Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr.: „BasketNews.lt“/V.Mikaitis

Kauno „Žalgiris“ (3-5), likus trims minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, turėjo 9 taškų pranašumą, tačiau jo išsaugoti nepavyko ir per pratęsimą turėjo pripažinti Maskvos CSKA (8-0) jėgą – 97:99.

Foto galerija

Kauniečiai užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais (42:33) ir pagal surinktus naudingumo balus pranoko šeimininkus (109:106), tačiau ketvirtojo kėlinio pabaigoje iššovęs Sergio Rodriguezas atvedė savo komandą į pergalę.

Iš viso ispanas per 37 minutes surinko 24 taškus (6/10 trit.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė su 27 naudingumo balais.

Lietuvos čempionų gretose puikų pasirodymą surengė Antanas Kavaliauskas. Vidurio puolėjas per 20 minučių surinko 19 taškų (4/7 dvit., 11/12 baud.), atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir surinko 26 naudingumo balus.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių pasirodymą su CSKA klubu.

Antanas Kavaliauskas – 9,5 balo
20 min., 19 tšk. (4/7 dvit., 11/12 baud.), 8 atk. kam., 7 išpr. praž., 26 naud. balai.

Nuotr. „BasketNews.lt“/V.Mikaitis

Vidurio puolėjas šį vakarą buvo pagrindinis Jasikevičiaus ginklas puolime. Antanas nuolat atakavo varžovų centrus, puikiai kovojo dėl kamuolių, o 12 mestų baudų yra įspūdingas rezultatas. Kavaliauskas surinko 26 naudingumo balus, o tai yra geriausias jo pasiekimas per karjerą Eurolygoje. Gaila, kad šio pasiekimo nepavyko pažymėti pergale.

Marius Grigonis – 8 balai
24 min., 13 tšk. (6/8 baud.), 7 išpr. praž., 16 naud. balų.

Tai buvo sėkmingiausios Mariaus rungtynės per trumpą jo karjerą Eurolygoje. Grigonis žaidė labai drąsiai, o rungtynių pabaigoje jo reidai po krepšiu ir taiklūs baudų metimai leido „Žalgiriui“ kvėpuoti. Tiesa, gynyboje ne viskas sekėsi puikiai, kelis kartus Grigonis pametė savo žmogų ir praleido lengvus taškus.

Aaronas White'as – 8 balai
32 min., 21 tšk. (2/2 trit.), 3 atk. kam., 11 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

White'as yra visai kitokio tipo sunkusis kraštas negu Paulius Jankūnas, kuris būtų labai pravertęs žaidžiant nugara į krepšį prieš CSKA aukštaūgius, tačiau amerikietis puikiai kompensavo kapitoną įvairiapusišku žaidimu. White'as taškus rinko tolimais metimais bei veidu į krepšį atakuojant priešininkų aukštaūgius. Apmaudu, kad White'ui ketvirtojo kėlinio lemiamoje šeimininkų atakoje nepavyko apsiginti prieš Rodriguezą, kuris paliko aukštaūgį už nugaros ir nukėlė komandas į pratęsimą.

Nate‘as Woltersas – 7,5 balo
25 min., 14 tšk. (6/12 dvit.), 9 rez. perd., 0 klaid., 15 naud. balų.

15
27
88%
7/8
13

Woltersas išmetė du lemiamus metimus, kurie galėjo išplėšti kauniečiams pergalę, tačiau abu jie tikslo nepasiekė. Visų rungtynių metu Woltersas puikiai skirstė perdavimus komandos draugams, o jo prasiveržimų į baudos aikštelę problemos CSKA neišsprendė iki mačo pabaigos. Įžaidėjo agresija ir priešininkų atakavimas perimetre buvo vienas iš Jasikevičiaus žaidimo planų, kurį krepšininkas puikiai įgyvendino. Gaila, kad kelis kartus nepavyko pataikyti Woltersui būdingų metimų.

Thomasas Walkupas – 7 balai
17 min., 6 tšk. (3/4 dvit.), 6 atk. kam., 9 naud. balai.

