Edwinas Jacksonas Nuotr.: Basketnews.lt/V.Mikaitis
Nate'as Woltersas Nuotr.: Basketnews.lt/V.Mikaitis
Artūras Milaknis Nuotr.: Basketnews.lt/V.Mikaitis
Žalgirio starto penketas Nuotr.: Basketnews.lt/V.Mikaitis
Brandonas Daviesas Nuotr.: Basketnews.lt/V.Mikaitis

Kauno „Žalgiris“ (3-3) išvykoje išlieka nenugalėtas šių metų Eurolygoje. Nerezultatyvioje dvikovoje Podgoricoje kauniečiai 72:60 įveikė vietos „Budučnost“ (0-6).

Foto galerija

Nors komandos ir labai brangino kamuolį, kai „Žalgiris“ suklydo 9 kartus, o „Budučnost“ – vos 7, bet rungtynės nebuvo akiai pačios gražiausios. Tai buvo „darbinė“ Lietuvos čempionų pergalė, kur didesnis dėmesys buvo skiriamas gynybai – šeimininkai pataikė tik 38,3 procentų metimų iš žaidimo.

Pats Šarūnas Jasikevičius teigė, kad buvo padaryta daug psichologinių klaidų, kurių užtektų dviems mačams ir yra patenkintas tik dėl iškovoto taško.

Kauniečiai akcentavo žaidimą per priekinę liniją – Brandonas Daviesas pelnė 20 taškų (9/14 dvit., 2/2 baud.), o Antanas Kavaliauskas pridėjo 12 (4/4 dvit., 4/4 baud.).

Tiesa, „Žalgirio“ didžiausias galvos skausmas gynyboje taip pat buvo vidurio puolėjas. 216 centimetrų Alenas Omičius pelnė 16 taškų (7/11 dvit., 2/5 baud.), atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 19 naudingumo balų.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas tradiciškai įvertino Kauno klubo krepšininkų pasirodymą Eurolygos rungtynėse.

Antanas Kavaliauskas – 9,5 balo
12 min., 12 tšk. (4/4 dvit., 4/4 baud.), 5 atk. kam., 19 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Po praėjusios savaitės prastų rungtynių su Madrido „Real“ Antanas sužaidė beveik tobulą mačą su „Budučnost“. Kavaliauskas puikiai išnaudojo savo žaidimo laiką ir buvo naudingas ne tik puolime, bet ir gynyboje. Prieš Omičių problemų savo aikštės pusėje turėjo visi trys „Žalgirio“ vidurio puolėjai, tačiau 34-erių lietuvis vienas prieš vieną gynėsi patikimiausiai.

Brandonas Daviesas – 9 balai
24 min., 20 tšk. (9/14 dvit., 2/2 baud.),  5 atk. kam., 20 naud. balų.

Nuotr. Basketnews.lt/V.Mikaitis

20
20
100%
2/2
5

Daviesui šiandien ne viskas sekėsi, tačiau jo energija tryško pro kraštus. Rungtynių pradžia buvo nervinga, kai Brandonas padarė porą skubotų sprendimų, o gynyboje vargo prieš Omičių, tačiau po to matėme jį tokį, kokį jau esame įpratę matyti. Amerikietis puikiai išnaudojo tai, kad varžovai keitėsi ginamaisiais ir buvo pagrindinė „Žalgirio“ figūra puolime, kurios ieškojo komandos gynėjai.

Paulius Jankūnas – 8,5 balo
10 min., 7 tšk. (2/2 dvit., 3/3 baud.), 2 atk. kam., 3 išpr. praž., 11 naud. balai.

Kapitonas aikštėje praleido vos 10 minučių, beveik nerungtyniavo antroje dvikovos dalyje dėl atsinaujinusių klubo skausmų, tačiau iki tol jis žaidė labai naudingai. Jankūnas rungtynes pradėjo galingai – pataikė dvitaškį su pražanga, vėliau – ir iš vidutinio nuotolio, o jo atliktas perdavimas Kavaliauskui, žaidžiant nugara į krepšį, turėtų būti rodomas vaikams krepšinio mokyklose kaip pavyzdinis.

