Jasikevičius: „Mūsų fronte nieko naujo: toliau daliname pergales“

„BasketNews.lt“ iš Maskvos (Rusija)
2018-11-21 23:25
Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr.: „BasketNews.lt“/V.Mikaitis

Duodamas interviu per ilgąją rungtynių pertrauką, Šarūnas Jasikevičius pabrėžė tik vieną dalyką, kurį darydami jo krepšininkai iškovos pergalę. Tą patį jam teko kartoti ir po rungtynių – leidę varžovams veržtis į dešinę pusę, kauniečiai patyrė pralaimėjimą Maskvoje, antrąjį iš eilės, pasibaigusį pratęsimu.

Foto galerija

„Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje turėjo 9 taškų persvarą, bet pralaimėjo per papildomą atkarpą, kai Nate'o Wolterso metimai tiek ketvirtojo kėlinio pabaigoje, tiek paskutinėmis pratęsimo sekundėmis skriejo pro šalį.

Treneris Jasikevičius įvertino, kad abi atakos buvo ne itin vykusios, bet pokalbyje su žurnalistais jis net keturis kartus grįžo prie to paties – jo auklėtiniai leido varžovams veržtis į stipriąją ranką, nors tai buvo didžiulis akcentas prieš rungtynes.

„Kaip ir visose Eurolygos rungtynėse, atidavėme laimėtas rungtynes, – po dvikovos kalbėjo Jasikevičius. – Nežinau, ar nusipelnėme laimėti, sunku pasakyti, nežinau, ar jie nusipelnė, bet iš savo pusės eilinį kartą nepadarėme darbo. Turbūt visi žino, kad CSKA žaidėjai geriau veržiasi į dešinę pusę, o mes juos į dešinę pusę paleidome apie 20-30 kartų. Čia absurdiški skaičiai. Jeigu mes besikeičiame kintamaisiais tai taikome penketukus, kurie mums atrodo logiškesni, tai praleidžiame tritaškius.

Mūsų fronte nieko naujo: toliau daliname pergales.

Yra labai daug pozityvių dalykų, kažkuriuo momentu mes jau nemeldėme Dievo, kaip laimėti rungtynes, mes ėjome ir stengėmės jas laimėti, Šneku apie Wolterso ir Grigonio prasiveržimus, jų agresiją, ne tik kažko laukiant, bet ir nusimetant kamuolį kitam žaidėjui. Mes kontroliavome rungtynes. Pats pozityviausias dalykas, kad mes su tiek naujų žaidėjų, be kelių mums svarbių žaidėjų išvykoje absoliučiai kontroliuojame rungtynes su geriausia Europos komanda. Arba bent Top-2. Čia pozityvumas, bet jis būna fainiausias, kai paimi tašką, o mes nepaėmėme.“

15
27
88%
7/8
13

„Žalgiris“ Maskvoje buvo be Pauliaus Jankūno, bet taip pat stipriai pasigedo Brandono Davieso ir Edgaro Ulanovo indėlio. Pirmasis pataikė vos 2 metimus iš 9 ir dažnai bandė viską išspręsti individualiais veiksmais, o antrasis per beveik 27 minutes nepelnė nė taško, pramesdamas visus 4 metimus.

Jeigu dėl Davieso treneris neturėjo daug priekaištų, tai Ulanovo atveju jis buvo labai nusivylęs.

„Galvoju, Brandonas neblogai įėjo, paskui nevykdė žaidimo plano, – sakė Jasikevičius. – Nenoriu išskirti vieno žaidėjo. Tuo labiau, kad yra daug žaidėjų, kurie šiai dienai mums neduoda. Brandonas yra mobilesnis už Antaną gynyboje. Antanas puikiai sužaidžia prieš besikeičiančias komandas, pernai OAKA, šiemet čia. Brandonas mobilus, gerai besiginantis. Jis nesužais visų rungtynių, aš neturiu problemų, jeigu žaidėjas nesužaidžia rungtynių. Didžiausia problema, kai žaidėjai nesužaidžia 2-3 savaites, mėnesį, čia yra problemos.“

Pastarieji žodžiai – akivaizdus akmuo į Ulanovo daržą. Šį sezoną jis jau antrą kartą aikštę paliko nepelnęs taškų.

Jasikevičiaus paklausus, kaip Ulanovui reiktų įpūsti agresyvumo puolime, treneris atsakė: „Aš negaliu jam nieko įpūsti. Jeigu žmogus nenori, aš absoliučiai nieko negaliu jam įpūsti.“

Kauniečiai ketvirtojo kėlinio pabaigoje iššvaistė 9 taškų pranašumą, kai 8 taškus paeiliui surinko Sergio Rodriguezas. Nepaisant to, „Žalgiris“ turėjo progą laimėti, bet paskutinėje atakoje Woltersas nepataikė „floaterio“ – metimo viena ranka.

Prieš pat pratęsimo finalinę sireną jis vėl galėjo išplėšti pergalę, bet šį kartą buvo trumpas jo tritaškis.

„Nelabai. Nelabai, – paskutines atakas įvertino Jasikevičius. – Mes per paskutines minutes porą sykių pamiršome derinį, porą sykių gavę silpną gynėją metėme metimą, meldžiant Dievo, kad jis įkris. Čia nėra bažnyčia, čia reikia viską absoliučiai pasiimti. Ateini ir pasiimi, arba pasiima varžovas. Šiai dienai viską pasiima varžovai.“

Apie Rodriguezo žaidimą: „Rodriguezo pasirodymas ir prie mūsų normalios gynybos, ir prie besikeičiančios visais žaidėjais, yra absoliuti mūsų klaidų lavina. Jis – nuostabus žaidėjas, bet kiek su juo žaidėme, daugmaž jį kontroliavome. Bet reikia iš naujo suprasti, kur yra dešinė ranka, o kur kairė.“

Apie pozityvius dalykus: „Daug pozityvių dalykų, bet jeigu virš 20 kartų žmonės nueina į dešinę ranką, o tai – didžiulis akcentas, nežinau.“

Apie Westermanno pasirodymą: „Kiekvienam žaidėjui išėjus svarbu pataikyti pirmą metimą. Leo gerai pažįsta jų žaidėjus, atlaikė jų spaudimą, nes ir jie žino, kad Leo dar trūksta iki optimalios formos. Jis buvo mūsų protas, daug davė.“

Apie teisėjų darbą: „Apie teisėjus šiais metais negaliu šnekėti. Pasakysiu vieną frazę, jūs iškart tvitery parašysite, kad nepatiko. Tai šiais metais daugiau akcentuojama.“

Jasikevičiaus komentaras per ilgąją pertrauką:

2018-11-22 09:45
GERB., TRENERI,
Tikrai netikiu, kad perskaitysite šį postą, bet gal...

Žinau, kad jau viskas po laiko, bet...Sergio VAKAR buvo vienintelis CASKO žadėjas metantis tritaškius (statistika). Kaip manote, kiek Artūras būtų primėtęs tritaškių turėdamas tiek TOKIŲ progų??? KODĖL nebuvo 100% keičiamasi prieš Sergio, nuo 36-37 rugtynių minutės? Kodėl nebuvo atakos stabdomos baudomis paskutines 3 minutes??? Paskaičiuokite kiek atakų galėjote sudeginti po 24 sek puolime ir kiek būtų reikėję sumeti baudų CASKUI norint pasivyti??? Praloštos rungtynės, kurias CASKAS galėjo laimėti tik TEORIŠKAI...labai gaila...
2018-11-22 02:06
Georgy Cekovsky
Jo Ulė nepalošia šiemet, bet šį vakar ne dėl jo pralošėm.

Vėl dėtalės: po pirmo barzdos troico kai sumažino iki 6 nebuvo gerai ginamasi prieš jį-nesusikeitė laiku.

Puolime 4 kėl gale begalvį Davisą gesino, kai turėjo jis dėt su š, tai gavo bloką su š pats. (Kada jam išaiškins, kad dėt reik staigiai, o ne kilt į dangų virš lanko išsiriest atgal ir finale gaut bloką- čia ne tinklinis yra).

Jau knisa ir tie Daviso individualūs bandymai verst be galvos, suktis be galvos likus mažiau po tokio bandymo atsidūrė anf žemės ir prarado kamuolį.(mane šiandien labiau Daviso grybavimas puolant nervino, o ne Ulė.

Vyrai privalo atsigaut, nuryt tą piliulę ir pnktd išgimdyt pergalę tiek sau, tiek mums, nes jei gauna, tai sėdam į dugną.

--
2018-11-22 01:25
Šaro tikrai gaila.Žmogus aiškina visiems po šimtą kartų,kokia silpnoji rusų pusė,bet žaidėjai vistiek neklauso.Nu atrodo nors imk ir nusišauk.Tas pats ir su Ule.Matosi iš Šaro kalbos,kad su Ulia daug kalbėta,bet tas toliau tragiškai žaidžia.Nu tai jei žaidėjas neklauso,tai Šaras jam tikrai į užpakalį nelįs.Yra jaunimo,tai gal duot jam pasireikšt,o Ulia tegul pasėdi keletą rungtynių ant suolo.Kitų priemonių jau sunku sugalvot.