjus nuo vidurio kitiems Knicks žaidėjams, Luka būtų turėjęs pakankamai laiko gryžti prie tritaškio ar į savo poziciją. Bet kaip matom, Luka tampa įvykių stebėtoju, niekaip nepadedančiu gintis esamoje situacijoje. Tokioj pozicijoj galima sakyt Luka yra niekur, neegzistuojantis. Bet tai ne visai tiesa. Visi žino, kad po metimo atšokęs kamuolys dažniau nukris į priešingą pusę. Luka jau pakankamai nekvailas, todėl tai žinodamas tiesiog laukia dyko rebo, jam px ant gynybos, nes jis mąsto (savo išsirinkta pozicija) ne kaip apsiginti, o kur nukris kamuolys. Tai apgailėtina.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 22:43
Ekspertas
kai neturi apie ka rasyt, tai sueina ir tokios blevyzgos :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 21:45
Anonimas
mirka3, nagi paziurekim objektyviai.

Kniks organizuoja greita puolima 1 vs 4 (jei skaiciuosim tuos kurie metimo metu buvo kazkur arti bent tritaskio linijos ar jos viduj)... Vienas gyna ta kuris meta tritaski, kiti stebi/pasitinka zmones atbegancius i greita puolima (iskaitant luka, kuris ziuri i kitus kniks zaidejus kur kas begs). Ismetimo metu deandre isviso buna vos kirtes vidurio linija. Luka pamates kad daromas metimas (jei atkreiptum demesi jis tai pamate netgi po metimo, o ne metimo situacijoj, nes stebejo kitus kniks zaidejus) pasislenka arciau kases pasiimti kamuolio, kuris atsoko jo pusen, kai tuo tarpu deandre atbego nuo vidurio ir mazdaug nustume komandos drauga, kuris tobuloj pozicijoj pasiimt kamuoli.

Taigi dabar man pasakyk ar pats bent objektyviai tai vertini ar turi isankstine nuomone ir viena karta pamates video, kurio daug detaliu net nepastebejai, sakai kad cia viskas zjbs? Kita karta pries sakydamas vertinti objektyviai, bent pasizek video daugiau nei karta ir pabandyk suprast kas ten vyko, vietoj kisant kitiem savo "objektyvia" nuomone.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 18:57
mirka3
Nagi pažiūrėkim į video objektyviai.

Ką veikė Dončičius iki kamuolys buvo išmestas? Stovėjo po krepšiu dykai ir laukė, kol jam įkris kamuolys į rankas, kol kiti laksto gynyboj - ar tai ne statistikos vaikymasis?

Teisingai DeAndre ir padarė, kad demonstratyviai nedavė šio kamuolio.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 18:31
Anonimas
I savanaudziu teame Donicius papuole, nors jis pats megejas piknaudziaut ir flopint ir tt, bet jis nori visada laimet, NBA pilna zaideju kuriems rupi tik statistika nes nuo statistikos priklauso ju atlyginimai..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 16:45
rasizmas + egoizmas papildymas
NBA juodziu isskirtinis bruozas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 16:44
rasizmas + egoizmas
NBA isskirtinis bruozas...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 15:51
CIA
Swat gerai sako, jei Dirkas bangas kels, dar didesnis bardakas kils. Ant carlislo cia atsakomybe turetu but didesne

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 14:30
Dirkas neissizios nes yra patyres protingas vilkas. Dabar jam issiziojus ir uztarus Doncic bus tik dar blogiau komandos viduje, Dirkas supranta kad Doncic yra naujokas todel si sezona jam teks pakentet juolab komanda tikrai siemet nieko nelaimes tai geriau patylet ir leist juodukam nevykeliam reikstis kuriu po sezono turbut kad nebeliks nes nores max pinigu ir pabegs kas pasiulys. Cuban nera durnas paleis juos ir pasiliks Doncic. Dar be to Dirkui uztarus Doncic is vis kils skandalas jei 2 juodais Jordanu ir Matthews nepatenkinti bus 3 baltieji Cuban Dirkas ir Doncic, ne karta matem JAV to uztenka sukelt rasizmo skandala. Kita sezona vyt lauk tuos klounus dar Barnes pridet prie ju ir lipdyt komanda apie Doncic ir Smith.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 13:59
Anonimas
perlenkia cia su tuo ignoravimu. statistika vidutiniskai metimu per varzybas - Doncic ir Barnes po 15, Smith 14,5 Matthews 14, kiti po <10. gal Matthews ir per daug svaido, nes jau toli nuo savo top formos, bet del kitu tai viskas normaliai yra, ner ko noret, kad tik atejes pacanas is uz Atlanto metytu po 25 metimus.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 13:57
Anonimas
na doncic nori laimėti, juk ir verkė praitą sezoną atsimenat , tai jam tikrai sunku zaisti tokioj organizacijoj , kai mavs. + tie savanaudžiai, doncic yra ateitis ir kadangi komanda vistiek nieko nelaimės, tai jam ir reikia duoti pirmą smuiką, kad greičiau tobulėtų. tikimės , kad kai gryš dirkas , sustatys viską į savo vietas :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 13:42
Anonimas
Man atrodo po šito sezono jordanas keliaus iš ten ...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 12:57
Anonimas
Po kelių metų šitas slovėnas bus aplenkęs ir james nes doncičius su talentu atejo o james jau buvo iškeltas žiniasklaidos

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 12:56
Dirk
Bet tikrai negi Dirkas ten neužtaria jo?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 12:50
Zhelko
Doncic bus legenda!!!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 12:49
Uld
Dirkas galetu tiems juodziams paidkint normaliai

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 12:45
djgaffer
Pavydas ir noras pasikelti statistiką daro savo.Jordanas su Matthewsu niekad negarsėjo švelniu charakteriu,o čia dar baltas pacanas taip gerai žaidžia.Su Smithu juk taip nebuvo,kai žaidė savo debiutinį sezoną.Akivaizdus Lukos ignoravimas.Slovėnui kantrybės lieka palinkėti ir toliau įrodinėti,kodėl jį taip aukštai pašaukė.Ir sulaukti Dirko žodžio,kuris kažkaip tylus šitoj situacijoj.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-04 12:38
cc
Su Curry tas pats buvo pirmais metais, puolime ignoruodavo jį visiškai

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 32

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas