Laurynas Birutis Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Leo Westermann Nuotr.: Basketnews.lt/V.Mikaitis
Nate'as Woltersas Nuotr.: Basketnews.lt/V.Mikaitis
Aaronas White'as Nuotr.: Basketnews.lt/V.Mikaitis
Paulius Jankūnas Nuotr.: Basketnews.lt/V.Mikaitis
  • Kauno „Žalgiris“ svečiuose 72:60 įveikė Podgoricos „Budučnost“

• Nuo trečiojo kėlinio vidurio ant parketo nebepasirodė Paulius Jankūnas, kuris susimušė klubą

• Rezultatyviausiai žaidęs Brandonas Daviesas pelnė 20 taškų ir surinko 20 naudingumo balų

• „Žalgiris“ realizavo 16 baudų metimų iš 17, kuomet „Budučnost“ – 8 iš 17

Pirmoje rungtynių dalyje vargęs Kauno „Žalgiris“ (3-3) savo pasiekė. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Podgoricoje po atkaklios kovos 72:60 (18:15, 15:18, 24:15, 15:12) palaužė vietos „Budučnost“ (0-6) ir Eurolygoje įsirašė trečiąją pergalę.

Foto galerija

Žalgiriečiai rungtynes perlaužė po ilgosios pertraukos. Kur kas energingiau ant parketo žengę svečiai trečiąjį kėlinį pradėjo Artūro Milaknio tritaškiu, o kiek vėliau iš jo estafetę perėmė Nate‘as Woltersas, kuris taip pat pasižymėjo tolimu metimu. Iškart po šio epizodo Brandonas Daviesas perėmė kamuolį ir dėjimu nugara sudrebino varžovų krepšį.

Vis tik „Budučnost“ sėkmingai laikėsi rungtynėse ir neleido svečiams atitrūkti. Pirmuoju mačo lūžio momentu tapo trečiojo kėlinio pabaigos įvykiai.

Sėkmingai pražangas provokavę Antanas Kavaliauskas, Edgaras Ulanovas ir Aaronas White‘as realizavo metimus ir, prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui, „Žalgirio“ persvara ūgtelėjo iki 9 taškų (57:46).

Woltersas lemiamą ketvirtį pradėjo sėkmingu reidu krepšio link ir pirmą kartą rungtynėse savo komandai sukrovė dviženklį pranašumą (59:48). Per likusią mačo dalį žaidimas išsilygino ir lemiamo spurto surengti nesugebėjęs „Budučnost“ buvo priverstas kapituliuoti.

„Čia svarbiausia laimėti, pasiimti taškelį, kuris bus labai svarbus sezono gale, – po pergalės sakė Jasikevičius. – Iš kitos pusės, neturėtume būti patenkinti savo žaidimu. Nesilaikėme savo plano. Taškas yra taškas, niekas jo iš mūsų neatims, bet reikia galvoti apie savo žaidimą, plano vykdymą. Jis buvo labai prastas. Šitie žaidėjai yra žymiai geresni, žymiai protingesni nei šiandien parodo.“

20
20
5
100%
2/2

Rungtynės prasidėjo abiejų komandų priekinės linijos dominavimu. Pirmojo ketvirčio viduryje Paulius Jankūnas jau turėjo 7 taškus, Daviesas – 6, o „Budučnost“ gretose pirmaisiais smuikais griežė 8 iš 11 komandos taškų surinkę Alenas Omičius ir Earlas Clarkas, o sėkmingiau susitikimą pradėjęs „Žalgiris“ vienu metu pirmavo 18:11.

Antrajame kėlinyje taškus pelnė Coty Clarke‘as, du su pražanga pridėjo Omičius ir Šarūnas Jasikevičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, kurios metu ragino savo auklėtinius pabusti. Vis tik Šaro žodžiai komandos neįkvėpė ir prastai sužaista kėlinio pabaiga leido šeimininkams rezultatą išlyginti (33:33).

„Žalgirio“ pergalę apkartino galima Jankūno trauma. Komandos kapitonas trečiojo kėlinio viduryje, vos pasirodęs aikštelėje, iš karto turėjo ją ir palikti, mat ginantis susimušė klubą. Ši trauma Jankūną kankina jau nuo rungtynių su Atėnų „Panathinaikos“.

„Ai… Geriau neklauskite, – po mačo į klausimą apie traumą reagavo Jankūnas. – Prasideda aštuntas pasaulio stebuklas. Iš tikro nežinau, kas yra, bet nieko gero. Praėjusių metų dalykų neliko, susitvarkėme vasarą, bet dabar turbūt užkeikė kas nors. Trankytis mes pripratę, bet čia kiti dalykai.“

Vienu iš kertinių pergalės faktorių tapo baudų metimai. „Žalgiris“ šiame susitikime juos metė kone idealiai – tikslą pasiekė 16 baudų iš 17 (94 proc.), kuomet „Budučnost“ pataikymas tesiekė 47 proc. (8/17).

