Nerimą kelianti „Žalgirio“ pralaimėjimų tendencija

Jonas Miklovas
Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“
2018-11-24 10:16
Edgaras Ulanovas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nate'as Woltersas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Marius Grigonis Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Thomasas Walkupas Nuotr.: BNS
Nate'as Woltersas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Edgaras Ulanovas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nate'as Woltersas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Marius Grigonis Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Thomasas Walkupas Nuotr.: BNS
Nate'as Woltersas Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta

Šarūno Jasikevičiaus treniruojamas Kauno „Žalgiris“ tokioje situacijoje jau yra buvęs. 2016-2017 m. Eurolygos sezoną kauniečiai taip pat pradėjo 3 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais, vienu metu jų rezultatas tapo 6-12, kol galiausiai sezonas baigtas iškovojus 14 laimėjimų per 30 rungtynių.

Foto galerija

Tą sezoną „Žalgiris“ du kartus turėjo ilgesnes nei dviejų pralaimėjimų serijas – 4 paeiliui pralaimėjimus sezono pradžioje ir 3 paeiliui nesėkmes sezono viduryje.

Šiemetinis „Žalgiris“ po vakarykščio pralaimėjimo taip pat turi 3-6 rezultatą. Tai taip pat buvo trečiasis iš eilės pralaimėjimas.

Ir visgi dabartinė situacija atrodo tarsi visiškai netyrinėtas laukas Jasikevičiui ir jo komandai. Šaras per savo vyriausiojo trenerio karjerą dar neturėjo tokios psichologiškai sudėtingos atkarpos.

Ir ji turėtų kaip reikiant jaudinti.

Iš esmės dar nė nesužaistas trečdalis sezono, „Žalgiris“ lygiai kaunasi su stipriausiomis Eurolygos komandomis ir atkarpomis žaidimas nuteikia optimistiškai. Kita vertus, „Žalgiris“ niekada sezono Eurolygoje nebuvo pradėjęs 5 pralaimėjimais iš eilės namie.

Vakarykštę dvikovą su Maskvos srities „Chimki“ Brandonas Daviesas įvardijo kaip „privalomą laimėti“. Pernai visas tokias rungtynes, kurias būdavo privaloma laimėti, „Žalgiris“ laimėdavo. Tada nė sykio nebuvo suklupta tris kartus iš eilės.

„Žalgiris“ tas tris paskutines dvikovas pralaimėjo bendru 6 taškų skirtumu, dviejose iš jų galėjo laimėti paskutiniais metimais, trečiosiose – išplėšti pratęsimą.

Ir jeigu du pirmuosius kartus „Žalgirio“ lemiamos atakos buvo kiek neparuoštos, tai šį kartą ji buvo suplanuota ir išpildyta be trūkumų. Tiesą sakant, nežinau, ar įmanoma geriau padaryti ataką, nei tai buvo atlikta vakar vakare. Joje dalyvavo visi 5 „Žalgirio“ krepšininkai ir tai buvo trenerio Jasikevičiaus sugebėjimų pademonstravimas aukščiausiame lygmenyje.

Rungtynių žaidėjas

Taškai
25
Naudingumas
32
Rezultatyvūs perdavimai
10
Perimti kamuoliai
4

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 6 sekundes ir išsimetinėjant kamuolį iš už šoninės linijos, Marius Grigonis pastatė užtvarą Anthony Gillui, kad susikeistų ginamaisiais su Aaronu White’u. Taip šis liko prieš kur kas žemesnį Dee Bostą ir Leo Westermannas iš už šoninės linijos aukštai užmetė kamuolį White’ui, o šis be problemų jį sugavo.

Kitoje aikštės dalyje tuomet Daviesas pastatė užtvarą Tony Crockeriui, Jordanas Mickey liko stovėti baudos aikštelėje ir Artūras Milaknis atsidūrė absoliučiai laisvas ties tritaškio linija. White’as numetė jam kamuolį ir geriausias „Žalgirio“ snaiperis, būdamas visiškai laisvas, gavo progą išplėšti pratęsimą.

„Žalgirio“ arenoje sužibo viltis, kad trečias rungtynes iš eilės bus žaidžiamas pratęsimas.

