Šarūnas Jasikevičius: „Momentais esame raitelis be galvos“

Tomas Vanagas
Tomas Vanagas
„BasketNews.lt“
2018-11-16 23:02
Kyle'as Kuricas Nuotr.: BNS
Rungtynių akimirka Nuotr.: BNS
Šokėjų pasirodymas pertraukos metu Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Marius Grigonis Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Kyle'as Kuricas Nuotr.: BNS
Kyle'as Kuricas Nuotr.: BNS
Rungtynių akimirka Nuotr.: BNS
Šokėjų pasirodymas pertraukos metu Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Marius Grigonis Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Kyle'as Kuricas Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje Eurolygoje pralaimėjo ketvirtąjį kartą iš eilės, tačiau kauniečių strategas Šarūnas Jasikevičius siūlo nežiūrėti į turnyrinę lentelę – kauniečiai visuose mačuose turėjo šansų laimėti.

Foto galerija

Kauniečių vairininkas po nesėkmės „Barcelonos“ klubui ne kartą pasikartojo – „Žalgiris“ turi daug potencialo, tačiau tą potencialą reikia paversti pergalių serija.

„Ko gero, jau kaip ir visose mūsų spaudos konferencijose, reikia pripažinti, kad mūsų pastangos buvo superinės, bet mūsų disciplina ir galva labai vėluoja bei neseka mums iš paskos. Ypač pirmajame kėlinyje varžovai mus išmušė iš rungtynių kontrolės. Jeigu buvo sutarta atakuoti vienoje ar kitoje vietoje, tai per pirmas 5 minutes mes ten nė karto nenuėjome su kamuoliu. Aikštėje nerandame nė vieno boso. Kartais keturi žaidėjai žino, ką darome, o penktas nežino. Tai vėlgi yra įžaidėjų darbas. Šitoje situacijoje (įžaidėjo paieškose – aut. past.) vasarą mums kažkiek nesisekė, bet dabar tie žaidėjai yra daug laiko su komanda ir turi suprasti, kokia jų rolė, bet mes iš jų to neišgauname. Nesuprantu, kaip pirmą pusę pralaimėjome tik 5 taškais su tokiu žaidimu. Yra tiek priežasčių, dėl ko negalėjome laimėti, kad net sunku pasakyti“, – po mačo sakė Jasikevičius.

– Rungtynių pradžioje nepavyko primesti savo žaidimo?
– Taip, 100 proc. Reikia pripažinti, kad kai kuriose situacijose mūsų Įžaidėjus išėmė krepšininkai, kurie nėra pasižymintys labai geru gynybiniu presingu. Tai yra įspūdinga. Reikia tai praeiti. Esame, kas esame. „Žalgiris“. Neužmirškime to. Šią vasarą mums tikrai nesigavo įsigyti įžaidėjo, kurio norėjome pirmosiomis opcijomis. Gerai, kad vėliau pasirašėme sutartį su Woltersu. Kalbat atvirai, Derricko Waltono ir Leo Westermanno mums dar reikia laukti dėl įvairių priežasčių. Lauksime, jie dirba labai gerai. Leo atsigauna po traumos, Derricko pastangos yra puikios, bet šiai dienai to neužtenka, kad žaistų prieš Europos grandus.

Rungtynių žaidėjas

Taškai
15
Naudingumas
17
Tritaškiai
83%
5/6
Rezultatyvūs perdavimai
2

– Nate'as Woltersas atliko 15 metimų. Ar tas skaičius nebuvo per didelis?
– Dėl to nėra problemų. Reikia skaityti gynybą. Galbūt vieną kartą atakuosi 15 kartų, kitą kartą galbūt 8. Esmė, kad su kamuoliu visada eitume ten, kur esame susitarę. Vienas iš mūsų susitartų pranašumų, kurį ir jūs labai gerai matote, buvo Jankūno centravimas prieš Singletoną nuo pirmųjų minučių. Treneris ir įžaidėjai nepadarė savo darbo, nes jis per 5-6 minutes negavo nė vieno kamuolio. Kažkokiu mistišku būdu mes Singletoną vis tiek išbaudavome, o tai buvo vienas iš mūsų prioritetų.

Optimizmo suteikia tai, kad žaidėjai dirba išsijuosę, bet jiems reikia visa tai praeiti. Mes neturime kitos išeities, tik jiems rodyti video, toliau analizuoti, daryti, stengtis. Mes tai ir darysime, bet šiai dienai momentais aikštėje esame raitelis be galvos. Tokia, galbūt, didelė frazė, bet…

– Ketvirtajame kėlinyje ir pratęsime White'as žaidė be keitimų. Kiek jo energija tempė komandą?
– Aaronas turėjo įspūdingas rungtynes, išskyrus vieną susikeitimą su Singletonu, kuris nebuvo planuotas. Jis tikrai žaidė įspūdingai. Kadangi varžovą vejiesi nuo pat pradžių, tai mums kainuoja kiekviena klaida. Mes matėme praėjusių metų White’ą, galbūt ir geresnę jo versiją. Kai kurių žaidėjų iš praėjusių metų mums labai trūksta.

