Antrus metus Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipoje rungtyniaujantis Marijonas Petravičius pastaruoju metu demonstruoja įspūdingą sportinę formą, gerus asmeninius rodiklius ir yra vienas pagrindinių sostinės komandos vedlių į pergales.

Kas galėjo pagalvoti, kad pasibaigus 2007 metams Petravičius bus antras tarp lietuvių pagal naudingumą Eurolygoje? Vidutiniškai rinkdamas po 17,6 balo jis į priekį praleidžia tik Arvydą Macijauską, kuris apskritai yra naudingiausias Eurolygos žaidėjas pagal skaičiuojamus balus.

Nors Petravičius, kaip ir visi kiti krepšininkai, gyvena įtemptu tvarkaraščiu, tačiau aukštaūgis nepatingėjo atsakyti į oficialaus LKL tinklalapio lankytojų klausimus.

 Ar esate kada nors susprogdinęs krepšinio kamuolį? 
 Ne, nesu. 

Ar esate kada nors per rungtynes nulaužęs krepšinio lanką? 
Rungtynių metu ne, tačiau treniruotėse buvo toks atvejis. Tiesa, lanko nenulaužiau, bet jis buvo įlūžęs... 

[image=8205 left Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandoje per metus apsipratęs Marijonas Petravičius šį sezoną jau spėjo tapti jos lyderiu]– Jei būtų galimybė sužaisti ne krepšinio, o futbolo rungtynes tarp Vilniaus „Lietuvos Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ komandų, kurioje pozicijoje norėtumėte žaisti  puolėjo, saugo, gynėjo ar vartininko? 
Gal teisėjo (juokiasi, – Red.). Turbūt kokiu saugu, nes centrai nėra iš tų, kurie gali būti labai gerais futbolininkais. 

Ar per savo karjerą esate patyręs sunkių traumų? Jei taip, ar nebuvo psichologiškai sunku jas gydytis? 
Esu patyręs sunkių traumų: po Achilo traumos galvojau, kad karjerai atėjo pabaiga, nes prieš tai dar buvo kita sunki trauma. Aišku, būna sunku pirmąsias savaites, bet vėliau atsigauni ir eini į priekį. 

Kodėl kai metate baudos metimus, jūsų veido išraiška pasidaro keista?
 Bandau susikoncentruoti ir atsikvėpti po žaidimo. 

Prieš ką lengviau gintis: Michaelą Bradley ar Eurelijų Žukauską
Sunku pasakyti. Prieš Bradley apskritai nedaug žaidžiau. Jie skirtingi žaidėjai, prieš abu reikia susikaupus žaisti. Jie aukšto lygio krepšininkai. 

Prieš kurį LKL lygos krepšininką jums yra gintis sunkiausia? Kodėl? 
Sunkiausia prieš judresnius ir mažesnius centrus, nes jie žaidžia labiau kaip sunkieji kraštai, atsitraukę nuo krepšio, kur man ne taip įprasta gintis, kaip prieš didesnius.

 Kokia jūsų pravardė? 
Treneris vadina Mario, nes jis neištaria mano viso vardo.

 Kada pirmą kartą įdėjote į krepšį? Koks tuomet buvo jūsų ūgis? 
Žinau, kad tokius dalykus reikia atsiminti, bet nepamenu... Gal aštuntoje klasėje įdėjau.. Manau, kad buvo geras jausmas, o koks ūgis, nepamenu... 

Ar pasiektumėte su kojos didžiuoju pirštu savo nosį? 
Ne, tikrai net ir nebandyčiau, nes man sunku būtų tai padaryti. 

Ką radote po Kalėdų eglute? Ir kodėl jūsų tokie trumpi plaukai? Ar tai sėkmes ženklas? 
Radau daug dovanų. Mama padovanojo daug knygų ir šiaip gavau įvairių malonių smulkmenų. Dėl plaukų: nuo aštuntos klasės pradėjau trumpai kirptis, tai labiau patogumas, nei kažkas kita. 

Ar labai sunku žaisti didelėse arenose, ar didelis triukšmas įtakoja jūsų žaidimą? 
Man tai malonumas – smagiau žaisti didelėje arenoje. Ir universitete žaidėme arenoje, kurioje telpa apie 17 tūkstančių žmonių. Kiekvienam sportininkui, man atrodo, kur kas įdomiau žaisti, kai stebi kuo daugiau žiūrovų. Svečiuose tie žiūrovai netgi užveda.