„Viskas įvyko būtent taip, kaip ir buvome suplanavę, – sakė Daviesas. – Toks Milo metimas mums tinka 10 kartų iš 10.“

Visgi Milaknio išmestas kamuolys atsimušė į priekinę lanko dalį ir krito į šoną, kamuolį sugriebęs Daviesas dar pelnė du taškus, tačiau to buvo maža.

Kaip ir du kartus prieš tai, lemiamas „Žalgirio“ metimas neįkrito.

„Niekada nekalbėsiu apie paskutinę ataką. Nėra logiška. Jeigu esi geras, tai turi 39 minutes ir 54 sekundes įrodyti pranašumą. Paskutinė ataka mažiausiai man rūpi“, – pareiškė Jasikevičius.

Teisybė ta, kad rungtynėse su „Chimki“ žalgiriečiai nebuvo pakankamai geri pirmas 39 minutes ir 54 sekundes. Žaidimo organizavimas atkarpomis buvo toks prastas, kad antrajame kėlinyje šeimininkai prarado 8 kamuolius, o trečiajame nebuvo atliktas nė vienas rezultatyvus perdavimas.

„Chimki“ po užtvarų išsikeisdavo ginamaisiais ir jų aukštaūgis sugebėdavo taip uždengti „Žalgirio“ įžaidėją, kad likusi komanda tapdavo absoliučiai atkirsta. Įkišinėti kamuolį aukštaūgiams buvo bandoma permetant jį per varžovus, tačiau pernelyg daug tokių atvejų baigėsi klaidomis. 21 prarastas kamuolys – blogiausias „Žalgirio“ sezono rezultatas.

11 rezultatyvių perdavimų – taip pat blogiausias. Iki tol nė karto nebuvo surinkta mažiau nei 17, o pastarąsias ketverias rungtynes buvo renkama bent po 21 rezultatyvų perdavimą.

„Chimki“ išryškino „Žalgirio“ įžaidėjų spragas. Nate’as Woltersas nėra stiprus kūrėjas ir atrodo absoliučiai praradęs tikėjimą savo metimu – vakar jis net nebandė atakuoti iš trijų taškų zonos. Vienas tolimas jo dvitaškis baigiantis atakos laikui nelietė lanko. Per prieš tai buvusias keverias rungtynes jis pataikė vos 2 tritaškius iš 12.

Derrickas Waltonas yra geresnis metikas, bet jis tų progų praktiškai nesusikuria. Mače su „Chimki“ varžovų aukštaūgiai po užtvarų kelis kartus netgi sugebėjo nusivesti „Žalgirio“ įžaidėją į aikštės šoną, taip uždarant jam bet kokias metimo ir kūrybos galimybes.

Pagrindiniu „Žalgirio“ kūrėju turėtų būti Leo Westermannas, kuris geriausiai komandoje mato aikštę ir labiausiai nebijo paduoti perdavimo. Bėda ta, kad prancūzui vis dar stinga greičio ir varžovai tuo naudojasi. Iš esmės Leo yra didžiausia „Žalgirio“ sezono viltis – nuo jo atsigavimo gali priklausyti tai, ar ši komanda žengs tą taip laukiamą žingsnį į priekį.

Tai, kad komanda žengia koja kojon su geriausiais Eurolygos klubais net turėdama buksuojančiuos įžaidėjus, nuteikia optimistiškai. Kita vertus, tik žengti koja kojon nepakanka – reikia pagaliau ir laimėti.

Treneris Jasikevičius po trečiojo iš eilės pralaimėjimo bandė būti pozityvus, bet kelis kartus vis tiek nesusilaikė nesukritikavęs savo komandos.

„Tie žaidėjai, kurie kreipia dėmesį į mano pastabas, jie eina į priekį. Kurie nekreipia, deja, eina blogyn“, – sakė treneris.

Žaidėjų, kurie išeidavo iš Jasikevičiaus sustatytų rėmų, būdavo ir anksčiau. Bet niekada nebūdavo tokios tiesios kritikos jų atžvilgiu.

Panašu, kad šį kartą pastabos vėl buvo reiškiamos Edgarui Ulanovui, kurio gynyba treneris nebuvo patenkintas visas rungtynes. Per minutės pertraukėles strategas kelis kartus išskirtinai Ulanovui aiškino, ką šis darąs negerai.

