• „Žalgiris“ Maskvoje per pratęsimą 97:99 apmaudžiai nusileido CSKA krepšininkams

• Kauno klubui Maskvoje tai buvo 11-asis pralaimėjimas iš eilės prieš CSKA Eurolygoje

• Kauniečiai, likus 3 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, turėjo 9 taškų pranašumą

• Kavaliauskas pelnė 19 taškų ir surinko 26 naudingumo balus

Kauno „Žalgiris“ (3-5) ir toliau lieka nelaimėjęs moderniosios Eurolygos istorijoje prieš CSKA (8-0) Maskvoje. Didžiąją rungtynių dalį pirmavę kauniečiai išvykoje per pratęsimą 97:99 (18:16, 20:21, 22:22, 26:27, 11:13) apmaudžiai nusileido Maskvos klubui, kuris išlieka nepralaimėjęs stipriausiame Senojo žemyno turnyre.

Foto galerija

Tai buvo 11-oji nesėkmė Rusijos sostinėje žaidžiant su CSKA per tiek pat bandymų. „Žalgiriui“ pergalė dar niekada nebuvo taip arti, kaip šį kartą.

„Kaip ir visose Eurolygos rungtynėse, atidavėme laimėtas rungtynes, – po dvikovos kalbėjo Jasikevičius. – Nežinau, ar nusipelnėme laimėti, sunku pasakyti, nežinau, ar jie nusipelnė, bet iš savo pusės eilinį kartą nepadarėme darbo.

Antroje mačo dalyje kauniečiai didžiąją rungtynių dalį buvo priekyje, o po Mariaus Grigonio tritaškio 37-ąją minutę Lietuvos čempionai įgijo rekordinį 9 taškų pranašumą (80:71).

Visgi tada atėjo Sergio Rodriguezo valanda. Ispanas per paskutines tris ketvirtojo kėlinio minutes smeigė tris tolimus metimus ir „raudonarmiečiai“ išlygino rezultatą (84:84). Prieš trečiąjį tritaškį „Žalgiris“ suklydo, kai nesurezgė atakos per 24 sekundes, bet po dvikovos pastebėta, kad atakos laikmatis peršoko nuo 18 iki 13 sekundžių, taip iš kauniečių atimdamas du brangius taškus.

Paskutinę kėlinio minutę, likus žaisti 35 sekundes, Nate'as Woltersas sugrąžino kauniečiams pranašumą (86:84), tačiau Rodriguezas kitoje atakoje, vos po 10 sekundžių, išlygino rezultatą (86:86). Lemiamas Wolterso metimas buvo netikslus, rusai dar atsikovojo kamuolį ir Wilas Clyburnas spėjo išmesti tolimą tritaškį, bet jis tikslo nepasiekė ir komandos buvo priverstos žaisti papildomas 5 minutes.

Pratęsimas prasidėjo abiejų komandų taikliais metimais, o po Grigonio baudos metimų „Žalgiris“ išsiveržė į priekį – 94:92.

15
27
13
88%
7/8

Clyburnas kitoje atakoje išlygino rezultatą, o rezultatyviausias mačo žaidėjas Rodriguezas 44-ąją minutę smeigė tritaškį ir šeimininkai jau buvo priekyje (97:94).

Kauniečiams po Antano Kavaliausko baudų metimų, iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 38 sekundes, pavyko išlyginti rezultatą (97:97), tačiau paskutinėje atakoje Woltersas prasižengė prieš Clyburną, o tikslūs šeimininkų amerikiečio baudos metimai, likus žaisti 17,8 sek., atnešė pergalę CSKA (99:97), nes Wolterso metimas iš toli paskutinę pratęsimo sekundę buvo netikslus.

„Mes per paskutines minutes porą sykių pamiršome derinį, porą sykių gavę silpną gynėją metėme metimą, meldžiant Dievo, kad jis įkris, – sakė Jasikevičius. – Čia nėra bažnyčia, čia reikia viską absoliučiai pasiimti. Ateini ir pasiimi, arba pasiima varžovas. Šiai dienai viską pasiima varžovai.“

„Žalgiriui“ tai buvo antra iš eilės nesėkmė per pratęsimą. Praėjusią savaitę analogiškai buvo nusileista „Barcelonos“ komandai. Nepaisant pralaimėjimo, kauniečiai išliko devintoje turnyrinės lentelės vietoje.

Lietuvos čempionų gretose puikų mačą sužaidė Kavaliauskas. Vidurio puolėjas per 20 minučių pelnė 19 taškų (4/7 dvit., 11/12 baud.), atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir surinko 26 naudingumo balus. Tai buvo naudingiausios jo karjeros Eurolygoje rungtynės.

„Geriau laimėti negu tiek primesti“, – po dvikovos nedaugžodžiavo Kavaliauskas.

Nugalėtojų gretose nesustabdomai žaidęs Rodriguezas iš viso per 37 minutes surinko 24 taškus (2/6 dvit., 6/10 trit., 2/2 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė su 27 naudingumo balais.