 Ar gyvenimas JAV turėjo įtakos jūsų dabartiniam žaidimo stiliui?
 Turėjo. Amerikoje centrų žaidimas yra kietesnis po krešiu, manau, kad man tai padėjo. 

Marijonai, Šilalėje dabar tikriausiai jus visi atpažįsta... Ar grįžtate dar kada į šį kraštą ? 
Šilalėje atpažįsta, bet labai retai pasitaiko sugrįžti. Vasarą, kada tik laisvo laiko būna, apsilankau.

 Girdėjau ankstyvoje jaunystėje ūkininkavote ir vietinėje mokykloje šokote liaudiškus šokius... Kodėl pasirinkote krepšininko amatą? 
Kad ūkininkavau tai tiesa, nes mano tėvai ūkininkai. Net ir dabar grįžęs namo su malonumu padedu tėvams. O kas dėl šokių ... ne.. čia dezinformacija...(juokiasi, – Red.). Krepšinis patiko nuo vaikystės, lauke mėgdavau su draugais pažaisti. O ir ūgiu išsiskirdavau. 

Su kuria pasaulio įžymybe labiausiai norėtumėte pažaisti krepšinį? 
Net ir nežinau (mąsto, – Red.)... Turbūt su kokiu nors politiku norėčiau sužaisti ir pabendrauti.

Kodėl vilkite būtent 15-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius? Gal prieš rungtynes atliekate kokį nors ritualą, susijusį su šiuo skaičiumi? 
Ne nieko neatlieku. Va, teipuojantis, tai mėgstu pirmiausia kairę koją susiteipuoti, o su skaičiumi jokių ritualų neturiu. 

Lietuvoje gerai žinomi du Marijonai – jūs ir Mikutavičius. Gal vardines švenčiate kartu?
 Ne, kartu dar neteko (juokiasi, – Red.). Nelabai laiko būna švęst vardinių. Gal būtų ir įdomu, manau, Mikutavičius geresnį balių pakeltų nei aš (juokiasi). 

Ar tikitės vasarą įsitvirtinti rinktinėje? 
Dar negalvoju apie tai, nes sezonas tik įpusėjo, o pusę metų sportininko gyvenime yra labai daug. Ankstoka. 

Ar pastebėjote, kad per žaidėjų pristatymą Siemens” arenoje sulaukiate daugiausiai aplodismentų? Jūs tik antrą sezoną „Lietuvos ryte“, o sirgaliams jau tapote vienu mylimiausių ekipos žaidėjų. Daugelis jus lygina su buvusiu Lietuvos ryto“ centru Robertu Javtoku, kurį jūs ir atvykote pakeisti, simboliška, bet jūsų ir numeriai vienodi. Ar visa tai jums ką nors reiškia, ar neteikiate tam didelio dėmesio? 
Labai malonu, kad fanai sutinka garsiai, palaikymas svarbus kiekvienam sportininkui . Jaučiu malonumą, kai girdžiu plojimus, tačiau bandau tai priimti kaip „ačiū fanams”. Negalvoju, kad esu geresnis už kitus komandos draugus ar užsitarnavęs kažkokią specialią vietą ekipoje. 

Ką galėtumėte pasakyti Žalgirio” fanams? 
Geri fanai. Tikrai nėra malonumas Kaune žaisti, nes fanai ten geri, „Žalgiriui” padeda. Reikia gerbti kitos komandos fanus. 

Per savo 28-ąjį gimtadienį rungtynėse su Armani Jeans” pelnėte 28 taškus. Ar yra per karjerą nutikę panašių atvejų, kad pelnytumėte tiek taškų, kiek metų turite? 
Taip anksčiau tikrai nebuvo nutikę. 

Kokių trijų norų paprašytumėte, pagavęs auksinę žuvytę? 
Kad šeima būtų sveika, nes ji svarbiausia mano gyvenime. Kad nebūtų traumų ir, kad gerai žaisčiau krepšinį.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (24)
nesupratau apie ka jus cia svaigstat?Zmogus atsakynejo kaip mokejo.Kaip galima atsakyti i klausima:Ar esate kada nors susprogdinęs krepšinio kamuolį? arba Kokia jūsų pravardė?

Man atrodo kad jus patys esat avinu banda!

