Nuotr.: Sputnik – Scanpix
Nuotr. Sputnik – Scanpix

Pirmąją nesėkmę po keturių pergalių iš eilės Europos taurėje patyrė Berlyno ALBA (5-2) su Roku Giedraičiu priešakyje. Per pirmąją mačo pusę praleidę 61 tašką, Vokietijos klubo krepšininkai savo aikštėje po ilgosios pertraukos surinko net 64, bet to pergalei neužteko – 102:109 (11:32, 27:29, 25:18, 39:30) buvo nusileista Zagrebo „Cedevita“ (4-3) atstovams.

20
25
80%
8/10
86%
6/7

Pačioje mačo pradžioje užstrigę ALBA žaidėjai pirmąjį ketvirtį pralaimėjo net 11:32, o po pirmosios mačo dalies šeimininkų deficitas siekė 23 taškus (38:61).

Antroje susitikimo pusėje įsibėgėjus Giedraičiui, ALBA prasidėjus priešpaskutinei ketvirtojo kėlinio minutei sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus – 91:99.

Tuomet varžovų ketinimus nuspėjęs puolėjas perėmė kamuolį, bet tuoj pat buvo sustabdytas Jacobo Pulleno. Teisėjai iš pradžių šį taisyklių pažeidimą užfiksavo kaip paprastą pražangą, o peržėję epizodą savo sprendimo nepakeitė.

Nesportinės pražangos reikalavęs Giedraitis sunkiai galėjo susitaikyti su teisėjų brigados verdiktu ir pratrūko – krepšininką nuo arbitrų atitraukė jį raminę komandos draugai.

Likus žaisti 25 sekundes, Giedraitis įsmeigė tritaškį ir vokiečiai priartėjo per šešis taškus – 97:103, o svečiams dar suklydus išsimetant kamuolį iš užribio, Stefanas Peno taškais iš po krepšio nukirpo ALBA deficitą iki keturių taškų – 99:103.

Tada pasiaukojęs Giedraitis penktąjį kartą prasižengė prieš Justiną Cobbsą ir sėdosi ant suolo. „Cedevita“ legionierius pataikė pirmąją baudą, o po antros netaiklios kamuolys atiteko svečiams. Andrija Stipanovičius tuomet dar pridėjo du taškus ir padėjo tašką rungtynėse – 106:99.

26 minutes žaidęs Giedraitis 13 iš 16 taškų pelnė antroje mačo pusėje. Lietuvos rinktinės narys realizavo 2/4 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 6/6 baudų, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą, 2 kartus suklydo, išprovokavo 3 pražangas ir įsirašė 10 naudingumo balų.

ALBA: Rokas Giedraitis ir Jonas Mattisseckas – po 16, Nielsas Giffey 15, Clintas Chapmanas ir Stefanas Peno (12 rez. perd.) – po 12, Luke'as Sikme'as 11 (10 atk. kam.).

„Cedevita“: Justinas Cobbsas 20 (9 rez. perd.), Jacobas Pullenas 18, Vitoras Benite 17 (5/7 trit.), Jamesas Bellas 14.