Edgaras Ulanovas – 8 balai
25 min., 8 tšk., 3 atk. kam., 3 išpr. praž., 8 naud. balai.

Ulanovas pirmąją savo ataką sužingsniavo žaisdamas nugara į krepšį, tačiau po to jis buvo puikiai išnaudojamas ant ūselio ir padėjo perlaužti rungtynių eigą. Edgaras buvo vienas iš tų žalgiriečių Moračos arenoje, kuris nedarė didelių psichologinių klaidų tiek puolime, tiek gynyboje bei sėkmingai vykdė trenerio nurodymus.

Leo Westermannas – 7,5 balo
18 min., 0 tšk. (0/2 trit.), 6 atk. kam., 5 rez. perd., 8 naud. balai.

Leo nepelnė taškų, tačiau tai ir nėra svarbiausias rungtynių elementas, kurio iš įžaidėjų reikalauja Jasikevičius. Prancūzas iš gynėjų patikimiausiai organizavo puolimą ir buvo jau panašesnis į tą žaidėją, kuriam esant aikštėje jaučiasi ramybė ir užtikrintumas.

Nate‘as Woltersas – 7 balai
21 min., 10 tšk. (3/5 dvit., 1/4 trit., 1/2 baud.), 6 rez. perd., 4 klaid., 8 naud. balai.

Nate'as įprastai sau buvo veržlus, o kelis kartus įkirtęs į baudos aikštelę puikiai iškišo perdavimus vidurio puolėjams. Tiesa, kartais jautėsi užsižaidimas su kamuoliu bei žaidimo neorganizavimas, o ataka, kai Woltersas du iš eilės kartus metė neparuoštus tritaškius, tai puikiai atspindėjo.

Aaronas White'as – 6 balai
29 min., 6 tšk. (2/6 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 5 atk. kam., 3 išpr. praž., 6 naud. balai.

White'as aikštėje praleido daugiausiai laiko, o per tas minutes padarė nemažai skubotų sprendimų, prieštaraujančių Jasikevičiaus sistemai, pavyzdžiui, kaip prasiveržimas vienas prieš vieną įlipant į medį. Tiesa, negalima pykti dėl White'o pastangų ir aktyvumo abiejose aikštės pusėse. Smagu, kad vis dažniau rungtynėse matome, kaip amerikietis užbaigia ataką „žemė-oras“.

Derrickas Waltonas – 6 balai
13 min., 3 tšk.(0/4 dvit., 1/1 trit.), 3 atk. kam., 3 rez. perd., 3 naud. balai.

Waltonas rungtynes pradėjo užtikrintai - pataikė tritaškį bei sėkmingai iškišo gerą perdavimą Kavaliauskui. Tačiau vėliau amerikietis pradėjo strigti puolime, atlikdamas kelis pavėluotus perdavimus bei uždelsdamas organizuojant atakas. Asmeninėje gynyboje taip pat porą kartų praleido tiesioginį savo oponentą.

Marius Grigonis – 5,5 balo
10 min., 3 tšk. (0/1 dvit., 1/1 trit.), 3 praž., 1 naud. balas.

Marius puolime atrodė neblogai, kai pataikė iš toli, bei žaisdamas nugara į krepšį puikiai atsimetė kamuolį. Gynėjas silpnai pasirodė gynyboje, kai klydo tiek prieš Gordičių, tiek prieš Jacksoną. Džiugina žaidėjo noras bei demonstruojamos emocijos, kaip kad po išprovokuotos pražangos gynyboje prieš tą patį Gordičių.

Artūras Milaknis – 4 balai
19 min., 3 tšk. (1/6 trit.), 1 naud. balai.

„Žalgirio“ snaiperis šaudė tuščiais šoviniais. Artūras daug dirbo be kamuolio, susikūrė gerus metimus, tačiau krepšys Podgoricoje buvo užrištas.