P.S.Kol leido rasyt tik prisiregistravusiems tokiu nesamoniu nebuvo!Ir isvis kur moderatoriai adminai ir visi kiti velniai kurie turetu valyt psl?
2008-01-09
+4
Atsakyti
Puntis, baik svaigt ir taip vienintelis tikras centras rinktinėj tik vienas.
2008-01-09
-1
Atsakyti
Reikai rinktinei nauju zmoniu, manau bus geresnis centras uz Robke
2008-01-09
+1
Atsakyti
Is jusu visu imtu interviu ir jus protyngais sneketumet nes zinot kad paskaitys dauk zmoniu ir apsijuokt nbutu logiska ;] tad is jo interviu nesspreskim apie zmogu jo nepazinodami...tai tiek ;]
2008-01-08
-4
Atsakyti
Uz ryta visada
Saunuolis, po praejusio sezono maniau kad tai bus didziausia komandos problema, bet Marijonas irode, jog gali buti puikus centras... Svarbiausia sveikatos ir daug geru rungtyniu
2008-01-08
+3
Atsakyti
stebekit
galima pagalvoti kad jav kultura didele o jau ypac tarp krepsininku. ten tik komunikabilumas yra taj nebijo sneketi per interviu ir pries kameras
2008-01-08
-2
Atsakyti
Oras
Lietuvi!,sakai nerasi protingai snekanciu krepsininku? tiktai tu klysti!!! jie visi yra zmones kaip zmones ir tikrai moka pasneketi protingai!!! na bent daugelis
2008-01-08
-1
Atsakyti
zygis
jau geriau patys basketnews.lt galetu susirasyti o ne nuo kitu svetainiu kopint
2008-01-08
-4
Atsakyti
zjbs ten apie kasio ydejima mano klausimas :)
2008-01-08
+6
Atsakyti
Miron

Aha , Zukauskas kitoks. Pats meta is vidutinio o kartais ir is 3 pts tiesa?
2008-01-08
-1
Atsakyti
nors ne savanaudis . kaip visi komandu lyderiai
2008-01-08
+16
Atsakyti
gal ir nesudaro progos jis pats sau mesti,bet Petravicius yra labai reikalingas gynyboje ten manau stengiasi atiduoti visas jegas ,tai puolime ir nesukuria sau progu nebent atkovoja kamuoli ar gauna pasa. o ka tai blogai? puiku ,kad yra zaidejai galintys jam laiku iskisti pasa.
2008-01-08
+3
Atsakyti
"Kodėl kai metate baudos metimus, jūsų veido išraiška pasidaro keista?" :))) nu klausimeliai tai kaip is vaiku darzelio. dar pradekim zukio to paties klausti, va ten tai israiska :))
2008-01-08
+11
Atsakyti
Na, NCAA ir universiteto baigimas JAV dar nesako, kad tikrai busi protingas. Taciau lietuviai dazniausiai ten ygauna ziniu ir isminties.

Taciau fakta, kad NCAA zaide zaidejai tikrai intelektualesni uz wietos krepsininkus akivaizdziai paneigtu Techaso legionierius pvz, kur ant lietuvos uzstume labai intelektualiai, Kareem Rush pasisakymai, Tanoka Beardas su savo daznais "intelektualiais" paswarstymais ir panasus "perliukai".
2008-01-08
+23
Atsakyti
svk
Buvo jis pas musu miestely lanka nulauzes,kai lose turnyre 3x3:D
2008-01-08
+5
Atsakyti
Mr
Na zmones is jo aplinkos yra mineje, kad Petravicius tikrai intelektualus, malonus, mokantis daug kalbu ir pan, zodziu, zmogus, vertas dideles pagarbos.
2008-01-08
+3
Atsakyti
Miron
Blet man petravisius nepatinka kaip krepsininkas.Pats progos mesti sau negali padariti......
2008-01-08
-3
Atsakyti
Anonimas
banhol

Tai negi jis sakys : kazkoks medis ir maumas?
2008-01-08
+6
Atsakyti
banhol
petravicius pawadino bredli auksto klases zaideju, turbut jis juokauwo cia :D kazkoks keistas interviu...
2008-01-08
-9
Atsakyti
Nieko pries ji neturiu, bet vienintelis dalykas, ka jis moka, tai gaves kamuoli po krepsiu trenktis i varzova peciu (reikia ar nereikia), kai tas nuo smugio atsoka, tada Petravicius taskus pelno. O daugiau jokios technikos. Sekmes tobulejant, nes vien stumdymu nieko nepasieks. Jei centras uz Petraviciu galingesnis, tai ir tasku daug maziau jis imeta, nes nebeiseina su peciu nustumt;) Pastebekit, kaip jis taskus pelno ir pamatysit.
2008-01-08
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.