Walkupas gerai žiūrėjosi abiejose aikštelės pusėse. Gynėjas pirmoje rungtynių pusėje gerai atakavo Rodriguezą, tačiau antroje mačo dalyje puolime puikiai žaidžiant Grigoniui, Walkupo žaidimo minutės buvo apkarpytos. Amerikiečiui kelis kartus pavyko pademonstruoti puikius driblingo sugebėjimus.

Leo Westermannas – 7 balai
19 min., 11 tšk. (3/5 trit.), 0 rez. perd., 0 klaid., 9 naud. balai.

Prancūzas, nors ir neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo, tačiau nė karto ir nesuklydo bei puikiai valdė komandą. Leo prieš buvusią savo ekipą gerai skaitė žaidimo situacijas ir varžovų klaidas gynyboje paversdavo taškais. Gynėjas drąsiai atakavo iš toli, o tai leidžia galvoti, kad Westermannui netrūksta pasitikėjimo savimi, nepaisant ir prieš tai kelių iš eilės nesėkmingų rungtynių.

Artūras Milaknis – 6,5 balo
22 min., 9 tšk. (2/2 dvit., 1/1 trit., 2/3 baud.), 10 naud. balų.

Milaknis buvo gerai prižiūrimas ant perimetro, tačiau gerai išnaudojo savo progas ir iš žaidimo pataikė 100 procentų taiklumu. Gynyboje kelis kartus prasileido Higginsą su Clyburnu. Vertinant tai, kaip Itoudis gynyboje akcentavo Artūro priežiūrą, gynėjas sužaidė neblogas rungtynes.

Laurynas Birutis – 6 balai
10 min., 4 tšk. (1/2 dvit., 2/2 baud.), 2 atk. kam., 1 blok., 5 naud. balai.

Laurynas pirmoje savo atakoje gavo „stogą“ nuo žemesnio oponento, tačiau vėliau neblogai įsipaišė į komandos žaidimą. Puolime naudojosi savo ūgio pranašumu ir porą kartų padėjo kauniečiams atkovoti kamuolį po varžovų krepšiu. Gynyboje didelių klaidų nebuvo, išskyrus vieną ataką, kai buvo praleistas Higginsas.

Brandonas Daviesas – 4,5 balo
22 min., 8 tšk. (2/9 dvit., 4/4 baud.),  5 atk. kam., 1 naud. balas.

Neabejotinai prasčiausios vidurio puolėjo rungtynės šio sezono Eurolygoje ne tik pagal surinktą naudingumo balų skaičių, bet ir pagal sprendimų priėmimą aikštėje. Daviesas neblogai pradėjo mačą, atakuodamas Hunterį, tačiau vėliau klydo tiek puolime, tiek gynyboje. Puolime kelis kartus nenusimetė kamuolio laisviems komandos draugams ir nesėkmingai atakavo krepšį. Gynyboje, kai „Žalgiris“ pradėjo keistis ginamaisiais, ketvirtojo kėlinio pabaigoje nespėjo prieš Rodriguezą.

Derrickas Waltonas – 4 balai
7 min., 0 tšk. (0/1 dvit.), 2 rez. perd., 2 išpr. praž., 3 naud. balai.

Amerikietis praleido nedaug laiko ant parketo ir per jį sublizgėti nespėjo. Nors gynėjas per trumpą laiką ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau jam būnant aikštėje atrodė, kad ne visi komandos draugai žino, kokį derinį žaisti. Gynyboje įsiminė epizodas, kai Waltonas lėtai lindo po užtvaros ir Higginsas pelnė lengvus taškus iš vidutinio nuotolio.

Edgaras Ulanovas – 2 balai
27 min., 0 tšk. (0/3 dvit., 0/1 trit.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., -1 naud. balas.

Sunku pasakyti, kada matėme tokį blankų Edgarą. Puolėjas nerodė didelės agresijos, o jo bandymai atakuoti krepšį buvo labai nesėkmingi. Puikiai Jasikevičiaus sistemą pažįstantis Ulanovas mače atrodė kaip naujokas, bijantis padaryti klaidą. Reikia tikėtis, kad jis greitai užmirš šias rungtynes ir artėjančioje dvikovoje išvysime Ulanovą tokį, kokį buvome įpratę matyti praėjusiame sezone, nes nuo puolėjo gero pasirodymo priklauso ir didelė dalis komandos sėkmės.