Thomasas Walkupas – 4 balai
16 min., 0 tšk. (0/1 dvit.), 4 atk. kam., 1 naud. balai.

Walkupas gynyboje neblogai dirbo su Gordičiumi, tačiau puolime vėl buvo blankus. Tiesiog sunku pasakyti, kur puolime gali būti stiprioji Walkupo pusė ateityje, nes „Žalgiriui“ organizuojant atakas, amerikietis yra visiškai nepastebimas.

Laurynas Birutis aikštėje praleido per mažai laiko, kad galėtų būti objektyviai įvertintas jo pasirodymas.

2018-11-10 15:57
abc
walkupas neveltui medkirciu (lumberjack) komandoj zaide. toks jis ir yra
2018-11-10 14:27
Donce
Kevalas kietas tik pries tokia komandas kur silpna priekine linija. Kur jis buvo pries baskonia? O pries Vesely ir Ayona isvis kaip vaikas atrode.

--
2018-11-10 13:28
Grybai
Kur jūs musmeriukai kur Kavaliauską linčiavot? Nei vieno "nesimato"...
2018-11-10 12:47
Antanas ir pasižymi tuo,kad gerai sužaidžia prieš silpnus varžovus.Kai nėra garsių vardų prieš jį,tada jis jaučiasi užtikrinčiau.Todėl džiugu,kad tai puikiai išnaudoja.Puikiai ir įžaidėjai pasirodė-Leo su Woltersu 11 perd.atliko.Klaidų taip pat nedaug padaryt.Tik Walkupas neramina.Gynyboje jo užduotys aiškios,bet puolime visai iš konteksto iškrenta.Reikės Šarui spręst šitą bėdą.

--
2018-11-10 12:08
Reik tikėtis Jankūnui viskas ok. Džiugu dėl Leo, kuris buvo tikras įžaidėjas, gal pagaliau įsižais ir jausis ta ramybė, kokia būdavo, kai jis žaidė prieš sezoną CSKA

x
gal reikėtų Milakniui duot kokią savaitę pasiilsėti nes nusilakstęs ir nieko nepataiko. Kavaliauskas taip gali žaist prieš tokius kaip Omičius. Grigonį muštruoja taip kaip toupane pernai, gal bičas atlaikis ir kitamet bus starto žaidėjas. įžaidėjai 3 tai vienas vis tiek sužais net nesijaudinu.
2018-11-10 11:14
Jonai, baik bajerius - Waltonas 6??? geriausiu atveju 3
2018-11-10 09:29
grigonis deja niekur nespeja paskui savo ginamuosius,todel jo gynyba=baudos.jei tik marius gintusi bent kiek geriau,neabejoju kad saras dazniau leistu i aikste vietoj walkup.apie ryzabarzdi antana jau prikalbeta tiek kad nesinori ausint burnos eilini karta-ir lazda karta metuose issauna,cia butent tas atvejis
2018-11-10 09:20
Walkupas be išskirtinės savybės tikrai. Gynyba dar kaip gynyba, pranašesnis jis ten už Grigonį, bet puolime.. Marius tikrai nusipelno daugiau minučių, nes jis gali duoti naudos abiejose aikštės pusėse. Ypač, kai ir Milui taikiklis nusimušęs.
2018-11-10 09:18
Seniai aišku, kad Kavaliauskas gali puikiai žaisti prieš vidutines komandas, nes jis puikiai randa savo vieta puolime. Problemos prasideda tada, kai susitinkama su tokio kalibro centrais kaip Ayonas ar Vesely. Tai buvo ir liko nuo pat jo persikėlimo pradžios į Eurolygą.

Vakar Waltonui būnant aikštėje tikrai jautėsi tas neužtikrintumas, ypač perduodant kamuolį. Leo puikiai sužaidė. Davies kaip visada nuostabus. Reikia tikėtis, kad Pauliui nieko rimto, nes jis labai svarbus komandai, kai White buksuoja taip.