Nuotr.: Krepšinio namai
Nuotr. Krepšinio namai

Vilniuje vakar buvo surengtas „FIBA Europe“ valdybos posėdis. Tokio rango renginys mūsų šalyje vyko pirmąjį kartą.

Prieš posėdį tylos minute buvo pagerbtas Tarptautinės krepšinio federacijos Generalinis sekretorius ir Tarptautinio olimpinio komiteto narys Patrickas Baumannas, kuris netikėtai mirė spalio 13-ąją dieną Buenos Airėse, Argentinoje, būdamas 51-erių metų.

Posėdžio metu „FIBA Europe“ valdyba palietė nemažai sričių, pradedant 2021-ųjų Europos vyrų krepšinio čempionatu, baigiant vis labiau populiarėjančiu 3×3 krepšiniu.

Naujovių sulaukė moterų krepšinis – nuspręsta, jog atrankos langai į 2021-ųjų Europos moterų krepšinio čempionatą vyks 2019-ųjų lapkritį, 2020-ųjų lapkritį ir 2021-ųjų vasarį. Savo ruožtu pirmas šešias pozicijas šių metų Europos čempionate užėmusios rinktinės 2020-ųjų vasarį dalyvaus olimpinių žaidynių atrankos turnyruose.

Taip pat buvo patvirtintas pasiūlymas didžiuosiuose krepšinio turnyruose neberengti rungtynių dėl 5-os ar 7-os vietos, jei jos neturi kažkokios konkrečios vertės (pavyzdys – patekimas į olimpinių žaidynių atrankos turnyrus).

Posėdyje buvo patvirtintos ir dešimties kitais metais vyksiančių jaunių ir jaunučių vaikinų bei merginų Europos čempionatų šalys organizatorės. Lietuvos vardo šį kartą tarp jų nebuvo.

Pasibaigus susirinkimui „FIBA Europe“ vykdomasis direktorius Kamilas Novakas trumpai pasidalino savo mintimis:

„Kaip visada, klausimų buvo išties nemažai, skirtingos komisijos pristatė savo veiklų rezultatus. Vienas iš esminių aspektų buvo tolimesnis 2021-ųjų Europos vyrų krepšinio čempionato organizavimas – šalių, norinčių teikti savo kandidatūras jo surengimui, paraiškų teikimo laikotarpis.

Taip pat jau anksčiau buvo aptarta nauja galima „FIBA“ struktūra, tačiau liko dar keli neišspręsti klausimai, susiję su mokesčiais, siekiant atitikimo su bendrais organizacijos reguliavimais. Aptarta buvo ir nauja sistema kvalifikacijai į tarptautinius moterų turnyrus – pasaulio čempionatus bei olimpines žaidynes. Būtent tai buvo pagrindiniai šios dienos posėdžio klausimai.“

Novakas taip pat patvirtino, jog situacija su „FIBA“ organizuojamais rinktinių langais kol kas išlieka nepakitusi: „Klubai ir toliau neišleidžia visų savo žaidėjų, tai trumpai buvo aptarta ir šiandien. Siekiame rasti susitarimą su Eurolyga, tačiau šiuo metu to padaryti nepavyksta.“

Vienas valdybos narių Jiri Zidekas taip pat pasidžiaugė, jog susitikimas buvo naudingas:

„Turėjome tam tikrų aktualių vidaus klausimų, kuriuos reikėjo aptarti. Džiugu, kad pavyko tai padaryti produktyviai. Kalbant apie rinktinių langus – kaip ir visur, taip ir čia galima rasti tiek teigiamų, tiek ir neigiamų pusių. Žvelgiant iš Čekijos krepšinio perspektyvos – mums tie langai buvo naudingi, nes pirmą kartą šalies istorijoje patekome į pasaulio čempionatą.

Rungtynėse su Rusija turėjome rekordinį lankomumą, tad negaliu pasakyti nieko blogo, tačiau labai gerai suprantu ir tuos, kurie langus vertina kritiškai ir manau, kad diskutuojant galima šią sistemą tobulinti.“

Posėdyje dalyvavęs kitas „FIBA Europe“ valdybos narys ir legendinis Ispanijos krepšininkas Jorge Garbajosa džiaugėsi, jog susitikimas vyko Lietuvoje:

„Iš tiesų smagu tokiam svarbiam susitikimui atvykti į Vilnių. Ispanijos krepšinio federacija palaiko tikrai gerus santykius su Lietuva, tad tikrai malonu čia būti. Pats susitikimas išties buvo įdomus, nes šiuo metu yra daug svarbių klausimų, kuriuos reikia svarstyti – tai ir 2021-ųjų Europos vyrų krepšinio čempionatas, ir tarptautinių moterų krepšinio turnyrų kvalifikacijos sistemos. Turime šiuos klausimus spręsti kartu ir vieningai.

Nežinau, ar rinktinių langų sistema yra tobula, tačiau manau, jog ji gerai pasitarnauja populiarinant krepšinį. Taip pat naudinga ir federacijoms, kai jų nacionalinės komandos gali turėti oficialias rungtynes ne tik vasaromis, kai vyksta Europos, pasaulio čempionatai ar olimpinės žaidynės. Taip pat ir fanai nori rinktinę, geriausius savo žaidėjus matyti dažniau. Mums rūpi klubai, lygos, tačiau taip pat turi rūpėti ir nacionalinė komanda.“

Nuotr. Krepšinio namai

Tiek Čekijos, tiek ir Ispanijos atstovai taip pat pabrėžė, jog jų šalyse vis labiau populiarėja ir 3×3 krepšinis.

„Prahoje šiemet organizavome vieną iš 3×3 čempionato etapų, turėjome gerą palaikymą iš valdžios. Organizuojame turnyrus įvairiose istorinėse, turistams patraukliose vietose, tad tokiu būdu reklamuojame tiek krepšinį, tiek ir mūsų šalį. Tad iš esmės 3×3 krepšinio būkle mūsų šalyje šiuo metu esame patenkinti“ – šio sporto naudą nupasakojo J. Zidekas.

„3×3 krepšinis Ispanijoje taip pat sparčiai žengia į priekį – teigė ir J. Garbajosa. – Kitais metais mūsų šalyje planuojamas pirmasis oficialus 3×3 turnyras, vyksiantis visos šalies mastu. Anksčiau šitoje srityje turėjome šiokių tokių spragų, tačiau tikimės, jog dabar tobulėsime vis greičiau.“

Kitas „FIBA Europe“ posėdis numatytas ateinančių metų kovo mėnesį Miunchene, Vokietijoje.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (1)
aaa
fiba juokdariai, kuria naujus turnyrus, net niekaip nesigauna kad taisykles butu kaip nba. kaip nedaryti isvadu, kai geriausi zaidejai zaidzia pagal visai kitokias taisykles.
2018-11-20
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 1

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.