Nors šis rodiklis kartais gali būti apgaulingas, bet Ulanovui esant aikštėje „Žalgiris“ turėjo blogiausią +/- rezultatą (-8).

Jeigu taip bus ir toliau, minutes iš Ulanovo gali perimti Marius Grigonis, kuris šią savaitę pademonstravo galįs žaisti tokiame lygyje. Pirmąsias septynerias rungtynes dažnai likdavęs trenerio Jasikevičiaus planų paraštėse, pastarosiose dviejose dvikovose su Maskvos klubais jis spindėjo ryškiausiomis spalvomis: 26 taškai ir 16 mestų baudų, kai per ankstesnes 7 dvikovas buvo pelnyti 25 taškai ir mestos 3 baudos.

Grigonis plėšydavo varžovų gynybą reidais į baudos aikštelę ir gynėsi prieš svarbiausius žaidėjus tiek Maskvoje, tiek Kaune.

„Žmogus yra su teisingu mentalitetu ir aš už jį labai džiaugiuosi, – sakė Jasikevičius. – Jam niekas nebuvo duota, jis pats atėjo ir paprasčiausiai pasiėmė. Treneris žais su tuo, kuris jam labiausiai padės laimėti.“

Bėda ta, kad per paskutines 8 dienas „Žalgiris“ pamiršo, ką reiškia laimėti Eurolygoje. Panikos mygtuką spausti dar anksti, bet nerimą keliančių požymių yra daugoka.

Nė viena Eurolygos komanda, per praėjusius du sezonus startavusi 3-6 ar prasčiau, nepateko į atkrintamąsias varžybas. Tai gali būti nieko nereiškianti statistika – imtis yra per maža, kad tuo būtų galima aklai kliautis. Kita vertus, nereikia ir šio fakto, kad būtų akivaizdu, jog šiai dienai „Žalgiris“ nėra atkrintamųjų komanda.


Rodyti komentarus
1 2  »
2018-11-26 14:41
Ekspertai
Nu jus gal isvis nerasykit, jei rasot tokias nesamones.

Visu pirma ir pernai zalgiris nemete daug tritaskiu, jei noretu tritaskius mest, tai visa komanda ant to statyti reiktu. Dvieju snaiperiu neuztenka ir visada ant ju nezaisi, nes tiesiog tai butu nelogiska.

Zalgiris ne vienu rungtyniu, visiskai sausai nepralaimejo, kovojo su visais ir buvo grazi kova. Matosi, kad komandai truksta laiko ir pajutimo visko, bet kad tipo baisu ir nuobodu ziureti, tikrai nera.

Man sitos komandos potencialas netgi geresnis uz pernai.

Nesam pragare 3-6 tai ne 0-9, o galejo buti 5 ar 6 pergales, kad galvoti jog treneris suda sumale ir reikia jo atsistatydinimo isvis nesamone.