– Ar pavyko paskutinė ataka ketvirtajame kėlinyje, kai galėjote išplėšti pergalę?
– Nepavyko. Galbūt mes dar nesuprantame derinio esmės. Mes dar daug ko nesuprantame. Bet pastangos yra. Imant mūsų visumą, tai situacija yra nebloga. Mes esame arti finalo ketverto komandų, bet kai kurios komandos tai perlipa, o kai kurios ir lieka toje pačioje situacijoje. Čia klausimas, ar perlipsime. Garantijų nėra. Nekreipiant dėmesio į tokias detales, iš ko susideda krepšinis, mažėja šansai įeiti į tą lygį, kuris ir taip mums yra labai sunkiai pasiekiamas.

– Ar skiriasi kažkuo „Žalgiris“ išvykose ir namie?
– Manęs visiškai nejaudina tie pralaimėjimai. Jaudina pralaimėjimai, bet ne pergalių ir pralaimėjimų santykis. Žaidimas su „Baskonia“ buvo tikrai neblogas, su „Fenerbahče“ ir Madridu buvo neišlaikytas žaidybinis planas iki galo, bet žaidžiame su komandomis, kurios tikrai turi didesnį potencialą perlaužti rungtynes mačo gale. Mums reikia daugiau mažiau arti galimybių ribos, kartais ir aukščiau. Šiandien man labai buvo skausminga, kad jie labiau griebė mūsų įžaidėjus už gerklės, nei mes jų.

– Marius Grigonis aikštėje pasirodė tik kartą.
– Mariui prastai su nugara, galbūt jis išvis neturėjo žaisti. Jis prieš dvi dienas labai stipriai patempė nugarą. Jis vienas iš tų, kuris labai stengiasi. Galbūt man nereikėjo jo mesti. Pabandžiau, o tuomet jau buvo minusas. O po to norėjome sugrįžti į rungtynes su tais, kurie jau yra įėję į sistemą. Grigonis, Waltonas ir Walkupas – ne tie žaidėjai, kurie dabar turi tempti komandą. Dar neatėjo tas laikas, nors su kiekviena savaite jis artėja.

– „Baskonia“ treneris Pedro Martinezas šiandien neteko darbo. Kaip į tai reagavote?
– Žinote, antrą sykį jį atleidžia tas pats klubas. Kaip suprantu, jų netenkino pozicija turnyrinėje lentelėje. Jūs pažiūrėkite, kokiomis sąlygomis jis buvo atleistas pirmąjį kartą. Tai yra įspūdinga. Gali daug kalbėti, bet tai mūsų darbo realybė, savininkai ir visi kiti neturi kantrybės. Tai yra fantastiškas treneris, tikrai apie jį nekeisiu nuomonės. Jis vienas iš tų, kurį patinka studijuoti. Esame žiaurioje profesijoje, tai visi žinome.

– Esant tokioje žiaurioje profesijoje, koks jausmas, kai visas Kaunas ir visas klubas yra už jūsų, nesvarbu, kas nutinka?
– Super. Daugiau negu super. Sunku jums pasakyti. Galvoju, kad žaidėjai tą palaikymą tikrai jaučia. Tai yra viena iš mūsų stiprybių. Sunku būtų kibti į atlapus Europos grandams be pilnos arenos ir tokio aziotažo. Čia yra ekstra, o mes aikštėje turime padaryti savo darbą. Šiandien varžovų treneris kažkur komandai įdėjo daugiau energijos nei aš. Idėjos, ką pulti ir ką daryti, yra labai panašios. Mes tikrai esame toli savo potencialo, mes žaidžiame aplink galimybių ribą ir tada galime išlošti pergales prieš tokias komandas ir tai duoda tikrai daug optimizmo. Bet kas mes tokie būsime? Ar amžinai perspektyvūs, ar persilaušime ir pradėsime pergalių seriją.


Rodyti komentarus
2018-11-17 11:12
EUROlyga
Ehh koks sugryzinas. Galejo pasakiskai baigtis.o, deja, baigesi kosmariskai..

Woltersui negalima duoti uzbaigineti rungtyniu. Jis perdaug nori but herojum ir labai lengva uzdengti toki, kuriam pirma opcija uzbaigti ataka paciam.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-17 10:26
Pff
Kol pūdys ant suolo grigoni, biruti. Per mazai duos zaist jankunui. Nieko nebus...