„Žalgiris“ taip pat atkovojo daugiau kamuolių (39-32), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (20-12), bet prasčiau atakavo iš toli ir pataikė 4 tritaškius iš 18 (22 proc.), kuomet šeimininkai atseikėjo 6 tolimus metimus iš 20 (30 proc.).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Daviesas užsidegė po ilgosios pertraukos, kuomet pelnė 14 taškų. Iš viso amerikietis prie pergalės pridėjo 20 taškų (9/14 dvitaškių, 2/2 baudų metimų), 5 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį bei 20 naudingumo balų.

„Budučnost“: Alenas Omičius 16 (7/11 dvit.), Earlas Clarkas (3/8 dvit.) ir Nemanja Gordičius (1/5 trit.) po 9, Coty Clarke‘as 7.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 20 (9/14 dvit., 5 atk. kam., 20 naud. bal.), Antanas Kavaliauskas 12 (4/4 dvit., 4/4 baud. met., 19 naud. bal.), Nate‘as Woltersas 10 (3/5 dvit.), Edgaras Ulanovas 8 (2/4 dvit., 0/3 trit.)., Paulius Jankūnas 7 (2/2 dvit., 3/3 baud. met.), Aaronas White‘as 6 (2/6 dvit.), Derrickas Waltonas (0/4 dvit., 1/1 trit.), Artūras Milaknis (1/6 trit.) ir Marius Grigonis po 3.

to Antanas
Ismok statyt vaiki :D Parein easy +150e :D Zalgiris, Pao ir ant cs go Liquid Astralis su 4 kofu sueis tuoj :D
2018-11-10 00:39
Aš to Antanas
Alio tai kur tas navaras uzmeciau už podgoricos erzilams negailekit z kur vos bibis tau i dantis raudonas bomze

--
2018-11-10 00:05
Nors dar labai anksti kazka sprest, bet panasu kad Buducnost gali eit i istorija su antirekordu siemet su 1 ar 2 pergalem jei namuose pavyks kokia Gran Canaria, darusafaka ar galbut Khimki iveikt, nes visom likusiom komandom turi pasitaikyt labai labai juoda diena kad pralaimet. Zalgiris su tokiu baisiu zaidimu sugebejo laimet gana nesunkiai.
2018-11-09 23:07
Pritariu lukas astrus ble kaip spanuli gulde tiesiog jau pabaigoj pagailo,po driblingo tritaskiai is po krepsio vat cia yra astru.pustalupiui issukintu ciurnas konkreciai.o ir zalgiri jis nebutu kazkieno seselyje.

zalgiris
Na is izaideju pritruko naudos astruko iskirus woltersa leo atrodo neritme walkupas nieko neatliko

--
2018-11-09 22:33
zalgiris
Reike pergales kaune pries barca nes kita isvyka su cska

--
2018-11-09 22:32
19gaga99Kas nutiko, b tribunini, jau net savo klubelio išsižadi???

Viskas labai paprasta. Aš žinojau tik VILNIAUS LIETUVOS RYTA o tai kas atsirado dabar kažkoks neaiškus darinys. Čia ilgai galėčiau pasakoti koks tai apgailėtinas klubas bet gaila laiko ir nervų. B tribūna miręs reikalas dabar tiksliai nepasakysiu bet 12-13 žmonių nutraukė saitus.
2018-11-09 22:30
zalgiris
Svarbu pergale beto sake pries runktynes saras kad reikes kenteti na 4 kelini susieme aktyviau pasigyne

KlaidomisTokios komandos kaip RYTAS deja nėra jus kažką supainiojot

Kas nutiko, b tribunini, jau net savo klubelio išsižadi???
zalgiris
Svarbu pergale nieks nesitikejo lengvu runktyniu kaip ir sake woltersas

--
2018-11-09 22:24
Pazanga akivaizdi
Nors namie ir pralaimeta, bet tik toks komandoms, kurioms ir pernai. Ir kur kas geresniu zaidimu, ilgiau pirmaujant.

O isvykoje nugaletos ir PAO, ir jugu komandos. Nors Buducnost ir Crvena ne tas pats, bet esme islieka
2018-11-09 22:23
zalgiris
Siendien pergale daugiausia aukstaugiu pastangom laimeta davies kavaliausko

--
2018-11-09 22:16
Nerijus
Geriau toks klampus zaidumas ir pergale,nei atviras krepsinis ir pralaimejimas realui :) sulipdys saras is sios komandos vel top4 lygio komanda. Rezume,dziugina ginyba,zaidimas,o psichologija ir kvailas klaidas sutvarkys reguliarus sezonas

--
2018-11-09 22:08
abc
grigoni reikia dazniau metimam isvest, kol kas 4/5, siandien 1/1, o nosis tik 1/6 siandien
2018-11-09 22:07
Jo
Podgorica atokiausia vieta? LOL. Va maskva tai tikrai tokia. Jei ne atokiausia, tai gavniausia po liubomu :D

Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 84