Bukim biedni bei teisingi, Saras tiketina krepsini ir darba su krepsininkais ismano geriau uz visus mus kartu sudejus, tad ji kaltinti apie jo kritika zaidejam yra absurdiska, nes jis mato tuos zaidejus kasdien, treniruotese, pasiruosime ir t.t. Jei zaidejas nera atsidaves, ka jam daryti? Maldauti?
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-26 11:04
LTLT tauta tikrai ipatinga. Teisus Saras, kad maisys su sudais vos tik atejus blogam peruodui. Visi uzmirso zalgiri pries 3 metus. Paziurekit koks progresas, koks reklaminis zenklas padarytas. Dabar verkia buduliai ir atsistatydinimo praso nes pralaimejo pries komandas kuriu biudzetas 3-4 kartus didesnis. Kada suprasit kad mums ne visada pavyks buti top8, nepapuola daug turtingesnes komandos. Bet ka Saras sukure, tai yra grazu ziureti. Per sistemini losima bando nugaleti pinigus. Ne visdada pavyksta... bet taip arti. Dar faktas kad teiseju palaikymo nei namie neturim rodo kad groja pinigai visur... Ir be to mes kabinames ir bunam netoli pergales. Ir tikiu kad ju dar bus daug... palaikykit savo komandas ir nebukit nesubrende.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Pagal tavo logika, nuo komandos biudzeto priklauso teiseju palaikymas? Tai todel zalgiri traukia teisejai LKL?
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 20:41
to LT
taigi rytgaidziai raso kad turi atsistatydint, mano nuomone tai aisku kad per didele prabanga mazo biudzeto komandom turet toki brangu treneri nes nei vienas is ju nera stebukladarys, kai geri zaidejai tai bet koks treneris geras ir turet gera sudeti yra svarbiausia. O kas buvo pries tris ir daugiau metu tai jau pats neatsimeni kas buvo palikta po Romanovo ir kokios sudetys ten budavo su visokiais lipkeviciais, niolikiniais kariniauskais, ar 38 metu Javtokais starto penkete.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 20:23
To tday
Aha, jau kaip tausojo Švedą, kad anas 37 minutes išbuvo.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 20:11
LT
LT tauta tikrai ipatinga. Teisus Saras, kad maisys su sudais vos tik atejus blogam peruodui. Visi uzmirso zalgiri pries 3 metus. Paziurekit koks progresas, koks reklaminis zenklas padarytas. Dabar verkia buduliai ir atsistatydinimo praso nes pralaimejo pries komandas kuriu biudzetas 3-4 kartus didesnis. Kada suprasit kad mums ne visada pavyks buti top8, nepapuola daug turtingesnes komandos. Bet ka Saras sukure, tai yra grazu ziureti. Per sistemini losima bando nugaleti pinigus. Ne visdada pavyksta... bet taip arti. Dar faktas kad teiseju palaikymo nei namie neturim rodo kad groja pinigai visur... Ir be to mes kabinames ir bunam netoli pergales. Ir tikiu kad ju dar bus daug... palaikykit savo komandas ir nebukit nesubrende.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 19:41
Man iššoko visas tekstas o norėjau paimti tik citatą - atsiprašau protingo eksperto. Norėjau pridėti, kad silpna komandos vieta, kurį Šaras nepabrėžia gal ir nepastebi - metimai iš toli. Kaip taisyklė, vyrai įmeta 4 taškus iš trijų taškų zonos. Tad jei varžovai įmes 10, tai mes pralaimime 6 taškus. To dažnai trūko iki pergalės. O juk mesti iš toli laidžia tik Milakniui, kuris pataiko vieną iš penkių???
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 19:36
EkspertasPasakysiu nepopuliariai, bet si sezona Saras nesuvaldo komandos...Visuose beveik rungtynese turejom dvizenkles persvaras ir kad ir kaip butu keista, galejo biti nors ir 9 - 0, prie sekmes faktoriaus. Visas rungtynes atiduodam pergales. Tiesiog dovanojam. O tai tikrai yra trenerio beda.Nesukontroliuoja komandos nei ritmo, nei psichologijos. Nelaimi savo mikrodvikovu su kitais treneriais.Pernai plika akimi matesi, kad komandos treneriu stabas dirbo nepriekaistingai - mes tiesiog geriau pasiruosdavom rungtynem, isjungdavom varzovu lyderius.O siemet zaidimas yra lengvai nuspejamas, jau net as ziuredamas rungtynes zinau kas bus daroma, atvirai kisamas kamuolys po krepsiu... nors ant uselio isvesti pabandyk. O cia 6 atakas paeiliui kamuolys centrui metamas balionas. Is tu 6 mes prapisam 4 kamuolius, o paskui stebimes, kaip cia mes padarem 21 klaida... rimtai? Ko tu tikejaisi? Tavo varzovas profesionalas, jeigu jis pries ataka zino ka tu darysi - apsiginti jam daug lengviau. Ir taip po 5-6 kartus is eiles... nu fuck - tokiu tiesmuku ir nuobodziu krepsiniu nelaimesim...As kritikuoju Sara, bet faktas, kad nesiulau jo mesti lauk. Uz ji geriau mes nerasim ir jis yra geriausias ka mes galim turet. As juo tikiu ir manau, kad isvados bus atliktos teisingos.Taciau siuo metu Zalgiris yra nuobodziausia Europos komanda. Ir man kaip prisiekusiam sito klubo gerbejui, tai labai nepatinka.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 19:03
Turbūt
Per didelis noras nugalet. .būt pernykščiu žalgiriu. .