„Žalgiris“ šiame mače sukūrė bene įspūdingiausią mačo momentą, kai Leo Westermannas pirmajame kėlinyje pataikė tritaškį iš vidurio aikštės paskutinę atakos laiko sekundę.

CSKA: Sergio Rodriguezas 24 (6/10 trit., 6 rez. perd., 27 naud. bal.), Cory Higginsas 23 (8 išpr. praž.), Willas Clyburnas 15 (13 atk. kam., 27 naud. bal.), Nando De Colo 13, Othello Hunteris 10.

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 19 (11/12 baud., 8 atk. kam., 7 išpr. praž., 26 naud. bal.), Nate;as Woltersas 14 (9 rez. perd.), Aaronas White'as ir Marius Grigonis po 13, Leo Westermannas 11.

Rungtynių epizodai:

1 2 3 4 5 6 7 8  »
2018-11-22 06:53
jis
kalciausias isvis yra Brandonas kuris vapsie visas rungtynes grybavo mete nesamones.o laimint 9taskais du kart nepakilo po uztvaros i virsu.

--
2018-11-22 03:02
to aha
pernai jau buvo daugybe rungtyniu kur varzovai uzmete, tas pats cska maskvoj de colo su clyburn po 30 tasku suleido, o del trecios vietos kulaginas bet vel pavyko atsilaikyt, baskonia abu gartus, realas abu kartus net sansu jiem nebuvo pasipriesint, fenerbahce du kartus susaude, olympiakos du kartus ketvirtfinalyje, tik karta pavyko isnest kaili, paskui kazkoks lavonas is zvezdos 3 tritaskius is eiles per suleido, maccabi isvykoj primete cole ir buvo dar daugybe laimetu rungtyniu kaip su kokia valencia kai gale prisaudo tritaskiu, pagrindini skirtumas nuo pernai kad izaidejas buvo visa galva geresni ir puikiai valde komanda
2018-11-22 00:25
Aha
Zalgirio Achilo kulnas si sezona yra gynyba, ypac pries gerai pataikancius varzovu gynejus. Cia, aisku, ner ko stebetis, kai netekom dvieju geriausiai besiginanciu zaideju - Toupane'o ir Miciciaus. Dar pridekim Jankuno traumas ir Ulanovo baisu zaidima ir turim, ka turim. Ziauriai gaila. Nu geroji serija nutruko, laikas jau nutraukt ir blogaja penktadieni Kaune.
2018-11-22 00:22
Andrius
Ar atkreipėte dėmesį kokios pavardės Rusijos armijos centriniame klube tarnauja? :D

--
2018-11-22 00:00
Nebegaliu to cirko su milakniu pakest.stovi kampe nusilakstes,visi metikai meta per rankas virsdami ble ant to jie ir metikai,bet milaknis turi nusilakstyt kad po kokios uztvaros ismest.kai tuo tarpu deivisas ein snukiu ant triju,nejau ten kaune niekas nemokina atmesti?su ulanovu tas pats jokiu protingu atmetimu lememoj fazej sudvigubina uzdaro.

--
2018-11-21 23:27
Q
Yra kaip yra. Žodžiu neturi Žalgiris šaltakraujo žudiko. Kuris viska pasiimtu ant savęs...

--
2018-11-21 23:25
galjeje miljaknjis mjest. supranti kad taip tesigavo ar ne???suimprovizavo, kas laisvas tas mete ar nedasunta tau?? kaaa ar tau nedasunta bl???
2018-11-21 23:24
zalgiris
Neturim sekmes kaip kiti sako ir kiausu truko tokius pralaimejimus prisiminsim barca cska gale

--
2018-11-21 23:22
kunigas
Woltersas kuo toliau tuo labiau nervuoja,be savo floateriu nieko daugiau nemoka.geriau jau jokubaiti leistu,o apie ulavona isvis be komentaru,dar matai vasara dvejojo ar likt zalgiri :)))

--
Geros varžybos, labai gaila , kad taip pralošė. Ulanovas ši sezoną tai kažkokia tragedija.

zalgiris
Nors viena tritaski galejo pramest rodrigez o kai davem mest susikures proga buvo ant bangos

2018-11-21 23:09
dosiu bobai y duda per je ce viskas pastovei zyze negerk negerk kaip gali negert kai kase eina

leolenis
ule isvis i karantyna uzdaryt,trajako nenori mest,nugara nieko nepriburia !
2018-11-21 22:58
zalgiris
Siemet nebus fantastika po pirmo rato pernai dar geriau sekes nei siemet

--
2018-11-21 22:57
Kas nutiko Ulanovui ?

Jis savo tokiu žaidimu rodo nepagarbą visai komandai. Jam turėtų būt gėda.

Jis turėtų būt komandos vienas lyderių ir rodyt pavyzdį jaunesniems.

Žaidė 27 min. ir baigė varžybas su 0 tšk. ir -1 naudingumo balu. Wow fantastika !!!

Ir šį sezoną nepirmos varžybos kuomet išeina minusinis su Fenerbache surinko - 2 balus !!! Tuo tarpu praėjusiame reguliariam sezone nebuvo nė vienų tokių minusinių rungtynių.

Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 141