Nate'as Woltersas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Edgaras Ulanovas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Žalgirio šokėjos Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Edgaras Ulanovas Nuotr.: BNS
Aleksejus Švedas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta

„Žalgirio arena“ toliau lieka užkeikta jos šeimininkams šiame Eurolygos sezone. Kauno „Žalgiriui“ (3-6) vėl pritrūko vieno tikslaus metimo iki pergalės – 83:84 buvo pralaimėta Maskvos srities „Chimki“ (3-6).

Foto galerija

Kauniečių neišgelbėjo ir fantastišką rezultatą užfiksavęs Brandonas Daviesas. Vidurio puolėjas per 29 minutes pelnė 23 taškus (4/6 dvit., 15/18 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo, išprovokavo net 12 varžovų pražangų ir surinko rekordinius 39 naudingumo balus.

Svečių gretose žibėjo Aleksejaus Švedo žvaigždė. Rusas per 36 minutes pelnė 25 taškus (5/8 dvit., 3/10 trit., 6/7 baud.), atliko 10 rezultatyvių perdavimų, išprovokavo 7 pražangas ir mačą pabaigė su 32 naudingumo balais.

„BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas apžvelgė ir įvertino „Žalgirio“ krepšininkų pasirodymus.

Brandonas Daviesas – 9,5 balo
29 min., 23 tšk. (4/6 dvit., 15/18 baud.), 13 atk. kam., 3 rez. perd., 3 klaid., 12 išpr. praž., 39 naud. balai.

Nuotr. Basketnews.lt/D.Lukšta

Tokio individualaus pasirodymo, kalbant apie surinktus naudingumo balus, „Žalgirio“ komandoje nematėme nuo 2014-ųjų metų, kai Justinas Dentmonas mačą prieš Madrido „Real“ pabaigė su 40 naudingumo balų. Daviesas įspūdingai kovėsi po krepšiais, išprovokavo net 12 pražangų, tačiau ir to pergalei neužteko. Kaip bebūtų, nors skaičiai ir tikrai įspūdingi, Jasikevičius tiksliai spaudos konferencijoje pasakė, kad skaičiai dar ne viską parodo. Dešimtuko amerikiečiui negalime rašyti ne tik todėl, kad klubas pralaimėjo, bet ir dėl jo gynybos prieš Jordaną Mickey, kur buvo padaryta klaidų.

Marius Grigonis – 8 balai
25 min., 13 tšk. (8/8 baud.), 3 klaid., 5 išpr. praž., 14 naud. balų.

Iki šios Eurolygos savaitės Marius buvo pelnęs 25 taškus, o per pastarąsias dvejas įmetė 26. Gaila, bet tokia individualiai sėkminga savaitė klubui pergalių neatnešė, o vienu iš kritiniu momentu tapo Švedo tritaškis paskutinę atakos sekundę per Grigonio rankas. Dėl to metimo priekaištų galima turėti tik dėl to, kad rusas priėmė kamuolį, kai Jasikevičius vaizdžiai rankomis gestikuliavo tiesiog neleisti kamuoliui sugrįžti pas oponentų ryškiausią žvaigždę. Puolime Marius buvo Kauno klubo šviesulys. Gynėjas puikiai veržėsi į baudos aikštelę, o šie reidai tapdavo taškais nuo baudų metimo linijos.

Aaronas White'as – 7 balai
30 min., 12 tšk. (3/8 dvit.), 9 atk. kam., 4 išpr. praž., 12 naud. balų.

25
32
4
10

White'as vėl žaidė ilgiausiai komandoje. Amerikietis buvo aktyvus tiek puolime, tiek gynyboje ir buvo per žingsnį nuo dvigubo dublio. Gynyboje ketvirtajame kėlinyje kelias atakas gynėsi su Švedu, o toks sprendimas iš dalies pasiteisino. Tiesa, puolime sunkiajam kraštui labai trūksta įgūdžių žaidžiant nugara į krepšį – amerikiečiui nepavyko užpulti ant ūselio net prieš gera gynyba nepasižymintį Švedą, o pora jo bandymų laužti per jėgą tiesiog baigėsi gautais „stogais“.