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-17 09:11
Su pergale visus!
Įdomu kada šitą psichopata uždarys i beprotnami.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-17 04:35
jonas
gudruciui gintautui-tu pamegink pakeisti pesiciu su saru ir tada megink postringauti....
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-17 00:17
Anonimas
o ko tu tikejais, kad gaves pakelus 3x atlyginima jis taps 3x geresniu? jau senai matosi kur jo galimybiu ribos. neturi normalios metimo technikos,driblingo, prasiverzimo. paimtum koki butkeviciu, atrodytu neprasciau, o gal net kur kas geriau kai apsiprastu komandoje
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-17 00:14
Cercas
Waltoną siųst na****ui į ameriką.lopas paskutinis. Šarai nepasitikėk tuo žaidėju kuris skandina komandą ginyboj. Liūdnas vaizdas Pesič padarė Šarą konkrečiai..

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-17 00:11
ne tu gintautas tai zinoma nukautum visas eurolygos komandas minimum ant 15 tsk vidurkiu, poto nuvarytum y nba ir po metu isspirtum kera ir hall of fame tau jau garantuotas. o esi tik aphailetinas grybas saro sportbacio vertas.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-16 23:50
bimbom
cia sistemine spraga, kai mobilesne gynyba isgaudo Zalgiri ir LT rinktine jau su tuo legendiniu kamuolio trynimu i niekur. Tiesiog negalima puse atakos atsivarineti kamuoli ir padavineti zmogui uz dvieju metru, kad tas imestu kitam ant uselio, cia ne krepsinis, o kazkokia atkalta mechanika.

Dar viena sistemine spraga yra asmenine gynyba, ji neegzistuoja.. del to dvigubina ir keicias leeeetai, kiek kliurku padaryta ta darant, o Barca vaiksciodama gynesi pries Zalgiri.

Reikia polekio, energijos, o sioj sudetyje vienas White iseina ir zaidzia energingai, tai daug prideda komandai. Kai kiti arba ant tiek neprotingi, kad negali greiciau priimti sprendimu, matyti situaciju, kaip pvz padaryti prasiverzima, kazkoks kosmosas, kai iseina gynejas pries centra, tai juoku darbas turi buti ji apibegti, bet vistiek trinas, griebia kamuoli i rankas, dar kiek kartu sonai buvo laisvi verztis ir jie vistiek nesiverzia.

Dar kitas dalykas, tai lietuviai, Ule turbut dar nera buves treniruotese??? gavo kontrakta ir ragu, jokio pagerejimo igudziuose, intelekte, plastikoje, kazkoks kyborgas. Jankunas, kazkaip jau galvodavau, kad protu grindzia zaidima, bet dabar ziuri ir galvoji kur dingo jo gebejimas priimti sprendimus.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-16 23:42
Gintautas
Raitelis be galvos , tai pats treneris. Teisus buvo jo oponentas matęs jam vietą tik trečiu , ketvirtu savo asistentu Barselonos komandoje. Žalgiris ir jo vadovas puikiai atlieka katino "Leopoldo" filosofijos įgyvendinimą , Žalgirį išmainiusiems į pinigų maišus pagerbti įvairiomis dovanomis , kurie atsidėkodami šią komandą ir nužudo , nemokamas patarimas būtų toks jeigu pačių paruoštiems geriems kontraktams pasirašyti žaidėjams, taip reikia bučiuoti užpakalius , tai gal gali klubo administracija prieš kiekvienas varžybas su "Žalgiriu" įteikti jiems po dešimt tūkstančių eurų čekį , galbūt tada šie traktuos tai , kaip pakišą ir svaidys metimus pro šalį Ir žinoma negalima nesigėrėti klubo administracijos tolerantišku mąstymu mokėti didžiausią algą iš po krepšio nesugebančiam pataikyti komandos tradicijų tesėjui.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas
Kauno Žalgiris
Barselonos FC Barcelona
44%
31/70
Metimai iš žaidimo
49%
31/63
39
Atkovoti kamuoliai
36
21
Rezultatyvūs perdavimai
19
7
Perimti kamuoliai
4
23
Pražangos
25
94
Naudingumas
89

Rungtynių žaidėjai

Aaron  White
21 PTS
7/11 FG
7/10 FT
Kyle   Kuric
15 PTS
5/8 FG
0/0 FT
Aaron  White
8 REB
6 DREB
2 OREB
Chris  Singleton
7 REB
7 DREB
0 OREB
Kauno Žalgiris
Keli žaidėjai
6 AS
Kevin  Pangos
5 AS
2 TO
21 MIN
Aaron  White
31 EFF
78% 2P%
0% 3P%
Kyle   Kuric
17 EFF
0% 2P%
83% 3P%