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 16:34
VT
Po tiek pralainejimu normalus treneriai atsistatydina,užleidžia savo vieta kitan,prie tokio trenerio reksnio ką sugeba net visi bijo mest iš tritaškio,net nežiuri i krepši nuo tritaškio,reikia permainu,bus rezultatai.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 16:26
Rx
Na kol kas viskas Ok. Tik 2 pralaimėjimai kur turėjom laimėti - khimki ir Barcelona. Kiti - tokie kuri Zalgiris nelabai laimi. Dar paemem PAO pas juos. Viskas čia Ok.

Neteikia norėti solisto real, CSKA, fene.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 16:00
delete
Manau, kad Deivisui balas zenkliai per aukstas. Apskritai visas priekis buvo skystas, kiek sulipo beveltiskai i medi, kiek gavo bloku ar mete nesamoniu. Chinku priekis zagino musi prieki, o svedas maziukus. ir aisku prisisikeliskas vaikymasis metimo is po krepsio. Varzovai net nepersistenge dengt prie tritaskio, nes visi bijo mest, o prasiverzusiu jau lauke pasiruose israsinet stogus. Reikia daugiau drasos puolime, reikia mesti kai esi laisvas, o ne ieskot kaip lipti i medi

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 15:21
artiomas
o rytas visu laiku eurocupo autsaideris turintis daugiausiai pralaimejimu
Atsakyti
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 15:21
mauglis
akivaizdu,kad jasikevicius tik nukopijuoja derinius is NBA ir europos treneriu ir vaidina alia eksperta klounas
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 15:11
TDaY
Dar karta paninesiu, kad zalgiris yra visu laiku Eurolygos autsaideris - daugiausiai pralaimejimu per visa midernios Eurolygos istorija turinti komanda. Kad jie iki paskutiniu sekundziu palauko intriga su klubu kaip Khinki sr CSKA tai yra fantastika. Cia turbut del to, kad zalgirio Eurolygoje niekas nevertina ir daznai zaidzia atsipalaidave ir tausodami lyderius

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 14:36
Blacklist
Runktyniu komentatoriui: is tavo rasynos matos kad tavo tetis petras o mama jonas.. nk nepadarysi... gimsta tu.. sekmes gyvenime..

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 14:09
leolenis
ta sudetis gali atrodyti geriau tik,kita sezona ir tik geriau , nes gerai, abejoju ar atrodys,nera kureju,nera norinciu mesti trajaka,nera drasiu kurie imtu ant saves graju gale rungtyniu,nera talento !Betnoreciau tiket kad klystu...Sekmes vyrams !
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 13:39
Lyginant su praeitais metais. Žalgiris kol kas eina tuo pačiu grafiku. gal tik vienas pralaimėjimas barsai neįsipaišo. Jau greitai pamatysim kuo viskas baigsis.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 13:26
NBA7
Zalgiris idomus visai Lietuvai ir visai Europai kurie domisi krepsiniu

Rytas idomus nebent saujelei degradu, marozu, kaimieciu
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 13:19
NBA7
Kam gali būti įdomus tas kauno žalgrybis, nebent kaimiečiams.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2018-11-24 12:50
Georgy Cekovsky
As siemet prognozuoju uzpraeito sezono scenariju.Dabar taip ir vilksimes 9-12 vietoj su intriga ant 8 tuko ribos.

Pergaliu bus, bet man siemetine komanda isvis nenesa i tokia, kuri galetu laimet serijom bent 3 is eiles pvz

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 34

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas
Kauno Žalgiris
Maskvos srities Chimki
45%
22/49
Metimai iš žaidimo
44%
26/59
38
Atkovoti kamuoliai
30
11
Rezultatyvūs perdavimai
21
5
Perimti kamuoliai
12
33%
4/12
Tritaškiai
33%
10/30
80%
35/44
Baudų metimai
73%
22/30

Rungtynių žaidėjai

Brandon  Davies
23 PTS
4/6 FG
15/18 FT
Alexey  Shved
25 PTS
8/18 FG
6/7 FT
Brandon  Davies
13 REB
7 DREB
6 OREB
Jordan  Mickey
7 REB
4 DREB
3 OREB
Brandon  Davies
3 AS
3 TO
29 MIN
Alexey  Shved
10 AS
2 TO
36 MIN
Brandon  Davies
39 EFF
67% 2P%
- 3P%
Alexey  Shved
32 EFF
63% 2P%
30% 3P%