Nate‘as Woltersas – 6 balai
25 min., 12 tšk. (5/11 dvit.), 2 rez. perd., 2 klaid., 8 naud. balai.

Nors gynėjas ir surinko 12 taškų, tačiau tai buvo prasčiausios jo rungtynes šį sezoną. Puolime Woltersas ne tik, kad nepataikė metimų iš patogių situacijų, bet taip pat ir sunkiai organizavo puolimą, kuris dažnai buvo statiškas, o jo perdavimai į baudos aikštelę buvo labai rizikingi, kuriuos nuo klaidų gelbėjo teisėjų švilpukai.

Antanas Kavaliauskas – 5 balai
11 min., 6 tšk. (3/4 dvit.), 1 atk. kam., 2 klaid., 3 praž., 2 naud. balai.

Pakartoti sėkmingų rungtynių, kaip prieš kitą Maskvos klubą šią savaitę, centrui nepavyko. Vidurio puolėjas per antrojo kėlinio minutę ir aštuonias sekundes užsidirbo dvi pražangas ir ilgam sėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio. Antanas pataikė iš vidutinio nuotolio ir užtikrintai sužaidė nugara į krepšį prieš žemesnį oponentą pirmoje mačo dalyje, tačiau ketvirtajame kėlinyje iš patogios situacijos prametė iš po krepšio labai svarbų metimą.

Derrickas Waltonas – 5 balai
10 min., 5 tšk. (1/1 trit.), 1 rez. perd., 2 išpr. praž., 8 naud. balai.

Žiūrint tik į plikus skaičius, įžaidėjas nieko blogo nepadarė, neskaitant vieno prarasto kamuolio pikenrolo situacijoje, tačiau skaičiai šiuo atveju tikrai ne viską pasako. Waltonui būnant aikštėje, iš ir taip statiško „Žalgirio“ žaidimo puolimas tapdavo dar pasyvesnis, o labai neužtikrintai atrodo ir amerikiečio atliekami perdavimai, kuriuos jis daro praradęs driblingą. Džiugina tai, kad įžaidėjas yra taikliausias iš visų trijų atakų organizatorių ir norėtųsi, kad jis dažniau žiūrėtų į krepšį.

Edgaras Ulanovas – 4 balai
20 min., 6 tšk. (2/2 dvit., 2/3 baud.), 2 atk. kam., 3 klaid., 4 naud. balai.

Kai rungtynių pradžioje prie Ulanovo gynyboje atsistojo Švedas, atrodė, kad puolėjas tikrai reabilituosis po nesėkmingo mačo Maskvoje. Lietuvis mačą pradėjo agresyviai, kai ant ūselio lengvai įveikė Švedo gynybą, o kitoje atakoje pridėjo dvitaškį su pražanga prieš Jenkinsą, tačiau po to vėl buvo savo paties šešėlis. Be prasiveržimo paskutinę atakos sekundę, Edgaras daugiau taip ir negrasino Rusijos klubo krepšiui. Gynyboje antrajame kėlinyje porą kartų pražiopsojo Švedą, o tokio lygio krepšininkui tiek ir užtenka, kad pajustų žaidimo ritmą.

Thomasas Walkupas – 4 balai
10 min., 0 tšk. (0/1 dvit.), 1 per. kam., 2 praž., -1 naud. balai.

Walkupas kaip ir Kavaliauskas greitai susirinko dvi pražangas ir ilgam atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio. Amerikiečio žaidimo laiką stipriai apribojo ir geras Grigonio pasirodymas. Asmeninėje gynyboje Thomasas iš visų krepšininkų, prižiūrėjusių Švedą, atrodė geriausiai, tačiau puolime buvo visiškai nepastebimas, kur įsiminė tik neužtikrintas prasiveržimas, pasibaigęs metimu, nelietusiu lanko.

Leo Westermannas – 3 balai
11 min., 1 tšk. (0/2 trit.), 0 rez. perd., 2 klaid., -4 naud. balai.

Leo „Žalgiryje“ yra tas gynėjas, kuris labiausiai bando kurti progas komandos draugams, tačiau šiandien to padaryti nepavyko. Nors prancūzui esant aikštėje jau pradeda jaustis užtikrintesnis žaidimas, bet stabilumo dar trūksta, kuris, belieka tikėtis, atsiras artimiausiu metu.

Artūras Milaknis – 2,5 balo
24 min., 3 tšk. (1/5 trit.), 2 klaid., -3 naud. balai.

Artūras galėjo tapti mačo herojumi, tačiau jo lemiamas metimas iš toli tikslo nepasiekė ir gynėjo pasirodymą galime vadinti blankiu. Snaiperiui pirmoje mačo pusėje, dirbant be kamuolio, pavyko išprovokuoti varžovus prasižengti, o ketvirtajame kėlinyje jis smeigė itin svarbų tritaškį, tačiau tai ir buvo viskas, ką gynėjui pavyko sukurti naudingo. Gynyboje Milaknis kelis kartus prašoko savo žmogų, o prieš pramestą lemiamą tritaškį, Artūras prasidėjus paskutinei mačo minutei paleido skubotą metimą, net nelietusį lanko.

Laurynas Birutis aikštėje praleido mažiau negu 5 minutes, todėl jo pasirodymas lieka neįvertintas.

2018-11-24 16:03
ulanovas visiskas nusivilimas ,500k kontraktas bet pagal zaidima nei 200k nevertas... tobulejimo nesimato visiskai
2018-11-24 12:56
Jswish
Apie ulanova jau seniai kalbejau kad pervertintas jis ir zalgiris klaida padare pasilikdamas. Niekada jis nebuvo elitinis gynejas, niekada nebuvo elitinis metikas. Nieko nedaro elitiniu lygiu, net ant uselio realiai 2 judesius temoka. Varosi kamuoli tik viena ranka, nuleides galva i zeme. Negali atakuot po driblingo. Praleido sveda, su cska praleido de colo, higgins. Man nesuvokiama kaip zaidejas 26m nieko naujo i savo zaima neprideda jau eile metu? Kiti tobuleja, o jis ir taip tobulas?

--
2018-11-24 10:17
Boo
Viskas normaliai. Kodėl? Todėl kad daug naujų žaidėjų ir svarbiause įžaidėjų, o svarbiause tai kad nepralaimi triuškinamai o tik vos taskiuku.. tad ramykites ir eikit triusikus pasikeisti primystus

--
2018-11-24 10:16
Su pergale!
Dar nei karto šitie lopai nelaimėjo namie,vakar 5 kartą juos išrūrino : DDD

--
kiekviename mače vis kažkas iššauna, bet keli žaidėjai vis įkrenta į duobę, o to galiausiai ir pritrūksta iškovoti pergalę. Šiandien didžiausia problema buvo įžaidėjai, nei vienas nesuvaldė komandos. Daugiausiai vilčių dedu į Leo, kaip autorius ir pasakė, reikia laukti jo sugrįžimo, nes jis vienintelis, kuris moka ir gali kurti.
2018-11-24 09:21
jo,neturim kolkas solidaus izaidejo,is cia ir pareina visos musu problemos.leo dar nespeja,wolters yra grynas scoreris,o pustalupis isvis kaip is medzio iskrites.snaiperis milaknis jau eile macu tuscias,vienas brangiausiu zaideju ulanovas-taip pat.tai is kur atsirasti toms pergalems?noretusi tiket kad pergales ne uz kalnu kadangi priesingu atveju apie top8 beliks tik svajot
2018-11-24 08:50
gidas
As atsiprasau, bet jei Waltonas taikliausias tada mano bobute spaiperiu lydere. Jis ne tik kad klisas, bet ir kamuoli neislaiko rankose, Jaska uzsipirkai gera kate maise, paziurekit jus i ji is salies , apgailetinas vaizdelis.

As uz Zalgiri, bet tikrai ziureti darosi graudu.
2018-11-24 08:41
Šiūpelis
Kas man atsakys - kodel Milaknis laikomas snaiperiu? Zmogus imeta po šešis taškus su apgailėtinu tritaškių pstsikymu. Bet jis snaiperis? Baikit juokinę.